Druhé tehotenstvo a vôbec sa neteším

kika7126
23. feb 2021

dobry den,som v 5 tyzdni a vibec sa netesim. Rozmyslame ci si to dieta nechame s muzom. Viem ,ze sa tu spusti lavina moralizovania. Mame 3 rocnu dcerku strasne ju mame radi.. Ale ja mam 37 a muz 46. On sa trosku boji,ze uz ma viac rokov. Som velmi rozcitlivena. Vobec neviem co mam urobit

miadi
23. feb 2021

Ja mam 38 a mm 47 nase druhe vytuzene rok a s 5r sa neskutocne miluju je to najvacsie stastie ze ich mame oboch. Nechapem kde mas problem? Nemate s muzom dobry vztah ? Je na teba jedno dieta moc ? ( s dvomi je menej roboty zabavia sa spolu ) Mozno si len hormonalna. A co teraz chces ist na potrat? Ja som za volbu zeny ale sama som si to nevedela predstavit urobit ani ked som cakala geneticky postihnute dieta ktore vo mne zomrelo. Mozno si len v Soku Lebo to Nebolo planovane?

pukanec123
23. feb 2021

@kika7126 nebudem moralizovať...treba si to poriadne premyslieť, aby ste potom neľutovali, keď sa to už nebude dať vrátiť spat. Ja by som si na vašom mieste nechala, keď sa to narodí tak ver, že na týchto pocitoch sa zasmejes, a že to budete milovať najviac na svete ako prvú dcérku 😊 my sme síce mali plánované, ale tesne pred pôrodom som sa prestala tešiť, lebo som sa bála že prvorodený bude ukrátený, a bála som sa že to druhé nebudem milovať. Teraz mi je to vtipne, od prvého pohladu ho milujem najviac na svete aj s jeho bratom🙏🏻 A dať prvému dieťaťu súrodenca je to najviac čo mu môžete dať, budú sa mat navzájom keď vy už nebudete 🙏🏻

kiki68
23. feb 2021

Obidvaja mladi, v zahranici bezna vec a vek na prve dieta. Neviem nad cim kuvikat. Ked sa na to necitil, tak mal riesit veci inak. Budte radi, ze bude druhe babo. Ze osud doprial. Muz nech sa spamata a rovno nech riesi vazektomiu a mozno aj prostatu.

hederamonstera
23. feb 2021

juj, tu ti tazko poradia, mozno len tie pary, ktore su vo vasom veku, ze ako to riesili 🙂 ale kazdy sa nachadza v inej psychickej, financnej, zazemovej atd situacii. Musite si to premysliet, ale pocuvajte aj svoje srdce, co vam vravi 🙂 drzim palce

aurorastone
23. feb 2021

@kika7126 ocino môjho priateľa ho mal v 50tke a zvládol všetko super, nech sa nebojí kvôli veku, ten nie je prekážka 😊

lubiss
23. feb 2021

kolegyna porodila v 42 zdrave babo neviem co riesis pokial mate financne zabezpecenie a dobre zdravie tak neviem z coho mate strach, budes to len lutovat casom...

kika7126
autor
23. feb 2021

@miadi mala uz chodi do skolky,tak myslim,ze to by nebol problem. neviem preco som taka z toho. mame vlastne byvanie,nemamae hypoteku..ja mam strach z tejto situacie na slovensku. a hlavne tie vysetrenia,ak by nieco sa stalo

martanagy
23. feb 2021

@kika7126 tieto pocity su prirodzene, kazdy ma strach vacsi alebo mensi. ale bude to ok, len sa zamerajte na to pozitivne, kolko lasky a radosti to dieta prinesie a ako bude Vasa dcerka velka sestra. Uz mate skusenosti tak to bude ovela lahsie, vek tu nehra taku rolu ved nemate ani vy ani manzel 60r to by bol vacsi problem... ak ste zdravy vsetko bude ok!

evka258
23. feb 2021

Myslím, že škoda ochudobnovat dcérku o súrodenca. Raz, keď tu vy dvaja nebudete, bude mať aspoň brata alebo sestru. My neplanovane čakáme v júli tretie a dcérka a syn sa veľmi tešia.

darina746
23. feb 2021

Keby mas ty 47 a on 52 tak beriem ze sa bojite, ale ste este mladi a ber to tak ze ked sa vy pominiete kto ostane dcerke? Takto jej ostane surodenec a nebude mat pocit ze je na svete sama

hederamonstera
23. feb 2021

@darina746 dcerka si snad najde partnera a spravi svoju rodinu, bude mat priatelov...neodhovaram od druheho, ale nechapem preco sa tak surodenci davaju na piedestal

any_soj
23. feb 2021

@kika7126 toto hormonami rozbúrené obdobie by nemalo byť obdobím rozhodovania o živote a smrti niekoho. Dieťa síce potrebuje matku vždy, ale nenahraditeľná pre tohto nového človeka si len prvých 9 mesiacov. Prosím vydrž to... Potom ťa môže nahradiť niekto iný, už z pôrodnice môže dieťa odísť s novou rodinou, ktorá na neho s láskou už roky čaká... A ak by si to nemohla? Ak sa do neho zamilujes a nebudeš sa ho chcieť zrieknuť? Tak si ho necháte... Len malý konkrétny príklad snáď na povzbudenie - kamarátkini rodičia, ona po 40 on pred 50, deti už dospelé. Teraz majú malé bábätko. On sa dosť bál, aj nakoľko má vážny zdravotný problém (možno pôjde na invalidný čoskoro), hlavne on zvažoval aj potrat. Ona sa dieťaťa zastala a teraz sú obaja šťastní a hrdí. Ale hovorím, nemusí to tak dopadnúť - viem, že tvoje okolie možno odsúdi, ak sa dieťaťa po pôrode vzdas, ale je to oveľa lepšia možnosť než vziať mu život.

monikal9
23. feb 2021

@darina746 Ahojte, dievčatá. Bude mi 38 a mužovi 49 a prajem si ďalšie dieťatko a toto vravím presne aj ja. Mám strach tu našeho malého 4r. nechať samého...

miadi
23. feb 2021

@hederamonstera asi si nezazila surodenecku lasku tak Preto nechapes. 😜

hederamonstera
23. feb 2021

@miadi zazila ;) ale mam svojich priatelov a svoju rodinu, takze aj keby surodencov nebolo, tak nie som sama ako sa tu stale vypisuje

miadi
23. feb 2021

@evka258 Ja to zas neberiem tak aby dcerka niekoho mala ked tu nebudeme Ja som stastna ze niekoho maleho doma mà teraz ked je dieta a vyrastaju spolu . Maly sa narodil tesne pred zaciatkom covid u nas a mala uplne super vdaka nemu zvladla ze nemohla ist do skolky. A to skolku miluje mà tam 2bff. Jedna co je doma sama kazdy den plakala ze jej chybaju kamosky. Moja ani nechcela snimi skypovat chcela sa len s babom hrat, Boh vie co bude ake vztahy ked tu nebudeme .. ale teraz su uzasne. Ona sa pri tom uci mysliet aj na druheho. Ked niekam ideme vzdy bali plienky do kabelky a hracku malemu sama od seba. Rozosmieva ho uci ho vselico Uz len tym ze ju pozoruje. On vsetko po nej opakuje zahra sa v roku tak ako ona vedela az v 2. Strasne je sikovny Mozno aj tym ze mà vzor.Kupu sa spolu vsetko robia spolu je im veselo. Jediny “problem” je ze cez vikend maly nechce cez den spat aby mu nic neuniklo aby bol so svojou velkou sestrickou ked je v skolke zaspava doobeda ked je doma zaspi poobede az a nie je to tym
Zeby sa mu koli nej nedalo.(mame 3podlazny dom takze ticho mu viem zabezpecit aj popri 5r tornade) ale verim ze budu sa mat vzdy radi Lebo od zaciatku je to medzi nimi super. Sadli si povahy ona je divožienka a jemu to nevadi mà to naopak rad ked snim blbne. Jemu je to smiesne. Ine babo by plakalo malo by dost Mozno. On sa jej nevie nabažit.

miadi
23. feb 2021

@hederamonstera asi to uplne nechapes. Vela ludi ked uz ich rodicia umru .,hoci maju svoju rodinu svoje deti aj vnucata. Kamaratov.. su radi ze maju surodenca s ktorym si mozu zaspominat na detstvo na rodicov na casi ktore snimi neprezil nikto iny iba najblizsia rodina. Pre mna toto ale nie je dovod na druhe dieta pre mna bol dovod ze som ho chcela a chcela som aby mala vyrastala v dome kde je este ine dieta nie len 2dospeli. Lebo je to tak lepsie ( nemusis suhlasit) Mne sa to potvrdilo. Aj mala je stastnejsia hoci uz mala svoje kamosky a super zivot aj ako jedinacik. Ja som rada ze mam brata. Kamosky boli aj budu ale brata mam len jedneho. A krv nie je voda. Pre mna je najblizsia rodina najviac . ( pre teba to moze byt inak)

miadi
23. feb 2021

@kika7126 neboj sa nicoho. Kym porodis bude ina situacia. Proste si to necakala neplanovala tak sa este netesis.Casto tu citam ze sa aj zeny ktore sa dlho snazili o babo na zaciatku zrazu nevedia tesit . To su hormony .je toto fakt dovod ist na potrat len koli tomu ze sa momentalne netesis ? Mozno si taka aj z tejto doby zo situacie s covid . Mas viac strach ako by si mala Keby nebol .Moj posledny porod bol oproti prvemu super a aj kojenie slo lahsie a bez problemu. Telo uz tieto veci zazilo tak ich lepsie zvlada .Daj tomu cas a budes sa tesit .

evka258
23. feb 2021

@miadi presne ako píšeš, aj naši sú parťáci. A učia sa myslieť aj na toho druhého. V obchode vždy zoberú aj pre toho druhého 😊, keď pozerajú rozprávku, sedia vždy pri sebe. Som rada, že sa majú radi.

kiki68
23. feb 2021

Tej situacie skrz coronu sa neboj, Polka mojho tehu bola pocas toho absolut lockdownu od marca. V Rakusku to bol ze fest lockdown a vlastne sme o chlp stihli morfo usg. Na druhu stranu je to taky cas teraz, ze nic neutecie. Ako nemusis si o rok vycitat, ze si mohla ist kdesi na dovcu, ked sa to v podstate neda. A o dva roky ked uz toto vsetko bude het, budes mat uz vypiplane dieta

luckalukas_1
23. feb 2021

pozri, kedze si to tu napisala na MK, tak si myslim ze chces aby ti to niekto vyhovoril 🙂 keby si si tym bola ista, ze si to male nechces nechat, tak sa neradis na konovy.. a kedze vahas, tak si ho nechaj lebo budes lutovat

konikkon
23. feb 2021

@kika7126 vek máš na druhé ešte viac menej v pohode. Partnerov vek je uz dosť. Tak ako zvládate dcéru, zvládnete aj druhé. Veď ma len 3 roky. V takomto veku by ste však mali mať v týchto otázkach jasno.

miadi
23. feb 2021

A Mozno tvoj muz mal na 💩reakciu a preto sa netesis? Moj mal pri kazdom teho na 💩reakciu hoci do toho isiel dobrovolne a vedome. . Ale teraz by to nikdy nepriznal ze nieco take vobec bolo. Deti miluje. Ale lepsie takto ako naopak ako ked sa chlap tesi z teho bozkava brusko a potom 💩na deti ked su na svete. ( aj take sa stava)

mylullaby
4. mar 2021

Ja mam 40, muz 46...cakame vytuzene 3...tiez radost nenastupila hned, trpim stale hroznymi nevolnostami... Radost pride, neboj... Okrem strachu su to urcite aj hormony... Drzim palce ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre