Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

mam4
27. jún 2010

@lia23 ok, tak ti neostava ine len cakat kym aj priatel bude pripraveny na babo a dufam ze to bude coskoro 😉 aby si bola stastna maminka 🙂

trdielko149
27. jún 2010

vidim @mam4 ze si si dala ze cakas babatko 🙂 my sa mame zle ☹ emmka ma strasne h nusne soliky a kasel odsavame sopliky kaazdu chvilku ..celu noc sme nespali a myslim ze ani tato noc nebude o nic lepsia ... takze ak sa vam tu neozvem dlhsie je to deficit spanku potom ..kupili sme jej francuzke mliecko kedze nic nechce papat ale ani to rano nechcela ale to mozno preto ze ma totalne plny nostek a este aj pit z flase nemala by ako dychat lebo z lyzickou prehltala v pohode ...

ajka0077
27. jún 2010

@mam4 ahoj.a dokonca si aj rovanko stará ako ja. Malého teraz absolútne nenosím (už má skoro 20kg)a ja problém s krížami (hlavne pri chôdzi krívam a bolia tie kríže...) znášam to inak celkom dobre až na to že malý je dosť živý nestačím za ním 🙂

mam4
27. jún 2010

@trdielko149 aj nas maly je taky soplavy uz 5 dni 😒 nastastie sme nespali len prve 2-3 noci, teraz uz spi do rana, ale berie pamycon, mucosolvan aj ditiaden 😖 a to je zakazdym hrozny boj a plac, vrrr, ale aspon zacal fukat nostek a nemusim odsavat lebo to bolo teda najhorsie, musela som si na neho "sadnut" inak to neslo 😖
a tie mliecne kase ma rada ?? skus jej urobit taku redsiu do flasky namiesto mliecka, mozno to zaberie 🙂

mam4
27. jún 2010

@ajka0077 a nie si nahodou aj z Kosic ? 😀
20 ??? no tak nas ma asi 12, ale ked ho mam dlhsie na rukach tak uz mam problem ho udrzat, obcas aj svalovku mam potom na druhy den 🙂 a aky mas problem s krizami ?? ja mam skoliozu a pri prvom tehu to bolo dost bolestive 😒 ani sediet ani lezat ☹ ale to som aj vela pribrala /27 kg/ teraz sa musim brzdit v jedeni, uz tolko nechcem pribrat!
a brusko ti zacalo rast skor ako pri prvom ?? mne sa zda ze uz nejak vykukuje 😝
a moj maly je tiez dost divoch a casto sa pyta na ruky ale uz sa mu snazim vysvetlovat ze je velky chlap a ja uz nevladzem len to su pre neho slabe argumenty 😀

ajka0077
27. jún 2010

@mam4 aj už sa pýta cikať? Náš hej ale keď spinká ešte nosí plienku 😒 a som z druhej strany republiky 😀 bruško a kg mi idú hore asi tým istým tempom ako pri prvom...ak si všimneš foto v albume - málý je veľmi vysoký a taký chlapisko (po tatovi)inak nie je tlstý ale ťažký to hej....a čo mám s krížami sama neviem pretože so ma všetci doktori posielajú medzi sebou 😔 inak som za celé tehu pri prvom pribrala 8kg

mam4
27. jún 2010

@ajka0077 nie nepyta 😖 ked je holy tak uteka sam na nocnik ale staci ze mu dam len slipy a uz si cvrkne, len 2x na mna krical ze chce za pol roka co sa ho ako tak snazim naucit na nocnik. ale davam mu este cas do konca leta a ked ani dovtedy nebude bez plienky tak ich proste vyhodim a zacne tvrda drezura 😀 ty si na to ako isla ?? ako si mu vysvetlila ze musi povedat ked citi ze mu treba ??

mam4
27. jún 2010

@ajka0077 pozrela som fotky, vas maly je teda naozaj vysoky 🙂 kolko ma cm ?? vobec by som nepovedala ze ma len 2 roky 🙂 a je velmi krasny, uzasne oci !!

trdielko149
28. jún 2010

@ajka0077 maly je krasny aj nasa Emmka je po tatinkovi dost vyosoka,si pamatam bratrancovu dcerku Vikinku ona mala 8 kil a 75 cm v roku a pol a nasa emmka to ma ako 9 mesacna 🙂

@mam4 my sme o polnoci boli hore a potom spinkala do 7.15 celkom kludne ...
kasicky lubi vsetky aj mliecne aj nemliecne a doktorka mi poradila francuzske mliecko to ma teraz no mozno ho nechcela cez flasu skrz to ze nevie dychat nostekom len ustami takze musime pockat kym sa nevylieci soplik a potom zbadame ci chuti ci nie a su aj kasicky co sa zarabaju do mlieka ked jej nebude chutit kupim jej taku kasu a dostanem tym padom do nej mlieko 🙂 kasu nepapa cez flasu uz len lyzickou ale skusim teda aj toto dakujem za radu
nastastie Emmka neviem ako velmi neprostestuje pri odsavani nosteka ...🙂

mon777
28. jún 2010

@moniciak no tak ja som si chcela dať rok pauzu, pekne ísť robiť. Je jedno, či len brigáda alebo normálna robota, ale proste nejaké peniažky na školu nahrabkať a potom ísť na VŠ. Ale neviem. Uvidím, ako bude.

@lia23 no tak to ja neviem. Ale tehu nie som...to som si už istá na 100% 😢 😢 😢
A v Štúrove sa máte ako?? 😀 Dobre vám tam je??

@mam4 sono bolo 😀 A vraj nič ZLÉ nenašla, ale nevie, prečo mi došla mrcha po 9 dňoch a trvala len 2 a pol dňa, tak mám ísť zajtra na krvičku. A tiež nechápe, prečo ma stále ráno bolieva brucho ☹ A povedala mi, že čo som mala tú MS, tak vraj to nebola MS, lebo som teraz vraj v polovičke cyklu a ... ach... Nechápem to 😢 😢 😢 A Peťko tam bol dneska so mnou 😀 Chudáčik bol z tej gyndy vystresovaný viac než ja 😀 😀 😀 A o zvedavosti ani nehovorím 😀 😀 😀

mam4
28. jún 2010

@trdielko149 aj ty mas modelku dlhu ?? 😀 tak nas je krpec po rodicoch ja mam len 160 a manzel asi o 25 viac ale obaja mame kratke nohy a maly detto, nohavice a teplaky mu kupujem o cislo mensie 😝
to je supet ze si necha odsat sopliky, asi vie co je pre nu dobre 😉

@mon777 som rada ze si zasla za doktorkou, nech si ta da do parady, uz ziadne bolenie bruska a cudne krvacanie !! 😠 🙂 zvedavy bol ?? no tak si mozno aj zmylil povolanie 😀

mon777
28. jún 2010

No môže byť 😀 😀 Práve žobre, aby som mu ukázala, čo som sem písala 😀 "...nech viem, o čom je reč..." zlatéééééééééé 😀 😀 😀 😀 😀

mam4
28. jún 2010

@mon777 neukazuuuuj, to tu medzi nami zenamy, prisne tajne lebo uz nebudeme moct ohovarat potom 😀 😝

trdielko149
28. jún 2010

@mam4 noo ale modelka z nej nebude maminka nedovoli 😉 az po skonceni skoly moze ist 🙂
kupili sme jej spray do nosteka mar-s morskou solou a uvidime co bude ... aj taku masticku na hrudnik asi eukalyptova je len je az od 1 roku ale lekarka mi pvoedala ze ked natenko natriem mozem jje ju dat 🙂 t 🙂 ak po okupkani sme dali ..soplikov teraz k veceru bolo menej nez vcera tak uvidime,dufam ze horucka neprikvitne k nam ...

mam4
29. jún 2010

@trdielko149 len aby potom uz nebola stara na modelkovanie 🤐 😀 😀
my pouzivame nasivin lebo tie morske vody sa nam neosvedcili, iba per odsavanim sme davali na zvlhcenie alebo libenar ... a ta masticka je na co ?? aby sa jej lepsie dychalo ?? to sme nikdy neskusali ...

trdielko149
29. jún 2010

@mam4 to je detsky prsny balzam aromatica my tiez mame nasivin do 1 roka a nepomaha absolutne vobec,aj celu flasku keby jej dam do nosa tak nic nepusti ..tak davami len libenar ten sa nam osvedcil a mar-morska voda aj to je dobre ale len pred odsavanim masticku dam na prska a na chrbatik hore a kedze je aromaticka tak sa jej v noci lepsie dychalo kedze je to mentolove ci ake ... vyskusaj kludne my sme to mali prvu noc ale vobec nebola hore a dychala pekne ..aj som jej dala pod matrac aby bola vyvysene ale aj tak sa zozuchla tak aby nemala hlavu hore nie je zvyknuta spinka len na rovnom takze toto sa nam neosvedcilo este som pocula ze potriet celo alpou pred spanim koli dychaniu alebo navlhcenu vreckovku v alpe dat pod vankusik ale to skusat nebudem ..

mam4
29. jún 2010

@trdielko149 ano, na kazdeho funguje nieco ine 🙂 ale s tou mastickou to nabuduce urcite vyskusame, teraz uz je v pohode aj ked stale mu cez den "kvapka" z nosteka 😖 alpu by som ani ja nedavala, to je cisty alkohol 😒 my sme teraz vyskusali aj olynth pre deti v spreji ale ani ten nam nejak "neucinkoval" ale ten je tusim od 2 rokov ... a to vyvysovanie je u nas zbytocne pretoze maly cestuje po posteli celu noc 😀

mon777
29. jún 2010

@mam4 to sa ti povie..."neukazuj", keď som mu skoro na kolenách sedela 😀 😀
Ach, baby...dneska som bola na tú krvičku...vo štvrtok budem mať výsledky 😖

mam4
29. jún 2010

@mon777 tak ty v takych "intimnych" polohach konikujes ?? 😀 😀 jaaaaj zavidiiiim 😀 😀
no som zvedava aj ja ... hned daj vediet ked budes mat vysledky ... 😉

mon777
29. jún 2010

@mam4 Dám vedieť, len nie hneď, lebo sa ideme vo štvrtok kúpať a cestou na kupko idem k Dr. pre výsledky. Ale mám pocit, že nič neukážu. Ako všetky výsledky od doktorov, čo som kedy mala 😠

mam4
29. jún 2010

@mon777 a ake testy ti z tej krvi maju robit ?? no ak tam nieco je tak to ukaze, len treba ten spravny test 😉

mon777
29. jún 2010

@mam4 to keby som ja vedela ☹ Nemám pááááru o tom ☹ Len Dr. povedala, že nič zlé nevidí, ale nech mi radšej sestrička vezme krvičku ☹ ☹ Nič viac neviem ☹

mam4
29. jún 2010

@mon777 a ty sa nepytas ?? ja sa u doktorky pytam este aj co mala na ranajky 😀 😀 ale vacsinou je dost nervozna a niekedy sa tvari ze nepocuje lebo jej uz asi aj leziem na nervy tymi otazkami 😀 😀 ale zajtra ju zase zbombardujem !!

mon777
29. jún 2010

@mam4 pýtala som sa jej, že aké, ale nechcela mi povedať ☹ Asi len chce vedieť, čo sa deje a nič mi nepovie, kým si nie je na istom 😖 Ale tak štvrtok je tu raz - dva 😉

moniciak
29. jún 2010

@mon777 podla mna zbytocny rozruch ved cyklus je dost komplikovany 😀

mon777
29. jún 2010

@moniciak no hej, ale keď máš mať krámy a ona ti povie, že to vyzerá, že už máš byť po...a keď si tesne po, tak ti povie, že si v polovičke cyklu?? A ešte zapotí, že tá MS, čo som mala nebola MS, ale niečo iné, len nevie čo ☹ ...tak ja už fakt neviem 😢

moniciak
29. jún 2010

@mon777 ale fakt nwm naco chce krv...sak keby hladala nejaku cystu abo co tak ti spravi ultrazvuk alebo vaginalne ci nie???nerobila ti este???

mon777
29. jún 2010

@moniciak robila, robila. Veď mi povedala, že nevidí nič zlé. Ale trápi ju, že ma takmer každé ráno bolieva brucho a že mi "MS" došla o 9 dní neskôr ako mala. A tiež ten V, čo som mala od 11. do 18. albo 19.?? Už ani neviem. Je to na prd!!! 😢

moniciak
29. jún 2010

@mon777 a nie je tam moznost ze si potratila???to sa casto stava...

trdielko149
29. jún 2010

@mon777 drzkam palceky aby vysli vysledky dobre na ake kupko idete?vari na margitku ilonku? chichi 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre