Mam 18 a som tehotná, prosím, poraďte ako ďalej

25. aug 2020

Dobrý deň mam 18 rokov a som tehotná včera som to zistila neviem čo mam robiť ako to povedať rodičom nakoľko môj otec je veľký nervak a bojím sa že by má udrel .. priateľ je dospelý má 24 už má aj svoj byt všetko len ja sa hanbím za to trosku že má budú moje rovesníčky vysmievať a tak som úplne zmetena na potrat ísť nechcem postarám sa o to aj keby mam život dať svoj je to moje dieťa viem že to bude veľmi ťažké .. prosím poraďte tie ktoré ste mali tiež dieťa v mladom veku dá sa to zvládnuť ?

janinah
25. aug 2020

zorganizuj obed,na ktorom nech priateľ ťa požiada o ruku,lebo dieťa na ceste...otec to skôr predýcha za takých okolností ako keby si mala povedať o tehotenstve a pritom nevedieť ako to s tebou bude dalej,komu "ostaneš na krku",mama ťa isto podporí,ved bude mať vnúča a kamarátky možno budú aj závidieť...

korunka1
25. aug 2020

Nie si prva,ani posledna. Vsetko sa dá,keď sa chce...staré otrepané😉
Dobuducna by som zapojila do procesu aj rozum 🧠🧠, obaja ho máte,nie je na parádu a vyhneš sa mnohym problemom🤟

sejan
25. aug 2020

Jasné že sa to dá zvládnuť 😀 sadni si s priateľom a porozprávajte sa. Aký má na to on názor? Stojí pri Tebe? Čo znamená že má byt? Je jeho, v jeho vlastníctve? Uživí vás? Ak by stál pri Tebe, tak potom by som išla za rodičmi. Otca sa neboj, aj keď je nervák hádam tehotnú neudrie. Teš sa... Byť tehotná je krásne a čaká ťa ešte krásne obdobie.A vôbec nevadí že ho budeš zažívať skôr ako rovesníčky. Na názory iných sa vykašli 😁

mogaa
25. aug 2020

no najskôr to porieš s priateľom a dohodnite sa ako si to predstavujete dalej vy dvaja....teda či sa k tomu postaví čelom ako chlap a navrhne ti len bývanie alebo sobáš....a najlepšie povedať to doma spolu + vašu predstavu čo ďalej....ono ak ťa priateľ bude živiť a starať sa o teba a aj o dieťa - tak problém nie je, v opačnom prípade ostávaš na krku rodičom aj s dieťaťom....ty budeš dostávať len rodičovský príspevok 270eur a z toho by si seba a aj dieťa veru neuživila....

kristina100
25. aug 2020

Da sa to zvladnut jasneee že anoo .. Ja som cakala 2 mesiace pred 18 tkou syna uz bude mat 4 roky a dcerka 2 roky 🙂
Syn uz do skolky ide ..

janka95
25. aug 2020

Ahoj. Ja som otehotnela v 19ke. A som šťastná že som mala dieťa taká mladá. Mám 25 malý bude mať už 5 rokov. Bývame spolu od začiatku, už to bude 9 rokov začiatkom novembra čo sme spolu. Naši to rozdýchali a nakoniec sa tešili ;)

anka246
25. aug 2020

Blahoželám😘
Dieťatko je veľký dar

lululucy
25. aug 2020

Povedz to najprv mame, ta to skvor pochopi,aj ked asi tiez nadsena nebude

detickovozv
25. aug 2020

Dá sa to zvládnuť ..rodila som v 18ke a dcera má za chvilu uz 14r,sme veľké kamošky 😊

lauriema
25. aug 2020

A priateľa ma tvoj otec rad? Ja som tiež bola v 18 tehu... Ale ja už som bývala v podnájme napísala som mu sms skoro vraj odpadol a inak tiež je veľký nervak! Ó 3 dní keď som mu dvihla telefón mi povedal ideme do Poľska kupovať kočík

h2
25. aug 2020

Chýba mi informácia, aký postoj k tomu zaujal nastávajúci otecko. Lebo aj od toho závisí, ako to Vaši zoberú. Ináč by som z toho nejakú tragédiu nerobila, máš 18, čiže si dospelá, nemáš napríklad 15. Ja som mala na strednej škole spolužiačku, ktorá otehotnela v 17. Vydávala sa hneď najbližšiu sobotu po jej 18 narodeninách, už s väčším bruškom. Nikto z nás, spolužiakov, sa jej nevysmieval, možno sme ju dokonca niektoré aj ako keby obdivovali. A ako to s ňou dopadlo? Teraz má 45 rokov, stále je s tým istým mužom, má s ním ešte jedno dieťa, má VŠ vzdelanie a je úspešná.

tatisna
25. aug 2020

Cim skor dieta tym lepsie 😊 Ja mam 40, dve male deti a nevladzem. Radsej v 18ke dieta ako potom na stare kolena chodit na umele oplodnenia a stresovat...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre