Zapálený záder na ruke. Môžem si dať framykoin?

denula84
1. dec 2012

ahojte baby

mozem si dat framykoin antibiotikum na zapaleny zader na ruke?? strasne to boli a mam to opuchnute, prosim poradte. dakujem.

janinah
1. dec 2012

ano ,a pogoogluj si panaricium

sarka9832
1. dec 2012

skus pozriet aj ichtoxyl,mne pomaha

kristiii
1. dec 2012

@denula84 myslím si že v pohode možeš, pomáha rýchlo takže nepojde o nejaké dlhodobé mastenie a framykoin sa dáva aj úplne malinkatým bábatkám na zádery a tak.. alebo skoč do lekárne ak máš pochybnosti nech ti poradia nejakú alternatívu, prípadne skús repík alebo máčať do kamilkového čaju

denula84
autor
1. dec 2012

no ja som bola na poradni a gynekolog mi predpisal gafrovu mast, ale nejak to nezabera a neviem co mam uz robit. ale dakujem za vsetky tipy a nazory 🙂

hajanka
1. dec 2012

mozes aj framykoin, alebo aj bactroban (tymito som mastila synovi od narodenia nechtiky, lebo mu zarastali a zapalovala sa kozicka pri nich)

korylan
1. dec 2012

@denula84 gafrova mast stahuje zapal a vytahuje hnis. Treba si natriet hrubsiu vrstvu na problem a kusok okolo a nechat posobit v podstate stale, napr.zalepit naplastou. Ak sa utrie mast alebo prebalis naplast, treba si umyt to miesto a znova natriet. V priebehu troch dni by mala byt vidiet zmena k lepsiemu.

denula84
autor
2. dec 2012

tak to aj robim, dnes uz druhy den tak uvidim ako sa to bude pokracovat, pripadne by som navstivila lekara lebo ma v tom picha, nemozem ho narovnat a je teply :-P. budem cakat 🙂

denula84
autor
2. dec 2012

este som zabudla dodat ze tam mam kustek vyrostnuteho masa asi alebo co to je a nechce to ist dole a brani tomu hnisu vytiect, tak to vyzera ☹

bzuco
2. dec 2012

skús ten repík a potom natrieť framykoinom...ale určite by si mala najprv dostať von hnis - bud to prepichnúť, alebo to v tej časti natiahnuť, nech kožtička praskne - bude to bolieť, ale pokiaľ tam je hnis, nevyliečiš to
akonáhle vyjde hnis von za 2 dni sa ti to kúpeľom v repíku a mastičkou zahojí

@denula84

deniskap
16. dec 2012

@hajanka Mne malý má už 4 deň zapálený záder, používame Bactropan ako si písala, že aj tvoj malý používa a akosi bez zmeny. Má to teplé, ale nemám pocit, žeby sa to hojilo. Bojím sa o to.

hajanka
16. dec 2012

@deniskap max 10 dni sa moze masticka pouzivat, ma ATB ucinok, ak nepomoze, skuste framykoin alebo poziadaj dr. o predpis inej masticky, ja pamatam, ze moj to maval aj vyse tyzdna zapalene, ale potom sa to vzdy ukludnilo, ale znova vratilo za cas... takto to trvalo niekolko mesiacov (sa to opakovalo) vzdy sme liecili rovnako, mastili a obvazovali, nakoniec sa mu to samo upravilo a uz sa to nevratilo

deniskap
17. dec 2012

My sme to už raz mali, ale nepamätám si, akú masť mal a vtedy to hneď ustúpilo. Uvidím, skúsim ten framykoin. Ďakujem za radu

gabkostanka
17. dec 2012

@denula84 mne pomaha na zapalene zadery Tea tree olej - cajovnikovy olej

zuzi1111111
17. sep 2013

Ahoj,mozem sa opytat co ti nakoniec pomohlo s tym zaderom lebo ja mam teraz podobny problem a uz si neviem rady☹ dakujeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre