Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
7. apr 2010

veve no to by bolo fajn,by sme sa tam stretli!!! 🙂 neboj nic,ja mam sice tiez z toho zvlastny pocit,ze ked nic,tak v sobotu idem na to,ale na druhej strane som rada 😉 to by bolo super,lebo my sme tusim odtialto jedine,co mame sancu stretnut sa v nemocke 😎 a aky mas krcok a na kolko si otvorena? a ktoreho dr.mas zajednaneho?

kikarv
7. apr 2010

ahojte. poradňa dopadla kus bolestivo. som otvorená na 4 palce a urobil mi ten hamiltonov hmat. troška bolelo ale dalo sa to vydržať. vraj v najbližších hodinách až dňoch porodím. mám v moči nejaké stopy po bielkovine a neviem čoho 😝 . bola som aj na CTG dopadlo dobre a že mám už len čakať kým mi odtečie plodová voda alebo ked začnem krvácať mám hned prísť. hlienová zátka mi už neodtečie lebo že som už otvorená. takže ten biely výtok čo som mala je nejaký zápal ale už sa teraz nedá liečiť. našťastie nieje silný. bolesti mám od večera v podbrušku a krížoch, bruško tvrdne vkuse. už sa cítim nejako vyčerpaná z tohto tehotenstva.
ked neporodím mám sa hlásiť v poradni 12.4 v pondelok.

fleury
7. apr 2010

veve no teda, asi sa ozaj predbehnes..a to ti v piatok uz chce vyvolat?

cheerlady
7. apr 2010

zuvi no to nemyslis vazne!!! 😲 😲 😲 tak to je ine kaffe,ja by som mu povedala svoje,aj ked ktovie,mozno by som zostala taka zaskocena,ze by som nepovedala nic 😨 akoze sila niektori ludia!!!! ja som az taky extremny zazitok nemala,prave naopak-potesilo ma,ked ma v tescu pani pustla pri pokladni pred seba,aby som nemusela cakat 🙂 alebo v dm-ke mi spadol teplomer do vanicky pre maleho,co som kupovala a predavacka sa hned ku mne rozbehla a zdvihla ho,aby som sa nemusela zohybat 🙂

fleury
7. apr 2010

kika tak snad sa ti to uz pohne samo v najblizsich hodinach..dnes nikto nerodil, tak mozes spustit stafetu 😀 🙂

veve23
7. apr 2010

Cheer, povedal mi ze viac ako na prst, makky, priechodny, co to je to neviem a ze maly je uz zostupeny. Piatok mi ide kuknut ci je placenta dozreta a niake vysetrenie. Ale mam ist hore na 9 posch. tak uvidim. Mam Kriska st. , a v nedelu sluzi Krisko ml. ..to je jeho syn, tak uvidim ci to bude piatok alebo nedela.

zuvinka102
7. apr 2010

cheerlady no ved aj ja som doteraz mala celkom fajn skusenosti alebo nic az tak negativne.. ale co sa da cakat v bratislavskej mhd.. 😢

cheerlady
7. apr 2010

veve a kolki vlastne sluzia na smene? ved to by nemal byt na cele oddelenie len jeden lekar,nie? 😕 takze v piatok Kriska st.,v sobotu Andel a v nedelu Krisko ml. 😎 tak tebe asi potom tiez da vyvolavacku,ze?mozno budeme fakt rodit naraz!!! 😀

fleury
7. apr 2010

ja uz nevsimavost niektorych ludi daaavno neriesim a zdaleka to nie su len dochodcovia, mna u lekarov nechali cakat a stat omnoho mladsie rocniky, zbytocne sa trapit takymito vecami

veve23
7. apr 2010

Fleury....ja neviem, vies aki su doktori, asai ma nechcel strasit, ale ked povedal ze nech mam tasky pri dverach a v piatok ich nemam zabudnut ....tak nemam z toho dobry pocit, nechcem sa stresovat , tak uvidim v piatok....ako sa otvaram a........

fleury
7. apr 2010

veve ja uz mam na kazdu poradnu chodit ako na prijem aj s taskami uz, takze mozno to este potiahnes 🙂

veve23
7. apr 2010

Cheer , hej presne. Ale myslim ze v ruzinove je urcite viac dr. Dnes bol Krisko dole na poradniach a v piatok je na 9 posch. ktovie ako to je, ale ze teraz je sefom porodnice, tak asi zastupuje..... Inak super ze sme nemuseli chodit od 36 tt do ruzinova, to tam je ina pakaren, zien jak ........, cakaju hodiny na vysetrenie jak na beziacom pase. To by bolo super, teraz odrodit ked maju tito traja sluzbu 😀

veve23
7. apr 2010

Fleury...tak aj ratam,ze pre istotu 😉 , niak sa na to este necitim, ale zas mala by som uz po...

kikarv
7. apr 2010

veve mne doktor povedal že porodím cez víkend a ked ma dnes zbadal v poradni ostál sám prekvapený 😀 ja mám tašky v pohotovosti už 3 mesiac.

zuzadula
7. apr 2010

Kika.. tak to je uz je naozaj na spadnutie.. drzim prsty.. nech to dobre dopadne. 🙂
ale idem sa s vami aj podelit o radost 🙂 dnes sa v Zilinskej porodnici uskutocnil prvy porod v doprovode duly.. vsetko prebehlo bez problemov, narodil sa krasny chlapcek.. aj personal bol OK.. velmi zdielny a privetivy.. aj babatko dostala maminka hned na brusko.. 🙂 tak sa z toho my zilinske duly velmi tesime.. snad to je prvy krok k nasej dobrej spolupraci v nemocniciach v ZA-kraji 🙂

fleury
7. apr 2010

kika nestras..mne moj povedal, ze vydrzim do pondelka, tak hadam sa nemylil 😀

cheerlady
7. apr 2010

ja len dufam,ze ked to bude vyvolavackou,tak to nebude trvat 2dni ☹ najradsej by som isla do nemocky v sobotu ale s tym,ze idem naozaj rodit a spustilo sa mi to same 😒 ja viem,videla som tu masovku,ked som si isla vybavit epi-no nemala by som na to nervy chodit tam na pol dna kazdy tyzden 😝 a este sa modlim,keby ma nerodil andel,aby som nenatrafila na spanku 🙄

marika1902
7. apr 2010

zuvinka ty kokso to ako vazne sa ti stalo. To je neuveritelne 😲 😲

susanita555
7. apr 2010

no my už najedený teraz trosku oddychujem zuvinka to co sa ti stalo je fakt strašne ľudia sú naozaj neohľaduplný 😠

kikarv
7. apr 2010

fleury vidíš som doma a ja som sa ani nepripravovala na sviatky a napokon aha ešte som kinderko. sestrička na pôrodnici mi vravela že si mám s mm dať kekxík. no myslím že v týchto bolestiach naňho nemám vôbec chuť 😝

fruchtbar
7. apr 2010

Zuvinka,starci su priserni,dufam,ze sa tak isto my chovat nebudeme.....paci sa mi tvoja hrdost,ja by som spravila to iste!

Ja som dnes akasi nemozna,nic sa mi nechce,do vsetkeho len zabrdnem a necham tak....az sa na seba hnevam....najlepsie bude,ked si lahnem a budem si uzivat tehotenstvo ako take.....

Zuzka,ono by bolo lepsie,keby to mliecko streknes Maxikovi rovno do ocka....teda ak sa ti podari este nejaku tu kvapku vytlacit!

fruchtbar
7. apr 2010

Jeeee,kika,tak ty uz to mas za chvilu za sebou! Mne je to brucho stale tazsie a je stale väcsia ostara.... 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄
Budem drzat prsteky,nech je drobatko cim skor medzi nami!

zuvinka102
7. apr 2010

marika hej stalo ale uz ma to preslo.. bola som vyvencit nasho maleho krpca a dala som si zmrzku a vsetko je ok.. mali si kopka po zmrke takze uz to neriesim.. uvidime co ma bude cakat nabuduci tyzden 😀 😀

kikarv
7. apr 2010

no len neviem či tieto bolesti čo mám a tvrdnutie bruška mám už považovať za pôrodné alebo len signál 😕

fleury
7. apr 2010

kika uz sa ti to rozbehne, uvidis 😉

frucht to je podozriveee, ze nemas chut pratat!!! 😀

kikarv
7. apr 2010

fruchtbar a tebe nevadí že ťa predbehnem? 😅 ináč mám taký strach že by som najradšej menila s niektorou z vás alebo ešte aj dokonca s májovkamy 😅 😅

zuvinka102
7. apr 2010

inac prave mi pisala segra, ze ci nahodou uz nerodim lebo ona ma dnes narodky, a ze minule s malinkym sa dohodli na dnesnom dni a povedala, ze sa mi este po robote ozve.. a nech mu dohovaram 😅

fruchtbar
7. apr 2010

ja si myslim,ze ked pojde do tuheho,to rozpozname vsetky....

zuzadula
7. apr 2010

Kika.. ak tie sa tie signaly budu zosilnovat a opakovat.. tak ten H.hmat uz zacal ucinkovat 🙂

fleury
7. apr 2010

kika tak to ti vyjde ako pri prvej dcere mozno 3 dni pred TP 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre