Tehotenstvo bez farmaceutických prípravkov

dajanky
6. aug 2015

Dobrý deň,
Zaujímalo by ma, či ste tu aj také, čo počas tehotenstva nebrali žiadne tabletkové vitamíny, alebo iné prípravky.
Niečo na spôsob ako "naše staré mamy", že ste si vitamíny, kyselinu listovú, minerály a všetko potrebné ste sa snažili dodať svojmu telua bábätku "len" vhodným jedálničkom?
Samozrejme viem že názory každej mamičky sú rozdielne na túto vec, tak len by ma zujímalo ako to vidíte vy?

ada12345
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
1234lubka
15. sep 2015

@katrin21 no ved cvikla ano to zavaris a nic nestrati, kysla kapusta-to mozem, v d teyte vysla najlepsie z lidlu, ale asi si urobime svoju, predsa som citala ze kapusta patri medzi tie "cistejsie" zeleniny z najnizsimi hotnotami pesticidov...jablka snad budu nejake domace...hrusiek mame pozehnane ale tie skor skoncia ako tekutina 😉 zo sliviek mam lekvar. Doplnky musim kupit hlavne koli zelezu...s tym mam vecny problem...teraz este chodim aj nab12 injekcie a nuc..velmi zle sa mi vstrebava...robim co mozem...este kupim zihlavovy caj, uvidime co to urobi na kontrole...

katrin21
15. sep 2015

@1234lubka cvikla vydrzi v pivnici normalne aj cez zimu v chlade.. a moze sa potom jest kvázi cerstva...
zelezo - papaj cucoriedky a hlavne MELASA.. to je zazrak... to si vies hocikde kupit 🙂
ak sa ti zle vstrebava B12, moze byt problem napr. v zaludku.. nemas pocit , ze ti netravi? mozes mat chronicku gastritidu a ani o tom mozno nevies... alebo iny problem ...

1234lubka
16. sep 2015

@katrin21 praveze mne travi velmi dobre, aj dost vela pojem, v robote sa zo mna smeju 😀 😀 ze kde to do mna ide....co je ta melasa? nieco som poculaze je dobra na zelezo..v robote sme mavali cely mesiac k obedu salat z cervenej kapusty, to som jedla kazdy druhy tyzden lebo len kaudy.druhy mam rannu smenu na ktorej mame obed, plus som brala inofolic lebo sme planovali babo, v ktorom je listovka, kazdy tyzden b12injekcia, doma.som sa snazila papat..a.este mi dokonca kleslo...teraz tehotenstvo co mas este menej zeleza...ale citim sa fajn...snazim sa jest ladovy.salat, tofu, kapustu...kapiu som vela kupovala...vcera spenatova polievka z vajickom, bez smotany....uvidime no oskusam tu melasu....

majulino
16. sep 2015

ja som tak bola pri oboch do cca 6 mesiaca potom som musela zelezo lebo som ho mala zalostne malo . ale brala som len cca 2 tyzdne pri oboch.

flavia1
16. sep 2015

Ahoj, ja už dlhé roky papám zelený jačmeň a chlorellu, je to čistá príroda, akoby som jedla 2 taniere bio zeleniny a ovocia denne, počas prvého tehu som nič nebrala okrem tohoto, malá je zdravá má 3 roky, teraz som v 28 tt doteraz som nič nebrala, žiadne vitamínové doplnky z lekárne, nakoľko som veľmi proti tomu a farmaceutické výrobky naozaj len keď sa už ináč nedá. Môžem povedať, že od detstva nie som jedák zeleniny a ovocia a aj teraz mám krv úplne v poriadku. Ja tým vitamínovým komplexom neverím, naše telo potrebuje prírodu a nie imitáciu prírody v podobe umelých komplexov.

katrin21
16. sep 2015

@1234lubka ono , ja som bola taka anemicka na Vianoce, (76 Hgb) ze mi chceli davat transfuziu a do nemocky, odmietla som., davala som sa do poriadku sama.... uspesne 🙂....
mala som zapal zaludka prave, chronicky, zistili neskor..., mne tiez chutilo, velmi, aj som vela jedla... az neskor som si uvedomila, ze mam pocit po jedle ze ho mam az v krku.... a potom ked vytravilo, tak zase vlci hlad..
jedla som zelezo,ale len mesiac a nieco, nerobilo mi dobre ( sorbifer).. stuplo mi na 130 pekne.. odvtedy len melasa a zelene smootie ( je kniha Zelene smootie, tam je to vysvetlene co a ako) obsahujuce spenat a salaty som jedla asi mesiac vkuse rano doobeda.. jednak som si s tym dala na poriadok zaludok a jednak mi to pomohlo na krv...
teraz mam hemoglobin pekne okolo 120 stale a uz 8 mesiaacov som bez FE..

ked je anemia, patra sa po pricine v prvom rade v traviacom trakte.... zaludok, crevo a pod.
alebo silny menzes a pod. ale to by zase stuplo zase kleslo...
MELASA je skvela,je to vedlajsi produkt pri vyrobe cukru, kup si trstinovu.... vlastne vsetko z trstiny dobre, co je vyzivne davaju prec a zostava len cukor.. a to dobre , vyzivne je MELASA,.... davaj si 2-3 cajove lyzicky denne, okrem zeleza to ma neskutocne vela mineralnych latok, je to zazrak z prirody..

http://www.celostnimedicina.cz/melasa.htm

katrin21
16. sep 2015

jo a extremne dolezite je nepit cierne caje, kavu a nic mliecne , co obsahuje vapnik, ked jes veci, co obsahuju zelezo, lebo to zabranuje vsetrebavaniu zeleza.. naopak treba jest veci, co obsahuju vitamin C, ktory vstrebavaniu pomaha.

luciferkax
16. sep 2015

@1234lubka presne môj názor.. mám aj domáce.. a preto si viem porovnať ten megarozdiel zeleniny a ovocia domáceho a z obchodu, ktoré kupujem v zime v ôbec mi nechutí.. a vlastne chutí ináč ako to "letné"....
Brala som kyselinu listovú a v čase, ked som zvracala štyri mesiace som brala aj umelé vitamíny... :D :D a všetci sme to prežili.. ak by som bola teraz v zime tehotná tak by som si tie vyitamínky opäť raz kúpila

1234lubka
16. sep 2015

@luciferkax ved to ze na par mesiacov si chcem nasadit, lebo v zime sa akurat dostanem ku cvikle domacej a zemiakom...este ta kvasena kapzsta ale to nemozem jeyt denne a tak dobre financne na tom niesom zeby som zhanala vseliake alternativy..tu melasu chcem oskusat...mas pravdu z obchodu a.doma.sa neda porovnat..taka paradajka no ja v obchode si neviem vybrat otras velkehnusne bez chuti..aj v lete tie krickove su onicom..a domaca..ta vonia a super sladunka...co narobime 🙂 pri prvom som brala kys.listovu prve tri mes a potom gs mamavit az kym som neprestalakojit 🙂 teraz skor prirodne sa snazim 🙂

1234lubka
16. sep 2015

@katrin21 dak 🙂 ja mam okolo 110 nic hrozne ale snazime sa to dat dokopy...tu melasu urcite oskusam 🙂 smootie..to mi velmi nevonia ale skor si budem robit koktail cvikla jabko a mrkva ...to je tiez riadnabomba 🙂 alepostudujem aj smootie 🙂

luciferkax
16. sep 2015

@1234lubka myslím, že už sa nedá z ovocia a zeleniny zo supermarketov vyťažiť toľko vitamínov koľko potrebujeme, hlavne v období tehotenstva a adojčenia, ked sú zvýšené nároky... melasu som kupovala mladšiemu synovi, ked bol anemický... no akosi nepomohla.. viac pomohlo , ked som mu nasadila vit.C(vraj podporujev strebávanie železa)a obmedzila mliečko :D a smoothiemaker sme si kúpili domov, tak zatial sa z neho vytešujeme.. riedime všetko vodou, lebo husté nám nechutí... :D :D cviklovej šťavy by si nemala denne viac ako 1dcl.. vlastnáskúsenosť.. bolessť hlavy a cikanie cviklovej šťavy už nechceeeeeeeem.. ozaj ešte veľa lahko vstrebateľného železa má aj petržlenová surová vňať, ja som si zvykla dávať všade.. mám nasadenú doma v 4 kvetináčoch , tak sa pasiem :D

1234lubka
16. sep 2015

@luciferkax 😀 😀 😀 bilinkovu zahradku chcem aj ja....zatial mam len rozmaryn 😀 tu vnat zatial len mrazenu..chcen este pazitku, oregano a bazalku....pila.som tu stavu..teda jedba cvikla jedno jablko jedna mrkva, nastruhane rozmixovane...trocha vody cukor citron 🙂

anakristina
16. feb 2016

@katrin21 su zeny ktore maju hematologicky-geneticky problem a nevedia zuzitkovat kyselinu listovu priamo zo stravy.o tomto svojom probleme zena nevie.v prvych mesiacoch tehotenstva umela kl ktora je presne tolko kolko zena potrebuje zabranuje tvorbe raztepov.ja zas verim tomuto,lebo viem ze si nedam kazdy den taku istu porciu brokolice a spenatu z coho kl do tela dostanes len ked to zjes surove...samozrejme nech si robi kazda co chce ale ja som za kl

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre