Tehotenstvo rok po potrate

kikushik13
2. okt 2017

Ahojte baby 😊zalozila som forum aby som nebola v tom sama ...pred rokom som potratila v 3 mesiaci ale presiel rok a po snazeni sa nam podarilo (konecne) tak ze dnes je ten den ked som si spravila test a boli tam dve krasne I I.... tak ze dufam ze sa tu najde niekto kto ma podobnu skusenost...aj ked sa velmi velmi bojim aby sa nezopakovalo to pred rokom dufam ze teraz pojde uz vsetko tak ako ma 😍😍 tesim sa na vas 😉

sischa
2. okt 2017

Ahoj...ja presne po roku 6.9 2016 som prišla o dievčatko v 20 týždni...momentálne som v 7 týždni...a tiež dúúúfam, dúfam, veľmi, že za tú ranu dostaneme hlavne zdravé bábätko...prajem si bezproblémové tehotenstvo..lebo sa bojím, že najmenší problém vo mne vyvolá paniku...takže držím Ti palčeky...aj sebe..aj všetkým babám s rovnakou skúsenosťou...či je to po roku, dvoch...alebo pár mesiacoch...

takaaa
2. okt 2017

@sischa ahoj, ja som tiez prisla o svoje babatka v piatom mesiaci, z dovodu predcasneho prasknutia vody. V maji tohto roku. Dnes sme poculi prvy krat srdiecko noveho babatka a namiesto toho aby som sa tesila, som totalne zpanikarila. Po veceroch placem, neviem si predstavit, zeby som este raz mala vidiet zomierat vlastne dieta... a hlavne neviem co robit inak aby sa to nezopakovalo. Na tieto babatka sme cakali 8 rokov.

kikushik13
autor
2. okt 2017

@sischa
Ahoj je mi luto co sa ti stalo ....a nebojis sa teraz??? Ja som tiez potratila 10.11.2016 a teraz som cca 5 tyzdni dnes rano som to len zistila tak ze ma caka nasteva doktorky a hlavne vypisanie sa na rizikove tehotenstvo ....urcite nebudem ani ja uz nic riskovat a dufam ze sa nam to teraz podari ... 🙂 drzim aj ja tebe palce silno aby islo vsetko tak ako ma...bude rada ak napises ako sa ti dari 😉😊

kikushik13
autor
2. okt 2017

@takaaa
Presne tak to sa citim aj ja dnes uplne ma chyta panika co led sa to zopakuje ...ja viem ze na to nemozeme mysliet ale aj tak ....tak dufam ze to pojde uz bez problemov drzim palce 🙏 😉

sischa
2. okt 2017

@takaaa neviem ako je to to možné, každá sme iná...panika ma až nechytá...skôr taká nervozita a strach...snažím sa urdržiavať v takom normále...ja mam doma 7 r. dievčatko..ona to doteraz ťažko nesie...stále sa pýta, či sa Sabinka vráti do bruška...už vie, že čakáme druhé...ona taký môj hnací motor...ja som sa musela nastaviť asi tak: mohlo to byť aj horšie..ženy porodia mrtve bábätko aj na konci...proste toľko prípradov som čítala, že som si povedala možno kruto "buď rada, že si dopadla ako si dopadla"...takže idem ďalej..na malú myslíme..je to náš anjelik...musíme ísť ďalej...u mňa to bola infekcia zo spodu + nízko placenta...otvorená na 2 cm...a zápal prešiel až k bábätku...kontrakcie...no niečo šialené...čo asi vieš...takže..musíme byť silné naozaj...drž sa a musíme myslieť pozitívne..inak to ani nejde...posielam pohladenie..

sischa
2. okt 2017

@kikushik13 obavy mám jasne...ako som aj písala vyššie dievčine s nickom takaaa...strach tu je...ale musím proste fungovať pokiaľ možno najkľudnejšie...a hovorím si, hádam sa mi to nemôže stať druhý krát?? hlavne, moja malá 7r. sa modlí, aby sa Sabinka vrátila do bruška...takže dúfam, že tieto slová tam hore niekto vypočuje a bude nám dopriate...momentálne som 7 tt...zajtra idem k doktorovi..na sono...tak drž prstíky...to už asi budem nervoznejšia...takže predýchavačky...držím prsty...kľudne napíš, keď bude niečo nové..prípadne sa budeš chcieť vyrozprávať...🙂

kikushik13
autor
2. okt 2017

@sischa juj drzim ti palce a urcite daj vediet ako si dopadla u Dr. Ja pri prvom tehotenstve som zacala krvacat v noci a tak potom mi zistili štítnu žlazu teraz hlavne musim ist na gyndu a potom na stitnu aby mi zvysli tabletky tak ze dufam ze to uz bude fajn....budem rada ak si napiseme ako to pokracuje 😉😊

lubka123456
2. okt 2017

ahojte, ja som tiez prisla o babo v 24 tyzdni a 3 mesiace na to som znova otehotnela. Teraz uz som v 31tt a dufam ze vsetko dobre dopadne, aj ked ten strach tam uz bude stale. Tebe drzim palce 🙂

mufka1
2. okt 2017

@kikushik13 ahoj ja som ostala popotrate tehu do 4 mes.mala som ukazkove hehulkovanie .Drzim palce aby to dopadlo dobre hlavne nepremyslaj ;by sa to neopakovalo ;mysli do buducna hlavne sa tesit na to co vas caka 🙂

kikushik13
autor
2. okt 2017

@mufka1 ahoj snazim sa mysliet len na to dobre aj ked to bude pre mna tazke...za to som aj napisala sem aby som vedela ze som neni jedina a ze toto tehotenstvo uz bude ok 😉 a dakujem za podporu 😘

mufka1
2. okt 2017

@kikushik13 musis verit babo citi vsetko neboj dobre to dopadne .Viem ze je to cerstve a tazke ale zvladnes to.Ja som sice potratila pred 15r ale vzdy si spomeniem ake by to bolo keby tu mimi bolo ake by bolo atd....ver ze aj po rokoch si spomenies a to mam uz 3 deti vo veku 14r,5r a16mes.🙂vsetko dobre prajem 🙂hlavne veeela sil 😍

zeytin
2. okt 2017

Je nás tu veľa... po dievčatkách som tretí krát otehotnela, neskončilo to šťastne, mala som MA v 14. týždni. Potom sme si dali pauzu. Opäť som otehotnela. V ôsmom týždni som začala krvácať. Nevieš si predstaviť ten strach, ktorý som mala, keď som išla na pohotovosť a ani tú radosť, keď lekárka povedala, že vidí krásne srdiečko... Dostala som injekcie, brala duphaston, krvácanie o dva dni prestalo. Zvyšok tehotenstva už bol ukážkový a teraz mám vedľa seba už 2 mesačného Timoteja 🙂 Takže hlavu hore, srdečne gratulujem k // a hlavne nestresuj 🙂

sischa
2. okt 2017

@kikushik13 určite Ti dám vedieť, inak ja sa tiež liečom na štítnu a v stredu idem na utz...min. týžden hrv...a chodím aj na hematologiu..takže beriem anophyrin...celkom veselo..ale určite to dáme neboj..🙂))

matilda72
2. okt 2017

ja som prišla o našu maličkú presne 11.11.2015 v 21 ttna ten den nikdy nezabudnem ani na den 3.11 kedy nám dr. na morfologickom sone povedal, že naša maličká láska je veľmi chorá,, malformácie dolných končatín, zlomenina, chýbajúce kosti na lýtkach... no katastrofa a do týždna som sa musela rozhodnúť, či bude žiť... najhorší týžden môjho života a to to bolo horšie že som cítila jej pohyby... po potrate mi bolo povedané, že tá zlomená nožička začala odumierať a horizila mi sepsa... a malú som vôbec nevidela, občas uvažujem akoby vyzerala, ako dlho by žila, či som ju nemala nechať rozhodnúť o jej odchode... ale veľmi som sa bála, že ju to bolí, že bude trpieť a preto som sa rozhodla takto... ale v den ked ma prepúšťali mi hlavou prebehlo že na budúci rok budeme traja... a naša láska sa narodila 13.12 2016 ale termín pôrodu sme mali 25.12 ... meno má dorka a čo znamená dar boží 😀 ešte teraz je za malou smutno ale veci sa dejú lebo sa tak majú diať a aj ked to bolo smutnú, teraz máme to najkrajšie obdobie a to vdaka našej láske... náš malý anjelik nám poslal našu malú vrtuľku aby sme boli konečne šťastný 😀

kikushik13
autor
3. okt 2017

Ahojte baby tak nevydrzala som a dnes rano som utekala pani doktorke...zatail je vsetko ok ...len este nebolo moc vidiet lebo je malilinkave este tak ze od dnes som na PN a 17.10.mam zas ist na kontrolu a hadam sa tam uz bude aj nieco dat vidiet 🙏 ale teraz sa velmi bojim dufam ze vsetko pojde tak ako ma a ani sa nepohnem s postele a budem oddychovat 😉

takaaa
3. okt 2017

@kikushik13 drzime prsty, sme na tej istej lodi ☺ ja som bola vcera, najblizsie az o dva tyzdne. Ako to cakanie prezit? ...

kikushik13
autor
3. okt 2017

@takaaa super tesim sa ze nie som sama 😍 drzim palce hadam to dame 🙏

lubka3232
3. okt 2017

aj mne sa to stalo, v marci 2015 som mala MA, bol to pre mna strasny sok aj ked sa to stalo asi v 9tt co je relativne bezne :( no o rok na to som otehotnela opat a v januari 2017 sa mi narodil zdravy chlapcek. cele tehotenstvo som sa bala, trpla ci bude vsetko ok ale mala som uplne bezproblemove tehotenstvo a aj porod. hlavne sa treba naladit na to ze bude vsetko ok a necitat tu ziadne negativne komentare a zle slusenost. lebo clovek je potom z toho len smutny a trapi sa no nijak to nezmeni. drzim vam vsetkym palce nech mate o par mesiacov pri sebe svoje babatka 🙂

majra1
3. okt 2017

Tiez som jedna z mnohych, MA bol pre mna velmi tazky, ale otehotnela som opat pomerne rychlo, mam uz dve krasne deti a vsetko bolo uplne v pohode 🙂

kikushik13
autor
8. okt 2017

Ahojte babule ako sa vam vodi??? Mne celkom fajn aj ked sa stale viac a viac bojim hm...kazdu chvilku chodim na wc kukat ci tam je vsetko ok ....pravdu locediac uz mi s toho sibe ...a kazde rano sa okolo 4 budim na to ze sa mi toci hlava...a bolia ma prsia to je vsetko zatial myslim ze ok 😇 dufam ze to tak aj ostane ..este tyzden a idem na kontrolu uz sa neviem dockat...peknu nedelu vam prajem ❤ 😍

ada309
8. okt 2017

Ahoj..
Tiez som mala MA v jan 2016 v 10tt.. uz v lete 2016 som bola opat teho... v aprili 2017 sa nam narodila bambulka.. tiez som sa cele tehu stresovala,pred kazdou poradnou som sa triasla ako ratlik ... no vsetko dobre dopadlo,az na porod,ten sa trosku zkomplikoval a skoncil sekciou... 😣

kikushik13
autor
8. okt 2017

@ada309 ahoj ja tiez sa velmi bojim ale myslim pozotivne a teraz som PN a snazim sa co najviac oddychovat tak dufam ze to bude ok....

ada309
8. okt 2017

@kikushik13 neboj sa.. tvoj strach nic nezmeni... treba mysliet pozitivne... co nam je sudene,to je nam dane!
Uzivaj si teho lebo to obdobie je len raz 😉 kazde tehotenstvo je ine..

kikushik13
autor
19. okt 2017

Ahojte baby tak bola som na tej kontrole a aninneviem ako to mamnapisat pani dooktorka mi povedala ze som tehotna ale nic tam nevidi ja tomu vobec nechapem a so s toho uplne na dne ....😢 dala mi termin este nabuduci tyzden ze ked tam zas nic nebude vidiet tak musiim ist do nemocnici a vycistenie neviem co mam robit....som sa nahnevala a objednala som sa k jednej odbornicke idem tam zajtra tak sa straaaaasne bojim co mi poviem uz drubu noc nespim a chodim stale na wc kukat ci nekrvacam ale zatial nie zle.mi neni len ma sem tam boli brucho ....drzte mi palce aj ked ja neviem preco prestavam verit ...no uvidime

ludkka0407
19. okt 2017

Ahoj,tak sa pridam do diskusie.ja som potratila v marci 2015,v maji 2016 som otehotnela a mame krasne zdrave dievcatko.ale priznam sa,ze pri prvom som si na vsetko davala pozor a pri tom druhom takmer na nic😁a podarilo sa,tak vam vsetkym drzim veeeelmi palceky

takaaa
19. okt 2017

@kikushik13 nebolo vidno ani gestacny vak? Vzala ti hcg? Niekedy sa stava, ze bola posunuta ovulacia. Drzim prsty. To cakanie je hrozne...

kikushik13
autor
19. okt 2017

@takaaa neviem ona mi vobec nic nepovedala a ani krv mi nezobrala nic vobec ....berem od nej kartu a idem zajtra k druhej tak uvidime co poviee...🙏

xxxxxnnnnn
19. okt 2017
pulciatko
19. okt 2017

@kikushik13 ahoj... Ja som potratila 7.3.2016.... a 31.3.2017 som nasla na teste II. Zo zaciatku radost ale ked stale nic nevideli (prve mi nerastlo dostatocne a v 8tt som potratila)... Som bola v panike ze s ato zopakuje... Nasledoval pohotovost na velky piatok... A o tyzden nemocnica s krvacanim.. aj napriek tomu ze lekar par dni pred tym videl aj srdiecko... Myslela ze som o neho prisla... Ale nakoniec som lezala 10 dni v nemocke... Brutal kludovy rezim dva mesiace a hematom sa vstrebal... Postupne som sa bala menej a menej... 😊 A teraz koncim 33tt ... Takze som len chcela... Ze len optimizmus!!! Naozaj silno drzim palce!!!

kikushik13
autor
21. okt 2017

Ahojte baby....tak vcera som bola u tej druhej dr. A s radostou mi oznamila ze tam je babooo som v 6 tt a uz sme videli aj bit srdiecko ...ani si neviete prestavit aky kamen mi padol zo srdca az som mala chut plakat....velmi sa tesim ...teraz som k nej uz aj prestupila od tej moje gynekologicky ....tak ze najblisiu kontrolu mam 6.11. Dufam ze bude vsetko ok a uz ma nikto tak nevystrasi 😍😍😍pekny vikend vam prajem 😘😘

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre