Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

andrea12737
2. sep 2009

Phoebe, to je super toto 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

phoebe003
2. sep 2009

Andrea viď.taky jsem se nasmála.... Tak nejenom Maja nás tu může rozesmívat žeeeeee? 😀 😀 😀

phoebe003
2. sep 2009

gerci jinak mrkla jswem ti do alba. Jste s přítelem/manželem moc sympatická dvojice 😵 a ta postýlka co tam máš, tak ta je opravdu nádherná.Už ji máte doma?

gerci90
2. sep 2009

dakujeme ti---phoebe🙂))no mame ju domka len vidiš je modrucka a mi budeme mať holku🙂len som si bola stopercentne ista chlapcom:D 😀 😀 😀 som rada že sa ty lubi 😝 😝 😝 😝 😝

maja177
2. sep 2009

nazdar krasavice

no ja dnes u doktora nic nove, na pasoch ziadne kontrakcie, doporucili mi aby som si dala epi, ze mala bude velika a ja vraj ako prvorodicka budem mat dost dlho bolesti a potom budem vysilena a take velke babo nebudem vladat vytlacit 😖 tak teraz neviem, ci si ju mam dat, ci nie... co myslite?

gerci90
2. sep 2009

uf ahoj maji teba ta tvoja mala nejako riadne este potrapi ako vidim,,držim ty palceky..🙂)

alexandrah
2. sep 2009

ahoj maja, daj si to epi... ake velke ma byt to tvoje babo???

maja177
2. sep 2009

no ja to vidim ozaj do toho mikulasa, o tyzden zasa kontrola...

gerci90
2. sep 2009

neboj možno to pride ked to budes najmenej cakat:DDD

adelka89
2. sep 2009

maji, asi bych byla taky pro epi. Pokud ti to rekl i doktor, je to jistejsi.
Kolik ze mala vazi podle utz?

maja177
2. sep 2009

adelka, 4kg....................

adelka89
2. sep 2009

maji tak to bude velka holka 🙂

adelka89
2. sep 2009

to my jeste nemame ani 1 gram 😀

marfuuuska
2. sep 2009

Ahojky maja,
nakoukla jsem a taky se přidám, aby sis epi nechala dát. Já ho neměla ani u jednoho rošťáka. U prvního, protože jsem netušila, že něco takovýho existuje 😀 . No a u druhýho jsem si vybrala porodnici kde za epi chtěli 6500Kč a to je na mě teda mooooooooc, tak jsem to musela vydržet 😠 .
Jo, ale podle utz se váha miminka nedá přesně určit, tak třeba tak veliká Natálka nebude 😵 . Držim palečky at vše zvládneš.

aninka89
2. sep 2009

maja...keď Ti ju odporučil lekár tak si ju daj. Ja tiež nad ňou uvažujem, no keby mi ju navrhol lekár nerozmýšľam ani sekundu

botis
2. sep 2009

maji, ja som najprv mala mat epi ale nakoniec mi ju nedali, vrak kvoli krvi ci co. ale si myslim, ze to aj tak nepomoze, to najhorsie je nakoniec a tam ju uz vobec nebudes mat, teda moj nazor.
tiez som mala dcerku v 19stich a tento rok budem mat druhe ale epi si zrejme nedam, radsej vrazim prachy inam.
drzim inak palce pri porode (zober si nieco na jedenie ak ti mozem poradit) 🙂

maja177
2. sep 2009

dakujem baby za nazory 🙂 mne ani nejde o prachy, ja sa len skor bojim, uz len preto, ze sa to picha do miechy 😖

botis
2. sep 2009

ja som sa tiez aj toho bala, mam totiz skoliozu. ale sa zas hovori, ze sa este nestalo aby niekto ochrnul...
inak ako sa citis? mas uz asi tvrde brusko, ze ? ked bude jak kamen tak sa chystaj 😉

marfuuuska
3. sep 2009

Botis nesouhlasím s tebou, já druhýho syna rodila 20hodin z toho 6 hodin stahy po 2 minutách a nebyly o moc menší než porodní.
Sama porod asist. řikala ať si epi dám, že mi to moc pomůže, ale bylo to opravdu moc peněz, tak jsem to musela vydržet a nakonec jsem skoro neměla sílu tlačit.
Koho znám a rodil s epi i bez, tak říka, že s epi je to procházka zahradou.
Maji je to jen na tobě řiď se tím jak to cítíš ty 😉

aninka89
3. sep 2009

maji....http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=1... miechy sa to nepicha pokiaľ som si to správne naštudovala, z toho obavy netreba mať

andrea12737
3. sep 2009

Ahojte, pozeram ze riesite epi...no kamaratova zena, dostala trombozu po epi-chybny vpich, nemohla sa postavit, ona musela ist na kramare,3mesiace ju tam liecili, teraz je asi 3tyzdne doma, no je na tom stale zle, doktora budu zalovat.ja hovorim ze si to treba vytrpiet, ono to stoji za to, ja som sa 34hodin mordovala s tym bolestami, pokial som maleho nevytlacila som tvrdila ze uz druhy krat nie, ale ked som ho uvidela, tak prve co som povedala bolo, este jedno babo musi byt. Na porod sa tesim, a pojdem urcite bez epi... 😉 akokolvek sa rozhodnes, dolezite je aby vsetko dobre dopadlo 😉

maja177
3. sep 2009

ja uz som sa rozhodla, ja si to dam, ved pre srandu mi to asi nedoporucuju... ked vraj mala bude velka, a ja uz odpadnem aj pri odbere krvy hihi tak neviem co by som robila pri porode... sice sa zatial nebojim, z porodu strach nemam, ale ktovie aka hrdinka budem ked to pride 😝 😀

aninka, picha sa to do miechy, ja som sa pytala dokiho

botis, brucho jak kamen mam od 27 tt, takze neriesim 😖 😀 😀

mojej malej lemricke sa proste nechce hihi

phoebe003
3. sep 2009

Ahojky holky, tak my máme za sebou první den školky, Elince se tam moooooc líbilo, plakala, když jsme šly domů, chtěla zůstat ještě ve školce ale opravdu na trvalo začne chodit až od pondělka, no ale teda řeknu vám, slzičky se mi tlačily neskutečně, že už to není "moje malááááá holčička" ale samostatný tvoreček...no jinak školka je moooooooc hezká,paní učitelky strašně milé a sympatické děti mají perfektní program, no prostě paráda, školka je jinak fakt nááádherná...

phoebe003
3. sep 2009

jinak epidurálka se zavádí přímo do páteře (chrptice)né do míchy, ale do míšního kanálku. Kdyby vám někdo napíchnul míchu, tak je po vás..to vám můžu garantovat se zárukou vrácení peněz 😀 😀 😀 rodička to ani neucítí, je potřeba aby rodílí ležela v klidu na boku, nejlépe choulená do klubíčka, přičemž por asistentky drží nohy a ramena, aby sebou pacientka neškubl. po zavedení je cítit tlak v páteři(chrptici) jinak kdyby vás to zajímalo, tak epidurál je normální obyčejný kokajn...Proto je to tak drahé... 😀 😀 😀 bezprostředně po působení epiduralu se dostaví třesavka, zimnice atp. To znamená, že účinek přestává působit a dostavuje se nějako u cigaretové abstinence "nikotinový hlad" tak tady se dostaví kokajnový hlad. Neboli nervy se začnou probírat k životu, může se začít motat hlava, mít pocit závratě, jaj jsem se už zmínila zimnice, třesavka, pocit na zvracení atd, ale není tomu tak vždy...třeba mne epi vůbec nezabral a akorád mi pak bylo zle a byla jsem ospalá...třásla jsem se jako osyka...takže při epi doporučuju silné vlněné ponožky... 😀 😀 😀

phoebe003
3. sep 2009

kecám kokajn.... ne kokajn ale heroin... 😅 omlouvám se

phoebe003
3. sep 2009

tady se dneska stávkuje???? 😠

adelka89
3. sep 2009

phoebe no jo no, je tu nejak mrtvo, asi majka rodi 🙂

lenka1987
3. sep 2009

babenyy potrrebujem poradit

adelka89
3. sep 2009

ano leni?

lenka1987
3. sep 2009

no mm asik som tehotna len neviem naisto spat sa mi stale chce krize ma boolia meskaju mi sice len 5 dni ale mavam ich presne nechce sa mi jesst vobec a aj ked som si dala cervene vinko cera mi neprisli a to pomaha mozem byt tehotna a tes som si nemala kedy kupit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre