Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

gerci90
11. sep 2009

juuj majuska mne je to hrozne luto že sa mi takto trapíš ☹ ..nechodim sem tak už casto ale stale na teba mýslim že co ako ci už je mala na svete ci ako.,...
ja som mala tiež nejake problemi bo ma pridrbaný lekari strasili že podla menzes by som mala býť v 22ttale sono mi ukazuje ledva 20tt...mýsleli si že ide o rastovu retardaciu 😢 mojej malej...co som si ja výtrpela to si neviete predstavit. 😢 ...musela som na genetiku kde mi furt brali krv ale na výsledky cakala hadam 1týž,....na tom starom komunistickom sone mi nechceli opakovat sono viac krat až dokým som si nepodplatila viacej Helios tu u nas v MT aby ma zobrali co najskor tam mi spravili 4D ultrazv.malu pomeral na každom kusocku jej tela....a výsledok???Termin sedi,,prestne-.--tak ako mi výchadza podla menštruacii tak aj podla sonaaaaaaaaaaa....Neviete si predstavit tu radost a ked este teraz dotoho kopka ako blaznivučka 😀 😀 😀 strasne sa s toho tesim..aj krv výsledký uplne super....mala je naprosto ok.....

Ale tu psých,traumu cxo som preživala koli par jebnut...... lekarom ktorý si svoju pracu neplnia ako maju a meraju si to ako chcu...tak to neprajem nikomu...... ☹ ☹
Držkajte sa davajte si pozor aj na detičky------- 😅 Vaša Gerci----

maja177
11. sep 2009

gerci, na uzv je tazko sa spoliehat... moja kamoska prenasala tyzden aj daco, narodila sa jej krasna, stvor kilova dcerka, a v ten den jej robili uzv a ten jej ukazal ze je 36+2... a pritom bola v 41 tt 😀
chudatenko, ale viem si predstavit co si si musela vytrpet... aspon, ze malinka uz veselo kopka 🙂 a co meno, uz mate vybrane? ja dufam, ze do vianoc porodim 😝 😔

boobinka
11. sep 2009

maja... vydrz 😉 Brzy budes mit Natalku v naruci

adelka89
11. sep 2009

maji, opravdu zkus tem doktorum trosku verit, vim,ze je to dnes tezke, ale studovala jsem SZŠ a vim, ze kdyby toto bylo nebezpecne tak se s vyvolanim porodu neceka 14 dnu.
Ale nebudeme se o tom bavit, neni to pro tebe urcite prijemne, mas nasi podporu, majinko a porad na tebe myslime, uz brzy ti budeme (v dobrem) zavidet, ze mas svuj poklad v naruci 🙂

gerci.juj malicka uz tak krasne kopka? Musi to byt krasne, ja si jeste par tydnu pockam,ale tesim se na to moc 🙂

boobinka
13. sep 2009

kde je kdo ? 😉

adelka89
13. sep 2009

ahojj bobi 🙂 vidim,ze jsi z Uherského Hradiste 🙂
prave nam odjel tatinek a uvidime se az v patek,tak jsem to uz i oplakala, asi ty hormony nebo co 😔

boobinka
13. sep 2009

adelko, bydlim cca 30km od UH, tj 1h cesty 😉
urcite hormony, ja plakala i u filmu coz mi nekdy bylo trapne 🙂 a zustalo mi to doted 🙂

maja177
13. sep 2009

nazdar krasky
s tymi hormonmi si nerobte nic, ja som v noci revala, lebo som mala upchaty nos 😀 😀 😀 ja mavam ine vykyvy...

phoebe003
14. sep 2009

Ahojky holky, tak já jsem si vás po dost nepříjemné nemoci taknějak dočetla....

adelko, mnoooo, nechci zpochybňovat tvoje názory ale prosimtě...kdo tě nakrmil tím, že placenta je "nevýznamná" 😨 😨 😨 😨 😨 tomu NEVĚŘ... Voda je v děloze proto, aby zabránila infekci,aby se mohla nerušeně vyvíjet pokožka plodu a aby koncentrovala moč plodu.......pupečník sice vede živiny, ale bez placenty je to jen ničemnej kus tří na sobě závyslých tepen... Placenta je pro dítě životně důležitá, kdyby nefungovala placenta, tak to má plod zpočítaný, vím o čem mluvím...To placenta filtruje mateřskou krev, kyslík a živiny. Pupečník funguje jen a jen jako telefonní dráty. A to že přenáší informaci z bodu "A" do bodu "B" 😅 😅 (v tomto případě kyslík vázaný na červené krvinky) Takže pokud ti někdo řekne, že je placenta nevýznamná, tak ho kopni do zadnice a vyřid mu, ať se nemontuje do věcí o kterých ví prd....a ať si přečte něco o anatomii a roznožovacím ústrojí... Omlouvám se, ale tohle mne dokáže nakrknout...Pak se můžeme divit, že nám do nemocnice přijde maminka s tím, že jí před třemi dny odešla voda, ale že se kontrakce nedostavili a tak to nebrala v potas. no samozřejmě. Ona i plod dostali silnou infekci. Museli uměle vyvolat porod. Pod po 14ti hodinách zemřel na silnou inf.Matka se psychicky zhroutila a byla převezena do cvokhausu a to jen proto, že jí nějakej chytrák nabulíkoval, že voda je nevýznamná mazlavá tekutina.... VŠECHNO v lidském těle má svůj význam...
Omlouvám se. pokud jsem někoho naštvala, nebo pobouřila, napiště mi to rovnou....kritiku snesu, ale zavádějící informace fakt ne...

maja177
14. sep 2009

phoebe, ja som sa jej to snazila vysvetlit tiez, ale ked si tvrdi svoje, tak nech si tvrdi, ma predsa zdravotnicku skolu 😀 nic v zlom...

mne dnes povedali, ze ked nic, tak 25.teho sa bude vyvolavat... a som stoho pekne na nervy, lebo je to 18 dni po termine! 😢 dufam, ze sa to dovtedy rozbehne same, a nedajboze, sa nic nestane 😖

miroslava89
14. sep 2009

majii ty si este stale kinderko? 😕 mozno sa malinka nakoniec rozbehne aj sama🙂

gerci90
14. sep 2009

😀 awojte babulky..takl som spet....jaaj krvička mame ju za nega..sice mi brali na sciring skoro 21tt..Ale aspon že je to oki...aj podla sona mi to ževraj robi hore dole 4 dni,....
Naša malička sa veru zatial drži fajne aj si pokopka sem tam🙂no radost ju citiť..len ja som zasa nejako ochorela a mam nejaký zapal ci co tak ked sa idečm vicikat tak sa skrabem po stenach od bolesti ale močim sa v rosalgine a to zatim pomaha,,,,

OOOOOjo jooooj Majuška ved a ti co moja??furt ništ....no tak veru natalke sa na svet nechce...aj ked tý verim ako už musis býť s toho unavenaaaa... 😒 moje chudaaaa....AAA meno už asi ,mame....bude to najskor Lilli tak sa jej prihovara aj ocko aj mamička... 😀

Adelka....ahoj veru je to najkrajsi pocit ked maličku citim,...je to super aspon viem že je v poriadku a este ked aj ocinko ju može citit,,,i ked niekedý sa riadne šalie a veru vtedy to aj zaboli🙂ale neboj nič aj tý sa dockas....a budes si to výchutnavat rovnako!

a vam babule ako prebieha zatial tehu???? 😎

phoebe003
14. sep 2009

čauky kočky...

Adelko, ty jsi zdravotní sestřička???? 😕 😕 😕 no promiň, ale podle toho, co píšeš, tak to nevypadá, 😅 já jsem porodní asistentka.Ještě mám sice rok školy před sebou, ale to už je fakt minimum...Takže mrkni do googlu, když budeš chtít radit,,,A nezlob se na mne, ale napsala jsi volovinu jak brno... 😖 😝

phoebe003
14. sep 2009

jo a holky, pojďte se některá ještě zakousnout na facebook, je to tam superrrrrrr. máte celý svět na dlani...

maji, no doufám, že se ti porod rozeběhne sám, ale vyvolávání se neboj. nebolí to, pokud ti nebudou rozevírat čípek násilím...Ale fakt se neboj,ale pokud už tě to těhulkování neba, tak řekni doktorovi a on ti na tvé přání musí s porodem pomoci...prostě ukončení těhu je na matce, pokud se děťátku nechce.... Podle mého názoru jsou dva týdny přenášení až až. jsem pro porody v termínu, protože s každým dalším tt stoupá riziko kolapsu placenty, či zakalené vody... řekni svému dr, že málo cítíš pohyby a že trváš na ukončení těhu a on tě pošle do špitálu s papírem...takhle bych to řešila já...

phoebe003
14. sep 2009

gerci, co se týče jména, psala jsi, že se ti líbí jméno EMA. to je krásné jméno pro holčičku, tak proč ted nevíte?

adelka89
14. sep 2009

phoebe ja jsem nikdy nerekla, ze placenta je nevyznamna vim, ze krome ochranne funkce je i hormonalne aktivni.
Jen jsem rekla, ze ke konci těhotenství placenta ztrácí svoji funkci, ale ze je to fyziologicke od 40-42tt.
Chtela jsem Majku uklidnit, aby si nemyslela, ze se může něco stát, protože určitě jako porodni as. vís, že fyziologie je porod od 38-42tt.
Zdravotni sestricka nejsem, studovala jsem Zdravotnicke lyceum.
Holky nez zacnete kritizovat tak si poradne prectete co jsem napsala.
A pokud memu tvrzeni neverite,tak si přečtěte tuto studii http://209.85.129.132/search?q=cache:H7fmLK_0Pp... tam je to taky napsané.
Nic jiného jsem tím nemyslela, kdyby placenta v těhu nebyla důležita, tak tam není...

adelka89
14. sep 2009

a pristup phoebe me fakt zamrzel... to asi ty hormony 😔
chtela jsem jen pomoct a vubec ne uskodit spatnou informaci, jo a phoebe, nez jsem to napsala tak sjem si to overila, neboj.

adelka89
14. sep 2009

Jo a moc se vam omlouvam, ze muj asi spatne formulovany prispevek vyvolal takove rozruseni. Nemyslela jsem to spatne. 😔
Majinko preju hodne zdravicka tobe i tve Natalce, a to co rikala Phoebe je fakt, zkus doktoovi rict o tom, ze malou uz malo citis, znam hodne pripadu, kdy to holky takto vyresily.
Dobrou noc

maja177
14. sep 2009

baby nehadajte sa tu, len sme sa zle pochopili, nic viac 😉
inac, asi to tak vyriesim, poviem, ze ju menej citim, ze sa bojim, alebo co. ale to, ze je namne kedy sa tehotenstvo ukonci, o tom neviem. dnes som povedala doktorovi, ze nech nieco robi, ze uz nevladzem, a povedal, ze to nechame na prirodu 😔

adelka89
14. sep 2009

maji abych ti pravdu rekla, cekala jsem tady na mk nez se nekdo ozve, mela jsem takovy divny pocit.
Opravdu jsme se jen spatne pochopili, tyto zakladi informace mam 😅
Maji ten tvuj doktor me uz stve, na prirode to mue nechat,ale ne tak dlouho.
Maji mozna se to da nejak domluvit,ale asi v tom budou zase penize, myslim, ze jsme v rodine taky takovy pripad meli...
Myslela jsem e porod se musi vyvolat do 42tt, jak to tedy je? Juj uz abys to mela za sebou, hodne sil!

adelka89
14. sep 2009
maja177
14. sep 2009

Vyvolání porodu je možné více způsoby. Návrh a provedení takového porodu by měl vždy schválit jen velmi zkušený porodník.

no a mne to neschvalili ☹ hej, je to tak aj u nas. keby mam zazmluvneneho doktora, tak idem za nim, a poviem, ze chcem rodit v ten a ten datum a on mi pichne inekciu a ide sa. lenze kde mam ja ako slobodna mamicka, co som teraz skoncila skolu, cize nemam ziadny prijem, zobrat na porodnika? ja nebudem nikoho platit, ved za to plat maju a je to ich praca 😠 a zbytocnych 10 000 alebo kolko rozhodne nemam 😖

adelka89
15. sep 2009

Maji, to mas urcite pravdu, proc platit nekomu,kdo ma pomat jeste mimi plat neco navic??

phoebe003
15. sep 2009

Ahojky kočky.

Adelko, poslala jsem ti IP, vskutku jsem se jen špatně pochopily. S adelkou jsme si to navzájem vyříkaly a já se jí omluvila, protože jejím způsobem jsem to špatně pochopila. Myslela to dobře."já ovšem taky" 😀 Takže ještě jednou, veřejně se omlouvám 😔 pravdu máme obě, jen jsme to každá jinak napsala... 😅

Majo, ty si zajdi za tím tvým doktorem a řekni mu, co ti radíme, že málo cítíš pohyby, pokud ti uděá sono a řekne ti, že je všechno v pohodě, tak na něj naléhej a nenech se odbýt.kdyby tě i potom poslal domů, ať si počkáš, tak bych já osobně šla do špitálu a řekla jim totéž a stát si na svét, že se o své dítě bojíš, atd, atd, atd a dupat si tak dlouho, dokud ti porod nevyvolají... Osobně jsem důrazně proti přenášení.Fce. placenty opravdu polevuje, takže hrozí špatné prokrvení, nedostatečné kysličování, krom toho mimi je už dost velké (ve tvém případě hooodně velké, takže bych se nebála /vzhledem k váze plodu/ vyvolat porod třeba už v tom 38tt) a můžou nastat komplikace při fyziologickém/spontálním porodu. Majo prostě tam na něj naběhni a nenech se odbýt...

phoebe003
15. sep 2009

holky četli jste včerejší blesk? buďme rády, že žijeme v ČR a SR protože zdrav. péče v Anglii je katastrofální. Tam mají zákon, že zachraňují jen děti, které se narodí po 23tt, pokud se narodí dříve, tak e prostě nechají zemřít... Teď tam psali o případu, že se narodil chlapeček, kterému do 23tt chybělo 48hodin, po narození dýchal sám a doktoři ho dali matce do náručí a nechali ho zemřít. když prosila, o doktora,že dítě dýchá samo, tak jí sestra oznámila, ať je zticha, že stejně nikdo nepřijde a chlapeček po 2hodinách umřel. No já bych zabíjela...co je to za stupidní zákon?

adelka89
15. sep 2009

cože???? 😔 to je strasne ☹

phoebe003
15. sep 2009

jo, to teda je... Včera mne to vytočilo do běla....chudák matka...

flyangel
15. sep 2009

ahojte majka vydrž este do piatka a ak sa porod nerozbehne...urcite by som to tak nenechala...myslim ze tvoje obavy su opodstatnene ze sa bojis o svoju malu...totiz plodova voda zacina byt kalna az zelena-ak by sa z toho male pocas porodu napilo tak by mohlo mat aj vaznejsie problemy,taktiet male potrebuje placentu lebo musi mat ziviny a co je hlavne kyslik...urcite ak by sa do piatku nic neudialo tak by som sla do porodnice a staovala na bolesti,nevolnosti..len aby aspon monitorovali bábo aby si bola kludnejsia ze si v nemoc.prostredi a mozno natrafis na porodnika kt.povie ze sa ide dat vyvolavacka ci sekcia.

maja177
15. sep 2009

flyangel, jasne, ze budem nieco robit, stazovat sa na zavraty a na vsetko mozne, len nech somnou uz daco robia, ale tie zavrate mam ozaj, ved mam tlak 140/90, to som nikdy nemala taky vysoky, hrozne sa mi kruti v hlave a miestami normalne prestavam vidiet 😢

ewelyne
15. sep 2009

fiha, majka to je dlho teda... ja by som sla hned zajtra do nemocnice, ze ti je zle a tak...ze sa necitis naozaj dobre a nastojit na monitorovani atd. a mozno naozaj natrafis na niekoho kto to bude promptne a hned riesit. drzte sa.

phoebe, moja sestra zije v Londyne a dalsia polovica rodiny v anglicku a je tam uzasna zdravotna starostlivost. tisickrat lepsia ako u nas a Blesk je bulvar a vela sa toho popise a je potrebne selektovat a spravit si vlastny zdravy usudok... naozaj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre