Mam 18 a som tehotná

14. júl 2020

Ahojte mam 18 a som v 4 mesiaci tehotenstva niektorý ma odsudzujú niekto povie ze to je v poriadku a lepšie skôr jak nikdy chcem sa opýtať tie čo ste mali v mojom veku dieťa tiež vás ľudia odsudzovali a tak?

sunny8
14. júl 2020

Ja som otehotnela v 19 a nikto neodsudzoval

kakakina
14. júl 2020

Záleží na tom s kým, či plánujete spolu vychovávať ako rodičia, alebo to beriete ako posmyk.Ak sa obaja k tomu staviate zodpovedne, nezáleží na tom koľko máš rokov.

sissy27
14. júl 2020

to je to najmenej čo by ťa malo trápiť - reči cudzích ľudí. Z toho sa ty ani dieťa nenajete.
V tvojom veku asi nie si úplne samostatná, takže dôležité je, aby si mala oporu v partnerovi a v rodičoch alebo v niekom inom, kto ti bude pomáhať.

lucy2712
14. júl 2020

Vôbec nech Ťa netrápi, čo si ľudia myslia. Ľudia si myslia kadečo, v prvom rade sa majú starať o seba.

veronikaa1998
14. júl 2020

Ja som otehotnela 1,5 mesiaca po 18 narodeninach. Nikto ma neosudzoval. Nestaraj sa o to či si myslia iný. 🙂

sara07
14. júl 2020

nerieš ked máš 18 si moc mlada, ked okolo 30 si karieristka okolo 40 si geriatricka matka a po 50 ani nechci vediet
je uplne jedno kolko máš sk spoločnosti sa nezavdačíš ani tak ani tak
ked si ho necháš budu mat tento typ kydov, ked pôjdeš na interupciu zase budeš vrah , a do skumavky sa zatial nedá odložit 😂 je uplne jedno čo urobíš vždy bude skupina debilna čo nema čo robit a strasa a hodnoti okolie
venuje sa inym veciam kašli na okolie

lenuliatko84
14. júl 2020

V dnesnej dobe je normalne ze ta budu odcudzovat,ked vacsina nas rodi pp 30tke.a podla mna si sa nemusela ponahlat ale uzivat si zivot aj vo dvojici

sasi_timi
14. júl 2020

Ja som mala dcéru v 19 a áno stretla som sa s odsudzivanim. Ale! To je predsa ich problém nie? Teba to ani nemusí zaujímať čo si kto mysli a možno budeš lepšia matka než ktorákoľvek iná 30 ročná
Máš priateľa s ktorým budeš bábätko vychovávať ? Budete si vedieť vytvoriť vhodne zázemie ? Skôr o tieto veci sa zaujimaj a nie o to, čo si kto o tebe mysli.. drzim palce ✊🏼✊🏼🍀

timeabucova
14. júl 2020

Ja mám 19 a za dva tyždne termin pôrodu .. kludne napiš ak chceš

arianna25
14. júl 2020

Aj ja som bolav 18. prvy krat tehotna z velkej lasky. Kaslala som na to co si kto mysli. Na 19. narodeniny ma bruchatu zobral moj otec na nakupy a cumeli niektore zeny na mna ako na 15 rocnu. No a co. Bola som mlada pekna maminka, raz dva som sa po porode dala do formy a mala dom viac energie. ☺️
Teraz som odvtedy o 13 rokov a 13 kil starsia, ale trochu skusenejsia a kludnejsia. Vsetko ma svoje caro. Pozeraj na pozitiva a hlavne vela zdravia 💕

mpg
14. júl 2020

Záleží aj na tom koľko rokov má otec dieťaťa, či je nato pripravený, aby ste to spolu zvládli a nemali nejaké problémy.

sojka_zojka
14. júl 2020

Je úplne jedno aký máš vek dôležité je aby si sa tešila a užívala si to. Ber to tak že kopec žien dieťa mať nemôže a mať dieťa je naozaj dar. Tebe sa ten dar ušiel a tak si ho vychutnavaj. Nájdi oporu v partnerovi a ak nie v ňom tak v rodine pretože sama v tomto veku by si to mala naozaj ťažké. Aj keby partner na to kašle kašli ty na neho a spoľahni sa na rodinu. Pod srdcom nosis lásku svojho života ver mi. Ak to bude dievča vekovo sa raz dostanete do fázy že si budete ako naj kamošky. Kedysi maminy rodili v tomto veku a bolo to normálne. Nerieš okolie okoliu vždy bude niečo vadiť. Držím palce

leuchtturm
14. júl 2020

kasli na to, co hovoria ini.

saskia_98
14. júl 2020

Ja som otehotnela v 19, tesne pred 20 a teda vypočula som si kopu rečí že som si doje@ala život .. Pritom som mala staleho partnera, zasnubena som bola .. Ale neriesim. Keby som bola pocuvala ludi a nemala toto dieta, nemam ziadne. 4 mesiace po porode som prisla o maternicu. Cize kasli na reci. Ty sa budeš o bejbo starať, nikto iný ..

ajko2011
14. júl 2020

Tiež som mala 18, keď som otehotnela a bolo mi jedno kto a čo si myslí. 🙂

anina420
14. júl 2020

Ja som porodila mesiac pred 20 nikto ma ne odcudzil zato ze som tehotná a aj keď niekto tak mi to bolo jedno aj keď to nebolo v plane že budeme mať bábo tak nakoniec som bola šťastná a nevedela som sa dočkať je to dar od Boha tak sa netráp tým kto co hovorí...

natasha1988
14. júl 2020

Gratulujem, je to krasne, uzi si to, že budes mlada mama. Vo vysokom veku je to naročne na organizmus. Priroda to zariadila, ze mlade maju mat deti.👍😊 Nehlad na to co si kto mysli, len zavidia, aj ony by chceli byt mlade ako tu, je to tvoj zivot tak si ho uzivaj. Ale materstvo je krasne a je to dar v každom veku.

leeo
14. júl 2020

Ludia sa vzdy a do vsetkeho staraju, ty maj hlavne v pazi a zi si svoj zivot. Radsej mat dieta skor a potom mat klud ako neskor ked budes mat menej energie (neplati to pre vsetkych). Kamoska mala v 17 a nevsimla som si nejake extra odsudzovanie (pravda, rok pred tym mali svadbu). A aj ked sa niekto bude do toho starat, tak len dovtedy, pokial si nenajde lepsiu temu. Ja ti k babu gratulujem a hlavne nech ste v poriadku.

lauriema
14. júl 2020

Ci ta bude niekto odcudzovat alebo nie ti môže byť jedno! Chápem ze škaredé reči dokážu ublížiť. Dôležité je teraz tvoje zdravie a to aj psychické. Pristupuj k tehotenstvu zodpovedne a reči ľudí nerieš!

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lauriema
14. júl 2020

@taskataska jaj do kelu presne odsúdiť a odcudzit... Veľa hodín už ha ha

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lavender273
15. júl 2020

Raz prides do veku kedy prides nato ze ti moze byt u prdele co si kto mysli. ❤
Inym nikdy nevyhovies, raz si mlada, potom si stara.

mariska1989
15. júl 2020

Popravde lepšie v 18 ako v 40 ...si mladá mohla si si užívať to asi najviac ľudí sere 😂ale nerieš okolie oni to miminko nebudú vychovávať ☺️

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre