Sklamanie z pohlavia

14. jún 2022

Ahojte. Som nešťastná z môjho pocitu. S mužom sme sa 6 rokov snažili o bábätko. Naša cesta bola dlhá a náročná. Mam za sebou 1 potrat v druhom mesiaci. Teraz, keď som konecne tehotná a dozvedeli sme sa to najdôležitejšie, ze čakáme chlapčeka a je zdravý, mi prišlo hrozne ľúto, že to nie je dievčatko. 😥 vzdy som mala taky sen, mat dcérku, malú kamošku. Celý čas mi dávalo telo a hlavne myseľ signály, že to bude dievča. Mozno som si to až príliš želala a teraz to je taky sok, ze je to chlapec. Musím to normalne spracovávať a je mi z toho veľmi zle. Zle mi je z toho, ze ma to vôbec trápi. Ze to vôbec riešim. Pritom na sone som sa usmievala, je krásny ako obrázok a som šťastná prestastna, ze je zdravý. Prosím vás, ja si myslím uz o sebe, že som uplne hlúpa a hrozne sa hanbím sama pred sebou, ze prechádzam takýmito pocitmi. Ženy. Ja neviem co mam robit. Ako zmeniť zmýšľanie? Raz sa teším, potom mi pride ľúto. Vidím v kočíku niekde dievčatko a príde mi to ľúto. Citim sa zo seba hrozne :( viem, ze ma tu určite zvozite a nalozite mi asi ešte viac. Ale prosím o radu. Bojim sa starostlivosti o syna, ze bude nervak ako moje krsniatko 2j ročné, bojim sa ze ma tieto pocity neprejdu. Jednoducho som zo seba veľmi sklamaná.

simca06022011
16. jún 2022

Prejde ta to, ja som mala toto opacne... a ibak, neviem ci ta potesim alebo nie, ale to o dcere a mame kamoske... :D na to zabudni. To je len taky sen... aj podla seba aj okolia poviem mama-syn, otec-dcera su neskutocne vztahy...
ja som 3 dni bola zduta, potom este mesiac vytocena, a aj som si poplakala, ze to bude baba a to som cakala chalana (a vlastne aj dufala do konca nejak "trosku", kedze nebolo poriadne vidno ani na 3d pohlavie, v tom cca 14tt mi povedal dr ze to bude chalan)

bafka
16. jún 2022

Ja som zazila presne to iste. Zo sona som volala kamoske, ze to bude chlapec a revala som. Isla som do obchodu kupit nieco pre babatko, ze oznamim muzovi pohlavie oblecenim, a zas som revala ked som videla tie ruzove saty. No dlhsie mi trvalo kym som to spracovala. Teraz ma 4, je to s nim velmi narocne a velakrat mi je aj luto, ze nemam tu babu s ktorou mozem kreslit a kreativne veci robit (moj to rozhodne neznasa), ale pri pomysleni, zeby som ozaj tu babu mala a riesila xy inych tazsich veci co pri vychove baby su, no som rada, ze mam chlapca a keby sa nam raz postasti druhe babatko, ja len dufam, ze to nebude dievca😃 ten pocit chcenia stale vo mne je, ale uz len taky v rovine hrajkania sa s babskymi hrackami. Ale na to si pozicam asi kamoskinu malu a potom vratim 😃 a z cisto pragmatickeho hladiska (a snad ma tu vsetky nezvozite pod ciernu zem, ale ked sa treba utesit, tak sa utesujem aj tymto), usetrite prachy za vlozky 🙈😃

mvagusta
16. jún 2022

Ojojoooooj to prejde neboj sa. Nechaj plynut v sebe tie pocity. Oni musia asi prist a prejist a bude dobre. Kym je to este v brusku tak sa s tym poste vyrovnas a ked sa to narodi,zmeni sa to. Ta laska nastupi. Mozno nie hned ale neskor. Ja mam dve dcery (neprovokujem) a hoc som ich chcela aj vsetko,ta laska nastupila az neskor. A to boli proste naplanovane chcené proste vsetko. Muz bol sice kapicku sklamany ked aj druhe sme sa dozvedeli ze bude holka ale v konecnom dosledku mu je to teraz jedno. A aj tebe bude. Uvidis. Budes mat synatora na kt.budes hrda ze je TVOj🙂

lenagawel
16. jún 2022

akoze nic v zlom ale bud rada ze je zdravy a nic mu nieje…kolko ludi by za to dalo cokolvek….ked zacnes byt viac vdacna a uvedomis si kolko zien pride o dieta alebo im zomrie a ty mas krasneho zdraveho chlapceka mozno to zacnes brat inak….len par dni dozadu pisala jedna mamink ze jej predcasniatko zomrelo….to su naozajstne problemy a nie ci to bude dievca alebo chlapec hlavne sa skus upinat na tie pozitivne veci a svet bude hned krajsi ;)

nikusiak9
16. jún 2022

ja som si tiez zelala opacne pohlavie a bolo to tazke spracovat tym horsie ze to uz 2he dieta

lucia147852
16. jún 2022

Ja som to mala opačne. Vsugerovala som si, že bude chlapec (pretože áno, všetky tie “znamenia” sú len vsugerovane), no a keď mi povedali, že dievča, tak sok, totálny. Čo ja budem robiť s dievčaťom. No a tetaz keby si mám vybrať, chcem znova dievča 😄 Mysli už teraz na pozitíva, ktoré chlapček prinesie. A keď sa narodí budeš ho milovat, lebo bude tvoj. A je jedno či chlapec, či dievča. Dcéra má ozaj bližšie k mužovi, tata je kráľ, rytier, vzor…. Mama je len mama 😅. Pre chlapca budeš kráľovna, on bude tvoj rytier.

marzuz89
16. jún 2022

Dieta bude take, ake si ho vychovas, ako k nemu budes pristupovat, resp samozrejme nie len ty, ale aj manzel. Takze to, ze nechces syna, lebo krstniatko je take onake.. je velmi hlupe zmyslanie. Navyse, zachvaty hnevu su u deti typicke, prejde si tymto obdobim kazde jedno, niektore vyraznejsie, niektore menej vyrazne. Ale zase ste to vy dvaja ako rodicia, ktori to dokazu korigovat, smerovat. Takze predpokladam ze rovnako ako by si sa venovala vychove dievcatka, budes sa venovat aj chlapcovi. Nezabudni, ze ako ho budes formovat, taky bude. V ramci jeho natury. Su kludnejsie deti a su divokejsie deti. Ale nie je v nature rozdelenie chlapec vs dievca. Taketo reci vo mne vyvolavaju len jedno, a to je povrchnost, nevdacnost. Sustred sa na to, ze budete mat zdrave babatko. Aj mna okolie presviedcalo, ze MUSIM predsa radsej chciet dievcatko. Ja by som ich bila vsetkych a to nie som ani minimalne agresivny typ. Komentare ani necitam, lebo mi je tazko za tieto "nechcene" deticky. Ale sama pre seba sa netrap, ked sa narodi, verim, ze ho budes lubit nadovsetko ❤️

bielavila
16. jún 2022

svojho chlapceka budes zboznosvat, ja ti mozem povedat s vlastnej skusenosti, ze by som brala 10 takych chlapcov ako je moj, tuzila som ako kazda zena po dcerke...nebola som vyslovene sklamana ze to je chlapcek, ale ta tuzba po divecatku tam stale bola, ale hned po sone som isla na nakup, do nextu a nakupila som prekrasne veci v nebickovej farbe, hracky v modrej farbe a viac som sa tesila ako z tej ruzovej ,hned som si guglila kociky, decky, perikny, ciapocky v modrej farbe, na pintereste v modrej detske izbicky a take krasne chlapcenske mali, ze o hodinu ma ten smutok za dievcatkom prsiel🙂 navyse ja som skor taky chalanky tip, tak mi aj hned napadli aktivity, ake budeme spolu robit a strasne som sa zacala tesit, moj maly ma uz 8 rokov a je to dokonaly syncek, uzasny, citlivy moj milacik najlepsi chlapec na svete, mam aj dcerku 3 rocnku, cize sen sa mi splnil, zboznuejm ju, ale keby ze mam este tretie babo chcem chlapceka, dcerka mi dava zabrat poriadne je sice krasna ako z obrazku, ale je hrozne narocna😀 btw, pohlavie dietatka je jedna z mala veci, ktoru my ludia este stale nevieme nejak extra ovplyvnit a tak by to aj malo ostat, nieco by sme mali nechat aj na tu prirodu a rodicia by sa mali tesit na plod lasky nie na pohlavie, tvoj snycek ta urobi tou najstastnejsou zenou na svete

queen_el
16. jún 2022

Nevadi, ze to citis, ak to postupne prejde. Potom si uvedomis, ze najdolezitejsie je, aby bol zdravy (ja naozaj neznasam klise, ale toto je 100% pravda…na nicom inom nezalezi). Tiez som pocuvala vsade, ze to MUSI byt dievcatko 🤷‍♀️ Ano predstava kamosk a ruzovych sukniciek je pekna, ale idealizovana a naivna. Mne to bolo jedno, co to bude. Mam chlapca a uprimne ani raz mi nenapadlo, ze by som mala radsej dievca. Uvidis, takto to budes mat aj ty.

mazda323f
16. jún 2022

Chapem ta. Rovnake pocity som mala celych 9 mesiacov a to mam uz 2 baby. Sama seba som mala chut nakopat, ale nemohla som si pomoct, proste chalani mi prisli nesympaticki, drazdili ma aj fotky deti znamych.. Skratim to, preslo to ked sa narodil. Je to laska, je krasny, zlaty, je to moj mojkacik, milujem ho najsilnejsie ako sa len da. Neviem, cim to bolo, ale preslo to.

zuzanajamriskova
16. jún 2022

Mala som troch chlapcov ked sme sa rozhodli ze to este raz skusime aj ked rizika boli velje (vsetko sekcie), velmi som tuzila po dcere. A mozes trikrat hadat co mame stvrte 🤣 mam doma 4 uzasnych chlapcov, prvi tyzden som si riadne poplakala ale teraz som rada ze su vsetci chalani, dokazu dat neskutocne vela lasky 🥰 mne uz neostava ine len si pockat na nevesty a vnucata 😀

7eliska7
16. jún 2022

Pozri, to je možno pravda, že by si mala parťáčku, ale treba sa na to pozrieť aj z druhej stránky. Hovorí sa, že dievčatká sú skôr ocinkove a chlapčekovia viac lipnú na mamičke. Nechcem teraz hovoriť zle na dievčatá, ale robím v škole. Tie iba pištia, urážajú sa na všetkom proste ako my ženy. Pravdaže si mamičky predstavujú svoju vytúženú dcérku v ktorej sa budú vidieť. Ja čakám tiež chlapčeka, vnútorne som ho aj chcela ale nakoľko mame v rodine samých chlapcov tak mi to každý dával do hlavy, že ja budem mať určite dievča. Tak som tomu začala veriť. Povedali mi, že to bude chlapec, chvílku som z toho bola nesvoja, lebo to proste všetci čakali, že bude nejaká zmena. Hned moje myšlienky aky su chlapci živí, ako ho budem vychovávať, aby z neho bol dobrý muž, že určite to bude ťažšie keď vidím v škole ako sa chlapci správajú atď. Ale uvedomila som si, že vnútorne som ho chcela a teším sa, že budem mať doma dvoch chlapov 😌

kataka10
16. jún 2022

Ved chalani su super. Davaju tie najkrajsie pusinky na svete a je s nimi kopec srandy. Na druhej strane su krasne binarni, takze nebudes musiet s nimi viezt take narocne psychologicke vojny 😄

7trisha7
16. jún 2022

Uplne ta chapem a je to asi normalne… mam pocit ze 99% mamiciek tuzi po dievcatku, aj ked ako tu ktosi spominal, tiez mi je tak vseobecne luto, ze chlapci su taki ‘nechceni’ 🙈🙈 ja som tiez odjakziva velmi velmi chcela dcerku, prvy je chlapcek.. tak som dufala a verila ze druhe.. a zas chlapec. Bola som toez najskor smutna a sklamana👀 hrozne pocity, ja viem🥹… ale teraz som najstastnejsia, su uzasni partaci, vela sa spolu zahraju, su to mega giga maznaci najvacsi, sto x za den mi starsi syn povie ako ma lubi a miluje, mladsi je takisto moj najvacsi maznak🙈 stale len ‘maminka maminka’, objimaju a tulia sa stale😊😊 chlapci su uzasni
Napriek tomu stale by som rada aj dcerku, cakame zda sa tretie babo a… uz si asi ani nedavam nadej na dievcatko😆😆 ale hlavne nech je babo zdrave, naozaj na inom proste nezalezi…….🙏🏼

bielavila
16. jún 2022

@kataka10 presne tak a navyse su uplene super partaci, moj aj so mnou nakupuje aj mi do kabinky veci nanosi, ze aha maminka toto by ti pristalo, (aj o 3 cisla mensie zlaty 😀, zlaty, ze ma stale vidi krasne stihlu 😀 ), aj do kina ideme, aj na kavicku, na kolacik, na vylet, verim ze ked dcerka vyrastie bude tiez taka partacka a ja budem mat dvoch, co je uplne super, ale nazor, ze dievca je lapsia partacka ako chlapec je blud, ako si vychovas tak mas, aky si vztah s detmi vybudujes taky mas 🙂 aj neplati to iba pri malch detoch ale aj pri dospelakoch, verim, ze moj syn bude moj partak aj ked bude velky 🙂

amelia123
16. jún 2022

@hviera81 Pozor☝️ Tiez som chcela chlapca, mam 2 dievcata. Zivot nam dava vyzvy 😉 Nikdy mi to luto nebolo. Milujem ich, su dokonale. Ale ziadne saticky, ucesy, maslicky, tasticky a ine dievcenske "vychytavky" sa u nas nekonali (toto jedine mi bolo luto 🤣).
Ale teraz, ked ma starsia 11, obcas sa zadari a pyta si nieco pekne 😉
No a puberta? Tu tiez nehra rolu pohlavie. Vychova, trpezlivost, porozumenie, pravidla. A uprimne prianie, nech to rychlo prejde - ako vlastne kazde "obdobie" - koliky, zuby, vzdor, atd.

jessicai
16. jún 2022

Rozumiem Ti ...cítila som to podobne ako Ty. Neskôr som bola šťastná,že to dopadlo tak ako to dopadlo. Ja som si však povedala,že to je normálne,že najskôr som pocítila sklamanie až potom radosť lebo tá radosť potom zostala.

h2
16. jún 2022

@7trisha7 Ja som veľmi túžila práve po chlapcovi. A určite sa nájde veľa ďalších mamičiek, ktoré chceli viac chlapca, než dievča, prípadne im to bolo naozaj úplne jedno.

silvusinda
16. jún 2022

Je to uplne normalne, ja ked som sa dozvedela ze aj druhy je chlapec som plakala celu cestu domov z poradne a aj cely den :D a vzdy sa niekto spytal tak som mala slzy..ale to len prve dni. Su to maznacii a najlepsie co sa mi v živote prihodilo 🙂 a myšlienky ze skoda ze nemam aj dievcatko budu cely život aj ked viem ze deti uz mat nebudem 😄

molly9991
16. jún 2022

Ja ťa tiež úplne chápem,my sme na našu lásku čakali tiež skoro 7 rokov áno my máme dievčatko a túžila som po dcérke,ale keď mi dr na sone povedal že dievcatko,tak ja že bože ja chcem chlapčeka ..čiže hormóny a celkovo robia svoje,ja viem že viac detí nebudeme bohužiaľ mať už, ale určite keď synčeka zbadáte na toto zabudnete...a inak mala je nervacka riadna a kamarátka ma chlapčeka a to je anjelik ❤️

rebeka89
16. jún 2022

Ahoj, ja som vždy túžila po dievčatku, prvé dieťatko je chlapček, to sme aj tak chceli mať, veď ochráni potom malú sestričku ale druhé dieťatko musí byť predsa dievčatko, totálne som bola tak nastavená, a ostala som tiež v šoku keď mi potrvrdili pohlavie na 4D na 100percent, dovtedy som nechcela uveriť, ja som vyšla a plakala som, manžel sa má pýta, či je všetko ok, on sa zľakol, že je chorý alebo tak, ale nie všetko ok, ale ma pipíka 😅 on tiež túžil po dcére, ale až tak veľmi neriešil, veď bude ďalší futbalista do tímu. Celé tehotenstvo som prerevala (potajomky) a s pocitom, že ja nechcem druhé chlapca, ja chcem moje vytúžené dievčatko, kde ho mám?!? Keď sa ma pýtali, že čo bude druhé, ja som smutne odpovedala, že zase chlapec a každí že veď tretie bude dievča, no super ale ja som nikdy nechcela 3 deti iba 2. Potom sa malý narodil, mala som bezproblémový celkom rýchly pôrod, a ja som bola šťastná, že ho mám a je zdravý, az potom som sa začala hanbiť za svoje pocity, že toto nevinne stvorenie som ja tak veľmi nechcela...a teraz už má skoro 2 roky a milujem ho najviac na svete, dokonca aj viac ako prvého, lebo mu chcem vynahradiť tie pocity, že som počas tehotenstva sa na neho netešila, a každý deň mu poviem aj tisíckrát, že ho tak veľmi ľúbim ... Túžba po dcérke samozrejme stále je a možno, že sa o pár rokov sa do projektu aj spustíme, ale teraz už som aj s tým zmierená, keď to bude znova chlapček, tak ani to nebude vadiť, ale verím v zázrakoch a každý boží deň na ňu myslím, že nech príde na tento svet keď má prísť.. Držte nám palce ❤️

medeaa
16. jún 2022

Mat syna je UZASNE! Ja mam mega narocneho nervacika (ma uz vyse roka) a milujem ho nadovsetko, pre mna je nauzasnejsi, najdokonalejsi partak na svete. Ked bude na svete a zacnes ho spoznavat, uvidis, ako sa zamilujes. A este zistis, ake je zabavne hrat sa s autickami a loptou. A to som mala tiez cele tehu pocit, ze sa mi narodi dievcatko a tesila som sa na to. Teraz som najstastnejsia na svete, ze je to prave ON. Vobec sa netrap. Budes z chlapceka stastna prestastna, bez ohladu na sucasne pocity. A to oblecenie! Ja furt len nakupujem. Take superske oblecko sa uz predava pre chalanov, ze neprides ani o tuto cast materskej radosti, obliekat si ho ako "babiku" 😁.

isabella15
16. jún 2022

@ruza123 ja tomu tiez nerozumiem. ja som chcela prveho chlapca a aj bol. muz tiez chcel. druhe som tiez chcela chlapca a bolo dievcatko . chcela som aby syn mal partaka, bola som smutna asi 1 den a potom ma to preslo a teraz som najšťastnejšia ze to je ako to je. Dcera ma bracha ochrancu ( o 2 roky starsi) a stale sa spolu hraju, dcerka na mne lipne a syn je od narodenia uplne nezávislý ale zaroven aj citliva dusa. Podla mna ked je syn prvorodeny je to spravne , lebo ked vyrastie tak nejak potom zastupuje svojho otca voci svojim surodencom a ma najvacsiu zodpovednost doopatrovat rodicov, kedze dcera sa vyda do inej rodiny.

7trisha7
16. jún 2022

@h2 ved ano, preto som napísala že 99% maminek chce dievča a nie 100% 😝 tak možno to je 95% ;) ja prečítala o tomto neskutočné množstvo diskusií a vždy sú dievčatá velmi velmi preferované. Za celú dobu som čítala hádam 3x že niekto chcel chlapca.. :(

misinka0611
16. jún 2022

Nechápem preferácií pohlavia, chápem však tomu, že máš takéto stavy, lebo si si niečo vsugerovala a jedna správa ti plány zničila a všetky tvoje predstavy sa zosypali ako domček z karát. Ale je super, že si uvedomuješ, že to nieje správne.

Veta o krstniatku ma pobavila. Ono 2 ročné deti majú obdobie vzdoru a to obdobie si nevyberá podľa pohlavia. Deti skúšajú hranice, uvedomujú si svoju silu a nezáleží od toho aký chromozón nosia. Mám 2 deti, chlapec a dievča a teda s chlapcom bola MD dovolenkou. Spinkal, pekne papal, nuda doma, oddych. Dcéra to je už o inom, už v pôrodnici nespavosť, revy ale plač strašný teda že aj sestrička upozornila na jej silu a áno hučí v ušiach pri nej keď si zmyslí že niečo zle. Absolútne by som neriesila pohlavie a správanie sa.

Musíš to vstrebat, ono aj tak nakoniec ho budeš milovať a sama nechápať že ako si mohla mať takéto myšlienky. Nikto nikdy nepovedal, že raz nebudeš mať aj dievca. Nebola by si prvá ani posledná ktorá sa dlho snažila, potom porodila a druhé dieťa ani nevie ako a kedy 😀

Musí to byt ale hrozne byt sklamaná z pohlavia, ja si uvedomujem až príliš že mať dieťa a mať zdravé nieje samozrejmosť takže vždy mi bolo jedno či vytiahnem zo suflika autíčko alebo bábiku. Áno možno si niekto povie sa ti povie ľahko, máš aj aj ale naozaj aj keď som žiadne dieťa nemala toto pre mňa nebolo podstatné a tak či tak chlapi to majú v živote ľahšie 😀

giannkak
16. jún 2022

To isté som aj ja prezivala az kým sa nenarodil, teraz ma 13 mesiacov a od kedy sa narodil tak by som ho nedala za nič. Ta láska čo ti dá tvoj chlapček ti nedá nikto na svete 🙂 a potom mozno ze sa vam podarí a hned bude aj druhé ;)

h2
16. jún 2022

@7trisha7 Mňa len zabolelo to slovo "nechcení", hoci si ho dala do úvodzoviek. Veľmi dúfam, že to nie je 99%, ani 95%. Chlapci sú úžasní, verím, že po nich túži mnoho žien. Ja mám len jedného, ale ak by som mala mať ďalšie dieťa, tak chcem zase chlapca.

miris666
16. jún 2022

Toto presne som mala aj ja,keď som sa dozvedela že čakám 2 dcérku,ja som plakala tak som chcela syna...strašne.A teraz uz má 2 roky a je úžasná a ja sa jej toľko krát ospravdlnim v duchu a je mi do revu,že som vtedy tak revala,čo som chcela syna🙄Uvidíš ,budes šťastná že ho máš😀a ja už čakám aj toho vytúženého synčeka😅

katifatty
16. jún 2022

Myslim, ze Tvoje pocity su uplne prirodzene a zazivaju ich tehotne castejsie, nez si myslis. Ja sama som si tym presla ale verejne som to nedeklarovala.Ked mam byt uprimna, mala som strach/respekt k chlapcekovi. V nasej rodine su hlavne dievcata, nemala som vzor vychovy chlapcov🙂 Ja som si ale, nedavala zistit pohlavie, lebo som sa bala pocitov z odmietania. Uprimne si myslim, ze po narodeni Ta tieto pocity opustia. Mne je to teraz uz naozaj jedno, Dokonca by som si aj priala chlapca, ked som ostrielany rodic. Mame 2 dievcata🙂 Gratulujem Vam k babatku aj k tvojej uprimnosti. Velmi ti prajem aby si sa naucila akceptovat tieto svoje pocity, pripadne popremyslala nad pravym dovodom preferencie

penelope2066
16. jún 2022

Upokojim Ta,mala som to podobne...Mam za sebou dva missed abortion.Potom sa mi nedarilo otehotnieť...Cesta k môjmu vytúženému dieťaťu bola dlhá, kľukatá,plná túžob, sklamaní,smutku,sĺz,vnútorného odhodlania a sily...Aj napriek tomu,že zdravé dieťa je dar som si velmi želala dievčatko.Snivala som o kúpe sukničiek, satociek,vrkociky 😊 Pri treťom tehotenstve som bola celý čas na rizikovom,pichala si Fraxiparin a mala časté kontroly u lekára.Mala som silný pocit,ze to bude dievčatko,bola som o tom presvedčená.V hlave som už nakupovala dievčenské veci 😁Ked mi povedali,že to bude chlapec,bola som veľmi sklamaná,aj som si poplakala.Trvalo mi istý čas kým som sa s tým zmierila...Teraz mám doma už 14 mesačného synčeka a milujem ho najviac na svete.Tiez mu hocičo neobleciem 🤣🤣🤣 A spoznavam vďaka nemu chlapčenský svet a hry.Neboj sa tých pocitov ani si ich nevyčítaj,oni skôr či neskôr pominú ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre