Ako mohlo moje trápenie v tehotenstve ovplyvniť bábätko?

ssimona18
19. apr 2019

Ahojte dievčatá chcela by som sa spýtať na vaše skúsenosti.Počas tehotenstva pod vplyvom hormonov u mna prepukla úzkosť, a panicka porucha, celé tehotenstvo som mala zle.Pocity úzkosti, depresie smútku atd.Babatko sa mi narodilo skôr s nižšou pôrodonou hmotnosťou.Všetko bolo celkom fajn, ale na internete som sa dočítala že ak žena prežívala zlé stavy počas tehu môže to ovplyvniť babatko, myslím tým že dieťa môže mať autizmus alebo môže byť zaostalé či mentálne postihnuté.Aký máte na to názor?Alebo máte s takým niečim osobnú skúsenosť? Dosť sa nad tým trápim a rozmýšlam nad tým celé dni.Zatial neviem povedať či to ovplyvnilo moje dieťa kedže je ešte veľmi maličké.Bojím sa čo bude dalej.

kerstina
19. apr 2019

Zamestnaj sa niecim a nemysli na blbosti 🙄

eva8
19. apr 2019

@ssimona18 pri synovi som vacsinu tehotenstva preplakala. Bol smejavym dietatom, je zdravy, nemaj strach. Dieta tvoje nalady vyciti, preto ho miluj, smejte sa, a neboj sa.. Mala som i poporodnu depresiu, ale prejde a vsetko dobre dopadne.

tatisna
19. apr 2019

Podľa mňa to neplatí, koľko žien je v pohode,teší sa a zle to dopadne...A naopak. Týmto sa určite netráp...

zuzinapipina
Moderátor
19. apr 2019

@ssimona18 nemaj strach a snaž sa nemyslieť nato. Ja som mala tiež podobné tehotenstvo, hrozil mi aj predčasný pôrod, ale našťastie všetko dobre dopadlo, vďaka tomu 🔝. Maly je zdravy, smial sa hneď po pôrode. Také šťastie naše 💜

evkamotka
19. apr 2019

Cez tehu som stresovala z prace, potom zo zlych vysledkov u gyn, potom z predcasneho porodu. Syn je zlaticko za odmenu, nie je ani nervak ani urevany, ciste sleniecko a velmi sikovny. Ma 1.5r. Btw to co si sa docitala na internete bolo z akeho zdroja? Nejake renomovane lekarske periodikum, vyskum lekarskej fakulty.... Ci babyweb.sk? Len preto ze je nieco napisane, nemusi to byt hned pravda, uvazuj triezvo a k informaciam pristupuj vedecky a logicky ;)

dzulli1980
19. apr 2019

Keď som bola tehotná, môjmu otcovi (pre mňa najbližší človek, bližší ako mama) diagnostikovali rakovinu, nasledovali mesiace trápenia, bolesti, beznádeje ... ja som v sebe nosila nový život, môj otec umieral ... tiež som mala strach, či môj psychický stav dcérku neovplyvní, nepoznačí ... snažila som sa byť kvôli bábätku v pohode, no nešlo to ... chvalabohu dcérka je zdravá, krásna, inteligentná, usmievavá slečna.
@ssimona18

ssimona18
autor
19. apr 2019

Dievčatá dakujem za podporu, ale ja mam na mysli takú tu úzkosť, beznádej, ja som bola v takom psychickom rozpoložení že som nedokázala ani jesť, ani piť, bola som úplna troska. Preto stále rozmýšlam čo bude dalej...

kerstina
19. apr 2019

@ssimona18 zamestnaj sa. Niecim, nech nemas cas na rozmýšľanie. Sa asi nudis co?

eva8
19. apr 2019

Mna manzel psychicky tyral, az posledny mesiac prestal. Hlavne teraz si daj rozne vitaminy, cersrvy zeleninovy salat spravi aj s tvojou naladou divy. Je to prirodzene, ze mas obavy. Dietatko je fyzicky zdrave, bude aj psychicky, neboj sa. A ked sa nahodou nieco objavi, budes to riesit az potom, teraz tomu nezabranis a neprivolavaj nic zle svojimi obavami. Vela i by ti uz iste dali vediet. Pocas tehotenstva s rebou lomcovali aj hormony, viac mamiciek mozno prezivalo podobne stavy. Pozor, stresove hormony sa vraj vylucuju aj do mliecka, v ize si radsej pozri nejakt pekny film, vezmi knizku. O chvilu uz na to vobec nebudes mat cas 🙂. Drzim palce

cickamon
19. apr 2019

@ssimona18 a co tym teraz zmenis? nic! tak si zacni uzivat zivot a maleho tay aky je ... co ked bude mat diagnozu budes ho lubit menej? a hlavne uz necitaj blbosti na internete ... keby sme vsetky pozerali kazdy priznak na internete co moze znamenat pre nas do buducnosti tak vsetky uz roky umierame na raovinu, mame amputovane ruky, nohy lebo pri kazdom poraneni dostaneme infekciu co sa rozsiri po celom tele a kazde tehotenstvo tu skonci bud postihnutim dietata alebo smrtou matky ci maleho v brusku ... nehovoriac ze deti nepustime na bicykel ci prejst cez cestu lebo pisali ze to moze skoncit aj tym ze ich zrazi auto 😀

hennyinnsbruck
19. apr 2019

@ssimona18 psychológ by ti mohol pomôcť

ssimona18
autor
19. apr 2019

@kerstina pri malom dieťati sa ťažko môžem nudiť ... proste myšlienky su tu stale

ssimona18
autor
19. apr 2019

@hennyinnsbruck tí pomôžu najmenej ...

ssimona18
autor
19. apr 2019

@cickamon v niečom máš pravdu

ssimona18
autor
19. apr 2019

@evkamotka nie nie bol to článok na nete

jaja23
19. apr 2019

@ssimona18 prosím obmedz internet ak sa dá. Naozaj.. Ja som malému už diagnostikovala toľko veci, že už sa sama hanbím za to. Každé dieťatko je iné, podľa mňa sa mu teraz venuj, nech cíti lásku a bude dobre. Nemusí to nič znamenať, že si mala v tehotenstve úzkosti. Držím palce.

m14m
19. apr 2019

@ssimona18 ja ked som bola v 3 mesiaci mi nahle zomrel ocino...bol pre mna dolezity, oporou, vzorom mne velmi blizsky. Po nociach som sa budila a plakala...mnoho dni som preplakala do toho nove kolegine v praci ktore neboli preve tip-top...narodil sa po termine,zdravy. Neurologicky som sa pytala ci ho to mohlo nejako ovplyvnit a povedala ze nie. Cas nevratis a uz to nezmenis...nezaoberaj sa tym ale hlad dopredu. Vychutnavaj si chvile spolu snim

thoughtfulweirdo
19. apr 2019

Ja naopak, celé tehotenstvo úplná pohoda a šťastie a moja malá je uvrieskaný nervák... Tam súvis s ničím nehľadaj ;)

janinah
19. apr 2019

Dúfam,že sa liečiš pod dohľadom odborníkov.

hennyinnsbruck
19. apr 2019

@ssimona18 ok ako myslíš 🤷‍♀️

lula313
19. apr 2019

Podľa mna to dieťa nemohlo až tak ovplyvniť. Ja som počas tehu robila uzavierky, robila som do noci(aj do tretej rana), aj vikendy, tiež som nejedla dobre.. zo stresu som si zaktivizovala autoimunitne ochorenie a dceru som prenasala a mala 4 kila. Hlavu hore, ide sa dalej.

ssimona18
autor
19. apr 2019

@janinah neliečim, lebo úzkosť som mala v tehu.

romiada
19. apr 2019

@ssimona18 naprav to pokazene (uzkosť v tehotenstve) a venuj sa mu bez tychto neg.emocii aspon teraz ak mozes. Ak to aj malo vplyv tak to už nezistiš (či to naozaj bolo tak a bolo to pričinou nejakej inakosti babatka). Budeš musieť veci prijať ako fakt a starať sa a milovať ho take ake je/bude. Nekaz si materstvo tym čo mohlo byt ale ber to čo je. Ži tu a teraz v pritomnosti! Držim palec aby Ta take neg.stavy už obchadzali.

evkamotka
19. apr 2019

@ssimona18 no tak vidis. Clanok na nete, zdroj ako podme na jahody, uznaj

romiada
19. apr 2019

@ssimona18 vieš kolko deti sa rodilo za vojny, v koncentrakoch a akych podmienkach?!. A kopec z nich to prežilo a su z nich užasni ľudia. Priroda je mocna čarodejka. To maš ako so stromom ktory vykliči v malinkej pukline medzi skalami a rastie tam roky. Take su aj matky a ich deti! Ako silne skaly a životaschopne stromčeky ktore si najdu svoje miesto aj na tom najmenej predpokladanom mieste....

ssimona18
autor
19. apr 2019

@evkamotka pisala som ti ip

ssimona18
autor
20. apr 2019

@romiada bodaj by si mala pravdu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre