Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mon777
1. máj 2010

Mne sa pri výškach hlava netočí, ani nič podobné, ale mám z toho taký blbý pocit. Ako keby tá zem podo mnou čakala len na to, kedy sa na nej rozpláznem ako vajce na panvici 😀 😀

lia23
1. máj 2010

uzka..dies mat epi??kolko sa zato plati asi??

mon..no tak to jo..ot poznam ten pocit😀sa vravi ze toho co sa bojis by si si mala chytit:Dtak ty si skus skocit 😀 😀 😀 😀 monzo pomoze 😀 😀 😀 😀 ..ale nie..neskusaj!! 😀 😀 😀

misss
1. máj 2010

Ahojte..
Zuzi, neboj..to zvladnes..vobec to nebol taky horor, ako vsetky opisuju a to som rodila bez EPI... 😀

mon777
1. máj 2010

Kks...tak to si moc milá na mňa 😀 Maminka si zo mňa robí srandu, že ani opätky nemám nosiť, lebo chytím závrat a ty mi rovno kážeš skočiť 😀 No pekne teda 😀 😀

zuzanockamt
1. máj 2010

lia ... rada by som mala epi, ak to budem stihat ... este som nezistovala kolko ma to vyjde
misss ... to kazda hovori o porode 😀 ... aj moja sestra rodila bez epi, lebo jej ju nestihli dat a vraj sa dalo

mon777
1. máj 2010

Mne mamina povedala, že to vôbec nebolí a že je to úplná malina 🙂 Vraj to mala za 15 minút za sebou 🙂 🙂

lia23
1. máj 2010

ale mooon 😀 😀 😀 ja som to predsa zle nemysella 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzka..mozno ju ani potrebovat nebudes....ja osobne by som si chcela porod vychutnat...teda " vychutnat " 😀 😀 nedavalal by som si to...je topodla mna aj skoda penazi...ale je to kazdeho vec..ak ti to ma pomoct..tak preco nie 🙂 🙂

zuzanockamt
1. máj 2010

mon ... hej samotne tlacenie dlho netrva ... len to otvaranie pred tym ... bezne porod u prvorodicky trva asi 12 hodin ... ale su aj take co to zvladnu za menej ...

lia23
1. máj 2010

mon..toto site mi pvoelala aj kamoska..ta mala pordo teiz za 15 minut...ael tak malicka je malicka..ma len cez 2kg..a 48 sm...taka drobunka..tak mozno aj preto.. 🙂

misss
1. máj 2010

ja som tiez predtym hovorila, ze ja nechcem babo kvoli porodu, ale potom nam fakt nezostava nic ine, len sa s tym zmierit, ze nejako to babo len vyjst musi.. 😀 😀 ..

mon777
1. máj 2010

12 hodín?? Moju mamku nechcel primár pustiť na sálu, keď ma mala porodiť 😀

zuzanockamt
1. máj 2010

lia ... nie su to vyhodene peniaze ... ak budem stihat, tak urcite ju chcem ... ja som velmi zle znasala aj MS bolesti

misss
1. máj 2010

Aj ja som rodila 12 hodin..a ten konic mohol byt tak 15 min. a to mal Tomasko skoro 4 kg.. 😀 😀

zuzanockamt
1. máj 2010

mon ... ale porod sa pocita od prvych pravidelnych kontrakcii a krcok sa musi pocas nich otvorit aspon na tych 8 cm, vtedy sa ide na salu

mon777
1. máj 2010

Lia ... ja som mala 52 cm a 3100g 😀 a bola som vonku za chviličku ((ááách tá moja geniálna pamäť, čo??)) A viem, že si to nemyslela zle...to s tou výškou 🙂 🙂

No hej, nič iné neostávaa...bolo by zvláštne, keby miminká ostali vo vnútri. si predstavte, že by ste s nimi museli všade chodiť...a aj maturu si s nimi znova presedieť 😀 😀

lia23
1. máj 2010

miss..a si to zvladla..ako vidis 😀 😀

zuzka..no ja si mylsim ze su to vhodene peniaze..ale neva...to ej kazdeho nazor..mozno aj aj budem v takych bolestiach raz ze urcite si ju dam..neivem..ale to je v podstate jedno..

mon777
1. máj 2010

No hej...ibaže ju tam nechcel pustiť, lebo jej tvrdil, že ešte nemá termín a to bola vraj otvorená na 4 prsty 😀 Somár 😀 😀 😀 Vraj si to ONA zle vypočítala 😀 Ale ona mu zabila, že si ma robili vtedy a vtedy a že ak nechce, aby porodila od nervov z neho, tak ju má pustiť na sálu 😀 😀 😀 A hádaj čo?? Pustil ju 😀 😀 😀 😀

zuzanockamt
1. máj 2010

lia ... ak dobre znasas bolest a nevadi ti to ... a znesies aj silnejsie MS bolesti, tak v poho, da sa aj bez EPI, ale ja sa zbytocne trapit nebudem, lebo pocas tych kontrakcii sa zena zbytocne vysili a potom nema silu na samotne tlacenie

lia23
1. máj 2010

mon.lno tak ja som mala 52 cm...a vazila som myslim ze 3550g...🙂

lia23
1. máj 2010

zuzka..no tak mna tiez MS bolesti niekedy dost trapia..ale tak da sa to myslim ze prezit...uvidime 🙂

misss
1. máj 2010

ale kazda sa na to citi inak...napr.ja v pohode zvladam bolest...a nechcela som si to dat pichnut..nehovorim, ze to nebolelo, ale dalo sa to..
ale ked ma niekto nizsi prah bolesti, tak preco nie...kazda sa pozna a vie, ci chce alebo nie..ved aj si to nakoniec mozes"zajednat", zaplatit a nedat pichnut..horsie je to "nezajednas" nezaplatit a chces ju..to je potom smola.. 😒

mon777
1. máj 2010

Pekná váha, Liuš 😀 Moja staršia sestra bola veľká ako ja, ale mala len okolo 2900 sa mi zdá 😀

zuzanockamt
1. máj 2010

ja som mavala hrozne MS bolesti pred HAK ... bolo mi na vracanie, mavala som hnacky a nic mi a to nezaberalo ... len lezat v posteli a zvyjat sa od bolesti pol dna a potom sa uz dalo ... po HAK to uz bolo lepsie ... to som uz zvladala fungovat s dvoma ibalginmi 400 😝

zuzanockamt
1. máj 2010

misss ... u nas v nemocke si ju vraj nemusis zajednat dopredu, prides, povies, ze chces a daju ti ju ... ale pre istotu sa na to opytam, aby som potom nemala soky 😀

misss
1. máj 2010

No..radsej sa opytaj, lebo u nas ti ju nepichnu, ak ju nemas zajednanu a zaplatenu dopredu..ani otecka nepustia k porodu, ak to nema dopredu zaplatene a nebol na skoleni.. 😝

lia23
1. máj 2010

misss..presne tak...kazda urobi tak ako sa naco citi..pokila si ju chce dat a nema rada boslt...tak je to fajn "vynalez"...ja osobmne by som si ju nedala..aj kvoli otmu ze by som sa bala ze by sa mi daco stalo..predsa sa to len picha do chrbbtice..ci do miechy..ci kde to hore.....a aj koli tomu ze by osm to cele chcela citit..aj keby tom moc bolelo..

mon...no tak co uz narobim s tou vahou: 😀 😀

zuzanockamt
1. máj 2010

misss ... MM nechce byt pri porode, takze mam o starost menej ... povedal, ze bude blizko 😀 ... inak ked rodila moja sestra, tak by svagra pustili bez problemov, aj ked nemal skolenie a ani zaplatene dopredu ... on tam chcel ist aj sa ho doktore pytal, ze ak chce, nech ide, ked videl, ze je na chodbe, ale moja sestra ho tam nechcela

misss
1. máj 2010

no..to zalezi aj od nemocnice..niekde to beru v pohode..ja som ho tam chcela a bolo to fajn, ze tam bol..ale povedal, ze k druhemu uz nepojde..skoda..nebude mi mat kto ovlazovat pery.. 😢 🙂

zuzanockamt
1. máj 2010

misss ... ja ani neviem, ci by som ho tam chcela ... kym som nebola tehu, tak aj hej, ale teraz som skor presvedcena, ze nie ako ano ... a ked vyslovene nechce, tak ho nebudem nutit ... bude cakat na chodbe a maleho uvidi hned ... ved dieta hned po porode aj tak nevyzera ktovieako exkluzivne 😀

mon777
1. máj 2010

Baby, práve mi Peťko oznámil, že končí v škole ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre