Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

adelka89
19. jan 2010

kaji zkousela jsi sprsku nebo delsi prochazku? 🙂 doporucuje se take masaz bradavek, gerci taky to vyzkousej.delala jsem tunakovou pomazanku, manzilek si ji dneska pral 🙂
kaji bydlite s manzelem s rodici nebo sami?

kajiq
19. jan 2010

babullka jeej 🙂 a tomu mojmu sa nechce ani za svet von ☹ Na tej fotke s tebou je tvoj Matuško? 😵 moc zlatunky 😉

Adelka dneska som si varila čajik z malinovych listov aj to vraj pomaha a pijem ho už asi mesiac..a pojdem si dať horuci kupel 😀 masaž bradaviek to počujem prvy krat v suvislosti s pôrodom 😀 no poviem mojmu drahemu nech sa posnaži a uvidime..tak diki za radu 😵 byvame s manželom u jeho rodičov na byte, ale u mojich rodičov na dome prestavujeme podkrovie a v lete by sme chceli už bývať tam 🙂 a vy ako?

simusska
19. jan 2010

joj kajiq ako ti tavidim ze si uz nakonci...aj ja uz chcem...

adelka89
19. jan 2010

kaji masazi bradavek podle me stimulujes mozek k produkci oxitocinu, ktery je indikatorem porodu ale take je potom do tela vylucovany vzdycky kdyz maminka miminko koji aby doslo k ejekci mleka z mlekovodu musi tam byt pritomny prave oxitocin 🙂 tak at sa manzilek posnazi 🙂
my bydlime v Brne 100km od rodicu ☹ je mi po nich docela smutno a taky mi tu nema kdo s prckem pomahat ☹ ale bydlime sami a to ma taky neco do sebe 🙂

simusska
19. jan 2010

ja som zas pocula ze masaz bradaviek je dobra aj na to aby sa ti pekne napli a malinke malo potom zaco chytit a aby si si zvykla na to potahovanie lebo ze to potom zo zaciatku boli ked babo ssaje mliecko...a este vraj aby sa nezarovnali ked ti prsia narastu ale aby ostali trcat...

adelka89
19. jan 2010

simi to je urcite taky pravda .-)

simusska
19. jan 2010

hm mozem sa k vam pripojit? ja som tiez nastrocna a mam 19...

adelka89
19. jan 2010

urcite 🙂

kajiq
19. jan 2010

Adelka ty si jaka mudra..jaku maš školu? 😀 to sukromie ti na jednej strane zavidim,ale na druhej by som chcela mať pri sebe maminu lebo sama by som to inak asi nezvladla 😅 a aj na prechadzku by som išla, ale kedže je nasnežene tak sa bojim aby som sa niekde nešmykla 😅

Simusska čo by si nemohla? 😀 ved čim nas je tu viac tym je veselšie 😵 tebe sa to už tiež blíži ako pozerám...

adelka89
19. jan 2010

holky tak manzel prisel s vysledky z toho OGTT a je to v poradku, teda aspon podle toho co jsem videla 🙂

simusska
19. jan 2010

kajiq...no blizi a cim je to blizsie tym je aj väcsi strach z porodu...boze ako sa bojim:(

gerci90
19. jan 2010

ako mate holky?????malinka sa hybe teraz tak akurat ..tak nemam strachy..chcela som si poobede pospinkat trosičku ale to sa neda...ja mam taku nervozitu strasnu zo zajtrajska že až...a najviac sa bojim že ma nedaj boh zasa pošlu domov...bo necitim žiadne kontrakcie... 😒 .....malej sa naozaj nechce,,,, 😢 boože....ja už to chcem mat zasebooou --- 🤐

adelka89
19. jan 2010

kaji 😀 zdravotnicke lyceum 😀
gerci drz se, zitra jim rekni ze uz domu nepojedes, ze jsi malou dnes citila malo a ze uz mas o ni strach. Klidne prehanej... doktori si nekdy nedaji rict. Mozna se ale malicka dneska v noci ozve.
potom urcite napis 🙂 a zitra kdyz si te tam nechaji tak napis taky ju? 🙂

kajiq
19. jan 2010

Adelka jaaj v tom to je 😀 si možeš sama určovať diagnozy 😀

Gerci už by si ťa tam mali nechať ked si mala termin 14.1. ja som mala 17. a vo štvrtok mam prisť a budu mi vyvolavať ak sa dovtedy neohlasi same..tak si myslim že podobne to bude aj s tebou..tak držim palce nech ti to zajtra dobre dopadne 😵

Simusska aj ja sa už začinam báť 😖 a chceš isť s epiduralkou alebo bez?
Adelka a ty ako? 😵

simusska
19. jan 2010

kajiq....neviem sa rozhodnut...pocula som uz na epiduralku rozne plusy aj minusy ale moja sestra asistuje pri porodoch a vravela ze je to velky rozdiel ...ale vraj mnohe prvorodicky maju lahsi porod joj neviem

kajiq
19. jan 2010

simusska tiež som na to počula rôzne názory..no neviem ani ja..asi to skusim len nejako pretrpeť 🙂

simusska
19. jan 2010

kajiq
ja som najprv hovorila ze urcite s epiduralkou ale teraz uz neviem....som na vazkach....ale asi to tiez risknem bez a uvidime...

kajiq
19. jan 2010

simusska v niektorych porodnicach ked chceš s EDA tak si ju mudiš kupiť v lekarni ale niekde ked maš hrozne bolesti tak ju možeš aj na poslednu chvilu dostať..nevieš ako je to tam u vas keby si si to chcela rozmysleť?

gerci90
19. jan 2010

adelka to je jasne ....už sa odtiaľ ani nepohnem ja sa tam aj rozplačem len aby ma tam už nechali...dúfam že sa nado mnou už zlutuju ked mala nechce ☹ ...a neboj hneď ako bude niečo new tak ty hneď nap. 😅 ...držte palce... 😕 ....

simusska
19. jan 2010

kajiq...u mna je to aj pre moju rodinu...moja svokra je razne proti ona je nazoru ze porod si treba odtrpiet...a ja mamku uz nemam aby mi poradila...a 100 eur je 100 eur a manzel je momentalne nezamestnany ale urcite sa este budem informovat ze ako to je u nas...

adelka89
19. jan 2010

kaji ja jsem zatim nad EPI nepremyslela asi bych to zkusila bez toho, pred nedavnem to tu nebylo a taky zenske rodily 😅 navic jsem slysela ze po Epi hodne zen melo migreny a zvracely.... nevim jsem spis pro prirozeny porod.
gerci neboj, zitra uz domu neprijedes 😅

lizatko1009
19. jan 2010

ja som prisla do porodnice s velkymi bolesami, a epi bola jedina moja zachrana, ja som to brala tak, ved dnes je doba aj medicina moderna, tak preco by som mala tak trpiet ako trpeli niekedy? tak sup ho tam a pocitila som nesmiernu ulavu, a samotny porod bol hracka normalne som sa rozpravala pri tom aj nasmiala a nemala so ani migreny ani bolesti, tak preco by sme si nemohli sprijemnit posledne chvile aj porod? ja si myslim ze epi by mali davat kazdej a zadarmo. pocula som ako jedna rodila bez a to bolo hotove rucanie.

simusska keby mne tak svokra povedala, tak by videla svoje. a u nas stala epi 135€ co si myslim ze je velka palka, ale stalo to za to. a je to iba velky nezmysel ze sa da z epi ochrnut.

adelka89
20. jan 2010

lizatko urcite je to super vec, ale ja osobne se bojim tech vedlejsich priznaku ale mozna toho jeste rada vyuziju 🙂

patuska17
20. jan 2010

ahojte... prosim vas chcela by som sa opytat ci si myslite ze som tehotna ked mestruacia mi meska uz 4 den, bolia ma prsia a mam pocit ze som to dostala a pristom stale nic nemama rano mi obas byva aj poriadne zle =(

adelka89
20. jan 2010

patuska, ranni nevolnosti ve vetsine pripadu prichazi az pozdeji v 7-8tt ale neni to podminkou. Pokud ti ms meska udelej si tehotensky test a uvidis jak na tom jsi.
Kolik ti je let? mas ms pravidelnou?

kajiq
20. jan 2010

Simusska tak taku situaciu ti nezavidim 😒 mne to akurat včera manžel navrhol že nech si to dam že ma nechce vidieť ako trpim..tak čim dalej tym viac to chcem..aj ked aj nma štve že je to take drahe a suhlasim s lizatkom že by to mali davať zadarmo 😒

Adelka aj ja som bola najskôr presvedčena že to zvladnem aj bez a mala som na to taky isty nazor ako ty, ale ja mam navyše aj problemy s ladvinami takže mi museli dať hadičku cez mechur až do ladviny, ale šak ty asi vieš čo myslim 😀 a dosť ma štipe mechur aj ked babo len kope a neviem si teda predstaviť čo by to bolo za bolesť keby išlo von 😒 no neviem ešte..do zajtra hadam niečo vymyslim 😀

Liazatko zavidim ti taky pôrod 😀 len ja sa bojim že mi to nestihne zaučinkovať lebo aj take pripady boli, že im to zle načasovali 😅

Patuska asi len ten test ta v tom uisti..ale priznaky by sedeli pokial ťa prsia nebolievali normalne aj pri ms.

adelka89
20. jan 2010

kaji tak to te uplne chapu, ja mam zase problemy s klouby a pateri, mela jsem podezreni na artritidu a revma takze ja se spise bojim porodu z tohoto duvodu (kycelni klouby)
urcite by to meli davat zdarma ale jelikoz je to nadstandart nedaji....
ty uz to budes mit brzy za sebou 🙂

kajiq
20. jan 2010

Adel je to nadštandard, ale tak prečo by mala žena ktora na to nema trpeť viac ako ta ktora na to ma? 😒 ale asi to ma svoj význam lebo potom by ženy mavali aj 10 deti keby to bolo len tak bez bolesti 😀 😀 😀 alemohlo to stáť o niečo menej alebo poisťovna by z toho mohla časť preplacať 😀 jaaj už trepem moc...no ak sa ani dneska neohlasi tak zajtra rano mi vyvolaju.. ☹ bojim bojim...

adelka89
20. jan 2010

kaji neni to standartni vec a ani bez rizika takze asi proto to davaji jen na prani za penize 😔
drz se zlato, za chvilku uz budes mit sve prekvapeni v naruci ..
a co gerci???? 😕 nepise ...

kajiq
20. jan 2010

Adel no neviem vobec čo mam spraviť..snažim sa tu o tom najsť čo najviac 😖 ako by som sa s tebou rada vymenila..strašne som sa zrazu začala báť ☹ a Gerci si tam už asi nechali 😵 ved bolo na čase..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre