Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

estterka
23. máj 2010

norikk,tak to si ani nevies predstavit,ako sa tu na mna pozerali,ked som si tehu caj pytala 😀 ked oni tu nepoznaju ovocny caj ani len,a to myslim uplne vazne 😀 maju cierny,zeleny,lipa,kamilka,mata a tym to konci 😀

norikk
23. máj 2010

@estterka v spanielsku?? a to co tam robis? 😀 a to tam budes aj po porode???

zuzanockamt
23. máj 2010

esterka ... to ako v UK, tam tiez bol biedny vyber cajov 😝 ... tam len cierny, kamilka, mäta a zeleny

estterka
23. máj 2010

norikk,zijem tu 😀 teda tu budem aj po porode 😎

norikk
23. máj 2010

@estterka a ako to budes mat s pridavkami na dieta?? aspon lepsie ako na SVK?

zuzanockamt
23. máj 2010

v zapadnych krajinach je to cosi lepsie ako u nas ... aj ked mozno nie vo vsetkych 😅 😕 ... ale ja som ostala velmi milo prekvapena, ked som si spocitala, kolko mi vyjde materska a k tomu este ked priratam pridavky, tak sa to celkom bude dat

estterka
23. máj 2010

zuzi,a to ja som dost cajikova,aj sypane vonave mam velmi rada..vzdy si nosime z domu alebo nam prinesu,poslu..a potom to tu chyti plesen z vlhkosti vzduchu a ani nestihneme poriadne dopit a tak 😀 😀 anglicania nedopustia na ten svoj cierny caj,popripade s mliekom..ako dlho ste tam vlastne boli?

norikk
23. máj 2010

@zuzanockamt ja o materskej mozem snivat 😀

zuzanockamt
23. máj 2010

esterka ... no tak to teda ano ... ja som tam co sa tyka stravy doslova trpela 😀 ... boli sme tam 9 mesiacov a stacilo mi 😝
norik ... no ved jasne, ked nemas odrobenych 270 dni v poslednych dvoch rokoch 😅

estterka
23. máj 2010

norikk,ale ano,je to tu lepsie,myslim si,a maju velmi dobry jednorazovy prispevok,ktory tu zrusia od januara uplne,tak sme to stihli,sa tesime..ale zas materska je len 4 mesiace,ale zas vychadza viac ako moj plat..vsetko ma svoje plus a minus

estterka
23. máj 2010

norikk,minule som to niekde tuto citala,ze matersku tu maju rozdelenu..ze myslim do 21 rokov nemusis mat nic odrobene,potom je od 21 do neviem kolko musis mat nieco odrobene a tak..sa mi to pacilo,ze to takto beru
zuzi,zajtra mi dojde domace jedloooo,jupiiiii 😎 no ja som bola v skotsku len na 10dni,co by mohlo byt podobne a nejak nas neokuzlila ich kuchyna,to si pamatam

zuzanockamt
23. máj 2010

esterka ... ja by som bez slovenskej kuchyne asi umrela 😀

estterka
23. máj 2010

zuzi,ale vsak varime aj slovenske,ale su veci,co tu nezozenies..tak tym sa vzdy tesim..

zuzanockamt
23. máj 2010

ved to, ja som napr. v UK marne zhanala mak ... a ani take fajnove pecivo nemaju ako my a ocot kym som nasla ... az v nejakom arabskom obchode bol a to iste cerstvy kopor 😀

estterka
23. máj 2010

tu je super,ze tu zije vela nemcov,takze vela veci sa tu da zohnat..napr,tu mame aj nemecku pekaren a tam sa da kupit cierny,celozrny chlieb,aj take bagety,co ako rozky chudia(lebo to spanielske pecivo je vsetko ako vata)..dokonca maju drozdie obcas,normalnu kocku..a mak som uz aj zohnala,ale nemam ho ako zomliet 😀 kopor mi velmi chyba,petrzlen-koren do polievky..zeler nemaju...horcica je tu na nic..udene maso do kapustnice chybalo..krupica... 😀 y ocot taky nas som nenasla zatial..skusim v arabskom kuk,ked vravis..

zuzanockamt
23. máj 2010

tak ale mozes si dat aspon cosi z domu poslat, co dlho vydrzi ... napr. krupicu alebo aj ten kopor suseny

estterka
23. máj 2010

robime to tak,ze nam donesu,poslu,donesieme si-to je jasne..na krupicu sa tesim..

mam4
24. máj 2010

trdielko 🙂
tvoja dcerka je narodena v ten isty den ako ja 🙂 a s tymi plienkami som to aj ja tak robila, teda ze som malemu podkladala pod hlavicku aby som nemala vsetko dogrckane, lebo po panani zvykol este aj po hodine odgrgovat a to islo aj s troskou mliecka 😒

estterka a norikk,
ja som take klasicke cipkovane perinky videla v obchodoch a boli aj dost drahe, takze sa nemusite bat ze budete nemoderne 😀 urcite sa este pouzivaju ...

norikk
24. máj 2010

@estterka ked citam,co tam vsetko neni,normalne som hrda na slovensko 😀...

@mam4 ved ja tie svoje nevyhodim 😀 ,ale zavinovacky si kupime urcite :-P ...uzz sa tesim,ale s priatelom sme sa dohodli,ze kupime,az ked budeem vediet pohlavie...

lizatko1009
24. máj 2010

norikk ked by si potrebovala ja mam nejake zavinovacky co uz nepouzivame by som ti poslala.

norikk
24. máj 2010

dik @lizatko1009 ,potom sa ti ozvem,vybavicku budem riesit az po svadbe....tuto jednu sme chceli kupit ako nase prve oblecenie pre radost 😀 ,ale ked budem realne uz vsetko riesit,tak sa ozvem 😉

lizatko1009
24. máj 2010

norikk ok, ja by som ti aj oblecenie dala, ale skoro vsetko som dala kamoske co ma malu, ale este mam nejake, aj cumliky mam nove nepouzite.

norikk
24. máj 2010

oblecenia mam 5 tasiek a 1 vrece,ako som pisala,taze na doma mozme prezliekat kazdych 5 minut 😀 ....a nejake pekne nove,ze ku doktorke alebo na nasvtevu to uz kupime,dostaneme 😀
a preco tak vsekto rozdavaas?? ja viem ze teras to asi tazko rozmyslat o takom,ale nevies o par rokov,co bude 🙂

trdielko149
24. máj 2010

Emmka je narodena 16.septembra o 8.40 rano 🙂
uz jej trcia nohy z vajicka aj hlavicka zacina trcat a my dost cestujeme takze do mesiaca urcite kupime mam na nete vyhliadnutu od 9 kil do 25 kil,polohovatelna,5-bodove pasy ...
norikk a kocik nekupis? 3-kombinacia cerveno-sedy ak chces poslem ti fotky,ideme kupit len cisto sportovy kocik 🙂 je v zaruke do augusta 2011

norikk
24. máj 2010

@trdielko149 kocik pojdeme kuknut do polska,tiez dakedy v lete....nasi nechcu kupovat pred porodom,tak uvidim,kolko penazi nam ostane zo svadby a si kupime sami .... ako som pisala,teras realne riesit svadbu 😀 mi treba....nemam saty ani topanky...ked sa prestahujem,zariadime si spalnu akutik pre malinke...a potomzacneme vecicky prat a ukladat...a kupovat co bude chybat....
nemate niekto sadone saty pre tehulku?? ja budem v siedmom mesiaci v den svadby 😀 ...snad prezijem a vydrzim cely obrad aj hostinu.

estterka
24. máj 2010

mam4,budem nemoderna nech bude hociaka ta perinka-zavinovacka,vam poviem zajtra,aku mi doniesli 😀

trdielko149
24. máj 2010

nic v zlom ja sa vydavam az o rok a mala si ma odvedie k oltaru 🙂 ja som nechcela mat "koli pokoju v rodine" svadbu ako tehotna ja si chcem svadbu naplno uzit je to predsa moja svadba a aspon bude kazdy vidiet ze svadbu mame lebo sa lubime a nie koli dietatku,sorry ja som totalne proti svadbam v tehotenstve .... ja si tiez vsetko okolo svadby idem kupit do polska,saty po polnoci aj topanky,oblek drahemu a tak 🙂 ale mi vravela kamoska ze teraz momentalne sa to tam neoplati,je slabe euro tak chvilku este pockame,ale v lete by sa to malo dat,my sme kocik kupovali ked som bola 2 tyzdne pred porodom 🙂 a norikk aj ja rozdavam oblecko po malej,aj zo zahranicia,krstna robila v UK tak ma vela znackoveho oblecka,aj z HM ma oblecko ja jednoducho viac deti nechcem .. 🙂

zuzanockamt
24. máj 2010

ja by som sa tiez ako tehu nevydavala ... az ked by bolo male väcsie
trdielko ... a preco uz nechces deti? ... ved si este mlada ... mne tiez bude stacit len jedno

norikk
24. máj 2010

ale my sa neberieme len kvoli tomu,ze som tehotna,...s priatelom sme si "vysvetlili",zeby sme sa vzali,aj keby som nebola...a ja sa tesim,ze budeme pekne rodinka pokope 🙂 aj s menom a vsetkym,co k tomu patri...

zuzanockamt
24. máj 2010

norik ... ved meno nie je problem ... dieta je väcsi zaväzok ako nejaky sobasny list

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre