Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

lubinka31
6. mar 2017

To uE3

masi11
6. mar 2017

@luluciaa 1:140, tam mam zapocitany aj vek (35 v case porodu). Tebe? Chystam sa zajtra na trisomy, tak dufam, ze to dobre dopadne

katrin21
6. mar 2017

@luluciaa ja som mala nizsi estriol, riziko DS 1:45, dokonca podla veku som to mala lepsie ako bez veku :D .. TRisomy mi vysli dobre, amnio som odmietla...
a ten estriol je taka vec, ze staci sa pomylit o par dni od pocatia, alebo ze je vacsie babo podla sona a oni daju iny tyzden tehotenstva podla toho a uz ten estriol a ine hodnoty nesedia a vyhodi ti zlu statistiku.... nesadnes im do tabulky....
Mne robili odber na prelome tyzdna 16/17, na 16tt by som to mala OK, na 17ty ( podla sona) to bolo akoze malo... ( pritom z toho 17 by to bol este len max. 1-2 den, kedze viem, kedy som otehotnela....) takze je to len blba statistika v 90% pripadov, ak nie viac...
su baby, co mali trisomy 1: 350 000, cize OK a narodilo sa mi DS dieta... takze..... klud 🙂 a nohy v teple. TRisomy to istia a pokoj v dusi 🙂

masi11
6. mar 2017

@katrin21 aky si mala ten estriol prosim? ja som bola pri odbere 15 tt, podla UZV 16 tt, myslis, ze aj preto to vyslo nizsie?

katrin21
6. mar 2017

0,52MOM to bolo 1,47 nmol/L na 16t ok, na 17 uz malo...
jasne, to mas hned zle vysledky, ked je iny tt podla MS a iny podla sona.. presne tak.
tu su hodnoty, ale bez prepoctu na MOM, kazdopadne 15 tt su uplne nizke...

majdalenka23
7. mar 2017

Morfolofické sono dnes dopadlo dobre, ochorenie na trizomiu 18 sa nepotvrdilo. No, som veľmi rada. Teraz ešte týždeň čakať na výsledky z amniocentezy. Verím, že to všetko bude Ok.

savinka1
10. mar 2017

Ahojte. Browsujem teraz stále po internete pretože aj nám sa stalo, že prvý test v 12týždni (12+4tt) mi vyšiel pozitívny na DS 1:20. Myslela som, že sa mi zrúti celý svet. V ten deň ako som sa dozvedela tento výsledok mi brali už aj krv na ten druhý test (15+0tt). Lekár mi povedal, že tieto testy vychádzajú často falošne pozitívne i negatívne. A že on mi odporúča trisomy test. Pri tak vysokom riziku, som samozrejme súhlasila. V utorok 7.3. mi zobrali krv a teraz čakám na výsledok. Včera som si volala o výsledky z toho druhého testu a výsledok 1:70. O kúsok lepšie, ale stále zle. Stále verím, že trisomy bude negatívny. No bojím sa neskutočne.

looola
10. mar 2017

@savinka1 verím, bol to hrozný týždeň keď som čakala výsledok Trisomy testu, tripple som mala 1:73

masi11
10. mar 2017

@savinka1 Ahoj Savinka, aj ja som bola utorok 7.3. tak cakame spolu..ktore vysledky ti vysli horsie?

masi11
10. mar 2017

@looola Ahoj Loola, a lekar ti rovno odporucil trisomy alebo amnio? Mna chceli poslat na amnio, ale zvolila som radsej trisomy

looola
10. mar 2017

@masi11 mne povedal obe možnosti a jasne že som chcela Trisomy, hneď na druhý deň som išla na genetiku kde mi zobrali krv na Trisomy test

looola
10. mar 2017

@masi11 veľmi som sa bála výsledku , vtedy mi pripadalo tých 1:73 hrozné, ale genetička hovorila že chodia aj ženy ktoré majú 1:2. Ty máš aké výsledky?

masi11
10. mar 2017

@looola Mne vyslo 1:140, ale bojim sa tak ci tak..utorok mi brali krv, tak teraz uz len cakat do utorka/stredy..bola si potom este na nejakom morf. ultrazvuku?

looola
10. mar 2017

@masi11 bola som potom ešte v 20.tyzdni na morfologickom sone, našťastie Trisomy aj USG boli negatívne a dieťa ktoré sa už aj narodilo je zdravé 🙂

maminkasisa
11. mar 2017

@looola teraz v najnovsom Plus 7 dni je dobrý članok o Trisomy testoch, odporúčala by som si ho prečitat, vraj vie zistiť len 3 geneticke vady, aj to nie uplne presne....

looola
11. mar 2017

@maminkasisa lebo sa tam vyšetrujú 3 mutácie, génu 13 ,18,21 s presnosťou 99%. Tieto sú najčastejšie. Každá si môže vybrať či na to pôjde alebo ide na amniocentézu. Ja som rada že na SK existuje neinbazivna metoda ako je Trisomy test.

maminkasisa
11. mar 2017

@looola ak Trisomy test vyjde pozitívne, aj tak musi ist mamina na amniocentezu, ak by sa rozhodla podstupit interupciu... je to na kazdom, ako sa rozhodne, neodsudzujem, nepresviedcam, len konštatujem....

savinka1
11. mar 2017

@masi11 ahoj, v 12tt mi vysli 1:20 a v 16tt 1:70....Na usg v 12tt sa lekarovi zdalo vsetko ok NT som mala 1,9mm je to viac ako pri dcerke ale vraj stale v norme,kazdopadne mam uz nad 30. Kazdopadne silne dufam,ze vysledok bude negativny.

looola
11. mar 2017

@maminkasisa áno, to viem, ale keď vyjde negatívne už nemusí podstúpiť amnio

maminkasisa
12. mar 2017

@looola amniocenteza je dobrovolna, nemusi ju vobec podstupit....

looola
12. mar 2017

@maminkasisa no ja už teda nechápem Tvoje argumenty, pravdaže nikto nič nemusí nasilu podstúpiť , ale ženy do tejto debaty predsa píšu pre to lebo po zlých výsledkoch Tripple sa chcú poradiť čo a ako ďalej, predsa chcú vedieť či ich bábätko je zdravé a vtedy treba využiť dostupné diagnostické metódy čo je amniocentéza, Trisomy test a morfologicky ultrazvuk. Stres matky o zdravie dieťaťa až do pôrodu nerobí dobre ani bábätku, tak nechápem prečo neísť na vyšetrenia a len čakať čo bude. Ale ja Ti tu nebudem protiargumentovať, ako som napísala vyššie každá sa môže rozhodnúť , nikoho predsa nebude nikto nútiť do ničoho. Pekný deň.

x015ad
12. mar 2017

Presne ako pise @maminkasisa .
Precitajte si ho!

maminkasisa
12. mar 2017

@looola nechapem, preco sa rozculujes, ja som len napisala o clanku, ktory vysiel v Plus 7 dni, ktorý si pravdepodobne ani nečítala, vsak kazda mamina sa zaujima o vyvoj svojho babatka este v brusku a ked nieco nie je v poriadku, tak zistuje vsetky moznosti.... nech sa kazdy rozhodne ako chce, ja neobhajujem ani amniocentezu, ani Trisomy, ani neodsudzujem, ako som pisala vyssie... ja osobne by som po Tripple testoch isla na morfologický ultrazvuk k Dr. Grochalovi, pripadne Dr. Cunderlikovi, az potom by som zvažovala ine testy... ale to som ja a momentalne nie som takej situacii, kde to potrebujem riesit....

savinka1
13. mar 2017

@masi11 Ahoj, chcem sa ťa len opýtať, už ti prišla sms? Lebo mne ešte stále nie, a už som celkom nervózna.

masi11
13. mar 2017

@savinka1 ani mne zatial nie:(

savinka1
13. mar 2017

@masi11 ja som si myslela, že do 5 dní znamená vrátane oznámenia výsledku u lekára. V stredu ráno mi prišla sms, že prijali platbu, tak mi logicky vyplýva, že v pondelok ukončenie analýzy a v utorok výsledok u lekára. Tak snáď nám prídu sms niekedy poobede. Budeme si držať palce 🙏

masi11
13. mar 2017

@savinka1 ja som tam volala, lebo my sme vkladali peniaze hned utorok rano a tiez mi prisla sms az stredu, na linke mi povedali, ze to budu pocitat az od stvrtka:( takze podla mna to este ani zajtra nebude..

savinka1
13. mar 2017

@masi11 tak som tam teraz volala aj ja a povedali mi to isté....som sklamaná na plnej čiare ☹ tiež povedali, že oni to rátajú od štvrtku....ale potom to nie je žiadnych 5 dní od prijatia platby ☹ ach toto čakanie ma zabije asi

majdalenka23
16. mar 2017

Včera som bola na genetike pre výsledky z amnio. Žienky, kameň mi spadol zo srdca dieťatko je zdravé a bude to už druhý chlapec. Viete si predstaviť tie slzy šťastia. Všetkým držím palce 😉

luluciaa
19. mar 2017

Včera som bola u dr. Grochalu v MT a riziko 1:40 na DS sa vďaka Bohu nepotvrdilo 🙂 Doktor všetko starostlivo premeral a pozrel, nič tam nenašiel, žiaden znak na DS - vrelo odporúčam - veľmi dobrý prístup a hlavne vám všetko dopodrobna vysvetlí - porovná merania napr. s DS, ráštepom a pod. Okrem toho vidím obrovskú výhodu morfo ultraz. v tom, že doktor Vám pozrie aj orgány, či sa vyvíjajú ok napr. srdiečko a pod.... už vieme že budeme mať chlapčeka 🙂 veľa sme si s manželom poplakali a hlavne sme sa veľa modlili a dôverovali Bohu. Budem sa i naďalej modliť nie len za zdravie nášho synčeka ale aj za všetky ženy, ktoré prežívajú to čo my s manželom v dôsledku zlých výsledkov, želám všetko dobré a zdravé dieťatká

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre