Hrozba koronavírusu v tehotenstve.

lily14
6. mar 2020

Blbá otázka ale predsa...kamošky ma volajú na pizzu do Auparku a muž ,že by som nemala ísť že plno ľudí a koronavirus...ja sa ho nebojim.ale predsa som tehotná...Ako to riešite vy? Vyhýbate sa nákupným centram atd?

montemotherone
7. mar 2020

@mima1 mozes chytit hocikde, ale naco zvyšoval percentualne sancu? 😉
@lily14 muž má pravdu. Netreba robiť paniku, ale netreba sa ani správať nezodpovedne. Aha, v Miláne, minule som čítala. Veľké zábavné nákupné centrá prázdne... ale ľudia žijú. Chodia do parkov, po meste 🤷‍♀️ Dá sa žiť aj inak. Aspoň kým vírus zmutuje a eliminuje vďaka počasiu 😉

montemotherone
7. mar 2020

@ledgerka to nás všetkých veľmi teší že "by si neriešila keby nie si tehotná " ale prosím ťa nabudúce si ostaň vo Švajci a "nerieš to" tam. Keby sme boli v Singapure, tak ťa na Slovensko ani nepustia a tak by to aj bolo správne. Nakazíš tu kopec ľudí a ty si to v kľude latentne domka odkrútiš a my tu budeme krchať. Nemáme všetci možnosť pracovať z domu, keby na to prišlo 😕

maciatkolulu
7. mar 2020

@lenka2710 milé a co ma povedať môj muž, ktorý pracuje na letisku, medzinárodnom a je s nami každý deň a následne ja s ďalšími, to ako riešiť?

lenka2710
7. mar 2020

@maciatkolulu ja hovorím o niečom, čo sa dá ovplyvniť! Načo sa niekde trepať len tak na návštevu, nepoviem, keby to bolo neviem aké dôležité

eszmi20
7. mar 2020

Ahojte baby mám na vás otázku mám doma dvojmesačnú dcérku ak by sa mi nedaj bože nakazila nebola by to pre ňu veľká hrozba ??

natasha1988
7. mar 2020

@lily14 Ja som tehotna v Ba a z domu skoro vebec nevychadzam. Obchodnym centram sa treba obzvlast vyhybat. Proste ludia su nedisciplinovani a nakazeni to vsade rozširia, lebo ani nemusia vediet ze to už maju. Tehotne a novorodenci nevedia ako na to reaguju, to este ani v Čine nevyskumali,ešte nestihli. Prečitajte si zahraničnu tlač. Tie čo porodili novorodencov a mali koronavirus okamžite separovali 😥💔na dlhe tyždne!! aby ich ani dojčit nemohli, až dokym mali dobre vysledky.

natasha1988
7. mar 2020

@lily14 Ohrozeni su všetci s nizkou imunitou, tam spadaju aj tehotne a babätka. Nepodcenujte tuto hrozbu, navarte si radšej doma. Nikdy nevieš aky talian na tu pizzu už kychol🍕

sense
7. mar 2020

@ledgerka ale vo svajci sa rusua velke eventy.... autosalon ,fasnacht a tam kde sa ocakava viac ako 1000 ludi... vlaky s takmer 1000cestujucich este nezrusili a poloprazdne su len tie snerom do talianska

natasha1988
7. mar 2020

@lucinka1988 presne tak to aj ja hovorim. Ludia su nedisciplinovani pri obycajnej chripke a pri tomto tiez nebudu dodrziavat pravidla. Ja vzdy upozornim niekoho komu kašle a sopli decko medzi inymi detmi v detskom kute alebo na ihrisku a pozeraju na mna ako na vraha😕 Alebo ked k nam pride navsteva s chorym deckom na Vianoce, tiez som ich upozornila a ony mi na to, že čo si to dovolujem ved deti chore byvaju stale, že ved je to len kašel a soplik 🤦‍♀️ Ludia su fakt drbnuti

lenadka
7. mar 2020

@lily14 pre tehotné je riziko iba vtedy ak už majú veľké bruško, kedy už utláča bránicu, rovnako ako aj u chrípky v tomto období. Lebo vtedy prípadný zápal pľúc môže byť veľký problém. Si v 15 tt, to je OK.

lenadka
7. mar 2020

@eszmi20 žiadna, u detí od 0-9 doteraz nebolo žiadne úmrtie. Určite sú výnimočné prípady, no inak zdravé deti nie sú ohrozené.

eszmi20
7. mar 2020

@lenadka ďakujem

maciatkolulu
7. mar 2020

@natasha1988 koľko máš deti? Predpokladám, že ešte žiadne, keď budeš mat, potom hovor o drbnutosti. Nehovorím, keď je dieťa vyslovene choré a niekam ho vkacia, ale tu kde žijem ma učiteľky doslova z vozili, že pre sioer a kašeľ nemá dieťa ostávat doma! A si predstav, žije sa tu. Dokedy budeš zatvorená mimochodom? Keď bude treba, tak aj rok, kde budeš rodiť doma? Všetko s mierou.... A naopak, z domu vychádzať máš, na vzduch, do prírody a podobne.... Ale tak ono, keď si myslíš, že je to lepšie byť dima🙄, muž nepracuje? Nemáš návštevy, potraviny si dávaš voziť, šofér ma Rusku, respirátor a ty tiež, či teda kuriér, či ako? Vieš o tom, koľko ľudí by aj rado ostalo doma aj s obyčajnou chrípkou, ale žiaľ PN sa neakceptuje, hmm? Ja osobne neznášam, keď sa vlacia choré, ale naozaj choré deti do kolektívu,ale reálne vyhodnocovať zdravotny stav a nazyvat ich drbnuty i, kým ani neviem co to vlastne dieťa obnasa?

michynka
10. mar 2020

@maciatkolulu ja mam tiez muza co robi vo Viedni a k tomu ho teraz poslali este na skolenie, ktore mohol odmietnut a neurobil to, normalne sme sa pohadali...je to tazke obdobie a zena,ktora caka babo ma urcite vacsi strach 😔

agimami
10. mar 2020

Ja mam rodit o par dni co by sa stalo keby sok to dostala? :O

monik312
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre