Tehuľky - fajčiarky

helka193
1. okt 2012

Ahojte chcem sa spýtať či ste tu aj vy fajčiarky ktoré ste tehotné? Chcem upozorniť vopred na ostatné užívateľky aby sa tu neuskutočňovali hádky a spory, odsudzovania a pod. Ak fajčiarkou neisi a chceš odsudzovať tak prosím nekomentuj. Diskusia je len pre tehulky a ich nikotínovú závislosť.

katrinka8
6. sep 2018

Táto téma je síce stará, ale napadá mi práve po rokoch jedna vec - v marci umrel v našom meste veľmi známy mladý človek, mal vyše 40 rokov, bol známy DJ, 2 roky bojoval s rakovinou pľúc. Jeho posty na FB o jeho boji, pocitoch, chorobe atď. hovoria za všetko, ukazujú, aké to je. Ostali po ňom 2 malé deti a manželka. Nikdy nefajčil, mal len tú smolu, že miloval svoju prácu, ktorá so sebou priniesla rakovinu spolu s dymom z cudzích cigariet. S prácou musel okamžite po určení diagnózy prestať, svoj boj napriek tomu prehral.

katarinka289
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katarinka289
6. sep 2018

http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1788826_ultrazvu... ked uz ani kvoli zdraviu vlastneho dietata nedokazete prestat...

extempore
6. sep 2018

@katrinka8 Ľubo S. ... Strašná škoda perfektného človeka...

extempore
6. sep 2018

Žene, ktorá hulí v tehotenstve by mali ruky odpadnúť. Minule som takú videla pred obchodom - brucho zarovno nosa a kúrila ostošesť... Mala som chuť jej vraziť až by jej stena dala druhú... Potom bude vyplakávať, že má postihnuté dieťa 😟

gaby21
6. sep 2018

No ja mam fakt dosť z tejto témy. 😂😂😂😂že diskusia je LEN pre tehulky zavislé na nikotíne. No mňa j...e 😁😁😁. Ano aby ste si tu mohli navzajom potlakavať po pleci a ukazovat všetkým bio matkam ake su hlúpe a vy robite tym nenarodeným deťom ešte s každou vyfajčenou cigou ohromnú radosť. Chore na totalku. Už chyba iba tema drogovo zavislé tehulky a dielo bude dokonane. Lebo aj tam sa dozviem že najzdravšie deti sa rodia psychycky nevyrovnaným zavislackam. Takže hura všetky huliť, kupovat deťom polotovary, davať tonu cukru každý den, lebo zdravie je aj tak geneticky podmienene. Toto nemoze napísať normalny človek😂😂😂😂😂

kianka5
6. sep 2018

@magdushc no on plakal prvé dva mesiace fakt veľa ale potom postupne to prestalo a keď začal sedieť a viac vnímal okolie už to bola pohoda. Žiadne zdravotné problémy ale z toho nemal a fakt je fajn že si sa takto obmedzila....ťažko to pochopí niekto kto nefajčil aký je to boj. Ak plánuješ kojiť tak sa budeš musieť aj pri tom obmedzovať ale možno to trošku pomôže že sa k tým dvom krabičkám už nevrátiš. Držím palce 😉

magdushc
6. sep 2018

@kianka5 uff dva mesiace dost..no neviem ci by pomohlo keby son s tym tersz sekla posledny mesiac :/ ako od vcera som si zapalila len jednu snazim sa vydrzat a nemysliet na to..nechcem aby maly tak trpel..ja som si toho vela nastudovala o takychto pripadoch ale o tom plakani nikde pisane nebolo..som rada ze to viem..no ked budem v porodnici urcite prestanem uplne lebo tam ani nebudem moct a teda do mlieka nechcem aby to slo..veru nepochopi to nikto kto to nezazil..poznam dost zien ktore fajcili pocas tehu aj ked sa akokolvek snazili prestat neslo to..ja aj vydrzim cely den ale ked pride muz s prace tak si s nim jednu zapalim

katrinka8
6. sep 2018

@extempore - áno, je to veľmi smutné, najmä keď človek vidí, ako veľmi ten druhý túži žiť a nie je mu pomoci, a v podstate získal chorobu pre zlozvyk iných.

sims4
6. sep 2018

@gaby21 Poznám veľa mamičiek, ktoré fajčili aj počas tehotenstva ale obmedzili to a fajčili iba najtenšie cigarety. Aj doktori hovoria, že je lepšie keď počas tehotenstva postupne znižujú počet cigariet na deň, vraj je to lepšie ako keby mali z ničoho nič s tým seknúť. Neodsudzujem takéto mamičky ale tiež som zástancom toho, že fajčenie v tehotenstve úplne vynechať.

bielavila
6. sep 2018

Boze take dristy neverim ze toto zo seba dokazu vypustit matky... chudatka vase deti ved ich dusite a este sa tu druzite a navzajom podporujete ze je to ok... toto sa neda nijak pochopit ani prekusit ani to nedava zmysel ze fajcite aj ked viete ze tym ublizujete vasmi babatku... fajciacej matke ( ale aj tej co chlasce a droguje) by som nevyplatila matersku...celych 8 mesiacov by nedostali ani cent... to by ste videli ako by tie silne fajciarky co nevedia za ziadnych okolnosti prestat fajcit zacali abstinovat od nikotinu...

kianka5
6. sep 2018

@magdushc jedna cigareta je fakt u niekoho kto vyfajčil 2krabičky úspech. To ti gratulujem 😊 Možno keby teraz do pôrodu prestaneš boli by tie absťaky lepšie a trvali kratšie, ale ťažko povedať. Už aj tak si spravila naozaj veľa že sa snažíš obmedziť to.

siska012
6. sep 2018

Ja toto nepochopím ani v tehotenstve ani po ... ked vidím matku s kočíkom alebo s bruchom, alebo už aj so straším dieťaťom a v ruke cigareta, mám chuť jej rozkopnúť hlavu ...

magdushc
6. sep 2018

@kianka5 dakujem 🙂 jedna z mala zien zvalst ked nefajcis..ktora sa to snazi pochopit..no momentalne sa snazim ovladat a uz si nezapalit..dokonca som muzovi povedala nech mi ani nenosi uz cigy..a pokial nechytim nejake nervy tak si snad uz nezapalim 🙂

jana_eyre
6. sep 2018

@siska012 ja to sice tiez nechapem, ale teda vyjadrenie, ze mas chut niekomu rozkopnut hlavu je dost sila..

jana_eyre
6. sep 2018

@magdushc moj muz prestal fajcit po 15rokoch vdaka biorezonancii.. boli sme najprv skepticki, ale hned po nej si uz nikdy nezapalil.. je to uz 7rokov co nefajci.. tak by som na tvojom mieste zvazila aj tuto moznost odvykania.. fajcenie v tehotenstve neviem pochopit, hoci to nie je moja vec, prepac za uprimnost.. bola som raz v nemocnici s babou co mala zle prietoky a aj tak chodila na balkon si zapalit, mna to hrozne sokovalo..

magdushc
6. sep 2018

@jana_eyre no ja ak si nezapalim napr dva tri dni ked budem v porodnici tak viem ze si uz nezapalim potom..ale kym som doma alebo v spolocnosti ludi ktory fajcia je tazke prestat..tiez nie som z toho nadsena a hambim sa za to :/ ale dakujem ak by to neslo skusim si o tom zistit..my sme zdravi zatial je vsetko v poriadku akurat ze zaciname naliehat hlavickou na krcok ale v tomto tyzdni to uz nie je take strasne..

zenaajmama
6. sep 2018

@magdushc určite je lepšie keď prestanes teraz.Ten plač z abstakov nie je len taký obyčajný...ja som to zažila keď sa mi narodila staršia dcéra.Bola som na izbe s maminou ktorá fajčila.No poviem ti že ešte aj ja som plakala.
K nej chodila psychologicka,bola z toho úplne hotová.A to chúďa malé... ☹
Ja nikoho nesudim,ale skús s tým seknut teraz.Bude ťa to ničiť potom.

magdushc
6. sep 2018

@zenaajmama naozaj to mam v plane a odvcera sa fakt snazim..tiez si myslim ze prestat teraz bude mat este nejaky ucinok aby ti znasal po porode lepsie..dakujem za normalnu odpoved

javorinska
6. sep 2018

@sims4 samozrejme, ze je lepsie ak zena seknu nadobro z fajcenim. Predsa len ide o to babatko a nie o nu. Aj ked chapem ze pre mnohe je to tazke. Tiez som fajcila pred tym ako som otehotnela, no od kedy som vedela ze budeme mat dieta som s tym nadobro sekla. Prve dni boli tazke ale vsetko sa da ked sa chce a dnes uz nefajcim vobec. Ani po porode syna 🙂

anitu
6. sep 2018

@zenaajmama zle je to aj čítať, vážne.fajcila som pred tehu 14 rokov, a vedela som to položiť. Pokúšali sme sa 6 rokov, takže pre mňa to bola samozrejmosť že už aj položiť. (nie len pre mňa) väčšinou ženy tehotné skončia s fajčením.. A kto chce, dá sa to..

kianka5
6. sep 2018

@anitu @sims4 ženičky, čo keby ste miesto toho komentára "kto chce tak s tým skončí" mamičke poradili z vlastnej skúsenosti ako ste to urobili, aké boli vaše pocity, čím ste sa zamestnali, aby ste si nezapálili...povzbudiť ju a naozaj poradiť...ak by to dokázala sama nepísala by sem predsa. Tak šup šup s nápadmi. Budme k sebe tolerantné a empatiké, sme maminky resp. budúce maminky tak trošku empatie....kritizovať dokáže každý 😉

anitu
6. sep 2018

@kianka5 ja som svoje pocity už napísala. Vedela som ze musím, tak som si už nezapalila.naco?vedela som ze tehotná nemá fajčiť... Však je už v 35.tyzdni.kebyze je na začiatku, nepoviem nič.. Ale toto už nemá zmysel riešiť.

kianka5
6. sep 2018

@anitu jasne že má...teraz to obmedzila ale môže s tým prestať nadobro...aspoň by som tomu dala šancu...však ani pri kojení fajčenie nie je dobré....

kathhii
6. sep 2018

Závislosť je závislosť, chce to veľmi silnú motiváciu a stým prestať, a ani to nie je jednoduché.
Treba to fajičenie obmedziť na minimum, najlepšie prestať.
Moje sesternice obidve fajčili aj poćas tehotenstva, jednoducho nedarilo sa im prestať, obmedzili to na minimum. Deti majú śikovné, majú nejaké alergie- ale tam je to asi aj o genetike.
Problémom sú abstinenčné príznaky u detí po narodení- kedy hladina nikotínu klesá, sú nervózne, zúria....

katarinka289
6. sep 2018

http://www.tvnoviny.sk/my-zeny/1788826_ultrazvu... ked ani kvoli zdraviu vlastneho dietata nikto nevie prestat... Ale v porodnici uz fajcit nebude, lebo sa nebude dat... Ved nie kvoli ludom, kvoli tvojmu dietatu v bruchu mas prestat

emmi101
7. sep 2018

@katarinka289 Presne tak, však zdravie dieťa je prvoradé, tak nechápem, prečo pre niektoré matky ani toto nieje dôvod na to aby prestali. Síce poznám matky, ktoré v tehotenstve fajčili, no aj tak som tomu nepochopila na čo je to dobré.

deniska652
7. sep 2018

Každej žene ktorá fajčí počas tehotenstva by som dala po papuly.. je to maximálne nezodpovedne a neuvedomujú si ako tým ohrozujú svoje dieťa..čo by iné ženy dali za to aby mali bábo a tie čo ho môžu mat sa k tomu stavaju nezodpovedne hanba im

kristin999
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre