Tehotná 5 mesiacov od pôrodu

blbovina
21. aug 2012

...ahojte všetci, som úplne zničená. Malinký má len 5 mesiačikov a ja som v prvom mesiaci tehotenstva. Tak strašne sme si dávali pozor a hneď ako som prestala kojiť, som ostala tehotná. Odsávala som si mliečko, lebo malinký nechcel chytiť prsník. Ja som teraz z toho nanič. Stále len premýšľam ako to bude, čo ďalej a tak. Bolo by to moje piate dieťatko. Rozmýšĺala som aj nad potratom, no nie je to riešenie pre mňa. Budem rada, ak mi napíšete. Papa ☹

maslenka47
21. aug 2012

A co ti mame napisat? Ze je uplne evidentne, ze sa neskutocne nudis, tak si vymyslas fiktivne temy pod fiktivnym nickom?

Ze kojenie nie je zarucena ochrana proti otehotneniu predsa pisu na kazdom druhom "mamickovskom" rohu. V tom kontexte "tak strasne sme si davali pozor" vyznie minimalne cudne.

sissy27
21. aug 2012

@blbovina fúúúha no čo ti na toto napísať... keď ste ďalšie dieťa nechceli, tak ste sa mali chrániť a predpokladám, že nemáš 15 rokov, pri 4 deťoch vieš čo a ako, a teda sa čudujem, že ste sa spoliehali na "dám si pozor" 😝 o kojení ani nehovorím, to funguje ako antikoncepcia za úplne iných podmienok... Keďže zákrok pre teba nie je riešenie (a úprimne, ani ja nie som jeho nadšencom), tak asi toľko, že kde sa najedia 4 deti, naje sa aj piate... budeš mať medzi nimi malý vekový odstup, tak sa v podstate "povezú" spolu čo sa týka oblečenia, výbavičky, atď... či budeš doma s jedným alebo dvoma (neviem, aké veľké máš ostatné deti) už asi tiež nie je podstatné... v prvom rade si o tom pohovor s manželom, staršími deťmi, rodinou, ako to zoberú, možno ich pozitívny prístup dodá aj tebe energiu... v dnešnej dobe síce nie úplne štandardné mať viac detí, ale nie si sama, videla som tu diskusie na túto tému, tak skús pohľadať a podebatovať tam...

irin12
21. aug 2012

@maslenka47 preco myslis ze je to fiktivne? pise tam akoby mala 25 rokov podla slov sudim ale 5 deti? 😠

anjelicek26
21. aug 2012

@maslenka47 - tiez to tak vidim, ze su zasa veeeelmi dlhe prazdniny, v septembri to uz bude lepsie 😝

irin12
21. aug 2012

@blbovina presne ked mas styri vychovas aj piate.......

xlucia
21. aug 2012

@blbovina ake stare mas ostatne deti? muz zaraba?

kika1111
21. aug 2012

ešte aj tvoj nick hovorí o tom, že si vymýšľaš témy, na ktoré ti budú najviac ženy reagovať... ach!! už aby skončili prázdniny, evidentne sa doma nudíš

zigzag
21. aug 2012

@blbovina :D si dala, no ked mas uz 4 deti, tak si sa mohla poucit,ze dojcenie nie je dobra forma antikoncepcie 😀 a to ze ci dieta saje miecko z prsnika, alebo, ci ho odsvas s tym nema tiez nic spolocne, 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadenka111
21. aug 2012

@blbovina to je pekna blbovina 😀 😀 😀

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modrofuzik11
21. aug 2012

toto je nieco, co nezmenis. najlepsie je sa vyrovnat so situaciou a zacat sa pripravovat a tesit... 🙂

katka2011
21. aug 2012

@dadenka111 ze? co sa ine natrapia kym maju vobec jedno... je to nespravodlive...

katren
21. aug 2012

@blbovina tiez nechapem, co ti mame napisat....ja som tiez tehu, cakam tretie dietatko, som tehu uz treti rok po sebe a co?????to, ze dojcenie NIE je antikoncepcia by si mala uz davno vediet, kedze by to malo byt piate dietatko...
🙄

dadenka111
21. aug 2012

@katka2011 Ahoj Katiii, pravda veru 😔 . este sa trosku potrapime ale tehulky budeme 😉 . Toto je ale cista provokacia a klamstvo od blboviny 😝 . Nic si z toho nerob.

tatiana1983
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tatiana1983
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
llia
21. aug 2012

@blbovina tvoj nick hovorí za všetko🙂)

katren
21. aug 2012

@kinna tak toto je tiez pekna blbovina 😅 ja som tiez tehu treti krat po sebe , prve mame dievca, druheho chlapca a tretie bude zas dievca....svokra ma 4 deti: mm, svagrina, svagrina a svagor....

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavila
22. aug 2012

@blbovina ahoj a Hildusku96 nepoznáš náhodou? prepáč, ale čo máš z toho?

blbovina
autor
29. aug 2012

...ahojte všetci, v prvom rade chcem veľmi pekne poďakovať maminkám, ktoré ma vedeli pochopiť a tak aspoň tuna mi dodali viac istoty, že to zvládnem. No a pre tie ostatné, nič nie je fiktívne, vôbec sa doma nenudím či sú prázdniny, alebo školský rok. Napísala som sem, lebo som chcela s niekým o tom pokecať, s niekým, kto by ma pochopil a nie odsudzoval. Už som sa naplakala dosť. Volám sa Antónia, no ako nick mi to nezobrala. Skúšala som si dávať viac nickov, no vždy mi vypísalo, že také tuna už sú. Tak ma nakoniec napadlo toto. Kto chce so mnou takto pokecať, budem veľmi rada, no ak ma odusdzujete za to, čo ste písali, Váš názor meniť nebudem, no mýlite sa.

blbovina
autor
29. aug 2012

A nepoznám žiadnu Hildušku96, nepoznám tu nikoho, len prednedávnom som sa sem prihlásila.

blbovina
autor
31. aug 2012

Chcem sa ešte veľmi pekne poďakovať mamine s nickom -kinna- potešila si ma aspoň ty.

nina4
1. sep 2012

Ahoj nám sa nedávno narodil Adamko 4 bábatenko a tento týždeň oznámili manželovi ,že ho prepustili a pravdu ani to neriešim tak ani ty nerieš to že čakáš 5 miminko uvidíš ak dobojuješ dokonca a to malé slniečko sa na teba usmeje budeš šťastná my sme tiež plánovali 5 detí tak uvidíme čo dá budúcnosť .A ešte manžel ide budúci týždeň na pár pohovorov tak sa nebojím tej situácie.držím palčeky aby ste to v pohode zvládli.A je tu téma aj čo majú maminky viac ako 4 deti tak skús tam nakuknúť skôr tam budú také čo ťa pochopia.pá

blbovina
autor
3. sep 2012

Ahoj nina4, ďakujem. No vieš, aj u nás sú finančné problémy. Partner síce robotu má, no málo platenú a už teraz nám to nestačí. S tým drobcom som sa zmierila, len mám z toho všetkého stále obavy. Ja som sem aj preto napísala, že stretnem nejaké maminky čo riešia niečo podobné a mnohé ma tu hneď začali odsudzovať. Ale Tebe ďakujem a držím prsty, nech tto manželovi vyjde. Nevedela som o tých iných témach, tak som napísala svoju. Papa.

nina4
15. sep 2012

@blbovina Ahoj som rada že malinkému pokladu dáš šancu určite to bude najväčší maznák ako tento náš posledný drobec 😀 😀 A ako staré máš tie ostatné deti teda ak som neni až veľmi zvedavá.A manželovi prišla odpoved s chemickej od 1.10. tam nastupuje.tak so rada. pá a až budeš chcieť tak odpíš .

blbovina
autor
18. sep 2012

Ahoj nina4, som rada, že si mi odpísala. Tak to je super, že Vám to s tou prácou vyšlo. Mám 16 a 13ročnú dcérku a 11ročného syna, no a teraz tohto malinkého, práve mal pol roka. Rozhodla som sa si to nechať, hoc ma strašne veľa ľudí odsudzuje. Máme ešte jeden problém a to s bývaním, včera nám vravel pán, čo sme u ňho na podnájme, že do konca mesiaca máme odísť. Môže ísť späť na východ, tam mám dom, ale priateľ by musel ostať tu. Takto pekne sa nám všetko sype. Vôbec netuším, čo budeme robiť. Tak tiež napíš, ak chceš, ja budem veľmi rada. Papa a pekný deň.

nina4
31. okt 2012

@blbovina Ahoj moja prepáč ,že som sa dlho neozvala ale deti mali hnisavú angínu a Sofinka vysoké horúčky k tumu .Adamko ten teraz váži 6930g a vraj je to na 3 mesiace veľa ale ved ho len dojčím tak to ani neriešim.no ako sa máš aj ste museli ísť na ten východ a drobček v brušku sa má ako .my sme s manželom akurát včera začali uvažovať že asi budeme mať ešte jedno miminko ale ked Adamko odrastie a pravda záleží ako bude na tom aj finančná situácia ale ak by nááááhodou sa pritrafilo tak to berieme ako normálku.Len myslím,že moja mamina to potomasi obleží lebo jej názor na Adamko bol že sme nezodpovedný a ked sa nevieme milovať s ochranou tak aby sme to ani nerobili no uznaj takéto ked ti povie vlastná mama ale to že človek to dieťa chce tak to neverí.No ale som sa rozpísala daj vedieť čo a ako .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre