Tehotná s milencom

martina303
28. jan 2012

Dobry den,

chcela by som poprosit o radu. Moj problem urcite vyvola negativne nazory, ale prosim chyb a osobneho zlyhania som si vedoma. Ja potrebujem poradit so situaciou, ktorej som si sama na vine a neviem co dalej. Som vydatá 5 rok, mám 4, 5 rocnu dcerku. Pred rokom som sa spoznala so zenatym muzom, s ktorym som sa aj stretavala. Potom sme si dali pokoj a na jesen sme sa stretli znova. On ma svoju rodinu a tri deti. Ja a moj manzel sme mali este predtym rok krizu, aj pocas tejto doby a ku Vianociam sme sa dohodli ze to kvoli dcere este skusime. Ja som s tym zenatym muzom kontakty prerusila, aj ked som ho mala velmi rada. Avsak som zistila ze som tehotna. Brala som pocas celej doby antikoncepciu. Dieta cakam na 100 precent s nim, nie s manzelom. On o tom vie, manzel nie. On nechce aby som sla na interupciu.. jeho riesenie je sak neakceptovatelne. Bud ostat s nim, co vsak nemozem, ma tri deti, ktore ho potrebuju, nase rodiny sa poznaju. Viem, mala som na to mysliet skor, ale bohuzial nemozem ublizit jeho trom detom, ktore ho miluju. Alebo ostat takto a klamat mojho manzela. Co ma vsak kazdy den uziera. Klamala som, ja viem, ale dieta je ine. Moj manzel aj ja sme svetle typy, a on je tmavy. Aj krvna skupina je ina. Moj manzel je dobry clovek, sice raz mal pomer, ale vysvetlili sme si to. Urobila som velku chybu a ja neviem co dalej. Nechcem si dat ziat moje dietatko. Viem ze zhyniem zaziva. Ale neviem co dalej. Ci to sama s dvoma detickami zvladnem, najma financne. Som VS vzdelana, no moja praca je taka, ze teraz ma cakaju skusky. A potom sa musim rozbehnut na vlastnu past. Moja mamina o tom vie, velmi som jej ublizila a radi mi potrat. Pretoze nase rodiny sa poznaju a nezniesla by tu ostudu. Prosim poradte mi. Som v 7 tyzdni, srdiecko bije na ultrazvuku ako zvon. Mam este jednu dcerku, bojim sa ze jej ublizim. Milujem ju viac nez svoj zivot. Som uz uplne v koncoch, aj ked si plne uvedomujem, ze som bola hlupa.

danjelca
28. jan 2012

inak byt neverná v klude si to odpustím ale zabit dieta nikdy!

dudduli
28. jan 2012

dieťa by som si určite nechala,mužovi by som sa priznala,lebo raz sa to určite dozvie a potom by to mohol znášať ešte horšie.Mama si na bábo zvykne,mala by stáť pri tebe a podporiť ťa(tak ako to robí moja mama).zažila som niečo podobné.môjho manžela mala za muža predomnou moja sesternica.takže viem o čom hovorím.musíš byť silná a ísť si za svojim .budem ti držať päste.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lili_mia
28. jan 2012

@danjelca presne tak .. určite to bábo chce, potrebuje už len podporu, aby o tom všetko povedala manželovi, možno to chlapská bitka medzi tými dvoma chlapmi všetko vyrieši
@eaka podľa mňa je to veľmi alibistické, podviedol si ty, tak môžem aj ja, ved práve v tom sila odpúšťania a tam nie je priestor pre pomstychtivosť, ale netvrdím, že to urobila z pomsty

eaka
28. jan 2012

@lili_mia Ibaže ja som nič také nenapísala, že "môžem aj ja, lebo si Ty", ja som napísala, že "odpustila ona mne. môžem odpustiť aj ja jej"...

danjelca
28. jan 2012

nevera nie je záležitost ktore utajenie má prednosť pred životom dieťaťa.
To iba STRACH posuva myslenie tam, kde nad tým začínate uvažovať.
ale strach prejde, treba sa popasovať...svedomie však neprejde nikdy..to Vám povie každá čo tým prešla..ale pokial sa o tom chce niektorá presvedčiť sama na vlastne koži nech sa páči...pokus je však len jeden a nezvratný.

zuzana581
28. jan 2012

@martina303 Ahoj. Nemyslím si, že potrat by bol riešením. Potrat nezmaže problém. Ak píšeš, že tvoj manžel je dobrý človek a tiež mal raz pomer, tak sa mu priznaj. Povedz mu, že ťa to mrzí a vyrieš si to s ním. Ak pôjdeš na potrat, tak tá nevera tam ostane a ak na to manžel príde neskôr, tak ho raní už len fakt, že si mu to zatajila. Myslím si, že priznať pravdu je lepšie, ako ďalej žiť v klamstve, lebo nech je pravda akákolvek, je to pravda a mala by byť vyslovená. Tolko môj názor.

eaka
28. jan 2012

@danjelca Píšeš veľmi pekne a úprimne som sama zo seba smutná, že som vôbec pomyslela na potrat ako na jednu z možností... aj keď jednou z možností je... ale myslím, že som do svojej reakcie zbytočne zakomponovala svoju vlastnú životnú skúsenosť.. Dúfam, že ak raz budem mať problém, nájdeš moju tému a poradíš mi v nej... 😉 Ale aj tak sa nepovažujem za niekoho (srnka), kto jej radil potrat...

dudduli
28. jan 2012

@danjelca to by bol vlastný súrodenec 🙂

lili_mia
28. jan 2012

@eaka .. z toho "že muž žene odpustí neveru (veď aj on bol neverný) " som pochopila, že hovoríš, ved aj ona mohla, ked on mohol, tak by jej predsa mal odpustiť .. zle som pochopila, prepáč

eaka
28. jan 2012

@lili_mia V pohode, ja dnes píšem asi hotentotsky a nerozumie mi na koňovi vôbec nikto, asi by som to tu mala zabaliť a prísť kuknúť zajtra ... 😉

danjelca
28. jan 2012

@eaka aj ja viem aký je strach a čo všetko našepkáva, je to prirodzené..ale nato sme ludia a MATKY aby sme za svoje deti bojovali ako LEV.Ved Materinská láska je najsilnejšia láska vôbec a ked ju pocítime nemá strach šancu.
Preto si myslím že od žien by mala prichádzať podpora a nie strach, lebo kto bude bojovat za deti ked nie my ženy?
Či ako po celé stáročia zase skloníme hlavu a necháme si vziať dieťa kvôli okoliu, kvôli tomu že niekto okolo to pravdepodobne nebude dobre zvládať? Všetky udalosti prehrmia, za 5 rokov sa bude martinka tešiť z dietaťka, situácia bude uplne iná, ide len o to nenechat sa prevalcovať tým hnusným strachom!
A ďakujem eaka🙂

janinah
28. jan 2012

urobila si prešľap,tak sa teraz snaž zachovať ako človek,nie ako píííp..../pííp=jedno zvieratko/,jediné fér riešenie podľa mňa je povedať manželovi o nevere a dieťati,ale nikdy nepovedať s kým to dieťa čakáš a zároveň prerušiť všetky kontakty s otcom dieťatka a jeho rodinou...ako sa manžel zachová je na ňom,jemne mu treba pripomenúť,že aj on zahol...ak niekto radí ísť na potrat a zabudnúť?nezabudneš nikdy,výčitky budú s tebou do konca života a takto bude s tebou tvoje druhé dieťa,vzdelanie máš,uživíš ich a nevieš čo ti ešte život prinesie,či odpustenie tvojho manžela a spoločný život s ním,či dočasnú samotu a potom lásku nejakého dalšieho muža v budúcnosti...ale nebudeš pri pohľade do zrkadla vidieť potvoru,ktorá sa zachovala nečestne a iba pred svetom sa tvári,že všetko je ok,ale skutočnosť ?

lili_mia
28. jan 2012

@eaka to je iba jedna veta, to nevadí, na to sme tu, aby sme si to vydiskutovali 🙂

turkija
28. jan 2012

@martina303 neviem či si veriaca, alebo nie. Pokiaľ áno, obráť sa k Bohu a pros o pomoc a o radu. Uvidíš správnu radu dostaneš prostredníctvom človeka, ktorého ti Boh pošle do cesty. A ver mi, že keď budeš počúvať srdcom urobíš správne, aj keď sa ti v začiatkoch bude zdať, že to, čo urobíš skomplikuje život tebe a všetkým ostatným ktorých sa to týka. . Obrátiš sa na ľudí, jedni ťa odsúdia, iní poľutujú ďalší zasmejú, ale nikto ti nepomôže. Pomôcť ti môže jedine Boh, tým že ti dá jasnú myseľ, zdravie a správne vedenie.. Ja nebudem rozoberať tvoj príspevok, ale ti poviem svoj názor. Ja , pokiaľ som zdravá, tak by som si to dieťa nechala. Je to tvoje dieťa, ty počuješ jeho tlkot srdiečka a raz ti môže byť na veľkej pomoci. Mama ti radila potrat, ale prečo? Preto, že chce vopchať hlavu do piesku, a vyhnúť sa problémom a viac jej záleží na tom , čo povedia ľudia, ako to, čo cítiš. ty. Dáš si dieťa preč, ale tvojej dcérke, Boh chráň ,sa môže niečo stať. A manžel ťa nechá. Aj to sa stáva. Dokážeš to potom zvládnuť? Myslíš si, že tvoj potrat ostane v utajení? Ako to potom budeš vysvetľovať manželovi? Nezamotávaj sa zbytočne. Si mladá, vzdelaná žena. Neboj sa, že dve deti nevychováš, poprípade aj keby ťa manžel nechal. A keď ťa nechá, čo bude on robiť? Vaše manželstvo a manželstvo tvojho priateľa bolo narušené. Akože si nikto doteraz nevšimol, že medzi Vami niečo je? Ty si všetko vyjasní so svojím manželom, pokiaľ mu chceš povedať pravdu. Mnoho mužov vychováva cudzie deti. Možno, že sa zamysli nad vaším manželským životom a odpustí ti. A pokiaľ nie, tak sa rozídeš s mužom, ktorého nemiluješ a už dávno. A tvoj priateľ , ten musí s pravdou von pred svojou manželkou. Myslíš, že ona ho nechá. Never tomu. Má tri deti a možno to už dávno vie, len sa tvárila pre pokoj v rodine, že je všetko v poriadku. Každý musí za svoje chyby sám niesť zodpovednosť . Určite, že vzťahy medzi vašimi rodinami budú narušené. A ľudí sa neboj. Boj sa Boha. Myslíš, že dá sa zabudnúť na túto kapitolu? Ale v každom prípade sa musíš rozhodnúť sama.

jajuska1411
28. jan 2012

@martina303 nic v zlom ale je vela zien ktore by chceli mat dieta a nemozu mat ja som mala maleho v 20 ma 15 mesiacov a este ani raz som to neulotovala hoci to na zaciatku nebolo jednoduche 😒 ja by som na potrat nikdy nesla

martina303
autor
28. jan 2012

Dievcata dakujem vam za kazdu radu. V prvom rade, zle som manzela opisala. Moj manzel nikdy svoju neveru nepriznal, to len ja som nasla v telefone nieco. A bolo to tesne pred manzelstvom. On sa vtedy chcel so mnou rozist. Ja som v tom case statnicovala a bola na tom tak kadejak, tak sa ku mne vratil. A otehotnela som na to s prvou dcerkou. Pocas manzelstva ziadne komplikacie on, teda moj manzel nesposobil. Ospravedlnujem sa, ze som to tak napisala a skutocne to yznelo, ze mne bol neverny. Moj manzel je typ ze neobsedi doma. Bud je v praci, alebo ma ine aktivity. Ked vsak uz je doma, dcere sa enuje na 100 percent.

Viete ja vobec neviem ako mu to povedat, viem, ze by som si mala stat za svojimi cinnmi ale ten strach je nesmierny. Bojim sa o svoju dcerku, ktora viac inklinuje k nemu. Kedze on je ten co dovoli, co nenuti papat. Moja malinka je atopicka, plus je casto chora a ja skutocne robim v jej pripade co mozem.

Viem sklamala a zlyhala som ako zena, ako clovek. Ja som ale vsetko konala dobrovolne. Ano antiko som brala, gynekolog o tom vie. No testy sa robia az v 13 a 16 tyzdni.

lucecita
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
martina303
autor
28. jan 2012

Veriaca nie som, v Boha neverím! Bola som s malou na detskejo onkologii, kde umierali deticky, ja v Boha neverím!

Dieťatko si túžim nechať, na adopciu by som ho nedala. Bola som uz u lekara ohladom interupcie v pondelok, kedze moja mamina ma cez vikend psychicky znicila. Dal mi tyzden, dva na rozmyslenie. Preto sa obraciam na radu aj tu, na radu zien, matiek. Viem, že som zasla tak daleko. Ja vsak nechcem ublízit jeho 3 detom. Nase rodiny sa poznaju, ale skor preto, ze byvame blizko, ale nie osobne, zeby sme sa navstevovali.

martina303
autor
28. jan 2012

Ja už 4 tyzdne nic ine nerobim, len premyslam ako dalej. Ako o dietatko neprist, ako ho mat pri sebe! Mojim riesenim bolo nepriznat sa manzelovi a nechať to tak, ze mozno ho to ani nenapadne. Ale vycitky a strach co ak ma budia, nedaju mi spat.

janinah
28. jan 2012

@martina303 myslím,že máš dobrého lekára 😉 bohužiaľ sa toto už nedá povedať o tvojej mame 😒 prepáč

irriss
28. jan 2012

@martina303

Podle Tvych slov, milujes otce, kteremu detatku bije srdicko ve Tvem tele..pod Tvym srdcem..
On miluje Tebe...
Idealni stav, jak uprimne rict"Zmena je Zivot" a zakricet to na cely SVET...
Uprimnosti k sobe same dosahnes pochopeni u lidi, kteri nechapou nebo nechteji chapat a jsou jim prednejsi "reci okoli"..

Zvladnes to...protoze Te zasahla Laska...uz ten fakt, ze Laska se nadala odbit a vratila se...zplodila Dar...
je cas rict Jsem silna..(a ne hloupa) 😉

p.s. Uvedomuju si silu nevery, ale Laska je silnejsi a zrejme k nevere doslo z Lasky, kdy predchozi Laska zklamala...
Dite je chtene, partner a otec ditete si za jejim zivotem stoji..a tak zrejme vi, ze at to stoji, co to stoji..
Vetsinou jsou to chlapi, zbabelci..bud rada, ze otec Tveho srdicka neni..pokud nechce interrupci, znamena to, ze se citi silny celit situaci...premyslel a miluje...nejen Tebe..a to je dulezite 😉

janinah
28. jan 2012

@martina303 pravda vyjde najavo skôr či neskôr,moje prvé dieťa potrebovalo transfúziu ešte na novorodeneckom,okamžite testovali manžela ako prvého darcu....čo ak tvoje dieťa podedí krvnú skupinu po otcovi a nie po tebe? a je tisíc možností ako pravda sa vyjaví a ty len budeš trpnuť kedy to príde? radím radikálny rez,môže síce veľmi zabolieť,ale nebude to "chronický strach" z pravdy

mangostyle
28. jan 2012

@danjelca suhlasim....mozno to jej muž prijme a budu spolu....ved kolko otcov vychovava cudzie deti a miluju ich mozno viac nez ich biologický otec. Aj ja mám nevlastného otca a miluje ma tak isto ako svoju vlastnú dceru a nikdy ziadny rozdiel nerobil.

janinah
28. jan 2012

@irriss to akože radíš,aby chlap zanechal svoje tri deti a šiel k tomu štvrtému?v mene lásky? a kde je láska k deťom?

irriss
28. jan 2012

@janinah
souhlas 😉

monika15
28. jan 2012

@martina303

je to tvoje rozhodnutie a nikto nema pravo ta odsudzovat ked si vyberies potrat, ale ako keby to dieta sa malo trapit... a vzdy by tomu dietatu malo ublizovat za nieco zaco nemoze tak radsej chod na potrat...
proste drzim palce....

irriss
28. jan 2012

@janinah
ano, radim, aby sel chlap tam, kde vytvori teplo a ne kde i za jeho pritomnosti bude chybet...

Deti nejsou duvodem setrvani v manzelstvi - nejhorsi omyl, pokud se to udava jako duvod pri setrvani v manzelstvi..
Kvuli detem..
Ja jsem takove dite..
Nestastne dite, nestastnych rodicu..
Nezustal mi nikdo, kdyby se rozesli, mela bych mamu, tatu a rozsirenou rodinu... 😉

turkija
28. jan 2012

@martina303 na rozdiel od teba, ja som veriaca, a preto mi je ľahšie zvládať problémy ,nakoľko nikdy nie som sama. Názorov si môžeš prečítať aj tisíc, ale rozhodnuť sa musíš sama. Urob to tak, aby si to nikdy neľutovala.

martina303
autor
28. jan 2012

Ja viem, ze prevalit sa to moze vzdy. A my traja doma sme svetlý a on je tmavý. A krvne skupiny su tiez odlisne.

Janinah: Nikdy by som ho neodtrhla od detí, od rodiny. To, ze si ju znicim ja, neznamená, ze znicim jeho. Jeho 3 deti su na nom naviazané, on sa im venuje, vidia sa v nom. Viem to, pretoze sme sa o tom, teda o nich vzdy rozpravali. Aj keby som ich dokazala milovat, oni by ma nenavideli, pretoze aj napriek jeho minulosti (mal milenku aj predtym( sa deti nic nedozvedeli. Vyrastaju v naoko harmonickej rodine. Aj my s manzelom sme sa snazili riesit spory mimo dcerky. Vzdy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre