Som tehotná po spontánnom potrate

13adinka
7. sep 2014

Ahojte ... vcera som zistila ze som tehu samozrejme planovane skor ma prekvapilo ze sa tak skoro podarilo 😉 dako si to ale este stale nepripustam lebo pred dvoma rokmi som v 6tt potratila a mam to stale ako take strasidlo v hlave ze zbytocne sa dopredu netes....mate s tymto skusenosti....co sa tyka ziadne specialne tazkosti nemam bolest prs podbruska to je klasicky len mam taky slabulinky vytok....ale to vyslovene ze len trosicku...zajtra chcem skocit k lekarovi nech mi aspon testy krvne spravi nech ma uisti....som vazne tak moc paranoidna ...ci sa len bojim

safranca15
7. sep 2014

Ja som pred 3rokmi potratila v 8tt a o 3 mes som necakane ostala tehotna tiez sme sa tesili a tak ale nedopadlo to dobre ☹ bohuzial som v 22tt potratila nevravym ze to je tvoj pripad ale ty si sa poriadne zotavila po tom takze drzim palce aby to dobre dopadlo

13adinka
autor
7. sep 2014

dakujem dufam ze to bude vsetko ok...no po dvoch rokoch dufam ze moje telo je pripravene 🙂

ivetlo
7. sep 2014

Ahojky. Gratulujem k tehu a nech to vydrží. Ja som mala už doma chlapca 16mes, keď som ostala znova tehu a v 7tt to samo odislo. Som bola trochu z toho mimo, ale bolo super že sa nám 2mes na to podarilo otehotnieť a všetko bolo ok a máme doma dievčatko. Neboj sa hlavne dopredu. Choď k dr a povedz mu o tvojej obave. Pochopí. 🙂

demetria
7. sep 2014

Gratulujem a netrap sa dopredu 🙂
Ja som planovane otehotnela, v 5-6 tt babo odislo a o 3 mes. som bola neplanovane tehotna znovu. (chcela som si dat aspon 5 mes. pauzu). Vsetko prebehlo ok, bolo to moje najlepsie tehotenstvo, drobec ma 10 mes. 🙂

raza
7. sep 2014

@13adinka ahoj, aj my sme prišli o drobčeka, bolo to v 9 tt. dlllho trvalo, kým sa nám podarilo znova otehotnieť, no a keď sa konečne zadarilo, tak som sa strašne bála, že oň zas prídeme.. vlastne som celé tehotenstvo mala trochu obavy, je to normálne a pochopitelné... ale všetko bolo ok a Maťko má už vyše roka a robí nám len radosť 🙂
snaž sa nemyslieť na zlé, len si pekne pohlaď bruško a stále vrav drobcovi, že sa na neho tešíš a že všetko spolu zvládnete 🙂 prajem ti krásne tehotenstvo, nech vám to výjde 🙂

andreasiskova3
7. sep 2014

Ahoj, ja som prišla o bábo v 11 tt a niečo okolo mesiaca som znovu otehotnela 🙂 Mám zdravé dvojky narodené presne na termín. Ale bála som sa veľmi dlho či bude všetko v poriadku. Tak držím palce nech vám to všetko dobre dopadne.

13adinka
autor
7. sep 2014

Baby dakujem moc za povzbudenie je mi jasne ze kazda zena je individualna a neda sa prirovnavat k nicomu ale myslim si ze pozitivnym myslenim nakoniec vsetko dobre dopadne ...zajtra hned rano skocim k lekarovi a poropravam sa s nim...hlavne nech je vsetko v poriadku...este raz dakujem krasne 😉

13adinka
autor
8. sep 2014

No tak doktora som uspesne zvladla babo este nebolo vidiet ale povedal ze maternica je spravne zhrubnuta zobral mi krv o tyzden na kontrolu a zajtra budu výsledky z krvi. . este pre istotu som si kupila este digi test samozrejme pozitivny...len som dnes nasla na nohavickach trosku krvy tak som ssa strašne prelakla...dufam ze to nieje nic hrozne lebo prve ma hned to najhorsie napadlo. ..ale teraz uz krv nieje len lahucke spinenie...tak uvidíme bolesti nemam co je v poho

kikada
8. sep 2014

@13adinka gratulujem k tehuľkovaniu 🙂 a nič sa neboj, to že si prekonala jeden potrat nie je smerodatné pre druhé tehotenstvo. Pri mojom prvom dieťati som tiež cca v 5-6tt prišla o babo, ale už najbližší cyklus som otehotnela (už teraz 8r. syn) zo zač. slabý hnedý výtok, dr.nasadila duphaston a ascorutin. Neboj, relaxuj, všetko bude OK. Držím palce 🙂

dasamo
8. sep 2014

@13adinka a nevysetroval ta vnutornym ultrazvukom? Mohol to tam vnutri rozdrazdit. Aj u mna to tak bolo, tiez som sa zlakla, ale vsetko bolo ok. Maly ma vyse roka. Drzim palce

13adinka
autor
8. sep 2014

@dasamo no vysetroval....ale necitila som ziadnu bolest....aj som si chvilu myslela ze naco som sa dala prehliadnut ze mi stacilo krv vziat.. no dufam ze bude dalej vsetko ako ma 😉

13adinka
autor
8. sep 2014

@kikada dakujem krasne....toto ma presne prekvapilo ze aj ked mam po potrate ze mi nedal ziadne leky na udrzanie tehu

dasamo
8. sep 2014

@13adinka tak to je z toho. Ani ja som nic necitila. Len mi bolo povedane, ze proste je maternica a vsetko silno prekrvene a proste sa to rozdrazdilo. Tak oddychuj a klud.

13adinka
autor
8. sep 2014

@dasamo dakujem ukludnila si ma ...idem sa nehat manzelom hickat 😀

dasamo
8. sep 2014

@13adinka ja som brala duphaston tiez a pila.som cisty sipkovy caj sypany. Skus si aspon ten kupit

13adinka
autor
8. sep 2014

@dasamo to o tom caji som citala uz vyskusam to

dasamo
8. sep 2014

@13adinka nezalievat vriacou vodou, ale teplou a nechat aj cez celu noc luhovat a dobre citonik vytlacit a pit a relaxovat a mat pozitivne myslienky

ukulela
8. sep 2014

@13adinka ja som tiez potratila v 6tom tyzdni. a tehotna som bola opat o tusim 10 mesiacov (a to som cielene drzala takmer pol roka pauzu, lebo som potebovala urobit zuby a vytrhnut stolicky). takze sa neboj, telo je pripravene urcite,ty si len priprav "hlavu" a mysli len na dobre a nic zle. ja mam teraz do porodu uz len 4 tyzdne a vsetko po cely cas v pohode (klopem si kde sa len da) - a to som prvorodicka daleko po 30tke. takze drzim palce.
inac ajmne doktorka po potrate teraz nasadila preventivne duphaston, a jem od zaciatku vitaminy ladyvita.

13adinka
autor
8. sep 2014

@dasamo vyskúšam poodychujem a budem sa plne sustredit na male 🙂 dakujem

13adinka
autor
8. sep 2014

@ukulela no asi sa ho opytam ze ci nebude dobre nejake lieky masadit....inak berem kyselinu listovu uz zo tri mesiace co je dobre ...drzim ti palceky aby si porod hravo zvladla ;) ako si povedala mysliet pozitívne a bude dobre :D

ukulela
8. sep 2014

@13adinka mne velmi pomohla doktorka - po tom potrate ma ukludnila, jednoducho mi vysvetlila, ze sa stalo ako sa malo a lepsie, ze to priroda zariadila takto skor, akoby som mala mat o par tyzdnov/mesiacov vacsie problemy .. skratka sa tehotenstvo nevyvijalo dobre a telo to vyhodnotilo same. a dolezita bola veta, ze si z toho mam zobrat jedno velmi pozitivne zistenie: ze dokazem otehotniet prirodzenou cestou. a tak som sa aj vnutorne nastavila - ze je dobre vediet,ze sme s mojim OK a vieme "umiesit" bez potreby zasiahnutia lekarom. ked som ostala v tom druhy krat, ani mi nenapadlo mysliet, ze bacha aby som nepotratila, jednoducho som to potlacila a ani mi to nezislo a um. kyselina listova je fajn, no mne poradila prave tu ladyvetu, ze je to komplex vitaminov. tak som brala tu, jev tom aj kyselina listova ... a duphastonmi nasadila tiez az po krvnych testoch - kedmala vysledky a tehotenstvo bolo potvrdene. tak ked budes mat vysledky, pytaj sa aj ty na to lekara.

13adinka
autor
8. sep 2014

@ukulela toto iste mi tiez po edal lekar ale dako mi to stale ostalo...ale snazim sa uz byt pozitivne naladena a tesit sa na mrnousa 🙂 uvidime ako budu výsledky a co mi povie na kontrole potom dam vedet ;)

13adinka
autor
10. sep 2014

Tak babulky od doktora to mam potvrdene i ked mam nizke hodnoty ale povedaka ze kvoli tomu ze je začiatok tehu...a zevraj mam zle vysledky stitnej zlazy ze v tehu ma byt 1 a ja mam 3 mate s tymto skusenost? lebo mna to velmi prekvapilo nikdy som s tym problem nemala

jana118
10. sep 2014

@13adinka JA som minuleho roku prekonala 2x spontánny potrat v 11.týždni.Po druhom potrate som otehotnela skor,ako som dostala menzes. Samozrejme obavy boli,ale tentokrát som verila,že dietatko donosím a teraz tu pri mne vďaka Bohu leží 🙂 Tehotenstvo bolo vcelku bez problémov,raz som špinila,tak hneď som utekala k doktorke a nasadila mi utrogestan.Musíš pozitívne mysliet a šetrit sa.Keď je plod zdravý,tak určite vydrží,aj keby motyky padali 😀

13adinka
autor
10. sep 2014

@jana118 jeeej tak si ma velmi potesila lebo mne dal presne tento idty liek sice tu v nemecku sa trosku inakvola aleje zo to iste....tak uz sa hnrd lepšie citim

nikitaf
10. sep 2014

@13adinka gratulujem ti k tehu a chcem ti dodat trochu poztivnej energie 🙂 ja som tohto roku spontanne potratila v 7tt a o tri mesiace (na prvy sup) som opat otehotnela. Zatial vyzera byt vsetko ok, lekar mi hned nasadil duphaston a kedze som zacala trosku krvacat bola som 6tt doma na pn. ale dufam ze vsetko bude uz len dobre tak ako aj u teba 😉

13adinka
autor
10. sep 2014

@nikitaf dakujem krasne...aj ja som troška spinila ale duphaston mi nedal iba ten urgestan co ako sa to vola a na tu stitnu zlazu dake lieky v pondelok mam kontrolu tak dufam ze bude vsetko ok...to uz bude 6tt by mohlo aj plodik vidno ze? aj tebe prajem uz len prijemne tehulkovanie ;)

nikitaf
10. sep 2014

@13adinka dolezite ze ti nieco dal, on uz vie 😉
no uz by mohlo byt nieco vidno ale zase sa nezlakni ked nebude srdiecko 🙂 to este nemusi byt.
dakujem uz mi presli tie najvacsie nevolnosti takze uz si to pomaly zacinam uzivat :D

13adinka
autor
10. sep 2014

@nikitaf tehotenstvo je krasne treba si ho uzivat ze? 😀 aj ja sa velmi tesim ze uz bude potom dobre ...

nikitaf
11. sep 2014

@13adinka presne ako pises, treba si to uzivat aj s nevolnostami a vsetkymi vecami okolo. je to krasne obdobie a pekne si to uzivaj. v pondelok daj vediet ako si dopadla na kontrole, ale verim ze super a ze si to zacnes uzivat 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre