Tehotná v 17. rokoch

stastny_otecko
22. apr 2016

Dobrý deň....Viem som chlapec a mám 21.....toto je forúm asi iba pre dievčatá/ženy ale ako som sa pozeral tak je tu veľa pekných odpovedí a rád tak ma to namotivovala sem napísať....Takže priateľka je tehotná a má 17, zatiaľ neviem v koľkatom mesiaci, asi v prvom, len teraz v stredu sme sa to dozvdeli, ale tušili sme to.....ja som rozhodnutý že babätko si necháme, ale priateľka je viac za potrat, pretože má obavy z reakcie jej rodičov (mamina to už vie a raz povie, že si to máme nechať a zrazu že máme ísť na potrat, ocino priateľky to zatiaľ nevie) moji rodičia to ešte vôbec nevedia, dneska sa to chystám povedať mamine (ocinovi zatiaľ nie, je trošku bezcitný a mamina ma vždy viac chápala) priateľka sa tak isto bojí, že ju opustím, ale ja nechcem ja chcem byť sňou a vychovať toho drobčeka 🙂 ja neviem ako jej to mám vysvetliť že sňou budem nech sa deje čo je....čím dlhšie nad tým rozmýšľam tak tým viac som presvedčení, že si bábätko máme nechať.....ďaľší problém je finanče na tom niesme dobre, ja nezarábam fakt veľa ale hľadám si novú robotu a priateľke som povedal že kľudne budem mať aj 3 roboty a že sa o ňu postarám.....sme spolu iba 7 mesiacov čo je fakt málo, ale zatiaľ sme nemali žiadne problémy, že by sme sa hádali alebo čo....mali ste aj Vy podobné problémy ? Ako ste ich riešili ? Ďakujem.

erickatt
9. máj 2016

@stastny_otecko na ja neviem. Ale preco by je ,, nechavali tak dlho? " zistila to 22.4 a ide 13.5? Ved cim dlhsie tym je to vetsi zakrok.

poohie
9. máj 2016

@stastny_otecko vzdy je nadej, ze si to rozmysli, kym nie je pod narkozou. moja kamaratka tak odisla uz z arealu nemocnice, proste sa otocila a sla prec, ze ved ona to vlastne nechce.

@modraslza vedela som, ze ti to slovo bude vadit. ja sa hadat nechcem, je to naozaj vec nazoru. no ja neviem o tom, ze by sme mali v tele nejake ine "tkanivo", ktoremu by bilo srdce... a keby aj este nebilo, nerozumiem, ako sa z niecoho, co nie je clovek, zrazu stane clovek len tym, ze proste presiel uz nejaky cas. ale to je len na zamyslenie, naozaj nie na hadku.

3marhulka3
9. máj 2016

Ahoj. 🙂 povedz priatelke ze je nas viac ktore toto prezili a nakoniec sme naozaj vsetci stastny a stari rodicia miluju malu🙂...ja som maka 17 priatel(uz manzel) 21 ako vy dvaja🙂 a sme spolu uz 4 roky mame prerobene poschodie v dome kde mame vsetki krasnu zdravu skoro 2,5rocnu dceru a lubime sa ako sa len da🙂 drzim palce keby chcela priatelka nieco vedrt porozoravat a napiste mi 🙂
@stastny_otecko

modraslza
9. máj 2016

@poohie nehnevaj sa , ale netusim o ktorom slove hovoris, ktore by mi malo vadit. Ja sama som si vyjadrila svoj nazor a stojim si za tym , ze by som nechcela dieta v 17stich..to som vsak ja...ja sama som bola este dieta a neviem si to predstavit ..su vsak baby co si to vyberu, ktore sa chcu stat matkami vo velmi mladom veku..ja osobne vsak svoje deti budem vychovavat inak..nech si troska uziju bezstarostnosti zivota predtym ako sa stanu rodicmi..ja osobne som si nasla Zivotneho partnera v mojich 26tich a je celkom iny ako chlap, ktoreho by som si vybrala v 17stich...A este posledne co dodam..ja sama som na potrate nikdy nebola ..Otehotnela som planovane a tesila som sa..to som vsak bola blizko k 30tke

emarekova
9. máj 2016

@modraslza nechapem vete ja budem vychovat deti inak..ja som tiez otehotnela v 17. To ma moja mama zle vychovala??

poohie
9. máj 2016

@modraslza hovorila som o slove "vrazda". reagovala som na tvoj komentar spred dvoch dni 🙂
nech si uziju... ak to uzivanie ma byt spojene so sexovanim v (podla tvojich slov) detskom veku, tak to praveze moze dopadnut rovnako. ale vsetko je samozrejme vec nazoru, kazdy vychovavajme, ako najlepsie vieme 😉

modraslza
9. máj 2016

@emarekova ja hovorim: ja budem vychovavat moje deti tak , aby si uzili troska bezstarostnosti zivota...nehovorim, ze ta zle vychovali..hovorim, ze ja som uznavala v 17stich troska ine hodnoty a na podobne hodnoty chcem vychovat svoje deti..

modraslza
9. máj 2016

@poohie takze mat sex 17 ..je podla teba nenormalne , kedze hovoris , ze je to detsky vek a na druhej strane hovoris , ze zena musi to dieta vynosit a vychovat , ked uz otehotnela...nechapem preco by musela, ked zena nechce preco MUSI, naco tolkej agresivity a sebaznicenia by bolo treba...potraty tu boli odjakziva robili sa i nacierno alebo sa vykonavali sami nebezpecne...uz starocia...ak zena nechce ani kostol jej neprikaze...ak je vsak stastna a spokojna s tou situaciou v mladom veku, tak to je krasne a vzacne ...

emarekova
9. máj 2016

@modraslza u nas to bolo tak isto. A mamu mam "staru skolu". Tiez som to v tom case neplanovala,chodila som "zit" kazdy vikend,ale postastilo sa a nelutujem ani sekundu. A davali sme si sakra pozor,tabletky som mala zacat brat,nachystane v penazenke,cakala som na prvy den menzesu,ten uz nestihol prist 🙂 Mala ma 8,muza mam toho isteho a som stastna. Ja sa nejdem do nikoho navaz,len som to tak pochopila..a ci je niekto tehotny v 17., ci sa dostane do nevhodnej partie si myslim rodic moc nedokaze ovplyvnit nech ho vychovava akokolvek dobre..a vobec to neber tak,ze som si spackala zivot alebo prisla o mladost,nechyba mi to,ale aj tak dufam,ze moje decka take sikovne nebudu

emarekova
9. máj 2016

@modraslza chcela som napisat neberEM,ze mam spackany zivot...

modraslza
9. máj 2016

@emarekova to je krasne a vynimocne, ze si si nasla svoju cestu tak mlada..nestava sa to vela ludom..urcite kebyze vidim , ze je dcera stastna a chce to tak ju nenutim k opaku avsak vecsinou mlady este netusia o zivie vela

emarekova
9. máj 2016

@modraslza asi mas pravdu.ale v takom pripade o com je tato tema zohrava velku ulohu nadejny otec dietata. Ako sa k tomu stavia a aku ma partnerka v neho doveru. My sme boli od zaciatku ako keby na rovnakej vlnovej dlzke. A vyzera to,ze aj tento chalanisko chcel zobrat zodpovednost do svojich ruk. Ale na vsetko treba dvoch

misel0806
9. máj 2016

@stastny_otecko to sa vazne uz neda nic robit...??? Stale dufam ze sa spameta a dieta si necha...dajte mu sancu prist na tento svet🍀

modraslza
9. máj 2016

@emarekova Ano na vsetko treba dvoch..ked ona nechce on stym vela nenarobi..nutenim ju moze stratit uplne, ci jej sposobi celozivotnu traumu..kamaratka bola v mladosti na potrate ale mala dvadssat nieco..a chalan si ju chcel udrzat prave dietatom, ze ked bude mat snim dieta uz ho neopusti...ona mu doverovala, ze si dava pozor a on mal svoje plany..hned ako prisla na to, ze je tehotna a on ju klamal, zistila ze s takym chlapom zivot prezit nemieni isla na potrat a snim hned ukoncila vztah..dnes uz je vidata stastne a dobrovolne ..maju i dve krasne deti...

emarekova
9. máj 2016

@modraslza tak to je uz cez..bohuzial ludia su hociaki

orlicatkooo
9. máj 2016

@modraslza SME VSETKY MATKY mali by sme sa akceptovat ci uz mame -nast alebo vyssie a nezhadzovat nikoho kvoli veku ci sa rozhodne tak alebo tak ... Ked mas zdravy rozum mala by si to akceptovat a zamysliet sa nad tym co tu pises 😉 sme matky mame si pomahat a nie toto ...

monusik73
9. máj 2016

Ahoj🙂 Neviem ci si s priatelkou planovali babo tak skoro ale uz to neovplyvnis co sa stalo paci sa mi ze nato ze mas 21 rokov zmyslas rozumne ze sa chces postarat o babo a priatelku a ze ju nechces opustit lebo vacsina chlapcov tak neuvazuje, urcite by som bola tiez zato aby tvoja priatelka nesla na potrat mat dieta je ten najkrajsi dar casom moze banovat ked pojde na potrat, moja mama ma mala tiez dost skoro 18 rokoch ale nechala si ma aj ked to mala tiez tazke a nemala tiez nic ani byvanie byvala vtedy so svokrovcami no dakujem jej ze si ma nechala ze mi dala zivot, skus sa porozpravat s priatelkou ja mam 26 rokov a babo ziadne no poviem ti ze strasne ma to rozculuje ked niekto necakane otehotnie a chce ist na potrat nevazia si take zeny ze nosia pod srdcom najkrajsi dar a take zeny co by chceli velmi dietatko tak sa im nedari alebo ho nemaju 😒 ☹

modraslza
9. máj 2016

@orlicatkooo ved ja nezhadzujem nikoho

modraslza
9. máj 2016

@orlicatkooo ja nezhadzujem vobec nikiho..ja som iba napisala svoj nazor a skusenosti z mojej mladosti a ludi co su mi blizky...

poohie
9. máj 2016

@modraslza myslim si, ze sexualne treba zacat zit az vtedy, ked sme ochotni a schopni prijat taketo nasledky a s tym clovekom, s ktorym chceme svoje deti vychovavat. smejte sa mi, ze som 100 rokov za opicami, kludne. 17-rocna zena je schopna dieta pocat, vynosit, porodit aj vychovavat, ide tu teda uz len o tu ochotu. ty si povedala, ze to je detsky vek. teda ze ty si bola v tom veku dieta. aj ja som bola. ja budem viest moje deti k tomu, aby so sexom zacali az vtedy, ked nebudu detmi. ked budu dost dospeli na rozumne rozhodnutia. ked budu ochotni nieco obetovat, aj ked sa im to zrovna nehodi. samozrejme rozhodnutie je na nich...
narazala som len na tvoju myslienku, ze chces, aby si tvoje deti v takomto veku uzivali. asi myslis uzivali aj takymto sposobom. potom ale nemozes vylucit moznost, ze budu riesit v rovnakom veku rovnaky "problem" (podla mna dieta nie je problem, ale v dnesnom svete sa to tak vnima). ale u teba to vlastne problem nie je, ved pojde na potrat, ved to je normalna vec... tak potom nic...

liuliu
9. máj 2016

@stastny_otecko posli ju sem alebo daj na nu kontakt.

petkaa7
9. máj 2016

Ahoj tak ja som sa v podobnej situácii ocitla asi v októbri keď som sa s partnerom dozvedela že budeme mať bábo 🙂 Prvý moment samozrejme bol to šok. Otehotnela som v 18, som v prvom ročníku na Vš tiež sme to neplánovali neboli sme spolu tiež dlho no nemôžete trestať malinké za niečo čo nedokaze ovplyvniť. Ja si neviem predstaviť že by som si mala dobrovolne zabiť dieťatko, keď popritom je tolko žien ktoré take štastie stať sa matkou nemajú. Ja som v tom mala jasno že si to nechám od prvého momentu aj keď samozrejme strach z toho čo príde je velký, už sa v júni na naše dievčatko nevieme dočkať 🙂. Všetko sa dá zvládnuť len treba chcieť 🙂 pokuus sa zachraniť svoje babo a ju presvedčiť že to spolu dáte 🙂 držím palce 🙂

petkaa7
9. máj 2016

A po druhé, vôbec sa nstotožňujem s nazormi že ide o zblu vychovu 🙂. Nikdy som sa v zlých partiách nepohybovala, nefetovala som ne*urvila som sa ked uz som si nasla partnera tak jedneho a takeho s ktorym som to uz myslela vazne a riesili sme svoju buducnost spolu. Cele to je o vyspelosti cloveka prijat zodpovrdnost 🙂. V minulosti bolo bezne rodit 17 18 rocna a dnes idete taketo babi odsudzovat 🙂. Poznam kopec zien ktore vzdy mali vyhovorky preco s babom este pockat ci uz vek skola alebo byvanie hypoteka a ked mali vsetko po com tuzili babo sa nedarilo splodit 🙂

modraslza
9. máj 2016

@poohie potrat je kazdeho osobna vec..je tolko pribehov kolko sam zivot..urcite si myslim, ze odcudzovat cloveka lebo sa rozhodne pre potrat neni na mieste...kolko zien..tolko pribehov a kazdy ma svoj pribeh zivotny...mlada ci stara ak sa tak zena rozhodne je to jej osobne pravo a jej zivot o ktorom sa rozhoduje..je to kazdej osobna vec a ja si myslim, ze ano potrat vykonany lekarom je lepsia volba ako celozivotne tryznenie sa , ze to tak byt nemuselo, alebo ze veci mohli byt inak..atd.(V PRIPADE, ZE DIETA NECHCE z urciteho dovodu , do ktoreho absolutne nikoho nic neni)..zena stale vie co ma robit a ako sa rozhodne tak prave to rozhodnutie je spravne pre nu a pre jej zivot..

petkaa7
9. máj 2016

Tak ja si myslím, že už ked je žena tehotná a nechce bábo, tak by nemala hned trestat nenarodené dieťa a zavraždiť ho ale mala by ho tedda donosiť a dať na adopciu. Určite lepšie rozhodnutie ako zabiť neviniatko

modraslza
9. máj 2016

@petkaa7 je to krute co poviem a nevykinozte ma zato..ale adopcia je skvely biznis v dnesnom svete...jedno dieta v zahranici stoji okolo 15 000 euro legalnou cestou..a matka sa ho vzdava sama zadarmo...a ktovie ci dieta ktore vynosis pojde na adopciu ci na organy, dnes velmi vynasajuci biznis...dnes je kruty svet kde sa vsetko predava bohuzial..treba sa poinforovat i v tychto smeroch...ja som definitivne za potrat ked zena nechce dieta...lepsie tak ako cely zivot muliet nato ci moje dieta je zive zdrave ma dvoch odcov atd...

poohie
9. máj 2016

@modraslza ja mamicku neodsudzujem. ale nemozem suhlasit s potratom. v tomto pripade ani v ziadnom inom. lebo podla mna ide o zabitie cloveka. nie, nerozhoduje len o svojom zivote, rozhoduje uz od dvoch zivotoch, na tom uz nikto nic nezmeni.
a ze zena stale vie, co ma robit, to som velmi nepochopila. ked vie, co ma robit, tak neplanovane neotehotnie.
ano, doba je kruta. ale to uz je co za riesenie, zabime ho, lebo ktovie, co by s nim bolo. ved to by nik z nas nemal deti, keby sme takto uvazovali. ktovie, do akej partie sa dostane. ktovie, co s nim bude, ked uz nanho nebudem mat dosah. a ktovie, ci bude zdrave. co ak mu v 5/20/40 rokoch zistia nejaku zakernu chorobu? a co ak zomrie? radsej ho zabime hned a nebudeme sa musiet trapit.

modraslza
9. máj 2016

@poohie kazda zena ma na vyber..a to ktora ako sa rozhodne(co povazuje za zabitie a co nie) je nastastie nie na mne, ani nie na tebe, ci na hocikom inom , ale jedine a jedine na nej..A ja som mimoriadne rada , ze u nas ma zena na vyber sa sama slobodne rozhodnut, nech uz sa rozhodne akokolvek.

poohie
14. máj 2016

@stastny_otecko tak ako?

kristinka86
14. máj 2016

@modraslza Osobne si myslím, že v tomto prípade už ale žena nerozhoduje len o svojom živote, ale aj o živote ďalšieho človeka. A áno, chlap má do toho čo povedať - je otcom. Nemá v sebe to maličké, ale má na ňom svoj podiel. Zbaviť sa bábätká len preto, že si žena momentálne myslí, že to nezvládne, je poriadne egoistické a nezodpovedné.
Neverím, že na Slovensku sa deti predávajú na orgány. Sú odobrané a hľadá sa im náhradná pestúnska starostlivosť. Bábätká idú na "odbyt" dosť rýchlo a myslím, že mamička to vie riešiť už počas tehotenstva. Ale tým si nie som istá. A aj keby sa v tom točili peniaze ako píšeš (tým orgánom proste neverím), tak lepšie nech za to niekto zaplatí, ako zabiť to dieťa. Základ v tomto prípade je zachrániť život.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre