Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

veronica1
30. aug 2011

Vsetkym maminkam drzim palce nech to dobre dopadne, aj ja som mala v 33rokoch zvysene riziko na DS, dokonca dost velke, uz si presne nepamatam no tusim 1:15, ci nie nahodou este menej. Bola som na amniocenteze a vysledky boli v poriadku, no a dokonca sa nam pred 11mesiacmi narodil zdravy chlapcek, takze netreba stracat nadej, mne mozno pomohol okrem ineho aj pozitivny pristup, do poslednej chvile som verila a nepripustala si ze by som mohla cakat chore babatko.

zuzana693
31. aug 2011

@ivetah dnes som absolvovala amiocentezu v železničnej nem.v ba a už len vysledky dufam,že to dopadne dobre a bude ok tak mi babenky držte palce.

alenka7780
31. aug 2011

tak, dnes som sa nedozvedela nič. Dr.bábo pomeral (ani som nemala možnosť vidieť ho na monitore), zobral mi krv a na budúci týždeň mám prísť zase pre výsledky TT a na amnio. Ja len dúfam, že nebudú horšie... A amnio mi nemohol urobiť, lebo bolo už neskoro a navyše dnes išli takmer všetci skôr preč, lebo išli na pohreb. Takže čakať ďalší týždeň.... ☹ Asi sa zbláznim z toho čakania.... Na kľude mi nepridal. Nič nevysvetlil, nekomentoval... Takže tak... Normálne rozmýšľam, že aké odvody a za čo si platím do zdravotky...

ivetah
31. aug 2011

@zuzana693 drzim palce! zajtra ti budu volat... a citis sa dobre?

zuzana693
1. sep 2011

@ivetah ano len ma trošku bolia križe inak pohodička a velke šetrenie sa.pa

ivetah
1. sep 2011

@zuzana693 to fakt je dobre uplne oddychovat take 3 dni, hlavne nedvihat nic tazke. ale tak uz mas velkeho synceka, tak to sa asi da dodrzat 😉 ja som vcera - po tyzdni, uz uplne normalne fungovala, cely den som cestovala a pracovala. ale priznavam, ze na vecer brusko trosku protestovalo. ale inak pohoda 🙂

zuzana693
1. sep 2011

@ivetah tak sa drž prajem všetko dobre.Potom dam vediet čakam telefonat,možno dnes alebo zajtra,lebo dnes je sviatok.maj sa papa

zuzana693
1. sep 2011

@cibulka1985 ahoj chcem sa spytat ako si dopadla ? ja som absolvovala amiocentezu včera a dnes lebo zajtra budu vysledky.dik pa

ivetah
1. sep 2011

@zuzana693 ozaj, dnes nepracuju, tak zajtra ti budu volat 🙂

zuzana693
1. sep 2011

@ivetah praveže nam povedal ondrejčak že dnes robia kvôly nam,a že ak by nahodou nevolali tak sa ozvu v piatok.Ozaj prave mi kamoška povedala že ona bola na klasickej amiocentoze s vysledkami do 30dni a že ta je podrobnejšia no neviem či som nemala radšej volit taku.Už čakam cely den,na vysledky a nič tebe kedy volali doobeda alebo poobede?daj vediet.dik papa

ivetah
1. sep 2011

@zuzana693 ako podrobnejsia? co tam este zistuju? tu ti povedia pohlavie a tri najcastejsie chromozomalne aberacie. volali mi tusim okolo 11:30, ak si dobre pamatam....

kacarina
1. sep 2011

trosku som vam sem nakukla, amnio je len jedna, ale vraj po bezne 2-3 dnoch su nejake ciastkove vysledky a kompletne az neskor, o 2-3 tyzdne, aspon tolko som ja pocula 😉 ... drzim palce 🙂

zuzana693
1. sep 2011

@ivetah neviem ona mi len povedala že tam to ide uplne dopodrobna tak som zostala zaskočena neviem lebo som sa na to nepytala že si su nejake rozdiely medzi skratenou platenou alebo neplatenou.

zuzana693
1. sep 2011

@kacarina neviem mne povedali že vysledok bude do 3dni a myslela som ze to budu take iste vysledky ako za 30dni tak neviem

cibulka1985
2. sep 2011

@alenka7780 Ahoj,
no ja som bola v stredu tiež v tej BB - krv mi nebral, lebo vzhľadom na moje katastrofálne výsledky z krvi mi hneď navrhol amnio.. Takže som ju v stredu absolvovala.. Pretože ani sono nebolo ideálne (kratšie stehno - znak DS) Výsledky budem mať dnes, s mužom sme si priplatili - navrhla nám to genetička u ktorej sme v stredu tiež boli - pretože 3 týždne čakať by bolo neúnosné a potom by sa už ťažšie dalo niečo riešiť.. Tak drž palce

cibulka1985
2. sep 2011

Tak máme výsledky - všetko je ok a bude to chlapec..
Neviete si predstaviť ako mi odľahlo..
Držím všetkým palce, nech to dobre dopadne..!!!

zuzana693
2. sep 2011

@ivetah ahoj prave mi volali všetko je v poriadku a budeme mat chlapca.Som štastna jak blcha. ešte raz dakujem za podporu maj sa pekne papa zuzana

gubcikova
2. sep 2011

ahojte.nám to genetička vysvetlila takto : tie testy ktoré sú kratšie sú na bežné choroby,ale nie su až tak presné ako tie čo trvajú 3 týždne.pri dlhších výsledkoch sa zameriavajú aj na ojedinelé choroby,ktoré sa tak ľahko nedajú rozpoznať.pre niektoré choroby trvá dlhší čas ked sa ukážu.ja čakám teraz 3 týždne na výsledky.potom mi má prísť pozvánka a výsledky testov si mám prísť prevziať osobne

gubcikova
2. sep 2011

baby ozaj aj vás bolí po prechádzkach a hlavne navečer ešte brucho?mne to svokrova priateľka (hlavná sestra na pôrodnici)nechcela veriť,že ma to môže ešte bolieť.amino mi robili v stredu.mňa teda samotná amino dosť bolela som sa skoro rozplakala a mamička predo mnou vyšla akože nič.

alenka7780
2. sep 2011

@cibulka1985 Samozrejme že budem držať palce, nech to všetko dobre dopadne a nech sú bábätká zdravé. Aby sme sa konečne mohli tešiť z toho, že sme tehuľky. Prajem dobré výsledky. Mňa čaká amnio na budúci týždeň, pretože kým som sa dostala na rad, tak už bolo veľa hodín, a keďže išli na pohreb tak už nebrali vzorky. Takže idem dakedy v stredu podľa toho, kedy budú výsledky z krvi. Musím zavolať v pondelok.

alenka7780
2. sep 2011

@cibulka1985 GRATULUJEEEEM! Len teraz som prečítala príspevok! Super, takže teraz si to pekne užívaj a oddychuj! Opatruj bruško, a keď už viete čo to bude, môžeš sa mu už pekne prihovárať.

alenka7780
2. sep 2011

@gubcikova vraj je to u každej inak. Ale pokiaľ mi to správne vysvetlili, tak po amnio sa má aspoň 2týždne poriadne oddychovať a nepreháňať to so zdvíhaním, a pod. má sa praktizovať tzv. telesný kľud. Takže pri dlhších vychádzkach ťa môže bruško pobolievať. Mala by si asi viac oddychovať a prechádzky voliť len krátke a nie namáhavé.

alenka7780
2. sep 2011

@zuzana693 super, čiže zatiaľ všetko dobré správy! Gratulujem baby! Už nech mám aj ja výsledky a testy za sebou a zdravé bábätko! Držím palce nech je všetko už iba dobré!

gubcikova
2. sep 2011

@alenka7780 kedže ja mám skoro 2 ročnú dcérku a ocino chodí do práce na telesný klud nemám čas 🙄

alenka7780
2. sep 2011

@gubcikova tak to verím. Takže malú radšej nedvíhať, zobrať na ihrisko a nech sa hrá s deťmi, alebo ak môžu pomôcť starý rodičia, aby si si mohla oddýchnuť aspoň poobede, alebo ak malá poobede spáva, tak si ľahnúť s ňou. Robota nie je zajac, neutečie...

alenka7780
2. sep 2011

@cibulka1985 a ešte sa chcem spýtať, koľko stálo urýchlenie výsledkov v BB?

cibulka1985
2. sep 2011

@alenka7780
keď si to zavezieme do BA my tak 160€, keď kuriér tak ešte + 100€ (od 24 - do 48 hodín sú hotové - zavolajú) 😵

cibulka1985
2. sep 2011

@alenka7780
Držím palce. Ja osobne som rada, že som podstúpila amnio, aj keď sú tam riziká, nuž ale čo sa má stať sa stane.. Ak by som sa mala ešte raz rozhodovať, tak bez váhania idem znovu. Myslela som si, že to bude horšie, ale v pohode.. Nikomu nejde do hlavy aké som mala výsledky (potvrdili na vyše 90%, že je to DS) riziko viac ako 4:5.. Hneď sa mi dýcha lepšie..
Držím palce, nech všetko dobre dopadne..

ivetah
2. sep 2011

@zuzana693 gratulujem 😅

@gubcikova mna samotny odber nebolel, ale miedsto vpichu om citila tak 5-6dni este. fakt treba radsej oddychovat, na ihrisku si sadnut, uvarit len rychle jedlo 😉 upratovanie a pranie teraz vynechaj, pripadne popros manzela o pomoc. a ked ta boli brusko, tak sa snaz, co najviac sediet.. ja viem, ze je to tazke pri drobcovi, tak drzim palce 😉

zuzana693
2. sep 2011

@ivetah ok dik maj sa pa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre