Mám 17 rokov a chcem si svoje dievčatko nechať

nikolinkamoja
9. okt 2014

Dobrý deň mamičky a oteckovia. Mám 17 rokov a som v 7. mesiaci tehotenstva. Naši chceli aby som si bábätko dala vziať. Dohodla som sa s nimi že to neurobím a že dám dieťatko k adopcií. Ako plynuli mesiace, veľmi som sa na Nikolku naviazala. Čítam jej knižky , počúvame spolu hudbu, rozprávam sa s ňou, cítim jej pohyby veď to poznáte... Desím sa dňa kedy, sa moje dievčatko narodí a ja sa ho budem musieť vzdať. Nikolka mi je všetkým hoc ešte nieje na svete. Keď som otehotnela, bola som sklamaná ale neodpustila by som si ak by som zabila vlastné dieťa. Prvé mesiace boli ťažké. Hnevala som sa na Nikolku že mi robí zle, že ma stále bolí hlava, že som nervózna no nikdy som neoľutovala že som nešla na potrat. Uvedomila som si, aký je to dar, že práve ja som sa stala matkou a i to že chcem Nikolku pri sebe. Som v druhom ročníku na bilingválnom gymnáziu. A moja otázka znie, zvládla by som život s Nikolkou či už po finančnej, psychickej alebo školskej stránke ? Pomoc s opaterou mám od jej starkej (zo strany otca), ale finančnú len minimálnu. Ďakujem

tomiholjubavi
9. okt 2014

@nefertiti lepšie hops, stalo sa a teraz to riešme, ako mat vsetko a čakat a čakať a čakaaaat, kedy sa už konečne zadari (vid naš pripad)... 😒 Dieta je Boži dar (ovela vacsi dar ako majetky) a preto je potrebne ho prijat vtedy, ked ti je ponuknute...Zakladatelka nie je ziadna z tych mensin co rodia jedno za druhym s umyslom nikdy sa nezamestnat a žit niekde na pokraji spolocnosti v katastrofickych hygienickych podmienkach..toto nikto nepodporuje..ale takychto jednorazovych "pošmyknuti" je kopu a nikto to nerieši.. na určity čas to skomplikuje život, ale automaticky to neodsudi človeka do osady na zvyšok života...

bubinovci
9. okt 2014

@nefertiti prepac ale stale pises o nezodpovednosti. Zakladatelka temy v jednom prispevku pise ze brala antikoncepciu. Toto je pre mna prave dokaz zodpovednosti u tak mladeho dievcata.

womankc
9. okt 2014

@nikolinkamoja zvládneš to, ako som vyrozumela, tak by ti pomohla aj mama tvojho priateľa, keď už kúpila kočík, čo sa týka tvojich rodičov..... myslím si , že v minúte ako uvidia maličkú zmenia radikálne názor. teda väčšina tak reaguje. Ty to budeš mať neľahké, ale myslím si, že to zvládneš. Možno budeš musieť pristúpiť na individ. plán, alebo odklad, ale isto sa dá nájsť východisko aj čo sa týka tvojho štúdia. Nie si prvá, ani posledná. takých dievčat je milióny na svete, čo sa stalo sa už neodstane. Spravila si chybu, poučila si sa, k následkom si sa postavila podľa mňa perfektne. Musíš sa nastaviť na to , že budeš mať zo začiatku trošku krušnejšie chvíle, ale po čase si isto nájdeš systém a pôjde to, neboj sa . Čo sa vecí týka, to sa dá zabezpečiť pekné a lacné , aj ja osobne ti môžem pár vecí poslať , keby si potrebovala, teda musím doma pozrieť , lebo kvantum maličkých vecí som dávala do domova, ale myslím , že pár vecí som nechala . Ochotne ti to poskytnem. A myslím si , že nebudem jediná. Isto aj postieľku a podobné veci, ti niektoré tu vedia poskytnúť za symbol. ceny, či úplne bezplatne. Prídeš mi ako rozumné dievča, neboj vychováš ju a ona ti to vráti, keď to ty budeš potrebovať. Ešte jeden príklad ti dám, spolupracovníčke môjho otca otehotnela takto dcéra , ledva mala 17 a jej partner bol dosť starší. No neboli nadšení. Môj otec bol na nás dcéry strašne prísny a teda sa k takýmto veciam staval radikálne , no mala som tú česť započuť rozhovor ako práve týchto manželov on ukľudňuje, že no čo keby sa to mojej stalo, tak čo zabil by som ju? však je moja , tak sa dieťa vychová . A ešte dodal , že nie je jediná na svete . Pritom keď sme sa na túto tému náhodou rozprávali, tak sa jednal s nami v štýle , že by nás hádam aj zabil. Myslím, že aj tvoji rodičia to musia spracovať a minimálne tvoja mama si myslím, že veľa prehodnotila . A rodičia ako reagujú teraz postupom tehotenstva. Stále trvajú na svojom??????

jana_eyre
9. okt 2014

@nefertiti ak nesudis, preco dokazes napisat, ze za to, ze dieta neplanovala a teraz si nevie predstavit co dieta "stoji" si ju nezasluzi vychovat? podla teba je to nieco ine ako ubohe sudenie niekoho, v koho kozi si nikdy nebola?

vies, zivot nechodi podla planu.. mozes sa aj na hlavu postavit a nie vsetko vyjde tak, ako si predstavujes.. mozes sa na dieta pripravovat a nikdy nepride, alebo na neho ani nemyslis a zrazu ho cakas.. taky je zivot a kazdy si zije ten svoj..

ak je nieco, co naozaj neznasam, tak je to to, ked niekto ide sudit ineho za to, ako jeho zivot vyzera..

nefertiti
9. okt 2014

asi sa vyjadrim este vseobecne, mrzi ma ak som niekoho svojou otvorenou hubou urazila, je mi luto ale nezopodnost niektorych ludi ma neskutocne vytaca, hlavne ludi v puberte, ktori maju niest nasledky za svoje konanie....ak uz s niekym spavam, tak s nim aspon normalne chodim nejaku dobu a som si vedoma toho co sa moze stat pri sexe....dieta by malo prist planovane, do kompletnej rodiny, a ak tak nie je, chyba mi tu tema od slecny v style ,,sexujem s ,,priatelom'' , co ak otehotniem?'' som zvedava co by ste jej pisali....ze je mlada nech to nerobi nech sa chrani ze aj pri HAk sa moze stat nehoda tak treba ochranu zdvojnasobit, ze najprv skola a potom dieta....takze je mi luto mile mamicky za vase reakcie ale tak ako sa s vasimi niektorymi nazormi nezhodnem ja, nemusite sa ani vy....mladej mamicke drzim palce nech sa jej zadkom neotoci cely svet a hlavne pan, ktory je za to zodpovedny a dufam ze bude mat stastny zivot a dietatko nebude trpiet tym za akych okolnosti sa narodilo,lebo netreba zabudat na to, ze z tohoto vztahu mozno ani manzelstvo nebude...prajem pekny den

tappetty
9. okt 2014

@nikolinkamoja vsetky klobuky dole ze si ju chces nehat, prosim ta nenehaj sa ,,zastrasit ,, a zmanipulovat rodicmi, je mi jasne ze ta zivia atd, ale bohuzial stalo sa ako si pisala brala si antikoncepciu , ja som tak otehotnela tiez, hrozitansky ti drzim palce, a myslim ze mas asi otazku uz vyriesenu, ty malu chces a budes jej mama a hotovo, myslim ze ak by si ju dala na adopciu nikdy by si sa z toh opsychicky nevylizala. pytala si sa ci to zvladnes, nebudes prva ani posledna takze to zvladnes, co sa tyka financii ak budes mat vybavene byvanie u tej babky ci ako, a k tomu tych cca 250 euro ci kolko si pisala tak to das, ak budes kojit nemusis kupovat umele mlieko co je dost velka polozka, a plienky ta vyjdu na cca 30- 40 euro mesacne, strasne drzim palce a nikomu ju nedavaj, uz nie si dieta teraz musis urobit rozhodnutie za seba a za svoju dceru! ideeees 😉

zuzulienocka77
9. okt 2014

@nefertiti Ona otehotnela cez HAK!!!! Čo si si kábel prisadla? A aj keby nebrala HAK, bude lepšou matkou, ako niekto kto má viac rokov!!!! A neprosíka o žiadne dary, ani peniaze, len treba nabrať istotu, že to zvládne, aj keď to už sama dobre vie. No nič, teba asi nepochopíme no 😖

anetkaadamko
9. okt 2014

nefertiti je iba zatrpknutá............................ to že nemôžeš mať vlastne deti,aj keby si chcela, si nerieš cez 17 ročnu babu,............ktorá to síce bude mať ťažké............ale bude šťastná to žena....

misinka26
9. okt 2014

Ale nie všetko sa dá naplánovať a nie na všetko sa dá pripraviť !!!! A hlavne nie na dieťa !!! to nie je dovolenka, ktorú plánuješ rok dopredu ... sorry ale keby sa nám už teraz s mojim mužom nepošmyklo, už by sme asi dieťatko nikdy nemali, proste to prišlo samé a som za môjho chlapčeka vďačná ... a áno neplánovali sme ho ale ani sme sa nebránili ... Obaja máme VŠ, dobrú prácu, aj bývanie ... ok tak som po roku a pol musela ísť do práce a cestujem MHD a na dovolenku chodím len do Chorvátska ale to čo mi dáva moje dieťa, tú bezprostrednú lásku, nesebeckú, nehranú, úprimnú to by mi nedala nijaká dovolenka na Bahamy, luxusná vila s bazénom ani LV kabelka ... ale to pochopí iba ten kto deti má a ja ti želám aby si to raz zažila a až keď ucítiš prvé pohyby svojho dieťaťa a prvý krát ho budeš držať v náručí pochopíš, že nič v živote predtým nemalo zmysel a že my ľudia sa ženieme za zbytočnosťami a to čo je naozaj dôležité odkladáme na neurčito ...

evening_star
9. okt 2014

Ak čakáš nečakané dieťa, chodíš so školy a pod., pomoc sa dá nájsť aj tu: http://www.alexisporadna.sk/

barborav
9. okt 2014

Pokial uz teraz svoje dieta tak lubis,ze ho nechces dat na adop,ked sa narodi bude tvoja laska este vacsia. Neviem ako to funguje,ale nepodpisuj nic. . . Potom uz bude tazsie ziskat ju spat. Drzim palce a som rada ze v dnesnej dobe su 17rocne s tvojim rozmyslanim.

nefertiti
9. okt 2014

@zuzulienocka77 viem citat citaj ty 🙂

zuzulienocka77
9. okt 2014

@nikolinkamoja píšeš, že chodíš na bilingválne gymnázium, tak ak vieš dobre jazyk, môžeš prekladať pre nejaké spoločnosti. Moja sestra má popri zamestnaní (mala aj keď bola na MD) živnosť a po nociach, alebo keď deti spia, tak prekladá. Dobre si privirobí takto. Ak máš nadanie na jazyky máš veľkú výhodu 😉 . Držím ti palce a určite to zvládneš, už teraz si dobrá mamina 🙂

tomiholjubavi
9. okt 2014

@anetkaadamko nefertiti je zatrpknuta, lebo nema prachy a nie deti...preto ju rozčuluje, ze to čo si ona z racionalnych dovodov odopiera, bude dopriate niekomu inemu

nefertiti
9. okt 2014

@anetkaadamko ja neviem ci nemozem alebo mozem mat dieta, este to neskusam 🙂 nemam to dieta zatial kam priviest 🙂

cenculinka
9. okt 2014

@nikolinkamoja rodicia ti pomozu,ked bude treba...budes im ale musiet sakra tvrdo dokazat,ze si tu pomoc zasluzis...lebo poznam velaladych mamiciek ktore "strcia"deti fotrovcom a hura na disku alebo nakupovat ☹ ak si ju nedala prec na zaciatku,uz to.bespravis nikdy 😉 lebo mamou je zena podla mna skor ako porodom 😉 zisti si na co vsetko.mas ako slobodna (slobodna?necitala som vsetky prispevky) mlada matka narok,dohodni sa uz teraz ako to cca bude s opatrovanim ked budes v skole,zo zaciatku ta babo nebude stat nehorazne peniaze pokual budes racionalne rozmyslat a vykasles sa na nove a drahe veci (je to tazke ale ide to 😉 ) a xasom sa to vsetko utrasie a bude dobre,neboj sa 🙂 len hlavne uz nikdy v zivote nepomysli ba to,ze za to ako ti je alebo bude moze nikolka. Si na dobrej skole,po case mozes doucovat decka hazyk a tak si privyrobit...nemas este 18 a ak ani v case porodu mat nebudes,zisti si kto rozhodne o odobrsti malej, ci ty alebo rodicia ☹

anetkaadamko
9. okt 2014

@nefertiti a neklameš sama seba? 🙂

nefertiti
9. okt 2014

@tomiholjubavi cize z toho co si napisala vyplyva racionalne dovody- na h.vno dovody 🙂 jasneeeeee

misinka26
9. okt 2014

@nefertiti Ale nie všetko sa dá naplánovať a nie na všetko sa dá pripraviť !!!! A hlavne nie na dieťa !!! to nie je dovolenka, ktorú plánuješ rok dopredu ... sorry ale keby sa nám už teraz s mojim mužom nepošmyklo, už by sme asi dieťatko nikdy nemali, proste to prišlo samé a som za môjho chlapčeka vďačná ... a áno neplánovali sme ho ale ani sme sa nebránili ... Obaja máme VŠ, dobrú prácu, aj bývanie ... ok tak som po roku a pol musela ísť do práce a cestujem MHD a na dovolenku chodím len do Chorvátska ale to čo mi dáva moje dieťa, tú bezprostrednú lásku, nesebeckú, nehranú, úprimnú to by mi nedala nijaká dovolenka na Bahamy, luxusná vila s bazénom ani LV kabelka ... ale to pochopí iba ten kto deti má a ja ti želám aby si to raz zažila a až keď ucítiš prvé pohyby svojho dieťaťa a prvý krát ho budeš držať v náručí pochopíš, že nič v živote predtým nemalo zmysel a že my ľudia sa ženieme za zbytočnosťami a to čo je naozaj dôležité odkladáme na neurčito ...

petulos
9. okt 2014

@zuzulienocka77 na takú živnosť najprv potrebuje dokončiť štátnicu...

rheia27
9. okt 2014

@nikolinkamoja nebudem citat co ti ostatne mamicky napisali...ono je to velmi krasne ze si chces dietatko nechat a zas chapem aj pohlad tvojich rodicov, ono je to takto, do tvojich 18 tich rokov budu zan zodpovedni tvoji rodicia, ak by nechceli mozes ist do krizoveho centra a pomoze ti stat..
tvoji rodicia to vidia tak ze zahodis svoju buducnost, myslim tym vzdelanie, karieru.....si este na strednej, si sama dieta, nevies co je to zivot, sama sa o seba postarat a babetko je velka zodpovednost
Pravda je ze zvladnes sa postarat o svoje miminko, financne psychicky aj skolskej stranke ale len s pomocou...dnes je 9.6 a tento mesiac nas mladsia stala 100e, UM, lieky (probiotika, kremy) + plienky, oblecenie neratam lebo to ma po starsej a nove kupuju babky

kazdopadne do rodneho listu daj zapisat priatela aby na malu financne prispieval, nenechaj sa ukecat, babetko bude rast a s nim aj vydavky..ak nie je plnolety budu prispievat jeho rodicia...kazde euro sa v buducnosti zide, navyse ak bude prispievat ty sa nemusis nahanat sa peniazmi, brigadami a mozes viac casu travit s malou

Myslim ze tvoji rodicia zmenia nazor ked sa mala narodi 🙂 a ked ju uvidia rast tak urcite ti pomozu, miluju ta a chcu aby si bola stastna, takze neboj sa, hlavu hore...babetko potrebuje predovsetkym lasku a ked je mama spokojna je aj ono

nefertiti
9. okt 2014

@anetkaadamko nemyslim si.....nakolko partner ma existencne problemy nakolko je podnikatel a v dnesnej dobe je podnikanie tazka zalezitost ked je velka konrkurencia a za menej penazi, ja som si po dost rokoch nasla novu pracu za ovela menej penazi, byvame v podnajmovom byte a na konte ziadna velka rezerva, myslim ze moje dovody pockat su celkom racionalne...dieta chceme ale nie za takychto okolnosti...mame dost starosti s tym ako fungovat dvaja, nieto este traja...asi tak :/

zuzulienocka77
9. okt 2014

@petulos ooooch áno zabudla som, tak nič potom. Ďakujem za upozornenie 😉 Tak ak bude šikovná a bude jej umožnené, tak za pár rokov má tip ako si privyrobiť 🙂

rutie
9. okt 2014

@nefertiti Ano, pravda povedana do oci a na rovinu dokaze pomoct - v pripade, ked je clovek zaslepeny a pravdu nevidi. Napr. ked tu zeny zijju z tyranom, a vypisuju tu, ze on vlastne nie je zly, len ju bije a uraza, lebo ho vyprovokovala. Ak by si jej napisala "Daj dieta na adpociu, pri zabezpecenych rodicoch bude stastnejsie, z rodicaku ho neuzivis, nevychovas!" aj to by sa dalo chapat ako rada, pomoc, pravda, mozno vychadzajuca z inej ludskej skusenosti.

Negativny nazor, adresovany konkretnej osobe bez umyslu pomoct, jednoducho odsudenim je. Toto nie je cisto teoreticka debata a najvhodnejsom veku a financnej stuacii na vstup do stavu rodicovskeho.

Prepac, ale ja tu citam: "Tak tu nejaka 17-tka najde v sebe tu odvahu a bude mat dieta a ja tridsiatka stale nie, tik-tik-tik - Su kysle!!!." My sme vyrastali 3 deti v dvojizbaku a auto nasi kupili, ked sme boli na strednej. Nikdy ma nenapadlo, ze je nieco v neporiadku. Pekne detstvo som mala, som rada, ze som tu.

petulos
9. okt 2014

@nefertiti takže ty si panna?

nefertiti
9. okt 2014

@misinka26 to ze ste sa nebranili je dolezita informacia, to znamena ze ste si boli vedomi, ze moze prist to znamena ze malo kam prist 😉

leishmania
9. okt 2014

@nefertiti ono tvoje nazory a pravdy jej uz teraz nic nepomozu ani neprospeju... je v pokrocilom stadiu tehotenstva, boji sa, vie co ju caka, aspon priblizne a sam zivot ju nauci ake ma taketo posmyknutie nasledky...naozaj v tomto stadiu uz moralizovanie nepomoze...teraz uz len podporit a a od rodiny pomoct lebo tazke to bude mat tak ci tak...taka velka zodpovednost uz v tomto veku, bezstarostnu strednu a vysoku skolu si tiez neuzije...neviem naco je dobre sa uz teraz pustat do nej s moralizacnymi recami...ona svoj nasledok uz nesie...

amanda0405
9. okt 2014
Používateľ amanda0405 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od amanda0405.

@nefertiti
nechápem prečo keď deti nemáš sa vyjadruješ k otázke, ktorú dala zakladateľka, že nevie ako finančne zvládne život s dieťaťom... a vieš, v živote to tak býva, že keď to dieťa budeš mať kam priviesť, do nejakého zámku s mercedesom, tak už bude neskoro....neprajem ti to, ale osud zvykne vybabrať s každým jedným

nefertiti
9. okt 2014

@amanda0405 nechapem preco hned kazdy vidi za tym velky majetok? v dnesnej dobe je to viac menej vsetko o hypotekach, co viem aj ja....ale potom su pripady ako tu citam na forach ze zijeme s rodicmi a je to cele nafigu...z jedneho problemu ktory sa vyriesi pride dalsi...a mozno nie.

lukindoor
9. okt 2014

@nefertiti ..nemas rada nezodpovednych ludi ?? Ani ja..ani ja nemam rada ludi, co bez rozmyslu tresknu hoci aku pi... na internet v domnienke , ze hovoria len svoj nazor, ktory sice boli ale je pravdivy..to co si napisala je jeden velky hnoj a neskutocna neucta..Napisat ze naco niekto sulozi ked otehotnie a nevie znasat nasledky??A tvoji rodicia naco sulozili?? mohli nas usetrit tejto trapnosti..okrem toho napisala ze brala HAK..a to uz sa ozaj potom moze stat hocico a nikto nieje vinny.. Jej rodicia mozno maju zakonne pravo , no nemaju absolutne ziadne moralne pravo rozhodovat o zivote dietata ich dcery..nezodpovedni su v tom pripadne aj oni, ze mali deti aj napriek tomu ze si neuvazili , ze v istom obdobi zivota deti, povecme 15-20 r moze nastat aj takato situacia a oni sa s nou budu musiet vyovnat ako ludia..Zachovali sa ako sproste deti. je mi na grc..@nikolinka moja..ak su tvoji rodicia taki neschopni a nechapavi , ze ta nevedia podrzat, chod do centra pre opustene matky..ak chodis na bilingvalny gympel predpokladam ze si sikovna a mudra a taka zena sa v zivote nestrati..aj s dietatkom po boku..drz sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre