Tehotná v 18. rokoch

vivi_n
18. jún 2016

Ahojte. Neviem ako začať. Zaregistrovala ma tu kamarátka keď som zistila,že som tehotná,lebo ja som nikdy v týchto stránkach/fórach nevidela zmysel. Predsa tomu dám šancu. Otehotnela som po 18tke,som teraz v 8.týždni. A samozrejme neplánovane. Z novinky sa ešte len spamätávam avšak viem že bábo si nechať chcem 🙂

tobnuf
18. jún 2016

.. neviem co ocakavas od tejto diskusie ale tak gratulujem k babatku..

lu_cya
18. jún 2016

Gratulujem k bábätku, určite na tomto fóre nájdeš veľa dobrých rád, ktoré ti to celé uľahčia 🙂 Je obdivuhodné, že v 18 si trúfaš na bábo a rozhodla si sa nechať si ho 🙂 Veľa dievčat/žien v tvojom veku sa po otehotnení rozhodne práve opačne... Držím ti prsty a prajem bezproblémové tehotenstvo! 🙂

vivi_n
autor
18. jún 2016

tobnuf,lu_cya ďakujem moc 🙂 no a chcela som sa tu iba pridať,zoznámiť 🙂

vydrnik
18. jún 2016

@vivi_n najlepsie bude ked sa prihlasis do skupiny Februarovky 2017,tam mozes diskutovat z ostatnyma mamickami,

sissy27
18. jún 2016

@lu_cya no neviem čo také obdivuhodné je na 18ročných mamičkách, ktoré aj tak v 90% zostávajú na krku svojim rodičom, ale budiž... ja by som skôr obdivovala 18-násťročné, ktoré dokážu správne použiť kondóm a ďalšie druhy antikoncepcie, keď už teda sú sexuálne aktívne...
@vivi_n no tak teda veľa zdravia a šťastia do ďalšej etapy života... 🙂

ella2015
18. jún 2016

@sissy27 plne s Tebou súhlasím, mňa minule pobavili dve 18tky pri stole vetou: Predstav si ani nárok na materskú nemám. Skoro som rupla od jedu

sarase
18. jún 2016

nikdy nie je problem vek v ktorom zena ostane tehotna..pokial mas partnera staleho,rodinu a rozum tak nie je ziaden problem.. horsie je ked partnera nemas a rodina ta nepodporuje, aj keby si mala 35.. drzim palce🙂

pukita
18. jún 2016

@sarase presne, suhlasim s tebou. Ved moja mama sa v 18 vydavala a v 20tke uz mala mna a mala by babo aj skor keby nepotratila 😐 Je ina doba dievcata sa zdaju viac zrele ako kedysi ale len naoko

januelik
18. jún 2016

@sissy27 No neviem ale ja som tiez mala baby v 18tich a nebola som zavesena rodicom na krku....teraz po 11 tich dalsie a nelutujem rozhodnutie nechat si prve.Len ma mrzi ze som dalsie tak dlho odkladala.....Cim skor tym lepsie

sarase
18. jún 2016

@pukita ja mam 19, somv siestom miesiaci.. rok a pol vydata.. takze preto nehadzem vsetky nastrocne do jedneho vreca..aj ked musim povedat ze 98% su nastrocne tupe jak polena :D

emarekova
18. jún 2016

Co uz,ked sa tu niekto potrebuje hrat na mudreho..pochopi to ten,kto si tym prejde,aj ked s tou tupostou a zodpovednostou/nezodpovednostou suhlasim

pukita
18. jún 2016

@sarase ako tiez poznam zopar dievcat co sa tak skoro vydavali a su super matky, len ako pises, percenta su priklonene skor inam

ella2015
18. jún 2016

@sarase Netreba hádzať všetky násťročné do jedného vreca, sú také, ktoré vedia ak by niečo vieme si poradiť ale sú potom také čo sa vedia dať oplodniť a potom už len maminka ocinko starajte sa, potom otázky na čo všetko mám nárok a podobne. To ma vyvádza trošku z miery nič štátu ešte nedali nikdy nerobili ale príspevky všeho druhu by chceli. Myslím si, že je krásne mať dieťa v skoršom veku, čo mne sa už nepodarí 😎 ale treba trošku vedieť, že dieťa nie je len malé milé ružové. To si Ty zjavne uvedomuješ ale čo tie ostatné?

maaaaaaaria7
18. jún 2016

@vivi_n gratulujem🙂, radšej v 18 ako v 35.. /mám 35 a som unavená/. myslím si, že neoľutuješ, čaká ťa krásne obdobie, si dospelá, žiadna puberta.... moje deti, keď vyrastú, budem na dôchodku. keď tebe vyrastú, môžeš ešte chytiť druhý dych...🙂)). každý vek má svoje pre a proti..🙂

sarase
18. jún 2016

@ella2015 moja prva veta bola ze ja nehadzem nastrocne do jedneho vreca🙂 pretoze sama som ziva vynimka..ale pravda je taka ze su viac sproste nez vyspele..

ella2015
18. jún 2016

@sarase Mne zas na začiatku vety chýba: Áno, netreba hádzať všetky do jedného vreca 😀

sissy27
18. jún 2016

@januelik prečítaj si prosím ešte raz môj príspevok 🙂 nenapísala som, že všetky tehotné -nástky zostanú rodičom na krku, iba toľko, že veľká väčšina 🙂 ak ste sa dokázali s manželom postarať sami, tak klobúk dolu, ale naozaj nevidím nič chvályhodné na tom, že sa 18-nátke podarilo neplánovane otehotnieť, to nech sa na mňa nikto nehnevá 🙂
@ella2015 ja som mala kolegyňu, porodila v 17, chlapec rovesník, každý u svojich rodičov, vzťah samozrejme nevydržal, ona s malou ostala bývať s mamou,sestrou a sestriným frajerom v 3izbovom byte... a raz nejaká debata v robote a z nej vypadlo, že jej starí rodičia odmietajú predať svoj 4izbák a kúpiť dva menšie, lebo veď ona s malou potrebuje svoje súkromie a zázemie a im už predsa netreba 4izby, že teda mali by jej kúpiť keď má dieťa ! a ešte by som pochopila, keby to bol len taký nejaký povzdych, že škoda, že starí rodičia takto neuvažujú, ale ona normálne pohoršená, že jej tento plán zamietli...

9pastelka3
18. jún 2016

@vivi_n ahoj. Tiež som otehotnela v 18. Neboj sa, nemas síce nárok na materskú,ale zvládneš to. 🙂
Ľahké to nebude. Ale to nikdy nie je. Dieťa ťa poženie vpred, oveľa rýchlejšie sa staness rozumnou ženou, zmenia sa ti hodnoty života, proste všetko.....život sa ti obrati na ryby. Veľa vecí si budeš musieť odoprieť.
Ale garantujem ti, že to dieťa bude tým najlepším rozhodnutím v tvojom živote.

ella2015
18. jún 2016

@sissy27 Tak to by som jej pleskla nech sa preberie nech si vezme hypotéku na krk a kúpi garsónku alebo 1izbák. Vyháňať starých rodičov z bytu, z miest kde zažili radost, bolest a všetko ostatné? Môže byť rada, že ju matka nevyrazila na ulicu ale toto je cez čiaru.
Inak ja som podobné zažila minule keď bol na návšteve partnerov brat s polovičkou tiež matka 18tka. Bola u nás prvý raz, previedla som ju po byte(4izbák) a nakoniec hláška: Keby ste si svokru vzali bývať k sebe nám by ostal jej byt a bolo by všetkým dobre. Ostala som ako obarená, my si dáme hypotéku na krk ešte aj svokru 😀 Potom komentovala moje zberateľské vášne, koľko do toho investujem peňazí a ani neviem ako je všetko pre dieťa drahé, vrrrr musela som sa veľmi držať

candii
18. jún 2016

@vivi_n ... gratulujem k miminku 🙂 aspon bude mat malicke mladu maminku.. neboj vsetko sa da zvladnut 🙂

kasyra
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lu_cya
18. jún 2016

@sissy27 Ja som nenapísala, že obdivuhodné je to, že v 18 otehotnejú ale to, že ak sa to už stane preberú za svoje konanie zodpovednosť a postarajú sa o bábo namiesto interupcií alebo odovzdania dieťaťa do hniezd záchrany a na adopcie.. 🙂 Ja nesúdim nikoho kto otehotnie, či má 18 alebo 38.. Je kopa žien, ktorá otehotnela aj napriek tomu, že sa "chránila" či kondómom alebo tabletkami, alebo telieskami bohužiaľ 🙂

lulu369
18. jún 2016

@vivi_n Je to každého osobná vec kedy sa rozhodne mať deti. A je úplne jedno či v 18-tke, 20-tke, alebo po 35-tke. To čo je najdôležitejšie je aby to maličké vyrastalo v harmonickom prostredí a vedelo, že je milované...
Je mnoho párov ktoré sa x rokov snažia o bábo, prejdu si "peklom", no niektorým párom sa aj tak nepodarí byť rodičmi.
Ja som síce neotehotnela v 18-tke ale aj tak na dnešnú dobu mladá, (pre niekoho) mala som 21. Tento rok oslávim 30-tku a je so mňa 3-násobná mamička.Nehovorím, že začiatky bolo ľahké, ale pokiaľ máš partnera, ktorý pri tebe stojí, rodinu, ktorá vám tiež pomôže, tak to zvladnete 😉

fantaghiro21
18. jún 2016

@sissy27 nuž su ženy a ženy. Mne sa tak zda, že dnes aj niektorým 35tničkam ešte tečie mlieko po brade....

sardinka335
18. jún 2016

Sak ešte nie su prazdniny či? Ked vaša kamaratka zistí, že ste tehotná tak vas zaregistruje na mamičkovské forum aj ked k tomu evidentne neinklinujete? Fejk cela tema....

jeennyv
18. jún 2016

@vivi_n gratulujem, ja som len na plafone zo slova neplanovane, ked sexujes a nemas ochranu, ci vidno v ochrane trhliny tak akoze neplanovanie...hahaha...najdes tu vela rad a tipov...hlavne ries skolu , prispevky a prakticke veci, rodicovstvo, partnera pripradne a alimenty a vsemozne prispevky, a atd...lebo z lasky sa este v zivote nikto nenajedol a nepostaral...ak mas toto vsetko vyriesene resp myslis na to...je jedno kolko mas rokov...

vivi_n
autor
19. jún 2016

@sardinka335 kamarátka má 22 a takmer ročného syna aby som to upresnila🙂))

sissy27
19. jún 2016

@lulu369 je to každého osobná vec, kedy sa rozhodne mať dieťa - pokiaľ nepotrebuje od druhých strechu nad hlavou, plnú chladničku, plienky pre dieťa, zaplatené šeky atď... Lebo potom je to aj vec tých, ktorí tento komfort zabezpečujú...

mima4
19. jún 2016

@sarase otazne, kolko takych dievčat v 18tke ma takého partnera, na ktoreho sa moze REALNE spolahnut pre realny zivot, za ktoreho sa vydaju a budu az kym ich smrt nerozdeli... Vacsina vztahov v tak nizkom veku je len "chodim pre chodenie", ludia koncia stredne skoly, chystaju sa na vysky...99 % muzov v tom case nema podla mna dieta ani vo hviezdach...

mima4
19. jún 2016

@vivi_n
a ako to idete s priatelom riesit? idete si prenejat nejaky bytik a tam "gazdovat"?
prajem tebe a babatku, hlavne vela zdravia a kludu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre