Som tehotná a ostalo medzi nami chladno

21. máj 2020

Ahojte možno sa potrebujem len vyrozprávať s mužom čakáme bábo bolo neplánovane ja viem malý sme si dávať pozor ale stalo sa ja som to už predýchala užívam si tehotenstvo a teším sa na to malé ale muž ten vôbec som už 17tt a on mi stále opakuje že nevie ako to bude s dvoma malými deťmi (on tak skoro dieťa už nechcel) malý bol strašne náročné bábätko vodné i v noci plač bolo to na nevydržanie aj teraz taký je že má svoje záchvaty stále mi opakuje že je zvedavý ako to zvládnem s dvoma ja som už radšej na to ticho mám pocit že ostalo medzi nami chladno niesom si istá čo ku nemu už cítim predtým to bolo iné boli večere kedy sme sa mojkali a rozprávali dlhé hodiny a teraz len ticho pozeráme tv a ideme spať okolie i on mi už stihli navrhnúť že či nedám na adopciu ja sa len otočím a idem preč a som radšej ticho taktiež nevie vyriešiť spoločne spanie máme malý byt malý spí v postielke a s bábätkom na posteli sa spať boji ako hovorím on už ďalšie tak skoro nechcel on potrebuje veľa oddychu keďže má dosť ťažkú robotu ja ho aj chápem ale babi ja fakt už neviem ani ako sa snim mám rozprávať

autor
21. máj 2020

Pokračovanie: možno len potrebujeme ísť na pár dní od seba lenže ja nemám kam ísť rodina sa na mňa vykašľala a o jeho máme ani nehovorím takže žiadna pomoc od nikoho mám strach čo bude po narodení ako to malé zoberie či ho bude chcieť nepotrebujem pri sebe nervózneho muža no ja už fakt neviem čo sa stim nejako zmieri a bude pripravený... Neviem ako sa mám snim porozprávať o tom tak nejako ho pripraviť že áno budeme mať ďalšie a budeme sa oň starať a bodka poraďte mi

maminuska
21. máj 2020

ako ja nechápem čo sú dnešní muži za sračky . Ja mám detí 5 , posledné neplánované a dali sme to . Boli sme zaskočený obaja a riadne , ale nikdy mi manžel nepovedal že nech ho dám na adopciu alebo že je zvedavý ako to zvládnem . Ako dve deti je problém ? Tak keď neviem prijať následky tak sa zabezpečí tak aby mi žena neotehotnela .
Nereaguj na to nijak , rieš seba a synčeka. Preži čo sa dá kľudne tehotenstvo a keď sa babenko narodí , uvidíš ako sa vyvinie situácia.

maminuska
21. máj 2020

a nesupluj mu v žiadnom prípade matku , na nič ho nepripravuj , je dospelý má sa pripraviť sám a povedz mu nech dozreje na zodpovednosť a nesenie následkov za svoje konanie .

ivanka12311
21. máj 2020

Ja nechápem prečo ti okolie diktuje čo máš robiť? že máš dať bábo na adopciu...no mne by tak raz skúsili povedať poslem ich obratom do pi... čo sa majú čo cudzí do vás starať?či vás živia? Všetko sa dá vyriešiť, chce ti čas, partner si zvykne.Aj ja mám dve malé deti a zvládam to

sissy27
21. máj 2020

Nuž keď nechcel ďalšie tak sa mal tak zariadiť aby ani náhodou nebolo a nie len “dávať si pozor”.
A teda nechápem, to ste na tom až tak zle, že niekto cudzí si čo len dovolí navrhnúť adopciu?? To fakt nechápem.

dzulli1980
21. máj 2020

Mal pri sexe používať prezervatív, keď nechcel ďalšie dieťa ...

bea22196
21. máj 2020

Je to tazke v dnesnej dobe ..aj ty chlapy su iny ...ja mam 5 rocneho syna s ex priatelom a teraz co mam priatela ma tiez 5 rocnu dceru s ex peiatelkou ktora ma 34 toralne vymleta zena to by ste ju museli baby vidiet ...a tiez to je tazke rozdiely robi a ked spomeniem dieta povie za 10 rokou boli sme od seba chvilu bol zmeneny ale zase ma svoje stavy atd ....a tiez sa vyhovara na byt byvame v dvoj generacnom dome decka majú vlastne izby my spalnu kuchynu s obyvackou kupelnu a wc a su tie izby male ale dieta 3 tie nez by vyrastlo by sme sa dufam odstahovali ale on ma na vsetko cas ..ja len aby si vedela ze aj ine situacie su .....a k tebe ??? Vies nooo on bol ten kto isiel stebou do postele tak by sa mal postavit ktomu ako chlap ..ale ja neviem co tym chlapom je narpbia si deti ptm sa niektory nestaraju nemaju zaujem alebo si chcu uzivat a rpdinu daju bokom ....tazko je sa s chlapmy niektorymi rozpravat ja to mojim ani neskusam lebo vzdy ma vytpci ked spomeniwm jeho ex ohladpm malej alebo nieco ine povie ze minulost neriesi a bolo to pred tyzdnom ....zavolaj si ho jeden den daj mu dopredu mobil nabok vypni telku sadni si za stol a upozorniho ze to co mu povies ze chces nato normalnu odpoved a na rpcinu povedz ze sak ty bez neho by si neotehotnela a ze proste nwvladzes takto dalej ze ako si to predstavuje

kengurica
21. máj 2020

"je zvedavý, ako to TY zvládneš s dvoma deťmi"????
To dieťa je spolovice tvoje , a z druhej polovice jeho.
Je ešte šanca, že zmení svoj postoj. Ak nie, tak nedávaj na adopciu vaše dieťa, ale "posuň ďalej jeho" . Ak to tak bude, je to kretén, a nezaslúži si rodinu ...

bea22196
21. máj 2020

@kengurica presne suhlasim aj ja ...radsej sa vzdaj chlapa ako dietata ...tazko povedat ako sa zachova ptm ..to iste som si hoborila s ex priatelom a nezmenil sa ani predtym ani teraz o maleho zaujem nema na sude si dal len vydat ho kazdy druhy vikend aj to ho dava starym rodicom

autor
21. máj 2020

Viem že máte každá jedna pravdu ale ja som bez neho stratena si neviem predstaviť s dvoma malými deťmi a rozmýšľam kam pôjdem ako hovorím naše rodiny na náš s prepáčením seru neplánujem sa snim rozísť to nie lenže tento náš malý ho asi poznačil ako hovorím je to snim ťažké mňa nepočúva vôbec jeho aspoň hej a keď je v práci tak mi vlasy stoja hore dubkom a čo mám povedať ? Že druhé dieťa už nechcem alebo ho dám preč len preto že prvé je náročné nechápem aké má on myslenie v čom bude iné to druhé ako to prvé ? Už keď má byť tak nech bude a bude milované malý už podrástol a ja mám túžbu znovu to prežiť s malým bábätkom ja som mu stále hovorila že chcem dve stále dookola ešte hovorí že nevie ako užívime dve deti s jedného rodičaku mne nárok na materskú nevzniká ale jemu hej lenže on sa už vyjadril že on zase na materskú nepôjde že zase to vybavovanie okolo toho a bla bla malý sme to inak naplánované ale čo už ako sa hovorí plány koza žerie...

jaass
21. máj 2020

Ty sa hlavne netráp a muž by sa mal spamätať. Tak on ti spraví dieťa lebo je neschopný si dať ochranu a ešte potom povie, že nevie ako to TY zvládneš s dvoma deťmi? Možno by si mala byť na neho trochu drzá. Keby mne toto povedal môj manžel, tak si to riešim okamžite. A možno mu dávaš najavo, ako ho veľmi potrebuješ (finančne) tak preto je taký. Nesmieš sa mu podvoliť.

autor
21. máj 2020

@jaass presne toto on veľmi dobre vie že bez neho som stratená

maminuska
21. máj 2020

no vieš ale ak budeš takto vystupovať ako také káčiatko ktoré je bez mamy stratené , tak tvoj manžel bude s tebou celý život kývať. Nauč sa bez manžela prežiť, ohradiť sa voči nemu , lebo ťa po čase " zožerie " zaživa.

katarinka89
21. máj 2020

@maminuska akoby si písala aj o mne....😂 Ešteže máme takých chlapov 🥰

jaass
21. máj 2020

no, to je ale zle keď takto to je. Bude si s tebou robiť, čo bude chcieť -.-

daganov
21. máj 2020

prečo by si bola bez neho stratená? Keď nabudúce začne lamentovať, tak mu povedz, že prvý rok zvládnete a potom ideš do práce. Veď nemusíš tri roky sedieť doma. A prečo by ste dve deti mali živiť z jedného rodičáku? Veď má plat, nie? RP nie je určený na uživenie dieťaťa, je to len príspevok. Keby miesto lamentovania mal ešte nejakú brigádu, už do pôrodu by ste niečo našetrili a malé bábätko toho veľa nepotrebuje. Prečo mu toto nepovieš? Že normálny muž nesie následky za svoje činy. Nepoužil ochranu, bohužiaľ, je treba sa k tomu postaviť čelom a nie lamentovať ako sopľavé decko. Niečo môžeš popri RP robiť aj ty, je more žien, ktoré študujú, pracujú z domu, alebo si len prilepšia pečením, háčkovaním, keď len roznášaním letákov. Miesto toho, aby ste sa obaja tešili na bábätko a užívali si toto obdobie, tak len fňukáte a nehľadáte cestu, ako by ste si situáciu zlepšili. Prečo sa cítiš bez neho stratená? Čo majú povedať ženy, ktoré sú s deťmi samé? Ktoré ostali samé ešte počas druhého tehotenstva a zvládajú? No musia. Hore hlavu, žiadnemu z vás nediagnostikovali smrteľnú chorobu, ale čakáte dieťatko.

coochy
29. máj 2020

mne by niekto z okolia povedal, ze mam dat dieta na adopciu tak vezmem najblizsiu stolicku a rozbijem im papulu. to uz tym ludom fakt sibe???

katulka1141
14. jún 2020

Ahoj som. Na to rovnako. Otehotnela som pre jeho chybu pretoze zabudol, ze uz neberiem antiku. Neckali sme to. Posielal ma na interupciu, ktoru som odmietla. Prve 2 mesiace peklo. Co som sa naplakala koli tomu. Nas vztah tak ochladol, ze som uz zvazovala aj tu interupciu aj odchod. Teraz som v 30tt ostala medzi nami velka priepast az pokial nevidel malinku na ultrazvuku. Stale sa boji ako to zvladneme. Mam strach aj ja, lae dietata by som sa nevzdala

zuzanka.zuzu
14. jún 2020

tak toto je presne ten typ, ktorý podvedie a neskôr opustí svoju ženu, pretože "ona sa zmenila" - no bodaj by aj nie, bude unavená s 2 deťmi a on teda vôbec nevyzerá, že sa chystá pomáhať...

dobre si vedela, že 2 nezvládnete. a dobre vieš, čo za kkta máš doma. prečo si sa nechránila? pretože si sama chcela. lenže ešte žiadny muž nikdy za podobnej situácie nereagoval nadšením. rozhodla si za oboch, tak preto "TY zvládneš"

preňho to skončí výživným, ona bude sama na 2 deti, pri troche šťastia skončí u svojich rodičov vo svojej detskej izbe. fakt výhra

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre