Tehotná po dvoch mesiacoch vzťahu

moeysa
4. okt 2014

ahojte... ja viem ze kazda jedna co tu ste by ste srsali stastim keby ste boli/alebo ste tehotne... len ja mam bohuzial opacny nazor... nehladam nejaku kritiku len mozno povzbudenie .. pre blizsie ozrejmenie: som vydata 4 roky a z toho vyse roka zijeme odelene .. on ma vztah odkedy sme sa rozisli ja dva mesiace a prave to je kamenom urazu.. ostala som tehotna a vobec na to nie som pripravena ... po dalsie este stale sme v rozvodovom konani s manzelom ... absolutne neviem co mam robit...

loxa
4. okt 2014

No a co by si chcela aby sme ti poradili ? Ak s tym dokazes zit, chod na potrat, to je pragmaticke riesenie..Ako matka ti hovorim nerob to..Moja kamaratka bola najpragmatickejsia zena pod slnkom..cisty chlap..Muzov na sex, uzivat si zivot, kariera..Ostala tehotna, isla na potrat a uz nikdy v zivote nemala v ociach ten jas co predtym..Vycita si to velmi

apollo13
4. okt 2014

a to dieta za to moze ze ty na to nie si pripravena?

barborazilina
4. okt 2014

musis sa rozhodnut ... nic ine ti nikto neporadi ... nasledky budes znasat sama ... a co otec dietata ? co si o tom mysli on?

cammille
4. okt 2014

@moeysa ved za tych 9 mesiacov mas dost casu sa na dieta pripravit 😉

25daniela
4. okt 2014

Pripravis sa na to za osem mesiacov, je to dlha doba...
Nikto v zivote ti neda tolko lasky ako to malicke, ktore si vypiplas...

25daniela
4. okt 2014

Pre teba je najdolezitejsie, ci ste na to dieta dvaja, ak ano, nemas co riesit, ak sama, vtedy by som aj ja zvazovala..

mawka
4. okt 2014

@loxa potrat je kazdeho osobna vec a my nie sme kompetentne tu komukolvek podsuvat reci typu "Nikdy nebudes mat jasv ociach ako predtym..." Osobne som na potrate nebola, ale uz som potratila a jas v ociach mam aj po tomto "zazitku"- je na kazdom, ako to v sebe spracuje.

@moeysa zalezi, ci mas blbe pocity kvoli pravnej stranke celej veci, kedze este nie si rozvedena a otec dietata nie je tvoj manzel alebo preto, ze si nie si ista novym partnerom a jeho podporou alebo celkovo si nezelas mat dieta. A podla toho sa rozhoduj.
Drzim palce.

xevulax
4. okt 2014

Co ma rozvodove konanie s tym, ze si tehotna? No nie si prva ani posledna co otehu aj po 2 mesacnom vztahu (aj ked je to cista nezodpovednost) ak nie som pripravena, tak pouzivam ochranu (ano lazda moze zlyhat, ale s tym treba do postele lihat, ak chces mat istotu, treba kombinovat ochranu! No co mas robit ti tu napisu asi takmer vsetky, tesit sa z dietatka a uzivat si tehu. Teraz sa ti to zda byt strase, ale ked o 9mesiacov zbadas svoje babo bude vsetko inak.

moeysa
autor
4. okt 2014

otec dietata je nadseny ...ostavil sa k tomu ako chlap... ja hlavne nechcem radu .. len som to potrebovala zo seba nejako dostat... aby ste ma chapali.. bojim sa dalsieho sklamania zo strany muza.. kedze ten moj ma dva roky po svadbe podvadzal so studentkou a do oci mi klamal o vsetkom..financne som na to doplatila taktiez...proste mam strach ze ma opat niekto zrani a to dieta za to nebude moct...nevravim ze by som dieta nechcwla ale casom a nie teraz...

titkovamiriam
4. okt 2014

fuha moja to ta nepotesím,lebo to by si asi potrebovala najviac na svete.kedze niesi rozvedena za otca dietata bude uradne uvedený tvoj manžel...Tak este nato sa priprav

a inak si uzivaj krasne obdocbie co ta čaka 🙂 ver že ten malý uzlíček ti stonásobne vráti všetko zlé 🙂

ak si rozhodnuta si to dieťatko nenechať ako menšie zlo by som ti radila utajený porod,ak sa rozhodneš pre interupciu je to len a len na tebe ☹ no ver že to už nikdy nevratiš späť a to že si zabila dieťatko ťa bude určite ak nie hned tak neskor trapiť...

moeysa
autor
4. okt 2014

@mawka toto som potrebovala... triezvy pohlad...

dejna077
4. okt 2014

rozumiem tvoje obavy ako zvladnes babo a este s niekym kto ta podviedol a zradil. Ale uvazuj budes este niekedy mat deti? Chces ich v buducnosti? Uz sa ro podarit nemusi. Potrat je riesenie ale je to rana nie na tele ale dusi.

mawka
4. okt 2014

@xevulax no rozvod ma s tym dost. pretoze ak sa rozvadzas a otehotnies do 270 dni od pravoplatnosti rozsudku /ak sa nemylim/, tak uradne bude otec este manzel alebo teda cerstvy exmanzel a potom su to dost velke vybehavacky okolo zmeny mena a otca v takychto pripadoch. a kedze uz tehotna je a este sa len rozvadza, tak rozhodne tatao situacia nastane.
@moeysa keby si to takto hovorila kazda, ktora nasla stastie na druhy pokus, tak by tu bolo kvantum nestastnych zien. ale chapem ta, mam podobny problem, co sa tyka dovery v muzov. ale myslim, ze ak sa chlap aj po 2 mesiacoch znamosti dokaze k tomu postavit ako chlap, tak je to dobry zaciatok a znamenie, ze sa zrejme mozes na neho spolahnut. neviem ake konkretne skusenosti mas, ale teda skor uvazuj o tom, aby si sa nejako poistila, aby si uz nemohla byt obabrana v buducnosti.

moeysa
autor
4. okt 2014

viete keby sme aspon do toho sli naplno....ale vobec nie... ja viem ze mi tu teraz kazda druha povie mali ste sa chranit ... po vojne je kazdy general... davali sme si velky pozor .pre to je to pre mna tym padom ovela horsie

mawka
4. okt 2014

@moeysa a este velmi dolezite je, ci tvoj novy partner je zabezpeceny byvanim a stabilnym prijmom. aku ma minulost. ako sa ti javi ako partner, ako ho vnima okolie. ci on uz dieta ma a ake ma s nimi vztahy. co on moze do vztahu priniest, ako teba a dieta vie zabezpecit a postarat sa. co je ochotny pre vas urobit. ja si toto kladiem stale, lebo tiez som skoncila s holym zadkom, minusom a dvomi detmi. preto teraz takto uvazujem. z lasky sa clovek nenaje ani nepostara. dolezite je vidiet veci realne ako su a predvidat.

moeysa
autor
4. okt 2014

@mawka vies moj partner ma taku istu skusenost s manzelstvom ako ja ..bol zenaty 13 rokov a yiez to stroskotalo tam kde mne .. ano zabezpeceny je viem ze by sa postaral aj sam to tvrdi... ako taku reakciu som fakt necakala.... len akosi ja neviem stravit tuto informaciu .. zajtra idem k znamej na testy ..ale myslim ze po troch teh.testoch sa to potvrdi aj tak... kazdopadne takto som to nechcela

mawka
4. okt 2014

@moeysa takze ono je to fajn, ked tuto otazku mas vyriesenu, ze teda jeho reakcia je spravna a vie sa aj postarat. ty nechces dieta este kvoli kariere? alebo sa necitis vobec, ze by si to nezvladla alebo nie si matersky typ? lebo kariera aj dieta sa da sklbit a ak je partner schopny a zodpovedny a spolahlivy, tak rozhodne sa to da krasne sklbit. ak si myslis, ze by si nezvladla byt matkou, tak ver, ze matkami sa nerodime, matkami sa stavame a tie bludy, co si tu precitas o dokonalych matkach, ktore sa predbiehaju, ktora ma belsie pradlo a krajsi byt a plnu skrinu a super deti, to neber vazne. vacsinou je to zrele na cvokara a vacsinou ani z toho nic neni pravda. a vacsinou ma kazda zena obavy ako vsetko zvladne nielen s dietatom, hlavne sama so sebou.
nebola som matersky typ, nie som a nebudem, deti som na materskej nemala - nebolo na vyber, muz sa choval ako vol, musela som makat, takze som sklbila materstvo s pracou a dalo sa to zvladnut. dokonca to aj rychlo bezi 🙂 a deti su v pohode, aj ked nie som typ ususlanej mamicky, ktora potrebuje byt nonstop 24 hodin denne s dietatom. aj vtedy vies vychovat deti v slusne a mile osoby.

monika0612
4. okt 2014

Skús íst v 9 týždni na 3 prípadne 4 D sono. Keď uvidíš dieťa všetky pochybnosti určite stratíš. Prajem ti aby si sa rozhodla správne.

emily76
4. okt 2014

@moeysa ber to z tej lepsej stranky.. nemusis sa roky snazit o babo, sledovat vsetko mozne, testovat kazdy mesiac s nadejou... stretla si chlapa, ktroy nezutekal ale sa potesil.. co po dvoch mesiacoch randenia je super, nie? Nemas sa kvoli comu trapit... ja som sa tiez s prvym muzom rozviedla kvoli pipke, teraz som druhy krat vydana a poviem ti, mojmu muzovi absolutne doverujem... ved preto som si ho aj vzala. 😉 Ber zivot z tej lepsej stranky, hajzla si sa zbavila a nasla si si super muza. Cakas dieta, svet je gombicka.... idelane by bolo, ak by ste sa s prvym stihli do porodu rozviest a s druhym zosobasit, vtedy by otcovstvo automaticky pripadlo aktualnemu manzelovi.. inak budete musiet s byvalym dat na sud ziadost o zaprenie otcovstva, ci ako sa to vola.. 😉

loxa
4. okt 2014

@mawka ja som tym chcela povedat ze moja kamaratka nemala jas v ociach, lebo si uvedomila , ze by to s tym dietatom zvladla , netreba byt vztahovacny..Napisala som ze ak si to zena dobre zvazi a je ochotna prijat rizika, nech ide na potrat ..z toho vyplyva ze by mala robit ako uzna za vhodne..Ak by sa pytala na moj osobny nazor na potraty, hovorim , nerob to🙂

moeysa
autor
4. okt 2014

@emily76 ... vies..moj postoj k svadbe je vysoko neakceptovatelny takze o to horsie... a snazim sa cez znamych na sude moj rozvod urychlit kedze je aj dohodou... len naozaj necitim teraz po tom vsetkom ze je to dobre... chcela som zacat pomaly odznova a nie padnut len tak do rieky ako neplavec a pomoz si sam ako vies...

moeysa
autor
4. okt 2014

stale totiz verim ze to moze byt omyl ze to moze byt aj stresom ktory prezivam .ze mam cisty na prsnikoch ze mam len zvyseny prolaktin alebo nieco podobne... pretoze aj taka moznost existuje... neviem ci to psychicky zvladnem...

dejna077
4. okt 2014

@moeysa zvlasnes to ak budes tehu alebo nie zvladnes to lebo my zeny sme stavane na extremy! Si silnejsia ako si myslis a ro dieta bude len tvoje tvoje svetlo tvoj dovod pre zivot mozno nahofda mozno omyl ale co ti do zivota da si ani nevies predstavit. Budes mat pre koho zit! Ak sa rozhodnes si ho nechat bude to tazke k sa rozhodnes sa ho vzdat bude to mozno este tazsie ale za teba nikto nerozhodne.

adkat13
4. okt 2014

@mawka je fakt zvláštne, že nevidíš rozdiel medzi "potratiť" a "ísť na potrat"...

kaktusik007
4. okt 2014

@moeysa no tazke to vas v tom, ze ti to iba skomplikuje rozvod. On ta podvadzal kade chodil, mal ine vztahy - ale TY si tehotna a cakas dieta s inym. On bude zapisany v rodnom liste dietata automaticky, pretoze kazde dieta narodene do 300 dni od pravoplatnosti rozsudku o rozvode rozvedenej zene je podla nasho prava exmanzelove. Cize musi prejst sud o zapretie otcovstva a az nasledne moze tvoj priatel byt do rodneho listu zapisany...

Odhliadnuc od tohto, je to na tebe...
@mawka ti presne napisala - ziadna nie je matkou okamzite, pochybnosti su uplne prirodzene a normalne... Sprav to tak, ako to citis ty. Ty musis byt presvedcena o spravnosti svojho rozhodnutia. A to bude spravne, nech sa rozhodnes akokolvek.

kaktusik007
4. okt 2014

@adkat13 ako hovori jedno cinske prislovie - nemam pravo odsudzovat ludi za ich rozhodnutia, kym neprejdem v ich topankach aspon tisic mil...

xevulax
4. okt 2014

@mawka ano ale je to "len" na papieri, stale existuju aj testy otcovstva...takze podstatne vadit by to malo jej este manzelovi. A ked sa chce sa da takato vec vyriesit

moeysa
autor
4. okt 2014

kazda jedna by reagovala a mala pochybnosti byt v mojej situacii...aj matky... neverim ze to tak nie je .. ja viem ze je to len a len na mne... a vsetko potrebuje cas... dakujem za povzbudive slova ...

mawka
4. okt 2014

@adkat13 nie, ja v tom rozdiel nevidim. ak pojdem na potrat je to to iste ako ked potratim, proste o to dieta pridem, rozumies? niekoho moze boliet aj to aj hento, niekto sa s tym vysporiada. a je to absolutne kazdeho vec, ci sa rozhodne na potrat ist. nevnimam to ako vrazdu, zabitie. ked to niekto tak citi, je to absolutne jeho vec a my tu nebudeme moralizovat nad tym, ci je to spravne alebo nie. vy nebudete tie deti zivit ani vychovavat. mozeme do zakladatelky nahustit ako vsetko zvladne, ale stale je tu aj druha moznost, ze to nezvladne vobec a dieta, to skutocne, narodene dieta moze trpiet a matka tiez a zlikvidovane zivoty oba, nielen bunecny zaklad. opakujem, je to kazdeho vec!
btw, beriem to tu s rezervou, lebo neraz sa tu objavili velke moralistky, moralistky len online, pritom v realnom zivote za sebou nie jeden potrat ... a to je uz ubohe.

moeysa
autor
4. okt 2014

@xevulax mojmu manzelovi je sumafuk kedze sa nezaujima o nic ine len o automaty a svoju mladu pipenku s ktorou na podviedol prvy krat presne na moje narodeniny pred vyse dvoma rokmi...a vobec mu to nevadilo a staval sa k tomu ze je to len kamoska ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre