Strašná bolesť hlavy. Aký liek môžem užiť?

lulu19
25. aug 2010

ahojte potrebovala by som radu aky liek alebo nieco co by mi zabralo na bolest hlavy studene obklady mi nepomahaju pijem dost tekutin a preto som zufala .ak mozte podadte dakujem

manika77
25. aug 2010

mozes paralen..inak to som mala aj ja..a bola to tehu migrena nic moc to teda nieje 😔

divoska
25. aug 2010

homeopatikum nux vomica si zozen, a pokial viem tak paralen lekari vravia ze sa moze, tiez som to hladala tu kedysi ze co komu dovolili.

cmulinko
25. aug 2010

Mne lekar povedal,ze jedine paracetamol na akukolvek bolest pocas tehotenstva.

atrami
25. aug 2010

lieky s obsahom paracetamolu 🙂 -paralen 🙂

pancake
25. aug 2010

iba paralen. nic ine ☹

beruska.zuzanka
25. aug 2010

paralen 😉 držím palce, aby prešlo čoskoro 😉

bosoriak
25. aug 2010

AJ mne dovolili iba paralen, skus aj kavu s citronom, obcas mi to pomohlo.

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
25. aug 2010

paralen, max. davka 2x500mg kazdych 6 hodin. pripadne ibalgin, ten sa nesmie len v poslednom trimestri

henrietag
25. aug 2010

najlepsie nič ! ja som si v lekarni kupila tu malu masticku taku stiplavu neviem ci to je činska mast alebo japonska stoji to asi 50 centov.
ten paralen by si nemala jest hlavne ak si v prvom trimestri a ibalginy si myslim ze tiez nie.
ja som prekonala zapal stredneho ucha to boli riadne migreny horucka a bolesti a prezila som aj bez liekov

tara
25. aug 2010

Tiez som mala pred dvoma dnami hrozne bolesti hlavy. ja som to mala ale z krcnej chrbtice, takze som o polnoci zacala cvicit cviky, ktore sme mali na rehabilitacii na krcnu oblast + magnezium na uvolnenie a znizenie tlaku v cievach + tymianovu mast na spanky a krk. pomohlo to asi za hodinu. paralen som mala tiez prichystany v pripade, ze uz nic nepomoze, pozerala som nan ako narkoman a nakoniec som ho nemusela uzit, cviky a vsetko dokopy zabralo. 😉

juliankaaa
25. aug 2010

tiez dobre poznam bolest hlavy a migrenu,skusala som cviky, pitny rezim, masticky, masaze a nic.....obvodna mi poradila paralen, lenze ten mne nezaberie, prve dva trimestre mozes ibalgin, no a od neurologa som mala povoleny Flector Rapid, ale tiez posledny trimester sa nesmie uzivat, ale ten jediny mi zabral, ale davkovala som ho tak, ze sacok, inak jedna davka,som rozdelila aj na 4-5 davok, aby to predsa nebolo nejake moc silne a posledny trimester bol nastastie bez migren.....ale ten Flector, je len na predpis

alexandrah
25. aug 2010

tie, co pisu ze nic ani len netusia, co je migrena, ak ju ma clovek 2 tyzdne, nespi od bolesti, nevidi, nepocuje, vracia, ani chodit nemoze, a najradsej by si hlavu odrezal ... to vam kazdy lekar povie, ze taky stav je ovela skodlivejsi pre babatko, ako lieky ... ja som migrenicky, a minule tehu som mala prve 4 mesiace migreny kazdy 2. den, davala som si paralenove cipky, mam uplne zdraveho synceka, potom mi migreny presli ... iba cca 1. krat za mesiac, alebo tak ... davaj si aj kombinacie, paralen, radsej aj 2 na zaciatku, nech to rychlo zaberie, masticky, alebo napr. mätovy olejcek liecivy - maju aj v lekarnach ... ale lieky typu ibalgin som nebrala, to ma praveze vsetci varovali, ze nie, ani prvy trimester ... ale mozno zase ze iba moja lekarka ...a inak typicke migrenovite lieky na predpis urcite nie, stiahnu ti cievy, a mozes potretit ... mozno je ten flector iny, moja lekarka mi ho nedala ... 😖

mucka1985
25. aug 2010

mne pomáhal 🙂 kysli citrón

dijefcatko
26. aug 2010

v prvom trimestri ibalgin, potom paralen. paralen sa nema v prvom trimestri, ibalgin zasa v poslednom. je to v pribalovych letakoch. mne doktorka povedala, ze ak sa bojim velmi aj toho paralenu, aby som si ako kompromis dala iba polku tabletky a zapila ju slabou kavou (lyzicka kavy a vacsina mlieka). Kofein zosilnuje ucinok paracetamolu. takze ked je nutne, dam si detsky paralen a zapijem takto. zatial sa mi to stalo iba dvakrat, ze som musela, ale fungovalo to. 🙂

jahodka11
26. aug 2010

baby, mne najviac zabera od migerny malicka salocka kavy a nakvapkam tam citronovu stavu....fakt, ze zabera... a to mavam naozaj hnusne migreny....a je to lepsie ako lieky...jasne, ze cim silnejsia kava, tym lepsie, ale mozno zaberie aj slabsia....vyskusajte 🙂

lilix
26. aug 2010

noo pozeram, ze nas je dost migrenicok. ☹
mna moja dokyna odbila, ci dost pijem. tak, ze mam pit a nebudem mat migrenu. 😠 ha ha ha 😝 ja som si tiez musela slahnut co bolo po ruke, lebo ta bolest bola sialena. ale dala som si iba polku nalgesinu.
sesterka a kolegyna nevedeli, ze su tehotne a mali bolesti tak jedli paralen ako lentilky a babatka, su zdrave, vlastne su to uz velke deti. kolegyna dokonca brala nejake silne lieky na chrbticu. takze to nie je take strasne, ako pisu.
a zacala som chodit na akupresuru, kde mi pan masiroval body na krku, chrbte, hlave.. a ta bolest ked prisla, tak sa pomali aj stratila, a dala sa vydrzat bez tabletiek. bola som tam asi 3x. a mam pocit, ze je to lepsie. no uvidi sa casom.. mavam inak migreny 1x do tyzdna. 😝

lenkanemka
9. okt 2013

Kávu s citrónom som kedysi skúšala, ale či to zaberalo už ani neviem. Potom som skúšala panadol Novum - podľa mojej váhy 2 tabletky a ten zabral. A teraz som si kúpila u číňancov pri pokladni malú mastičku - vraj sú tri druhy - podľa farby je aj intenzita - čo som vyčítala z múdreho netu, vnútri je mastička:
Biela - vraj najsilnejšia
červená - alebo tmavšia hnedá s červeným nádychom slabšia
oranžová - najjemnejšia verzia
Ja mám tú oranžovú a keď ma začína bolieť hlava, potriem čelo, spánky, šiju a pomaly to prechádza. Skúste, dáte za ňu možno 50 centov. Chystám sa kúpiť aj tie dve silnejšie a uvidíme. Po použití pridám skúsenosti. 😉
A ešte odkaz na tú stránku, z ktorej som taká múdra 😀
http://plnielanu.zoznam.sk/c/1912/bolesti-hlavy...

sindy11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jasminet
31. dec 2013

ja mavam casto bolesti hlavy, a priserne, je mi na vracanie, nevidim atd atd. davala som si paralen, vacsinou zabral (zaujimave ze pred a po tehu nie), ale ked uz bolo uuuuplne najhorsie, tak som nepohrdla ani ibalginom. obe deti su ok... 😉

tina4444
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
julinkas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maslenka47
2. jan 2014

@alexandrah tie, co maju take caste a intenzivne bolesti, ako opisujes ty, maju ist v prvom rade k lekarovi (ak tam uz davno nemali byt) a nie hladat zazraky na internete. Kazda bolest ma nejaku pricinu a napchavat sa donekonecna paralenom ju nevyriesi.

viva13
26. mar 2014

ahoj, prosím neviete o lieku volnopredajnom na silnu bolesť hlavy, ktoré nemaju vplyv na plodnosť?to čítam v každom lieku čo mám doma, dakujem

mamazem
6. máj 2014

Pridali sme zaujímavý článok: Vedeli ste že alebo Keď bolí hlava... dočítate sa v ňom, že bolesť hlavy podľa Ázijských doktorov pramení v 4 orgánoch. Podľa typu bolesti môžete určiť s ktorým orgánom je problém a následne si pomôcť sami:
https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/mamaze...

milos0915
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
seve_ranka
26. máj 2016

Baby, fakt sa môže v prvom trimestri ibalgin???

meusicka
26. máj 2016

ja by som nedavala ibalgin, skor paralen, alebo by som skusila davat si olivovy olej za polievkovu lyzicu v pravidelnych davkach. posobi tiez proti bolesti hlavy a dat si este magnezium.

teruskaa
26. máj 2016

@seve_ranka nie, iba v druhom trimestri....v prvom a tretom je kontraindikovany a smie sa iba paracetamolove lieky

nena236
26. máj 2016

Ja myslim, ze mozes len Paralen, Ibalgin nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre