Tehotná po tabletke Escapelle a po rizikovom tehotenstve

zana78
9. mar 2012

Ahojte dievčatá,som tu nová a zároveň aj zúfalá.Dnes som sa dozvedela, že čakáme druhé dieťatko aj napriek tomu že som užila tabletku po.Zjedla som ju do 12 hodín aj napriek tomu som zostala tehotná.To by nebol až taký problém ,lebo dcérka je ako anjelik.No od 16 týždňa som bola na rizikovom tehotenstve,v 17 týždni mi zašívali krčok a od 23 do pôrodu som ležala v nemocnici.Lekár mi povedal že si mám všetko nechať prejsť hlavou,lebo mám strašne slabý krčok.Ak si bábo necháme budem ležať pol roka bez námahy a to buď doma alebo v nemocnici.Je to staršne ťažké,pred dcérkou som mala 3potraty a keď si predstavím že mám prísť o ďalšie bábo... ☹ a ďalšia predstava ak budem v nemocnici 6 mesiacov...nebudem si vidieť dcérku od jej 9tich mesiacov,neviem kto sa bude o ňu starať,manžel bez roboty nemôže zostať.Ešte stále ju kojím sme na seba veľmi citovo naviazané.Je to ťažké a preto vás prosím o radu ak máte niektorá takúto skúsenosť.Ďakujem

kiara138
14. mar 2012

@katren no aj my sme dostali od jeziska auticko len sme si vybrali 5 miestne tak budeme musiet vymysliet nahradny plan bud vymenit auticko alebo prikúpit nejaku dodavku.-) aby sme mohli všetci spolu výletovat

zana78
autor
14. mar 2012

Dievčatá už sa aj začínam tešiť na bruško 🙂 Dnes mi volala sestrička takže HCG mám rovných 6tis.Doktor mi povedal že ma bude musieť zas zašiť no zaručiť mi 100% priebeh nedokáže,len že ak sa rozhodnem pre bábo mám si preistotu zabezpečiť 24hodinovú opatrovateľku k maličkej ak by sa niečo dialo.Lekár mi povedal že najväčší problém bude maličká a obdobie keď sa drobec narodí,vraj to budem mať veľmi ťažké ale vidí že deti milujem.
Vy ste strašne zlaté že mi dávate takúto pozitívnu energiu.

adlani
15. mar 2012

@zana78 Držím palce, aby bolo čo najmenej komplikácií a všetko dobre bežalo a dopadlo!!! 🙂

zana78
autor
15. mar 2012

@adlani ďakujem

zana78
autor
26. mar 2012

Mamičky ďakujem vám za podporu,už tehotná niesom.Začala som krvácať,bojovali sme 4 dni a boj sme prehrali.Asi sa mi vytvoril nejaký hematóm a ako som sa naťahovala s malou to prasklo a rozkrvácala som sa. ☹

zuzanka.j
26. mar 2012

@zana78 je mi luto co sa stalo 😢

veonka
27. mar 2012

@zana78 je mi to ľúto 😢 drž sa! 😔

zana78
autor
31. mar 2012

@zuzanka.j bábo sa prestalo vyvíjať a začala som krvácať
@veonka ďakujem je to pre mňa veľmi ťažké,začala som sa tešiť a asi bolo príliš skoro.Možno sa raz Alex súrodenca dočká a toto bolo asi priskoro po všetkých problémoch.Ale psychika funguje,som hotová

veonka
31. mar 2012

@zana78 😔 moja je mi to naozaj veľmi ľúto, tak veľmi som sa tešila, že sa napokon raduješ... ALE! Spravila si všetko čo si mohla, tak ako sme sa bavili na začiatku, dala si mu šancu, aby bojovalo, prijala si ho s láskou, vierou aj nádejou zo všetkých síl, chcela si urobiť pre neho všetku obetu, aj keď si vedela aká bude veľká, chcela si dať všetko čo mama môže dať.... Viac si preňho spraviť nemohla, iba prijať ho s láskou a nemyslieť na seba a svoje obety, a to si spravila. Nič si nevyčítaj... niektoré veci prosto naozaj neovplyvníme. Tak ako si neovplyvnila to, že prišlo... Sú veci medzi nebom a zemou... Nemohla si tomu zabrániť, ale nemohla si to ani dopredu vzdať, aj keď si sa chcela vyhnúť tejto situácii. Keby si ho dala preč na začiatku zo svojej vôle, nebolo by ti lepšie, vyčítala by si si.... Takto si spravila pre neho všetko čo si mohla, všetko čo bolo v tvojich silách. Zo srdca ti želám aby to vyšlo nabudúce.

kiara138
31. mar 2012

@zana78 je mi to luto moja, hlavne sa teraz drz, je tazke sa toho vzdat ked ste sa uz na babo zacali tesit ☹ Urcite sa raz dockate malickeho asi to len potrebuje cas....

veva82
4. apr 2012

Ahoj moja,teraz som si pozrela ako sa ti darí no vidím,že "to máš za sebou" mrzí ma to a ako napísala
@veonka je to medzi nebom a zemou.Ako sa cítiš???Je to asi blbé aj sa pýtať lebo si viem predstaviť čo prežívaš.Držím palce,prajem skoré zotavenie a keď bude správny čas podarí sa to!!!!Niesom lekár,ale možno si mala ešte oslabenú maternicu a preto aj keď drobec bojoval tak to neustál.Určite dáš maličkej súrodenca....my sme čakali na tohto nášho drobca 4roky,Vaneska je šťastná že má bračeka a veľmi mi pomáha.Je moja šikulka a pomocníčka.

zana78
autor
7. apr 2012

@veonka
@kiara138
@veva82 Ahojte,znášam to velmi ťažko.Cez deň si spomeniem sem tam,chytím sa za bruško a je mi ľúto.Potom pozriem na Alex a som šťastná že ju mám.Najhoršie je to večer.Ten preplačem každučký jeden hlavne keď manžel spí.Pred ním sa hrám na hrdinku.Nechem ho trápiť viac ako sa trápi.Výčitky mám stále a rozmýšlam že asi už dieťatko nebudem môcť mať a Alex bola náhoda že sa udržala.Neviem prečo je to tak,ale stále sa utešujem že som si dala tú tabletku tak preto mimi odišlo.Ale aj tak je to ťažké.

kiara138
8. apr 2012

@zana78 asi len cas zahojí rany aj ked cely zivot na to nezabudnes tak mate v nebicku anjelika ktroy sa o vas postara🙂 je to smutne ale aj toto zivot prinasa, a neboj urcite pride este cas a budete mat aj surodenca pre Alex

stefka007
6. jún 2012

Dobrý deň. Menštruáciu som mala 6.5., zo soboty na nedeľu (12.5.- 13.5.) som mala svoj prvý sex, ktorý bol žiaľ bohu bez ochrany, a trošku nestihol včas vytiahnuť. Mám pravidelný cyklus (27-29 dní.)do 27 hodín som užila tabletku Escapelle. Po jej užití sa mi točilo v hlave, boleli ma vaječníky. Na 8. deň sa dostavilo krvácanie, ktoré trvalo asi 4 dni. Teraz som dostala presne na deň menštráciu, tu normálnu. No na začiatku bol to len hnedastý výtok a teraz už je to krv, ale je slabá. Spravila som si 2 tehotesne testy, jeden pred dnom ocakavanej menstruacie, pepino, vysiel negativny, a dalsi som si spravila na druhy den menstruacie a tiež vyšiel negativny. Tento mesiac som mala aj zapalene mocove cesty a beriem na nich antibiotika, može to mať nieco s tym ? Prečo mam tak slabu menstruaciu a neuveritelne ma bolia vajecniky ?

adik109
6. jún 2012

@stefka007 môžeš mať rozhádzané hormóny po tej tabletke ale pre istotu by som si zašla na gyndu, nech ťa pozrie dr.

stefka007
6. jún 2012

mala som to v pláne dnes, čakala som tam 4h, pretože doktorka mala strašne veľa ľudi a nemala ma čas ani objednať, pretože ma naobjednávane asi 2tyzdne dopredu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre