Ve kterém jsem týdnu?

ajurka
13. júl 2013

Ahoj všem...Před necelým týdnem jsem se dozvěděla, že jsem těhotná 😵 . Chtěla bych se zeptat má poslední menstruace byla 30.5.13. V kolikátém týdnu budu??... V pondělí se objednám k lékaři. Uvidí na utlrazvuku už něco???

schvarzy
13. júl 2013

ak máš pravidelnú menštruáciu tak by si teraz mala byť v 6 týždeň a 2 deň 🙂

ajurka
autor
13. júl 2013

@schvarzy Právě, že nemám a u lékaře jsem byla 21.6 a nic mi neřekla... je možné že to bylo tak malinké že to nešlo vidět?? Jen mi řekla, že to dostanu... 😀 ... měsíčky nikde a 3 testy mi vyšli // 🙂

saska.t
14. júl 2013

oficialne si v 7tyz. a uz by teoreticky mohol vidiet gestacny vak a mozno aj srdiecko,ale nemusi to tak byt...

ajurka
autor
15. júl 2013

@saska.t
@schvarzy doktorka mě objednala 18. 7. tak jsem zvědavá... snad bude vše ok 🙂 .. Jinak je normální, že mi je strašně špatně??? zvracím celý den i večer... skoro vůbec nic nejím...

amelie123
15. júl 2013

@ajurka môžeš si aj sama počítať a sledovať čo a ako🙂 http://tehotenstvo.academy.sk/

saska.t
15. júl 2013

@ajurka jasne moze ti byt zle mne bolo tiez od 7 tt. 😉 mala by si jest velmi malo a min.5-6 x denne trosku sa ti zaudok ustali aj ked to nebude nic moc,ale hladovat tiez nie je riesenie..

ajurka
autor
15. júl 2013

@amelie123 Děkuji moc 😵

ajurka
autor
15. júl 2013

@saska.t Vím... ale nic se mi v žaludku neudrží.. dnes jsem snědla pouze 2 nektarinky... za chvíli si dám další

schvarzy
15. júl 2013

@ajurka to je úplne normálne, že Ti je zle a nechutí jest...ale poviem, Ti, že ked si niečo ľahké a v malom množstve dáš tak Ti bude lepšie 🙂)

ajurka
autor
15. júl 2013

@schvarzy JJ jím po troškách a je to trochu lepší

martina170107
15. júl 2013

ahojte baby 🙂 idem sa aj ja opýtať
5.7.2013 som mala dost menku ale neprisla tak som si jeden testik urobila 10.7. poobede a visli // čiaročky a druhý som robila 11.7. hned ráno a tiež // čiaročky,teraz v stredu mám prísť k doky,myslíte že tam niečo bude vidno? podla výpočtu by som mala byť 5tt a 2dni tak neviem,aj sa teším velmi joooj lebo sme sa snažili vyše roka a konečne to prišlo tak som aj nedočkavá aj ked je to síce už druhé bábo 🙂
a možno som už dlhšie tehu lebo aj pred tým mesiac mi to meškalo 5 dní ale dostala som len také 2dňové,mávam pravidelne 28cyklus a tých 4-5 dní 🙂 🙂 🙂

ajurka
autor
16. júl 2013

@schvarzy
@saska.t Prosím vás.. slyšela jsem o nějakém lízátku který pomáhá v těhotentví pokud vám je špatně??? Já totiž už 3 dny ležím a je mi pořád zle... Jen jsem zvědavá jak mi to bude dlouho trvat...

tiumen
16. júl 2013

@ajurka gravipop

saska.t
17. júl 2013

@ajurka dostanes v lekarni zazvorove lizatka,ale moc by som sa na ne nespoliehala 😅 toto treba len pretrpiet... 😀

ajurka
autor
17. júl 2013

@tiumen
@saska.t Pomahájí aspoň trochu??

tiumen
17. júl 2013

@ajurka aj keď mi bývalo dosť zle tak som si ich nekúpila tak neviem, mne už okolo 11tt začalo hcg klesať a teda mi prešli aj nevolnosti..

saska.t
17. júl 2013

@ajurka niekedy ano niekedy nie... 😉

ajurka
autor
17. júl 2013

@tiumen taky ti bylo tak špatně, že si nevstávala ani z postele?? Mám už toho dost.. už se těším až mě nevolnosti přejdou

tiumen
18. júl 2013

@ajurka mne bývalo zle pri pomyslení na jedlo a najhoršie bolo keď sme boli s drahým v obchode a všade naokolo jedlo - to bolo strašné.. Ale celkom aj mlieko mi pomáhalo na nevolnosť

ja1985
19. júl 2013

ahojte, na tehotenstvo.academy.sk mi tehotenska kalkulacka vypocitala ze som v 5tt + 2 dni....to znamena ze som v 6tt??? proste nechapem ako sa pocitaju tie tyzdne 😀 to si pamatam, uz ked sestra bola tehotna tak som z toho mala poriadny hokej 😀 😖 viete mi povedat ako sa to pocita a kedy zacina dalsi tyzden??? budem vdacna 🙂

usacek79
19. júl 2013

@ja1985 ano - ked je na zaciatku akekolvek cislo tyzdna - napriklad 5+nieco, tak vzdy sa ten tyzden oznacuje ako nasledujuci, teda siesty v tomto pripade 🙂
je to preto, ze sa hovori tyzden, ktory PLYNIE - ty mas za sebou vlastne celych 5 tyzdnov a zo siesteho ti uz uplynuli dva dni - takze ti vlastne plynie siesty tyzden 😉
to je ako s narodeninami -. v den ked oslavis povedzme 20te narodky, tak od toho momentu uz plynie 21vy rok tvojho zivota (ako keby si povedala "taha mi na 21vy rok" 🙂 )
v tehu bud povies presne - teda napr. ze si pat plus dva dni, alebo proste povies, ze si v siestom tyzdni a je to jasne 🙂
a teda pocita sa to jednoducho -
prvy den tehotenstva bol nula plus nula = to bol prvy den poslednej menstruacie, odvtedy sa pocita tehotenstvo
a teda kazdy dalsi tyzden tehu zacina vzdy "tyzden plus den"
ale prvy den noveho tyzdna nie je den "jedna", ale den "nula", teda napr. 5+0tt - to je prvy den siesteho tyzdna a trva az do 5+6tt
dalsi den uz bude novy tyzden = 6+0tt (siedmy tyzden)
ta nula trochu matie, ale proste nie je to ako bezne pocitanie dni v tyzdni od 1 do 7, ale je to od 0 do 6, inak je to to iste 🙂
na pohlad komplikovane, ale velmi rychlo to pochopis 😉

kazunomiya
19. júl 2013

@ja1985 pocita sa to tak, ze v prvy den poslednej menstruacie sa zacina tehotenstvo, teda prvy tyzden. Vtedy este tehotna samozrejme nie si. Tehotna si az od ovulacie, a ta sa predpoklada presne 14 dni od menstruacie. Ale to je teoria a vacsina zien nema taketo cykly. Preto sa presne stadium tehotenstva urcuje potom podla ultrazvuku a pod.

Inak povedane, v momente, ked sa dieta pocne, tak sa pocita ze uz ubehli dva tyzdne tehotenstva a zacina sa treti. Som to zistila az teraz, ked som tehotna a pripada mi to dost absurdne, ale je to tym, ze sa to rata od poslednych menzes. Mne to vychadza podla kalendara o skoro dva tyzdne viac ako podla toho, kedy som mala naozaj ovulaciu (som si odsledovala).

ja1985
19. júl 2013

@usacek79 dakujem kraaaaaasne, super vysvetlene... mam v tom trochu jasnejsie 🙂

ja1985
19. júl 2013

@kazunomiya dakujeeeeeeeem 🙂

lucinkab
29. júl 2013

@kazunomiya ahoj presne viem o com hovoris...podla ms mi vychádza ze som 5tt+3dni ale podla ovu som len na zaciatku 3tt..u mna je problem to ze som mala ovu az na 25DC cize 3tt+4dni ic a az potom som otehotnela... v skutocnosti podla ovu som 3tt+3tt 🙂 clovek je z toho magor.... ale podla ovu aspon zistis presný datum porodu... den ovu+28tyzdnov a mne to vyslo teda 8.4.2014 🙂 uz len krásne počut srdiecko a mozeme sa zvytat narok 🙂

alchemilkazltozelena
16. sep 2013

@usacek79 ahoj prosim ta a ja som ako na tom ked mavam 29 dnovy cyklus, ovu chodi vzdy presne na 15dc ale v auguste bola uz na 11dc a vtedy som otehotnela a to bolo 2.septembra....dnes je 16.9. cize som 14dpo ale kebyze ovu pride ako ma, tak termin ms mam az 20.9., ja mam vsak od soboty pozitivne testy 🙂 diky

usacek79
16. sep 2013

@alchemilkazltozelena ale ved to je predsa uplne jedno 😉 par dni hore dole sa vobec neberie do uvahy...
normalne to pokojne rataj od poslednej ms, tie 4dni nie su ozaj ziadny rozdiel, lekar by to ani neriesil 😉
mas pozitivny test a to je podstatne, nemusis ratat presne na den, aj tak sa veci deju tak, ako sa maju, bez ohladu na terminy... ani ja nie som na den presne a teda pomaly asi ziadna tehula 😉
lekar ti podla utz moze este termin posuvat horedole 🙂
takze najma - gratulujem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre