Strach, že to psychicky nezvládnem

katches69
22. apr 2022

Caute dievcata, som v druhom trimestri a je to planovane babetko, trvalo dlho nez sa nam podarilo...
Mam milujuceho snubenca, ale som mlada mamicka a mam strach ze to psychicky nezvladnem. Som prvorodicka, chcem pri sebe aj priatela pri porode. Ale bojim sa, nie fyzicky ale psychicky ze to nedam. Ze nebudem vediet uspokojit dietatko.
Mam mamicku ktora mi zo vsetkym pomoze, ale ten strach tu stale je.

luccija
22. apr 2022

@katches69 každá sa určitým spôsobom boji a boji a postupne nájde finty.Mas mamu, partnera veľa veci pôjde ľahšie ako si myslíš🙂máš len obavy

horalka1986
22. apr 2022

@katches69 nepoznam matku, ktora by nemala obrovsky strach pred prvym dietatom. Sama som mala. A ak sa tu nejaka ozve, tak smekam klobuk. 🙄 Ale povzbudim ta. Pri tretom ho,uz mat nebudes. 😂

liv1
22. apr 2022

@horalka1986 nemyslim si, ze maju zeny nutne obrovsky strach. Ja som mala nejake obavy ale velmi mierne, a to este skor z porodu nez z dietatka 😊.
@katches69 neboj sa, vsetko pojde samo a prirodzene a ak mas pocit ze je toho na teba az prilis vela po psychickej stranke, kludne poziadaj o pomoc psychologa 😉.
Ale som presvedcena, ze vsetko zvladnes, ako kazda mamicka 😊

horalka1986
22. apr 2022

@liv1 Ono, každá máme určitý prah bolesti a tak isto aj prah strachu. Teda, si myslim. jedna to vnima intenzivnejšia, druha ma len obavy. V konečnom dosledku ani jedna nevieme pri prvom dietati, do čoho ideme. A to sa týka aj porodu aj babatka, aj výchovy.

vilma7
22. apr 2022

@horalka1986 nemala som vôbec strach a nie to ešte obrovský 🤣🤣🤣, ale u mňa to bolo podmienené vekom 🤪🤪🤪.

@katches69 a ten strach si mala aj predtým ako si otehotnela?

kiki68
22. apr 2022

@katches69 ale neboj sa , je to viac menej automaticky program, prepnes sa do rezimu, ze uz chces rodit, bo si jak dona vorvana v tom vlastnom tele a porodis. Proste normalka. Potom uz to ide akosi samo, lebo musi. Kazda sa boji , viac alebo menej. Neboj ja som tiez bola takto, este ked mi kocik nedorucili, to si mala vidiet tie stavy, no nemozna mamka roka 2020 😂 a hybaj , tu som, syn tiez 😀

katches69
autor
23. apr 2022

@vilma7 pred tehotenstvom som strach nemala, neviem ci to bude tym ze budem mat prve babatko v 22 rokoch 😆 Asi hej...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre