Keď som tehotná, tak ma poznajú už aj ľudia, ktorí ma predtým ani neodzdravili

24. apr 2021

Ahojte možno vam prídem blba ale strašne ma to vytáča..som v 38 týždni tehotenstva a je keď niekam idem tak proste cudzí ľudia čo ma inokedy ani nepozdravili ani nič sa ma začnú vypytovať a čo budete mat a kedy budeš rodiť proste ma to vytáča lebo ty ľudia sa zaujímajú len aby mohli ďalej roznášať klepy ale inokedy ma nevedeli na ulici odzdravit.. aj moju mamu to už vytáča keď ide do obchodu a začnú cudzie na ňu vykrikovať pred všetkými že čo už máte niečo a kedy už a takto... keď to sú ľudia ktorých poznám a vychádzali sme si alebo sú to známy nemám problém aj dovolím chytiť bruško ale tyto zákerný ľudia čo vás mali v paži sa idu vypytovať a ja už naozaj neviem čo odpovedať... alebo minule v lekárni take dve mojej mame že no ešte sme nevideli na Facebooku fotku ešte neporodila a moja mama im povedala s kľudom že ani neuvidíte lebo my nežijeme Facebookom a malú tam dávať určite nebudeme len na whattsap sa budú podieľať fotky všetkým známym rodine..

zuzikak
24. apr 2021

kasli na nich a nenechaj sa vytacat. Co sa ti narodi ? - no dieta. Aj ked vies, povedz, ze nevies, ze sa nechate prekvapit a daju ti pokoj. Kedy budes rodit ? - neviem neda sa to naplanovat, vtedy ked na to pride cas.....Potom sa ta budu pytat, ci mas dievcatko alebo chlapceka - no ludia su jednoducho zvedavy. Na to si zvykni a ignoruj to lebo si zbytocne robis starosti.

queen_mary
24. apr 2021

Tieto vztahovacne tehotne zeny 🤷‍♀️

stanulienkat
24. apr 2021

Tvoje problemy mat....

vilma7
24. apr 2021

By som povedala, že nie som tehotná, ale tučná 😀😀😀

miskajankova
24. apr 2021

Poniektori ludia su zvedavi viac ako treba,ale ber to tak ze si aspon pokecas mozno na niektorych zmenis nazor.Ved prezivas pekne obdobie a tehotne mamicky posobia tak pozitivne.

hailey1
24. apr 2021

Ja nehovorim, ze musis kazdemu hovorit svoj chorobopis a ukazovat fotky zo sona. Ale... mne to pride mile. Mozno to vyznie blbo, ale nie si Beyonce, aby to ludi az zas tak zaujimalo. Preco by mal kto roznasat klepy? Klebeta je, ci mas chlapca alebo dievca? Mne to lichotilo a dodnes, ked stretnem tehotnu zenu, tak sa usmejem, u vacsiny je to mily pohlad na to, ze nosi babatko.
Aj ja sa bezne opytam susedy, s ktorou sa inokedy len zdravim, ze ako zvlada tehotenstvo, ci chysta vecicky. To je len ta “zdvorilostna” konverzacia.

asia83
24. apr 2021

@queen_mary Top. 👍🏻

asia83
24. apr 2021

Aby ste sa zo seba nepototo. Mňa keby tehotnú aj čert osloví s otázkou ako sa máš a čo to bude, tak mu pekne odpoviem: mám sa super, bude to dievča (chlapec). Akoby ste boli jediná tehotná na svete. Čo sa vám také stane, keď im slušne odpoviete? Nech sú aké sú. By som vám priala, aby sa o vás nezaujímal nikto, ale že vôbec nikto. Nech si vážite záujem hocikoho.

petamich
24. apr 2021

som vysoko tehotna a ludia co ma ignorovali doteraz ma ignoruju aj nadalej resp. mam asi v zivote velmi malo ludi, ktorych vnimam ako si ich ty popisala 🙂
a ak sa cudzia starsia pani v obchode na mna usmeje (aspon sa zda pod respiratorom) a spyta co to bude slusne odpoviem, ved sa ma nepyta na polohu, v ktorej sme to dieta splodili 🤷‍♀️ zvykla som sa kedysi ja usmievat na tehotne zeny, teraz sa "usmievaju ocami" na mna a mne osobne je to velmi prijemne a mile a asi je to vyhoda, ze zijem v povedzme velkom meste a kazdy sa stara sam o seba a ci sa niekto mojej mami doma na dedine pyta, ci som porodila, s tym uz nech si poradi moja mama a nech odpovie alebo posle do kelu 😃

ja osobne si uzivam, ze ludia su na mna mili, ze pani v lekarni sa ma spyta kedy mam termin a ci som okej a ci mi nevie pripadne s niecim poradit 😃

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
h2
24. apr 2021

V poslednej dobe je tu nejako veľa tehotných, ktoré vytáčajú všelijaké nevinné a nepodstatné otázky druhých ľudí. Veď maj v paži, prečo sa kvôli tomu stresuješ? Chcem-odpoviem, nechcem-neodpoviem. Takých otázok ešte bude! Keď porodíš, budú sa Ťa pýtať, či je to chlapček, alebo dievčatko, budú sa pýtať, kedy bude druhé, či dojčíš, či malé pekne papá, spinká a kaká... Daj sa do kľudu, lebo potom sa aj scvokneš. 🤪

autor
24. apr 2021

Vy ste tu podaktoré strašne hnusne si to ventilujte na svojich mužoch.. normálne som sa chcela vyrozprávať nie každému je to prijemne že ľudia ktorý vás predtým nemali radi sa idu starat teraz .. nikto si o sebe nemysli že som Beyoncé keby si to myslím tak som asi ako vy užívam si to a teší ma to takze jedine kto tu je Beyoncé ste vy... nechápem ako môžete byt niekedy strašne hnusne kokos ako keby vy ste sväté a všetko je pre vás úplne normálne radšej nekomentujte ak máte byt hnusne

cookie29
24. apr 2021

To vážne? Nemáš pocit že s tebou mlatia hormóny? Prepáč ale to je normálne ľudské. Veď nerobia nič zlého. Prečo sa neodstahovat na opustený ostrov? Pokial Ta nechcú obchytkavat ...

leuchtturm
24. apr 2021

ked som bola tehotna, dali sa so mnou do reci aj uplne cudzi ludia a viedli so mnou small talk. Ved to tehotenstvo je take pekne u zien a hlavne v takych blbych koronovych casoch...

luccija
24. apr 2021

Vzťahovacna ženy😉opýtajú sa je zle, neopytaju ešte horšie.Tak im drží odpovedz a dajú Ti pokoj.Ked budeš doma s dieťaťom ešte budeš rada za nezáväzný pokec na ulici, v obchode

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
crazy_lazy
24. apr 2021

Sorry. Ale riadne s tebou mlátia tie hormóny. Podľa mňa, ak sa po pár rokoch dostaneš k tejto diskusii, tak sa aj budeš hanbiť, čo si tu vypisovala.
Daj sa do kľudu, vylož nohy a nerieš ostatných ľudí. Život sa netočí len okolo teba a tvojho brucha. Opýtajú sa, zle je. Nezaujímali by sa, aj tak by bolo zle.

queen_mary
24. apr 2021

Mne tie otazky inak pridu take ze zo slusnosti. Cloveka to ani nezaujima, ale tak spyta sa, lebo nevie o com inom a niekedy ma pocit aj ze sa to patri zaujimat sa o tehotnu 😅🤷‍♀️

daom
24. apr 2021

Pockaj ked porodis a budes kocikovat, zaujem sa mnohonasobne zvysi. Priprav si nejaku trstenicu, aby si ich mohla odhanat 😉.

hennyinnsbruck
24. apr 2021

Súhlasím so ženami že to trochu preháňas..🤷‍♀️

Ja som ešte také veci o sebe počula (bezdôvodne) že teba by asi natiahlo🤪🤪🙈

angel993
24. apr 2021

Ženy to fakt? Nechcem napísať nič pekné, tak nepíšem. Píšete že ňou lomcuju hormony, tak poďme jej ešte naložiť. To aj v reále ste také nepríjemné?

judar
24. apr 2021

moja kamaratka to iste co ty...dokonca sa jej take co sa snu nevypravali zacali rozpravat a este lepsie bolo ked jedna tehotna co o mesiac pre nou rodila sa jej len tak medzi recou spytala na meno a len co porodila pouzila pre svoju dceru to iste meno ktore mala ona vybrate

katrin69
24. apr 2021

Aj mňa v minulosti zastavovali ženy aj babičky. Usmiala som sa na nich. Je to také, že spomínajú, aké to bolo a tešia sa s ostatnými mladými očakávajúcimi maminami... Žiaľ, nie každá má na to žalúdok, chápem. Aj na mňa sa vypytovala jedna pani z obchodu, a nakoniec som zistila, že pozná manželovu celú stranu a doteraz prehodíme pár slov. A aj tam môže byť malé percento, že klebetí.
Aj ja sa mnohokrát zastavím nad malými deťmi, čo idú okolo mňa a pozerajú na mňa. Prihovorím sa a to mám dve deti. Aj opice cudzím deťom robím, len aby som troška odľahčila to čakanie na autobus, kým ich mamina si všetky veci pripraví. Nie každá to má rada, ale nepriraďujem sa ku klebetniciam, ktoré by to rozkrikovali po celom svete. A ani ja FB nemám... Keď som aj v pôrodnici stretla starú známu, tak sme prehodili pár slov... Proste nás chvíľku spája niečo spoločné...
Je to len na chvíľku... Len sa nadýchnuť a prehryznúť sa cez ľudí, ktorých nemusíte...

miadi
24. apr 2021

Ja som prve teho robila do 38tt a 9 z 10 zakaznikov sa ma pytal kedy mam termin a co to bude. Nemysli si ze to ludi ozaj zaujima a nevideli teho zenu. To su take automaticke konverzacne frazy. Ako ked k tebe v parku pride psik a je priatelsky Tak Ja sa vzdy pytam kolko mà rokov alebo aka rasa atd. A casto majitelia pysne povedia jeho vek a meno nez sa opytam. . Nie zeby ma to neskuntocne zaujimalo, mna vytocil len chlap ktory sa mi povedal ci mu mozem dvihnut strom ze je moc tazky 😂a to mame take stromy co dviha vysoko dvizny vozik .. a ked som mu povedala sorry nie (8m) a nakoniec dosiel s takym krickom v kvetinaci co mà tak 3kg mi to bolo smiesne ze sa ma pytal chlap 🤣 toto je este nic co Ta vytaca. Ked sa dieta narodi ludia sa Ta budu pytat co to mas v kociku chlapec ci dievca a kolko mà mesiacov 😁 zbytocne to beries osobne. Calm down Beyoncé 😊

kayyaa
24. apr 2021

Mozno staci len zmenit postoj - nebrat to negativne, ale pozitivne. Ludom s usmevom odpovedat...a hned budes mat krajsi den😊

makova333
24. apr 2021

Autorka: Pozri ludia ta maju na salame, aj ti co ta nemaju radi a s velkou pravdepodobnostou len chceli byt mili. Nic menej, nic viac. Ak ti to tak strasne vadi, tak ich posli doprdele a stoj si za tym, ze sa ta nik cudzi nema co pytat ani small talk otazky. Jaj ty nechces vyzerat ako krava? Tak je nacase zacat byt mili k tym co su k tebe mili a neriesit preco to robia. Lebo je to fakt jedno aky ma kto dovod spravat sa milo.

cookie29
24. apr 2021

@angel993 plne s tebou súhlasím. A začať by mala autorka. Keď nemá nič pekne na napísanie tak nehadze takýto príspevok. Čo ty na to? 😉

selest
24. apr 2021

To su hormony to prejde😊

kikus7
24. apr 2021

Milá autorka, to je tak vždy. Viacerí ľudia sú zvedaví a strkajú nos tam, kam nemusia, zaujímajú sa o veci, aby mohli roznášať drby. Hlavne ženy sú také. Chlapi väčšinou toto neriešia. Niektorí ľudia Vás poznajú len vtedy, keď niečo od Vás potrebujú, prípadne v situáciách, aká je teraz. Páči sa mi, že nemienite vycapiť svoje dieťa na FB, osobne tomuto trendu absolútne nerozumiem, že niekto má potrebu zverejňovať tieto údaje a fotky na sociálnych sieťach. Veľa zdravia prajem Vám i dieťaťku. A nevšimajte si uštipačné poznámky niektorých..

angel993
24. apr 2021

@cookie29 každý by mal začať sám od seba, ale ľahšie je vyhovárať sa na druhých ako vidím.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre