Tehuľky po 40tke

henikav
14. aug 2012

Ahojte maminky a buduce maminky, hladam blizke duse v mojom veku, s ktorymi by sme si mohli pisat a spolu prezivat tieto vzacne chvile tehotenstva. U nas sa z pokazeneho zaludka vykluli //, nuz prekvapenie v nasom veku, ani neviem ci sme viac prekvapeni, alebo sa tesime, myslim ze manzel bol dnes rano pekne sokovany 😵 😵 😵 A to sme sa roky snazili a nedarilo sa a teraz ked sme to uz uplne vzdali, tak sa to mozno podari. Dufame len ze bude vsetko tak ako ma byt. Budem rada ak sa mi niekto s podobnym prekvapenim ozve 😉 🙂

tatianamaison
24. nov 2012

Ahojte, my mame 2 deti - 11 a 4 roky a velmi by som chcela este jedno, ale kazdy ma odhovara, ze som stara, mam 40 a 4 mesiace .-( Co poviete?

zuzka38
24. nov 2012

@tatianamaison stara v 40tke? urcite nie, ak sa na to citis a si zdravotne fit, chod do toho.. drzim palce

tatianamaison
24. nov 2012

@zuzka38 Dakujem pekne Zuzka 🙂

zuzka38
24. nov 2012

@tatianamaison mam kamaratku ktora rodila prve v 42.. vsetko sa da, drzim hlavne palce 🙂

tatianamaison
24. nov 2012

@zuzka38 Jaaj, Zuzka, neviem, uvidime, je to vazne rozhodnutie. Mladsi syn sa narodil predcasne, malilinky, bolo vela strachu a stresu viac ako rok, preto vahame.

natalia1990
24. nov 2012

@henikav Ahojky.moc drzim palceky.ja mam tiez 40 a syn v pondelok bude mat rok...vsetko zvladnete a aj omladnete...
a este k tomu pikoska.Moja dcera 22 ma 16 mesacneho syna,tak som aj babka 🙂

henikav
autor
24. nov 2012

@natalia1990 tak to mate krasne, verim tomu ze babatko aj nam prinesie ozivenie a radost 😵 😵 😵

odrik
24. nov 2012

@henikav
Srdečne blahoželám k tehulkovaniu 🙂! Ja budem mať v januári 40 rokov, syn, puberťáčik, má, tak ako Tvoj, 12 rokov. Pred rokom sme sa tešili tehulkovaniu, a tiež sme nevedeli, ako to zoberie náš pubiško 🙂! Bol neuveriteľne šťastný! Veľmi sa na súrodenca tešil. No u nás to žiaľ, nedopadlo dobre, ale chcela som Ti len napísať, aby si sa neobávala toho, ako to synátor 🙂 prijme. Uvidíš, bude to pomocník č. 1 🙂!!! Nedajú to už celkom najavo, ale tešia sa!!! Veľa šťastia 🙂🙂🙂!!!

natalia1990
25. nov 2012

@henikav Neboj,vsetko bude dobre.Drzim mooooc palce .Nam sa 20 rokov nedarilo a ked sme to vzdali tak sup a maly je tu.Zajtra akurat oslavujeme 1 rok.A najvacsie prekvapenie ,ked som ja doma oznamila ze cakam babatko-tak mi dcera povedala ze je v 5 mesiaci.Takze dvojita radost.Zrazu som znova mamina aj babka
a este jedna vec:ked som chodila do poradne tak moja gyn.mi vravela ze ma po 40 veeeela prvorodiciek .Takze hlavy hore,da sa vsetko

cora41
25. nov 2012

@odrik ahoj odrik🙂 som stastna, ze Ta zase vidim a hlavne pocujem🙂 ako sa mavas? a ako stopli? co uz vlastne nie je stoplik? Ja som sa odmlcala, mali sme za sebou seriu IVF, odisli sme z KE do Brna, tam sa nam este jedno IVF nepodarilo, tak sme si povedali, ze pockame 3 mesiace, pokial budeme moct ist na dalsie IVF. Takze pocas cakania nam doktorka v Brne povedala, ze nech vyskusame soft IVF, ze to sa moze, ze je to maly napor na telo a tak sme skusili... A zatial sa drzime, prve dva krvne testy vysli super, este zajtra kontrolny, ci je to ok a budeme sa modlit do 7 tyzdna, aby sme poculi srdiecko, nie ako minuly rok. takze sa len velmi potichucky tesim a nikomu to neprezradzame, lebo sa straasne bojim🙂 Papa

odrik
25. nov 2012

@cora41
Jeeeeeej ahooooooj 🙂!!! Ako rada Ťa čítam 🙂! To je telepatia, veľmi som včera na Teba myslela 🙂! To je neuveriteľné 🙂! Už mi viac ľudí povedalo, že som taká malá bosorka, asi niečo na tom bude 🙂! Mám sa moja, tak rovnako 🙂! Šimonko už má 12 rokov, stále je, a zjavne aj bude, jedináčik, ale to nebudem rozoberať, nerobí mi to dobre. Veľmi, veľmi sa z Teba teším!!! Ani nevieš, ako veľmi Ti držím palce, všetky, čo mám 🙂!!! U Vás na východe sa tuším paľcami nazývajú všetky prsty 🙂! Už mi neuteč a občas ma poteš písmenkami, prosím! Tvoje písmenká ma vždy potešia na dušičke 🙂! Srdiečko budete určite vidieť aj počuť, malá bosorka to vie 🙂!!!

cora41
25. nov 2012

@odrik ty si nie bosorka, ty si poklad a vzdy budes 🙂 Nas Simonko bude mat 12 v marci, puberta zatial sa este drzi bokom, takze celkom fajn, robi nam radost, niekedy nas hneva, ale je nas 🙂 A co ty moja? Uz to nechavate tak? Ani do toho nejdete? Nebudeme Vam ani mi prikladom, ked budem pomaly tehotna stara mama a nie mama s mojim vekom? ako sa tam mavate na zapade? tak casto som na Teba myslela, ked sme chodili okolo do Brna a vcera si sa zjavila, az mi dusa poskocila 🙂 a teda riadne 🙂 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

odrik
25. nov 2012

@cora41
Si poklad 🙂!!! Áno, my to už nechávame tak. Bolí ma z toho denne srdiečko, viac nepoviem. Už vieš všetko. A vôbec nie sme staré mamy 🙂, sme v najlepšom a v najkrajšom 🙂 veku. Aj nám Šimuško robí radosť, puberta nás už obchádza, ale zvládame 🙂🙂🙂! Teraz som doma, brali mi mandle, no katastrofa. Som rada, že to mám za sebou, lebo už 10 dní poriadne nič nejem, kašovitá strava mi už lezie ušami 🙂, páli ma každé prehltnutie......, no, ako hovorí Šimonko,
celé zle 🙂! Teraz mi aj on ochorel, tak budeme spolu domka vegetiť a variť si dojčenskú výživu, kašičky, ryžu v mliečku a samé dobré veci 🙂!!!

janinah
25. nov 2012

@tatianamaison nie je neskoro,ja som rodila tretie v 42 r. a teraz v piatok na Ondreja už bude mať 7 😉 držím prsty 😉

cora41
26. nov 2012

@odrik takze dnes po 16 dni po ET mame HCG 1700, co je vysoko nad priemer, takze som TEHULKA!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Straaasne sa tesim a trochu sa obavam toho 7 tyzdna, aby to neskoncilo tak ako minuly rok, ale budeme sa modlit a dufam, ze nebicko sa bude na nas usmievat 🙂

Moja, chudatko, ale aspon budes mat konecne pokoj a nebudes stale chorlava. a kasicky a vyzivku by som si teda dala🙂 mnamky🙂 A trosku si doma oddychnes, urcite sa ti to zide pred Vianocami🙂 Pa moja

odrik
26. nov 2012

@cora41
Fantastickééééééé 🙂!!! Nebudú to dvojčiatka, keď sú hodnoty hcg také vysoké 🙂??? Držkajte sa, myslím na Teba! Všetko je, a bude, v najlepšom poriadku 🙂!!!

cora41
26. nov 2012

@odrik myslim, ze nie🙂, tie hodnoty su fajn, ale na dvojcata to musi byt este o hodne vyssie 🙂 dakujeeeeeem 😀 😀

tatianamaison
26. nov 2012

@janinah Dakujem pekneza povzbudenie 🙂

odrik
26. nov 2012

@tatianamaison
Vôbec nie si stará 🙂!!! Ja budem mať 40 v januári a nie som stará 🙂, tak nemôžeš byť ani Ty 🙂🙂🙂!!! A šup sa snažilkovať, strašne fandím všetkým párom, ktoré sa takto rozhodnú 🙂!!! Držím palčeky a nedaj sa odradiť 🙂!!!

depi
26. nov 2012

Ja som sa mojej mame narodila ked mala 42 🙂

tatianamaison
26. nov 2012

@odrik Dakujem moja, ved ja sa ani necitim stara, to len okolie ☹ Budem Vas tu teda informovat ako nam to ide 🙂

odrik
26. nov 2012

@tatianamaison
Okolie spokojne ignoruj 🙂! Sme síce veľmi mladé, ale už dosť staré 🙂, aby nás okolie vytrápilo, tu sme už nad vecou 🙂! A na info sa budem strašne tešiť 🙂!!!

tatianamaison
26. nov 2012

@odrik 🙂 🙂 🙂 🙂 😉

henikav
autor
6. dec 2012

A jejej, vy ste sa tu celkom rozpisali a ja som si myslela ze tema aj zanikla 😉

katuska123456789
30. jún 2015

@vavrenka ja mam 41 za dva týždne a tiež pracujeme na babatku 😉 mame už dospelých synov tak sa chceme omladiť trošku....mam aj strach aby bolo všetko ok uvidíme ako to dopadne...či už mame zarobené niečo 🙂

vavrenka
1. júl 2015

@katuska123456789 jeeeejjj, gratulujem k rozhodnutiu a prajem nech k babatku pridete co najrychlejsie 😉

katuska123456789
1. júl 2015

@vavrenka no teraz by som mala mať menzes za tri dni dúfam ze mrcha nepríde kupim dnes testik uvidim prsia ma bolia ale aj podbrušie tak neviem 😒 😒

vavrenka
1. júl 2015

@katuska123456789 daj vediet! a merias si bt alebo to nechavas na volny priebeh?

katuska123456789
2. júl 2015

@vavrenka no nechávam voľný priebeh...je mi veľmi zle menzes mám dosťať v sobotu a dnes som robila test negatívny...uvidim

katuska123456789
6. júl 2015

@vavrenka no prišla mrcha včera...a ked som si robila test bola tam druha čiarka ale ako duch... ☹ nič budeme skušať dalej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre