Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

krpcek
21. máj 2010

to je super, aspon si usetrila a bola si v pohode. 🙂

misss
21. máj 2010

Jasne..nic viac som si nemohla priat..8o))

domyyy
21. máj 2010

baby, prepáčte ale nestíham reagovať na IP-čka riešim všeličo ohladne tých vymyslených nickov a dnes som sem prišla po štyroch hodinkách a pozerám, že 8 IP ale riadne dlhých tak nebojte ja odpíšem no stále sa to hromadí inak možno sa to netýka Vás baby z témy ale toto kopírujem tak preto to píšem

mam4
22. máj 2010

ahojte baby, aj ja sa znova zapajam do debaty lebo ma zaujalo co ste pisali o EPI...

ja som chcela rodit prirodzene, nechat to na prirodu... ale neotvarala som sa tak mi museli vyvolavat (capiky aj infuzka), porod prisiel az po 2 dnoch v nemocke, bola som unavena, ubolena a ked prisli kontrakcie tak uz mi bolo vsetko jedno a sama som prosila o epiduralku aj ked predtym nechcela. bola som otvorena na 4-6 cm, anesteziolog vahal ci sa este oplati, nakoniec sa zlutoval ale pichal mi ju asi aj pol hodinu lebo mam skoliozu + mi nejak rotuju stavce takze sa nevedel napichnut na to spravne miesto. ale ked sa mu to podarilo tak po par minutach som pocitila neskutocnu ulavu a s manzelom sme potom este hodinu kecali a srandickovali na sale akoby nic 🙂 citila som len take tlaky na konecnik... takze ja som bola maximalne spokojna a pri druhom porode by som si dala znova ak by to bolo potrebne... u nas sa plati az po pichnuti, bol to vyplatit manzel po porode, myslim nejakych 2700 sk to bolo... jedinou nevyhodou bolo, ze na druhy den ma z tych vpichov bolel chcrbat, ale nic strasne len pri vstavani alebo niektorych pohyboch. nebolo mi ani le, ani ma nebolela hlava (niektore mamicky sa na to stazovali)...
kazdy ma iny prah bolesti, ja som citlivka 🙂 pre mna bola EPI ako dar z nebies 😀 😀

mon777
22. máj 2010

Zdravím všetky mamky a všetky budúce mamky 😀
S potešením oznamujem, že obe torty zožali obrovský úspech. Fotky dám neskôr, lebo ocino vzal foťák a neviem ho nájsť 😉

pepsyna
22. máj 2010

mam4 aj ja som citlivka, takze je mozne, ze aj ja budem prosikat 😀
mon to je super-gratulujem, nezabudni sem dat fotky!!!
inak dnes som konecne poprala vsetky vecicky, dufam, ze sa rychlo vysusia, ked tak kraasne svieti slniecko 🙂 ozaj baby kolko obycajnych plienok budem potrebovat?mam 10-bude to stacit?

pepsyna
22. máj 2010

inak vcera som pisala, ze ma moja Ela v brusku meniny-som sa sekla-ja som si vcera cely den myslela, ze je pondelok 😀 takze Ela ma meniny teraz v pondelok 24. 😀 aby ste si nemysleli, ze som nejaka mimo 😅

zuzanockamt
22. máj 2010

10 obyc plienok je podla mna malo ... ja budem mat okolo 20 a mozno aj viac

mon777
22. máj 2010

pepsyna ... nezabudnem, neboj sa 😉 Veď sa musím pochváliť, nie?? A keby si videla tú spúšť, čo ostala na stole, keď sfukovali sviečky 😀 Sestra mala totiž na vrchu torty nastrúhanú čokoládu a všáááááde to lietalo 😀 Malo by to byť na tých foto aj vidno 😀 😀

mon777
22. máj 2010

pepsyna ... to nevadí, to sa stáva 😀

pepsyna
22. máj 2010

zuzanocka, tak pojdem este nejake dokupit 😉 mon, no som zvedava na tie torty-len co si mi chute narobila 😀

mon777
22. máj 2010

pepsyna ... to bol môj zámer, vieš?? Aby si si šla ten korpus vyskúšať 😀 😀

pepsyna
22. máj 2010

no mon veru by som isla, ale dnes sa mi uz veru nechce-mozno cez tyzden, ked sa budem nudit 🙂 ale nieco sladke by som si veru dala..ale co, ked nic nemame? 🙄

pepsyna
22. máj 2010

to uz aka zmena pocasia!zo sekudny na sekundu zaslo slnko, zacalo hrmet a prsat 😠 wrrr

mam4
22. máj 2010

pepsyna,
k tym plienkam ... zavisi od toho ci budes balit nasiroko do ortopedickych, vtedy ti treba viac, lebo malinke babetka maju riedku stolicu aj 10x do dna 🙂 zvyknu sa prekakat tazke budes mozno casto prezliekat a hlavne prebalovat a prebalovat 🙂, no a aby si nemusela vela prat tak je lepsie mat v zasobe viac plienok... ale niekde som citala ze uz sa najnovsie nemusi balit nasiroko, takze plienku vyuzijes len pri papani a vtedy ti uplne postaci tych 10 ...

zuzanockamt
22. máj 2010

treba balit nasiroko aspon tych 6 tyzdnov ... potom podla toho ako povie lekar ... ja budem asi do tych 3 mesiacov balit, potom uz bude aktivnejsi, tak ho nebudem obmedzovat

pepsyna
22. máj 2010

aj ja som pocula, ze uz netreba balit nasiroko, ale ja pre istotu budem tiez-aspon tie prve tyzdne....mam4 a ja som citala, ze take male babatka, ked su dojcene, ze kakaju menej-ze niekedy aj raz za 2 dni... 😅 takze kakaju stale 😀 tak to si teda tych plienok este dokupim aspon 20 😀

estterka
22. máj 2010

pepsyna,aj som pocula,ze netreba balit,tuto to ani nepoznaju take,ze na siroko..ale na druhej strane,aspon tych 6 tyzdnoch ked budem balit na siroko,tak ublizit neublizim..budu sa tu na mna pozerat,ako keby som z marsu dosla,ale nevadi..

pepsyna
22. máj 2010

estterka moja kamoska byva v anglicku a tiez nebalila na siroko-tam sa to tiez nerobi...ale presne ako hovoris-uskodit neuskodim a mozno zabranim neskorsim problemom s klbmi...

estterka
22. máj 2010

pepsyna,a na druhej strane,ked budem zo zaciatku balit na siroko,ani nemusi nikto vediet,vsak kam uz len budem tolko s novorodencom chodit..

pepsyna
22. máj 2010

no ved jasne-tie prve tyzdne budeme s nimi aj tak len doma...a odkedy sa moze zacat s prechadzkami?lebo ja mam termin 15. jula a to bude akurat krasne teplucko vonku-akurat na prechadzky 🙂

zuzanockamt
22. máj 2010

mozes ist kludne na prechadzku uz po tych 7-10 dnoch

estterka
22. máj 2010

pepsyna,ja si myslim,ze vtedy,ked sa nam uz bude dat chodit ako tak bez problemov🙂

pepsyna
22. máj 2010

no veru-neviem si ani predstavit ake to bude po porode-dufam, ze sa to aspon bude rychlo hojit-moju sesternicu museli este 2x po porode zasivat, lebo sa jej to doma velmi rozkrvacalo-jej sa to hojilo velmi dlho...

krpcek
22. máj 2010

ahojte. plienky - ja som mala 25 a vam poviem, ze som ich niekedy nestihala prat. . . kazdu chvilu sme papli, odgrckavali, aj ked mala niekde polozenu hlavicku mala pod sebou plienku - takze min. tych 20 plienok potrebovat budete.
balit nasiro ma bavilo asi tri tyzdne, ked na ortoped povedal, ze jadierka mame dobre uz som na siroko nebalila.
a von mozes ist kludne aj hned, len v juli treba davat pozor na horucavu. . . my sme prisli v utorok z porodnice a v stredu sme uz boli na prechadzke na dve hodiny.

zuzanockamt
22. máj 2010

pepsy ... moja sestra odrodila rano okolo deviatej-desiatej a uz podvecer, ked boli nasi za nou, tak normalne chodila, moja mama len kukala, ci to je mozne 😅 ... takze zalezi aky budes mat porod, ale myslim si, ze po tom tyzdni sa to uz bude dat v pohode

tara39
22. máj 2010

caute zeny, ja idem kupovat 60 plienok a neviem ci nebudem prat, ze to lacnejsie vyjde a je to aj lepsie lebo sa babo skor odnauci od plienok a zacne sa pytat, no neviem. budem asi striedat, a na doma asi tie latkove aj ked s tym bude viac roboty. a ako sa mate inak? ja som bola vo stvrtok v poradni 😵 ideme mat dievcatko

zuzanockamt
22. máj 2010

ja isto latkove pouzivat nebudem, len jednorazovky a latkove len na balenie nasiroko ... nemala by som take mnozstva kde susit

misss
22. máj 2010

Ahojte..aj ja som mala okolo 25 plienok a už viem, že nabuduce si zadovazim este aspon o 10 viac..na balenie, na utieranie, pod hlavicku,...a nasiroko sme balili az do kontroli u ortopeda..ten povedal, že uz netreba..my sme boli v 2 mesiacoch, ale ked su volne terminy, tak aj v 4 tyzdnoch..
A vonku sme boli prvykrat, ked mal Tomasko 7 dni a to bol koniec oktorbra..Dr. povedala, že do -5 máme chodit kazdy den..prvy krat tak na 5 min a postupne viac a viac.. 😀 😀

Mon. už som zvedava na tie tvoje torticky..museli byt mnam mnam..že??

lizatko1009
22. máj 2010

tak ja som mala asi 30 plienok 2plienky co sa balia na siroko a tak som asi 10 len striedala a zvysok sa nevyuzil a na utieranie, pod hlavicku som mala ozdobne platnene plienky s obrazkom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre