Tehotenstvo a aloe vera

vinnienka
19. jún 2012

ahojte, chcem sa opytat mate niekto skusenosti s uzivanim aloe very pocas tehotenstva, ja som teraz v siedmom mesiaci a uz sa nechcem napchavat roznymi tehotenskymi vitaminmi / kazdy lekar odporuca nieco ine - ide len o prachy bohuzial /, uz dlhsie som sa aj pred tehotenstvom stretavala / a mame v rodine overene vysledky / s vyrobkami aloe vera, na predporodnej priprave mi sestricka zhodou okolnosti povedala ze nic lepsie nemoze byt ako tato aloe vera - ide o produkty forever living. tak uz 3 dni beriem vyrobky / aloe vera gel, probiotika a zelen /, len sa chcem opytat ci mate s tym skusenosti a aky je vas nazor,....dakujem....

irriss
19. jún 2012

Zni to jako Reklama... 😉

ale pridam zkusenost s Aloe Vera - mam ji cerstvou primo na zahradce..uriznu si v pripade potreby kousek, oddelim duzninu ...a pouzivam ji pri osetreni drobnych ran a pri popaleninach ci svedeni pokozky...od slunce ci hmyzu.
Na cesty pouzivam 100% AktivAloe od Barny's ..ktery se doporucuje i po sluneni...

gretocka
19. jún 2012

no a ja som zas citala v casopisoch, ze Aloe sa v tehotenstve konzumovat nesmie, tak to uz skutocne neviem.... vraj to stimuluje maternicu a moze viest v zaciatkoch k potratu, neskor k predcasnemu porodu.

irriss
19. jún 2012

@gretocka
Prave jsem i ja neco v tomto smyslu vygooglovala.. ☹

ikke
19. jún 2012

tak gel z aloe vera ani ine podobne produkty by som v tehotenstve vnutorne (pitie, jedenie) urcite neuzivala...!!! a uz vobec nie, ak si ich neuzivala aj pred tehotenstvom.
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/moze-sa-uzivat-aloe-aj-ked-budem-tehotna/
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/aloe-vera-pohotovostny-gel-mozem-ho-v-tehotensvte/

xlucia
19. jún 2012

@vinnienka nechaj si len probiotika ostatne vynechaj. aloe vera je vnutorne pre tehulu toxicke. takze urcite NIE

gretocka
19. jún 2012

a este - nechcem rypat, ale mas nejaku oslabenu imunitu, ze cely cas uzivas doplnky? Pokial ti lekar vyslovene nepovie, ze ti nejaky prvok chyba, tak nema zmysel do seba hadzat umele vitaminy a uz vobec nie cele zmesi. Minule to v reportazi uplne zotreli lekari, ze cele komplexne vitaminove doplnky su niekedy dokonca skodlive, lebo su v nich obsiahnute aj vitaminy a mineraly, ktore sa navzajom neguju ci dokonca spolu skodia...
myslim, ze teraz v lete je upolne zbytocne jest umele vitaminy, ked je okolo nas kopec cerstveho ovocia a zeleniny....

briketa
19. jún 2012

@vinnienka u nas sa pouziva dzuz Aloe (rastie tu divo v prirode ako burina) ako laxativum-velmi ucinne prehanadlo, takze urcite nie v tehu 😅

zdraviezprirody
19. jún 2012

@vinnienka ja aloe vera študujem, pestujem, užívam a distribuujem už 10 rokov. A zhodu okolnosti poznám dôverne práve výrobky forever 🙂
Aloe pri plánovaní gravidity je veľkým pomocníkom. Prečistí organizmus, odstráni skryté zápaly, rôzne infekcie a bacily, ktoré môžu spôsobiť komplikácie. A upraví cyklus. Aj ja poznám niekoľko "aloe baby", ktoré prišli na svet vďaka aloe 🙂
Ak žena užívala aloe pred graviditou smelo môže pokračovať aj počas gravidity...
Nedoporučuje sa začínať!!!! užívaním aloe počas z toho dôvodu, že môže dôjsť k detoxikácii. Nie je to vhodné pre bábätko!
Ak sa píše o aloe, že spôsobuje potraty, tak sa myslí celý list. Šupka totiž obsahuje látky, ktoré sú síce liečive ale v takej veľkej koncentrácii, že môžu spôsobovať problémy. Ak je reč o dužine ( o gély), tak sa báť nemusíme. Ale aj napriek tomu užívanie gélu doporučujem keď je nejaký problém!

vinnienka
autor
19. jún 2012

@zdraviezprirody

presne taketo poznatky mam aj ja, ze ked je to skodlive tak je to priamo "cerstva aloe vera". pocas celeho tehotenstva trpim zapalmi, plesnami, mam zly krvny obraz, obcas zapcha, tak preto som sa rozhodla, ze skusim aloe veru - moju poslednu nadej. sestricka mi povedala ze uz ked som v siedmom mesiaci, tak sa nemam coho bat... a co hovoris este na Green of Fields - aj toto mi hovorila uzivat 3 x denne - obmedzila som to na 1 x denne. dakujem za odpoved

vinnienka
autor
19. jún 2012

@gretocka
mam zly krvny obraz / nedostatok zeleza - trpim tym od malicka -dedicne / takze lekar mi nakazal brat tieto vitaminy pocas celeho tehotenstva, ale tie co som brala, akosi sa mi uz nepozdavaju - ladee vita - zda sa mi to akoby nasilu od lekara odporucene / predava ich vo svojej ambulancii /... mam od zaciatku problemy s plenami, zapchou, zapalmi - mam dostatocny prijem vsetkeho co treba ale aj napriek tomu s tym bojujem....

zdraviezprirody
19. jún 2012

@vinnienka Fields of greens ( mladý jačmeň, pšenica a lucerna) je ideálna voľba pre Teba. Obsahuje vlákniny, takže na tú zápchu pomôže. Je plná vitamínov, minerálov, enzýmov a všetkého dobrého, upraví Ti krvný obraz a to všetko na prírodnej báze 😉
A ak si aloe začala až teraz, tak ostaň na malých dávkach.

lea162
22. feb 2013

@zdraviezprirody Chcela by som sa spytat .. bezne v obchodoch potravinach sa daju kupit tie aloe vera drinky .. maju taku duzinu dnu .. vacsinou su v zelenej flasi a su super vychladene .. neviem ci viete ake konkretne mam na mysli... nepila som to casto lebo je to dost drahe ale drahy mi doniesol 2 l flasu lebo vie ze mi to chuti .. smie sa toto pocas tehotenstva alebo radsej neodporucate .. som v 17 tt .. a je Pravda ze som si uz asi dva dcl vypila od vcera 🙂 😒

zdraviezprirody
22. feb 2013

@lea162 ja by som ten nápoj prirovnala k bežným sladeným nápojom. Preto by som doporučila skontrolovať zloženie, aby tam bolo čo najmenej chémie. Čo sa týka obsahu aloe vera, tak v priemere sa to pohybuje okolo 12% v takýchto nápojoch (zvyčajne menej). V takom malom množstve nespustí detoxikáciu, takže by som sa toho nebála. Viac by som sa bála pridanej chémie alebo aspartamu. Ak má dobre zloženie, môžete užívať bez obáv ako nápoj proti smädu. 🙂

ita111
16. mar 2013

aloe vera gel som užívala aj užívam doteraz,chlapci sú zdraví,v škole im to páli,najlepší z ročníka a to len preto že užívajú prírodné vitamíny,pretože je rozdiel kúpiť si syntetika/vitamíny a mineraly z labaku/kúpené v lekárni.Aloe vera gel s pečaťami kvality,v ktorých je 100%aloe vera a ešte aj prírodou stabilizované v špecialnom obale.Ak s tým nemáte skúsenosti a pravdivé informácie tak nepíšte po forach hocičo...gel z dužiny ti iba pomože..ak chceš viac napíš

zuzana315
20. máj 2013

@lea162 aloe vera gely nie je vhodne pit v tehotenstve ani pocas dojcenia...na kvalitnych aloe vera drinkoch je to aj uvedene na flasi...

lea162
20. máj 2013

@zuzana315 Ja som sa nepytala na tie kvalitne ale tie napoje s tou duzinou co kupime bezne v potravinach .. 😉

dada97
3. jún 2013

lea, bezne v potravinach myslis, ze kupis aloe? mozno ma velky napis, ale vo vnutri plava napr. hrozno 😉 , obcas treba pozerat na zlozenie. A co sa tyka aloe vera koza aloe obsahuje aloin, je to silne laxativun, a vsetky stavy,dokonca 100% je nezmysel a koncentraty su vyrobene z vysusenej rastliny a riedene vodou, v roznych pomeroch.co z toho vyplyva? ze nas tak prezenie, ale liecive ucinky necakajme.
Kvalitny aloe gel ma certifikaty kvality, ako nas,(kto chce, viac info v sprave) ale nemenujem znacku, na 1. mieste v zlozeni je aloe vera barbandensis resp, zlozka, ma najvacsi podiel v zlozeni 🙂
Vcera som bola na skvelom aloe vera seminari s nasim primarom, a pocas tehotenstva a kojenia neodporuca uzivat aj ked nie su dane bezpecnostne udaje, skor na vlastnu zodpovednost. V kazdom pripade lepsiu vec na svete ako aloe produkty som neuzivala. 🙂 🙂 ci uz ako doplnky vyzivy ale i na telo

mikibe
24. jún 2013

aloe vera gel od ForeverLP je dužina bez spracovania kože iné firmy melú aj s lupou/kožou/tie sú laxatívne.Kvalitu nenájdete nikde inde iba v špecializovanom obchode,inak je to iba drahý moč,účinok nijaký,maximálne vás preženie do záchodu.......treba pozrieť aj technológie spracovania,kvalitné aloe je zázrak prírody-odporučaný aj deťom aj tehotným,a vlastne všetkým ktorým záleží na zdraví... 😉

dzidzibula
2. aug 2013

@mikibe Presne Tak!!!
Ja tak isto pijem už dlhší čas aloe vera od ForeverLP a môžu ju piť aj deti aj tehotné ženy!!Ak je niečo 100% prírodné a nie sú v tom chemikálie tak nemôže predsa uškodiť...aspoň v to DÚFAM 😀

ivanalev
16. aug 2013

@dzidzibula aloe vera gel ani berry sa neodporuca pit pocas tehotenstva,ale zato artics sea,kids,miner,b12,fields of greens sa mozu,vlastne sa doporucuju,ja som to uzivala a aj aj uzivam a som v 20tt,citim sa velmi dobre.

mikibe
19. aug 2013

@dzidzibula presne tak ,dúfaš správne 🙂

bubuka1986
29. aug 2013

Ja používam artic see,b12,fields of green,royal jelly,lythium a pijem aj pomestin a cítime sa skvele..Dokonca som u gynekológa našla brozuru o produktoch FLP ... O tom aké priaznivé účinky majú pre mamicku aj pre bábo pred,počas a po tehotenstva.. Nevyhoda je iba v tom že bohuzial nie každý si ich môže dovolit.. ☹

adriana89
29. aug 2013

@vinnienka aloe vera sa nesmie v tehotenstve

kazunomiya
29. aug 2013

@vinnienka na FLP mam velmi dobre referencie, aj ked sama nepouzivam. Pokial viem, tak oni (predajcovia) vedia o produktoch dost a budu vediet aj co je vhodne alebo nevhodne v tehotenstve. Tato aloe co predavaju by nemala mat prehanave ucinky, co je riziko kvoli ktoremu si treba davat na aloe obzvlast v tehotenstve pozor, takze by podla mna mala byt OK. Navyse firma je vraj dost sympaticka na rozdiel od niektorych inych tohto (MLM) typu.
Asi dvaja ludia z mojho okolia mi povedali ze ich FLP aloe zachranila od komplikacii dost tazkych ochoreni. Tehotenstvo je sice ina situacia... o tomto zatial nic neviem ani som nepocula.

betati
30. aug 2013

alias zdraviezprirody. Vyššie som už raz napísala, teraz znova citujem: "Aloe pri plánovaní gravidity je veľkým pomocníkom. Prečistí organizmus, odstráni skryté zápaly, rôzne infekcie a bacily, ktoré môžu spôsobiť komplikácie. A upraví cyklus. Aj ja poznám niekoľko "aloe baby", ktoré prišli na svet vďaka aloe.
Ak žena užívala aloe pred graviditou smelo môže pokračovať aj počas gravidity...
Nedoporučuje sa začínať užívaním aloe počas tehotenstva (a dojčenia) z toho dôvodu, že môže dôjsť k detoxikácii. Nie je to vhodné pre bábätko!
Ak sa píše o aloe, že spôsobuje potraty, tak sa myslí celý list. Šupka totiž obsahuje látky, ktoré sú síce liečive ale v takej veľkej koncentrácii, že môžu spôsobovať problémy. Ak je reč o dužine ( o gély), tak sa báť nemusíme."
Výrobky Foreveru (FLP) dôverne poznám a za tie roky sa mi nakopili skúsenosti s užívaním aloe počas tehotenstva. Pri plánovaní ÁNO! a s dôverou pokračovať.
Začínať počas tehotenstva: NIE!!!

dzidzibula
10. sep 2013

@betati Ja som ho brala asi cca 4-5mesiacov a na to otehotnela..(vraj zazrak) takze Aloe si myslim bol spúšťač toho zázraku 😀
A bola som si ista, ze nejaku dobu v tehotenstve ešte budem určite toto Aloe užívať...ibaže prišli obrovské nevoľnosti...hospitalizácia..a teraz ledva vypijem cistu vodu nie ešte Aloe ☹
Ale je mi veľmi ľúto, že som v ňom nemohla pokračovať pretože je to naozaj vynikajúca vec!!!
Skúšala som rôzne, ale iba Forever Aloe bolo naozaj účinné 🙂

betati
10. sep 2013

@dzidzibula teší ma Tvoja pozitívna skúsenosť 🙂 Teraz je dôležité, aby si mala dostatok živín pre Teba a bábätko. Skús vyberať iba také jedlá, ktoré nerobia kyseliny. Ak sa mi podarí nájsť zoznam jedál, tak Ti to prepošlem. Teraz nemyslím na nevhodné potraviny, ktoré prekysľujú organizmus, ale tie ktoré podporujú vylučovanie žalúdočnej kyseliny.

dzidzibula
11. sep 2013

@betati Ďakujem veľmi pekne 😀
Zlatáááá 😀

milasik1903
11. okt 2013

@zdraviezprirody prosim Vas, neviete mi poradit ci mozem pit aloe vera drink pocas kojenia? dakujem

betati
14. okt 2013

@milasik1903 aký aloe drink máte na myslí? Ako nápoj na uhasenie smädu s obsahom aloe?
Pri konzumácii aloe vera počas kojenia treba dbať o to, aby nedošlo k detoxikácii. Vieme to zabezpečiť tým, že ešte pred tehotenstvom urobíme detoxikáciu...vtedy sa s aloe môže pokračovať počas tehotenstva a aj počas dojčenia. Ak predtým ste neužívali aloe, je dobré počkať. Ak z nejakého dôvodu zdravotný stav vyžaduje pitie aloe počas dojčenia, tak užívať iba malé množstvo (najnižšie odporúčané dávkovanie).
V rôznych voľno predajných drinkoch je tak malý obsah aloe, že nehrozí ani detoxikácia ani žiaden iný liečebný proces 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre