Tehotná v 17. rokoch

stastny_otecko
22. apr 2016

Dobrý deň....Viem som chlapec a mám 21.....toto je forúm asi iba pre dievčatá/ženy ale ako som sa pozeral tak je tu veľa pekných odpovedí a rád tak ma to namotivovala sem napísať....Takže priateľka je tehotná a má 17, zatiaľ neviem v koľkatom mesiaci, asi v prvom, len teraz v stredu sme sa to dozvdeli, ale tušili sme to.....ja som rozhodnutý že babätko si necháme, ale priateľka je viac za potrat, pretože má obavy z reakcie jej rodičov (mamina to už vie a raz povie, že si to máme nechať a zrazu že máme ísť na potrat, ocino priateľky to zatiaľ nevie) moji rodičia to ešte vôbec nevedia, dneska sa to chystám povedať mamine (ocinovi zatiaľ nie, je trošku bezcitný a mamina ma vždy viac chápala) priateľka sa tak isto bojí, že ju opustím, ale ja nechcem ja chcem byť sňou a vychovať toho drobčeka 🙂 ja neviem ako jej to mám vysvetliť že sňou budem nech sa deje čo je....čím dlhšie nad tým rozmýšľam tak tým viac som presvedčení, že si bábätko máme nechať.....ďaľší problém je finanče na tom niesme dobre, ja nezarábam fakt veľa ale hľadám si novú robotu a priateľke som povedal že kľudne budem mať aj 3 roboty a že sa o ňu postarám.....sme spolu iba 7 mesiacov čo je fakt málo, ale zatiaľ sme nemali žiadne problémy, že by sme sa hádali alebo čo....mali ste aj Vy podobné problémy ? Ako ste ich riešili ? Ďakujem.

modraslza
4. máj 2016

@bluka2 i ja sa cudujem

stastny_otecko
autor
5. máj 2016

Ja som svoju priateľku do ničoho nenútil, povedal som jej že pri nej budem stáť nech sa rozhodne ako chce....ale samozrejme, že som bol proti, ale nenútil som ju, ja som jej iba hovoril klady a zápory.....ja som to bábo fakt chcel a tešíl sa,tak je jasné, že som ju presviedčal, vám, ako nezaujatej osobe sa môže zdať ako keby som jej to nútil.....takže priateľka sa rozhodla ísť na potrat, zajtra ide na krv a na vyšetrenia, takže je to definitívne, som z toho smutný ale je to jej voľba a ja to budem rešpektovať a stáť pri nej

poohie
5. máj 2016
emarekova
5. máj 2016

@stastny_otecko to je mi luto ☹ velmi som vam drzala paste

momkomonika
5. máj 2016

@stastny_otecko nerobte to!!!!! Budete si to neskôr vyčítať... Je to maly človiečik kt. je na vás úplne závislý!!! Tak radšej ho dajte na adopciu ale prosím nezabijajte to malé babo ktoré za nič nemôže 😰

orlicatkooo
5. máj 2016

ja som rodila v 19tich, mala som rok odklad a teraz maturujem, vieš čo nie je to ťažké ale ani ľahké, je to také aké to je, no nikdy by som za nič na svete dcérku nevzminila otvorila mi oči a ukázala správnu cestu🙂 byť matkou je dat a nie každí má takú možnosť, je super že k tomu takto pristupuješ, že sa o to zaujímaš máš o to starosť s tými financiami to nie je ľahké pretože život je drahý ale tiež sa to dá vlstne všetko sa dá keď sa chce, prajem vám veľa zdravíčka a šťastíčka, dúfam, že všetko bude OK, potom napíš že ako ... GOOD LUCK ♥

bohuslava8
5. máj 2016

@stastny_otecko
kde je vôla sa cesta nájde

orlicatkooo
5. máj 2016

@stastny_otecko to vážne ? ☹ to malinké za to nemoze paneboze :( a tak som vam verila :(

modraslza
5. máj 2016

@stastny_otecko ak budes pri nej stat i nadalej pride cas , ked dozrejete na dieta...ved ste mladi...je to urcite tazke rozhodnutie, ale ja sama som bola take dieta este v 17stich...predstavit si, ze kocikujem cele dni a v noci krmim(a otec mojho dietata niekde na diskoteke napriklad)...ani si to neviem predstavit..boli to casy ked som dospievala a tesila sa z mladosti a slobody, z kamaratok a kamaratov...krasne obdobie to bolo i vy si ho uzite...ine by to bolo, kebyze ona citi , ze babo chce...ale kedze nie tak k vam este nepatri...zelam vam vsetko dobre a pozitivne do buducna ...

poohie
5. máj 2016

@modraslza to asi nikto presne nevie, co citi maminka. ci na ten potrat naozaj ona chce ist alebo je len tak zmanipulovana svojim okolim, ze uz sama nevie, co je spravne.
@stastny_otecko ak ona aspon trochu vaha, predsa len (ja viem, ze sa opakujem) skuste tu poradnu alexis, spytajte sa, co sa s tym da robit. vzhladom k jej neplnoletosti...
je to strasna doba, ked dospeli ludia, ktori sami vychovali deti, presvedcia svoje vlastne dieta ist na potrat. ze tak uvazuje ona, to uplne chapem. ale prave v rodicoch by mala najst oporu... neodsudzujem ich, modlim sa za nich, len je mi z toho smutno, ze to takto v dnesnej dobe funguje. oni jej tym znicia zivot, pretoze ak ona s tym 100%-tne nesuhlasi, bude sa cely zivot tym zzierat. dieta nikdy nikomu neznicilo zivot. ale jeho zabitie moze.
naozaj stoj pri nej, akokolvek sa rozhodne, ona ta bude potrebovat aj ked to urobi. pretoze v rodicoch pochopenie nenajde.

kristinka1990
5. máj 2016

Velmi som zvedaca ako to dooadne.ci si to nerozmysli priatelka je to urcite tazke ale vsetko sa da s pomocoupriatela.urcite by sa aj rodicia jedni aj druhi tesili z babetja casom.

sue
5. máj 2016

Neverím, že ak si prišiel k priateľkiným rodičom s kyticou kvetov pre matku a zásnubným prsteňom pre dcéru a konkrétnou predstavou o živote (svadba by mohla byť vtedy a vtedy, bývať budeme tam a tam, vašu dcéru a vnúča budem živiť z toho a toho), odpoveďou by bolo "nie, ona pôjde na potrat"...

Bohužiaľ si myslím, že si sa nezachoval ako chlap a preto bola reakcia takáto. Naprav to, kým môžeš.

modraslza
5. máj 2016

poohie,sue..ak by stym nesuhlasila tak by to berobila..keby mi v 17tich rodicia hovorili , ze si musim nechat dieta , kebyze otehotniem, tak by som sa citila zradena (ja osobne by som svojej dcere neradila vynosit dieta v 17stich o svadbe ani nehovorim)...nepozerajte telenoveli a romanticke filmy, ktore su daleko od reality...

poohie
6. máj 2016

@modraslza bola dost dospela na to, co predchadzalo jeho pocatiu, musi byt dost dospela niest svoju zodpovednost. ked sa chce, tak sa da. mamicka pocas tehotenstva dospeje natolko, aby mohla byt dobrou matkou - ak chce. vek je len vyhovorka.
ja som si takmer ista, ze casom by to dietatko vsetci prijali s laskou a tesili by sa z neho. lenze vrazda sa da legalne vykonat len do isteho casu, preto ludia robia taketo unahlene zavery. keby si dali cas na poriadne premyslenie, v mnohych pripadoch by to dopadlo inak, som si ista. uz len dufat, ze svedomie maminky bude silnejsie ako strach, obavy, neistota...

cervenaruza123
6. máj 2016

@sue Myslim, ze on sa snazil dost, ona sa rozhodla ako chcela, aj ked mam pocit, ze dost bola ovyplyvnena rodicmi (kedze vahala) a casom to mozno bude lutovat. Nemyslim si, ze ide o jeho postoj, ide cisto o jej vek a tehotenstvo. Matky si predstavuju inu buducnost pre svoje 17 rocne dieta ako manzelstvo a domacnost s detmi.

kristinka86
6. máj 2016

@modraslza Ďaleko od reality? Poviem Ti jednu skutočnú realitu. Poznám jednu pani, ktorá má 15 ročnú dcéru a cca 7 mesačné bábo. Minulý týždeň jej dcéra porodila zdravú dcérku! Vďaka matke, ktorá sa postavila na jej stranu vo chvíli, kedy by iné matky vraveli smelo - IDEŠ na potrat!!! Áno, veľký šok, veľká zmena, ale matka jej isto pomôže a dievča sa vďaka tomu bábätku neskutočne zmenilo. Nebude si užívať života pri pive a na diskotékach, ale za svoj skutok nesie následky a ver, že sa bábätku teší! Všetko je možné, ak je opora v rodičoch, partnerovi, atď. Pritom oni partnera neuviedli ani ako otca, takže o dieťa sa postará dcéra s matkou a veľmi im držím palce, že sa takto rozhodli, hoc to bolo pre obe určite veľmi ťažké.
Túto tému už tiež dlhšie sledujem a mrzí ma, že slečna sa rozhodla pre potrat. 15 rokov, 17 rokov, 19 rokov, 21 rokov,... Dieťa je dieťa, matka je matka, zodpovednosť je zodpovednosť...

miushik765
6. máj 2016

@kristinka86 Plne súhlasim ! Ja mam tiež len 18 a postavila som sa k tomu zodpovedne ani sekundu som nezaváhala 🙂 Nikdy by som nezabila kúsok zomňa, moju nádhernu princeznu 🙂 Všetko sa dá a ja podporu mojej skvelej maminy aj partnera mám ale aj keby som nemala! Za moje dieťa by som sa bila ako levica pretože od prvého momentu bolo moje! Nikdy by som ho nezabila a teraz keď citim ako sa mi mrví v brušku ten pocit by som nemenila 🙂 Všetko je len o pristupe a či chce prijať zodpovednosť všetko ostatné sú výhovorky!

modraslza
6. máj 2016

@kristinka86 no to musi byt super pocit byt slobodnou matkou v 17stich...co ti poviem radcej by som presedela par rokov pri koktaily na diskotekach a neskor by som si zalozila rodinu s partnerom ktory chce tiez...da sa to i v 17nastich..ale ...

modraslza
6. máj 2016

@miushik765 ak si stastna , tak gratulujem...to je najdolezitejsie

modraslza
6. máj 2016

@poohie ja to vrazdou nevolam v prvych troch mesiacoch... 😖 , ale to je moj nazor...

cervenaruza123
6. máj 2016

@modraslza Kazda zena je ina, pre niektore to mozno super pocit je. Nie kazda chodi na diskoteky, poznam take, co by sa im skor hodilo dieta ako diskoteka, napriek veku. Ale napriek veku ma vacsina rozum a teda radsej robia ine veci, bez dietata a bez diskoteky 😀

kristinka86
7. máj 2016

@modraslza Nevravim o super pocite, ale o zodpovednosti za svoje ciny. Nezabila svoje dieta. Obetovala sa zan, lebo konala nerozvazne a pocala ho v mladom veku. Cely zivot tomu bude musiet prisposobit, ale osobne si myslim, ze sa rozhodla spravne. Na tomto svete nie sme preto, aby sme si len uzivali do bezvedomia. Ale aby sme robili tazke rozhodnutia spravne. Kazdy ma iny nazor. Tazka tema. Ja si za svojim stojim.

miushik765
7. máj 2016

@modraslza Tu slobodnu matku si odkial vzala ak sa smiem spytať? 🙂 Je to tvoj názor nik ti ho neberie ale ani ma nezaujima so svojim životom nech si robi každý čo chce 🙂 Nežijeme ineho život ale svoj myslim že tu nikto z nás nemá právo súdiť nikoho či už s niekoho rozhodnutim/názorom sa stotožňujeme alebo nie 🙂 Prajem všetkym tu aby mali natolko zaujimavý život aby sa nemuseli starať a kritizovať životy iných ;) Prajem pekný zvyšok dňa

alchemilkazltozelena
7. máj 2016

Mne to pride cele ako vymyslene..dotycny tu viac ani nenapisal ze ci naozaj sla na potrat..

kristinka28
7. máj 2016

@alchemilkazltozelena ako som to citala mne to pride ,ze to pisala baba 😕

stastny_otecko
autor
8. máj 2016

@alchemilkazltozelena Dotyčný nemá už ani čas a ani chuť tú písať....Už je to celé uzatvorené, je rozhodnutá tam ísť......nabudúci piatok tam ide

alchemilkazltozelena
8. máj 2016

@stastny_otecko nezufaj este aj pred zakrokom moze odist, boli take pripady...mozno sa v nej ozve materinsky cit...drzim palce ♡

sue
8. máj 2016

@stastny_otecko bol si spolu s ňou za jej rodičmi? Prevzal si svoju časť zodpovednosti?

modraslza
8. máj 2016

@miushik765 nevie
m kto tu pisal uz sa mi to nechce hladat, ze pozna niekoho kto pozna niekoho ... 🙂 kto otehotnel v 17astich a nezapisali otca do rodneho listu a dievca vychovava dieta so svojou mamou...tak to by som si rozmyslela..kedze by sa mi nechcelo vychovavat moje dieta s mojou mamou..kazdy sme iny ..ale ta dotycna mama by mala tiez porozumiet, ze v jeden den jej dcera vyrastie a odleti z hniezda... nepomoze jej ani to priputat si dcerku k sebe na veky, ze dcera je slobodna maminka..poznam osobne taketo maminky tiez slobodne, co sa drzia svojej dcery ci syna ako klies a kazia im kazdu moznost nadviazat si znamost...poviem vam ja sa takych matiek bojim...:D vizeraju, ze su schopne i zabit, len aby neostali same na starobu...kedze sami nemaju partnera nedopraju ani vlastnym detom..hadat sa tu nemienim ..vyhadrujem si vlastny nazor

modraslza
9. máj 2016

@miushik765 ak ta nezaujima moj nazor tak sa nan nepytaj..a ak sa nechces starat do zivota inych necitaj tu prispevky napriklad odomna, ale pestuj si svoj zivot.. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre