Tehotné - násťročné 🙂

baramborka
23. jún 2009

holky tak tato tema je pre tie ktore sme mozno nedovršili vysoky vek no aj napriek tomu budeme mamicky :D moj vek je 17 a musim povedat ze sa neskutocne tesim na babo :D
tak ktorá sa pridá ?
a pred tym nez nas niekto bude chciet skritizovat : niesme prve ani posledne a stalo sa ...a skor nez by som sla na potrrat sa o neho budem starat a dam mu lasku :D
ja mam priatela 2 roky ma 29 a velmi sa tesime na babo :D
tak ktora je tu taka ?:DD piste piste

lizatko1009
20. feb 2010

myshelus gratulujem ti k malickej, hlavne aby bola zdrava a rastla vam do krasy a robila velku radost z kazdeho dna 😅

a aky bol porod?

simusska
20. feb 2010

myshelus a to mala sa ti narodila v termine ci skor? jaj aj ja by som uz chcela mat svoju malicku pri sebe

corinne_99
20. feb 2010

Ahojte. Baby, vy, co ste rodili napr. v 17tich, 18tich. Ako ste to oznamovali rodicom? :/ Ja som v 14tyzdni, zatial to na mne vidno len trocha, ale aj tak s tym nemozem cakat priliz dlho.
Neporadite nieco? ☹

tara39
20. feb 2010

ahoj corinne, ja mam 16 a tiez to zatial nevedia...ale nejaky sposob sa najde

lizatko1009
20. feb 2010

nasi to zistili sami, tak, ze som si s nim pisala na vianoce cez icq nechala som zapnute a oco precital, ale nic mi nepovedali, az tak mama napisala mojmu na pokeci, ze sa jej zda, ze jej nieco velmi dolezite tajime co by mala vediet a tak to vyslo von, a ja mam 19. 😉 cim skor poviete, tym lepsie, najprv urcite budu sialenych bavit, ale potom ich to urcite prejde, drzim prsty, mna by asi slahlo keby som bola tehotna v 16-tke, ale v dobrom 😀

corinne_99
20. feb 2010

tara ja mam 17. Mam priserneho nevlastneho otca a matku dost... ehm ehm...
Priatelova mama to vzala v pohode, vzdy mi nieco kupuje a vyvara, ale moji su tazky oriesok 😒

tara39
20. feb 2010

tak keby som babo nechcela slahlo by aj mna, a zo zaciatku ma aj skoro slahlo aj ked ho chcem ale velmi tychlo ma to preslo 😵 a uz sa tesim, aj ked to este nevedia...corinne nasi su tiez dost prisni, mamina to este vezme ako tak, ale ocino, to bude velky problem...toho sa bojim najviac...ale urcite sa s tym zmieria, zaciatky budu tazke, ja sa uz tesim ked sa male narodi a vsetci budu namakko 😵 🙂

corinne_99
20. feb 2010

Ja sa tiez veelmi tesim 😉 A hlavne je, ze aj priatel stoji pri mne a taktiez mam veelku oporu v jeho mamke. Jeho mala (8 rocna) sestricka sa nevie dockat viac ako ja, a vzdy mi vola, ake nove meno pre babo vymyslela, ci ho moze kocikovat, obliekat, atd.

tara ako to mas vymyslene so skolou? Ja mam rodinu v Kosiciach, ale do skoly (na strednu-gymnazium) chodim do BA. Neviem, kedy to mam oznamit skole, ci potom po narodeni mimca prejdem na skolu do KE, alebo ako... 😖

lizatko1009
20. feb 2010

corine v skole to podz cim skor, ale nie spoluziakom a spoluziackam aby to vykeacli a dostalo sa tak k riaditelovi, sama chod za nim a oboznam ho aka je vec a s nim sa ajj dohodnes na studijnom plane, keby ti to nevyhovovalo skus sa popytat ci sa neda ist blizsie niekam na skolu. ja mam skolu v nasom meste a mam tak, ze do skoly si mozem prist kedy chcem odpovedat, alebo napisat pisomku, hlavne aby som mala znamky, normalne som zapisana v harku, len sa mi nepocitaju hodiny, podla mna tak lepsie ako by som mala ist na pol rok na tie preskusania(komisionalky) kamoska tak ma a ide sa zblaznit a ja hoci kedy si pojdem do skoly aspon na hodinu a od septembra bude musiet dat maleho do jasli, alebo opatrovatelku poriesim, ale jak tak citam v spravach znasilnil opatrovatel chlapceka, tak skor ostanem pri tych jasliach, tam mam ason istotu, ze sa mu nic nestane a dostane jest co ma, len aby nebol chory od deti. ale bude mi ho luto tak rano tam odviezt a ja do skoly, aby neplakal, budem musiet nejako vydrzat.

lizatko1009
20. feb 2010

a ked chodis este na gympel, tak mas co robit, tam musis makat, lebo urcite chces ist aj na vysku, ja chodim na Obchodnu.

tara39
20. feb 2010

🙂 zlata 🙂 zatial to vymyslene nemam ale tento rocnik by som chcela urcite dokoncit, a potom si dam bud o rok odklad a na druhy pojdem na individualny st. plan, alebo mozno ten odklad ani nebude treba...ja som tiez na gymnaziu🙂 viem ze ti co maju prax atd tak na nu musia chodit takze musia mat asi odklad...ale asi si dam odklad lebo predsa len da babo zabrat a nieto sa este ucit...a sama vies ake to na gympli je...v ktorom si rocniku?

lizatko1009
20. feb 2010

tara ked budes byvat aj s rodicmi, tak urcite to zvladnes, a nedavaj si odklad, zbytocne stratis rok,

tara39
20. feb 2010

dufam...este uvidim co na to riaditel a ostatok...ano ano len neviem ci sa mi bude vobec chciet ucit sa, skusky...a nechcem sa stresovat aj vtedy

lizatko1009
20. feb 2010

tara trosku sa poliskas a bude, mne zopar ucitelov dalo znamku len tak, a urcite ti nedaju tolko ucit, hlavne netreba nechavat ucenie na poslednu chvilu, kedy mas termin?

jankaat.
20. feb 2010

ahojte..
baby rodicom to treba povedat cim skor..najlepsie ked maju dobru naladu..a nejako setrne..sice sa budu mozno trosku hnevat mozno trochu dlhsie ale casom ich to prejde🙂

tara39
20. feb 2010

to viem a ja robim to ze si ho nechavam na poslednu chvilu...len aby este neboli ku mne protivnejsi ked to zistia. teraz mam super triednu, ale ta je tiez asi tehotna takze asi budem mat novu ☹ termin neviem, ja som len na zaciatku 😒 nejak v oktobri

tara39
20. feb 2010

to viem len neviem ako im to mam povedat....

jankaat.
20. feb 2010

tara ty poznas svojich rodicov najlepsie🙂 musis sama nejako najst ten najlepsi sposob ako na to..
ale neodkladaj to dlho..

tara39
20. feb 2010

ked ja by som to najradsej odkladala...neviem no...ale mami na to pride, takze neviem ci mam pockat alebo co...neviem

lizatko1009
20. feb 2010

tara a uz si bola u gynekologa? kedy si mala poslednu menstruaciu? tak cim skor povies, tym lepsie ja pre teba aj pre nich.

tara39
20. feb 2010

este nie. pred asi 7 tyzdnami

jankaat.
20. feb 2010

tara urcite necakaj su to pre teba len zbytocne stresy---navstiv gynekologa a potom nejako to povedz rodicom je to tazke im nieco take povedat ale oni to rozdychaju..

tara39
20. feb 2010

este sa bojim toho ze im to poviem a babu sa nieco stane co len dufam ze nie...ale vies ze v prvych 3 mesiacoxh je to rizikove...

jankaat.
20. feb 2010

skor sa babu nieco stane ked budes pod stalym stresom- viem o com hovorim 😔

tara39
20. feb 2010

tak ja zas v stalom niesom, len ked si spomeniem ze za chvilu im to mam hovorit...a ty cakas teraz?

jankaat.
20. feb 2010

necakam..teda uz necakam..my sme o nase babatko nedavno prisli 😔

tara39
20. feb 2010

fuha to mi je luto...v kolkom si bola tyzdni?

lia23
20. feb 2010

ahojte babulky..🙂simuska..tak to cim skor treba byt nato psychicky prirpaveny🙂obaja🙂aj manzel🙂tak to ti drzim apxle..aby si mala lahucky porod..bez komplikacii..

a ako vidim ame tu nove tehulky...baby neodkladajte to na neskor...treba im to povedt co nasjkor.v.ychytat najvhodnejsiu prilezitost a oznamit im to...jankaa ma pravdu...treba s tym co najskor novka...drzim vam palceky 🙂

jankaa..viem ze toje pre teba tazke..ze si prisla obabo..a nidky sa to nevstrebe dsotatocne..veim o com hovorim..ale musis sa snazit..je to fakt velka rana...ale zit musime dalej..drzim ti palce 😉

tara39
20. feb 2010

dakujem 😵 ja fakt neviem, viem ze by to bolo najlepsie ale fakt sa bojim

jankaat.
20. feb 2010

tara v 12tyzdni..

lia dakujem..vsetko chce cas ale mam pocit ze to nepreboli uplne nikdy 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre