Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cinocka
19. aug 2010

@kaktusik007 - no to som este ani netusila ze existuju take krasne latkove plienocky 😉

cicimon
19. aug 2010

@kaktusik007 ja latkujem ale len s obyc stvorcami na den a na von a noc jednorazovky

annika11
19. aug 2010

@cinocka na kakaničky používam kokosové mydlo na ručnoé pranie...manžel mi ho raz kúpil u nás v obchode ( Iné nemali 😀 😀 😀 dedina... 😀 ) a je celkom dobré, krásne ručne vyperiem, ale pri mrkve som bezmocná. Jedna mamička mi odporučila vyprať a nechať na slnku, že vybledne...ale to som ešte nejako nestihla, lebo stále ked som prala, pršalo 😉 😀 😀 😀

cinocka
19. aug 2010

@annika11 - presne aj slniecko je na to dobre 😉

kaktusik007
19. aug 2010

baby, co dokrmujete.... stalo sa vam, ze drobec to odmieta??? a s placom (uplne brutalnym) sa dozaduje mliecka????
prve dva razy bola mrkvicka mnam mnam, treti krat uz len par lyziciek, no a ked do toho dostal este kalerab, tak.... lyzicka a huronsky rev... 😒

karmelka77
19. aug 2010

@kaktusik007 tak skus nieco ine ako kalerab, mozno nafukuje...ja som dala cukinu zatial o.k. zajtra pridavam zemiak...moc velke zazraky nemozes cakat nazaciatku je dobre ked aspon par lyziciek spapa.

annika11
19. aug 2010

tak dnes rovnaký úspech ako včera...spapala mi pol misky a tvári sa v pohode...zlatunká, myslím, že jej chutí... 😀

cinocka
19. aug 2010

@annika11 - fuha, tu je akosi pusto 😝 no my uz hodku spinkame tak konikujem 😀

annika11
20. aug 2010

@cinocka 😉 ja som malú uložila teraz poobede tak mám trocha času.
Táááák nášmu tatkovi dnes dali dolu sadru a vymenili za obväz...takže môže aspoň šoférovať, lebo nám treba ísť na nákup. Konečne trocha vypadneme z domu 😀
Asi môžem povedať, že malá úspešne papá mrkvu, teraz počkáme 2-3 dni a dáme sa znova do toho. Baby nejaký nápad, čo ďalej? Znova mrkvičku alebo zemiačik alebo primiešať k mrkvičke??? Ktoré to už máte za sebou, poraďte... 😀 😀

cinocka
20. aug 2010

@annika11 - my uz tiez od 12.00 spinkame..zatial periem ako drak 😀 😀

annika11
20. aug 2010

@cinocka hovor mi o tom niečo, včera som 4x prala, mením malej veci za väčšie a malé odkladám...sú to stráááááášné kopy a ešte ma čaká žehlenie 🙄 😅 😀

karmelka77
20. aug 2010

@annika11 ja som primiesala zemiak do mrkvy tak to staci, ale mojmu malemu to nejak nechutilo, lebo mrkva bola sladka a tym zemiakom to trochu zhorklo...mala som v plane povodne brokolicu, ale chcela som ho usetrit toho zeleneho maglajsu🙂)) no ale asi som nemala spekulovat. Ale kazdy den davaj tieto prikrmy, nedavaj prestavku.

mona12071
20. aug 2010

ahojte maminky mozem sa k vam pridat? 😉

cinocka
20. aug 2010

@mona12071 - jasneeee 😵

fruchtbar
20. aug 2010

@annika11 my papame uz aj mrkva-zemiak-hrasok,najskor sa dvarazy nadsene netvaril,ale zvykol a pekne papa.....k veceri robievam mliecnu ryzovu kasu a zamiesam do toho presnidavku,basti to akoby tyzden nic nejedol 😀

iva87
20. aug 2010

Ahojte, tak my sme dnes vyskusali uz aj bananik, maly bol nadseny tak mu chutil, skoda, ze bol taky unaveny ze mi zaspal normalne s lyzickou v ustach, motovidlo moje malinke 😀 😀

maya30
20. aug 2010

Ahojte, joj, az vam zavidim ako tu vo velkom prikrmujete, my mame zajtra 4 mesiace ale este sa neodvazim, ked nam doktorka kazala od 5 mes. Chcem urobit kompromis a zacat o 2 tyzdne 😉 ved nic nezmeskame....
Aku velkost nosia vase deticky ? Ja som tento tyzden triedila veci a definitivne odlozila 62, obliekame 68 a je nam akurat, vyzera ze aj z nej onedlho vyrastie 😲 🙂

zuzanka.j
20. aug 2010

no baby ja cumim 😲 😕 vy uz takto prikrmujete? a ja vsade citam, ze najlepsie je plne dojcit 6 mes. a tak moj maly este nic ine okrem cajiku nemal. ale vidim ze detickam to neprekaza 😵

zuzanka.j
20. aug 2010

a cim ste zacali ten uplne prvy raz?

annika11
20. aug 2010

@maya30 to ste na tom rovnako ako my...akurát žehlím malinkaté vecičky a už aj niektoré 68čky, ktoré chcem už zbaliť a odložiť. Ked tak pozerám na tie vecičky, až ma chytá nostalgie, lebo si spomeniem, ako som ich kupovala a ako som sa radovala, ked som ich pre malinkú chystala. ked som ešte s bruškom pobehovala po dome a prala a žehlila a chystala na príchod malej šéfky 😀 😀 😀 ...a teraz už pomaly postupne vykladám 74ky, ktoré asi na jeseň už aj ponosíme 😀

annika11
20. aug 2010

@zuzanka.j ja som malej dala na skúšku, že ako to znesie, keby že jej nechutilo alebo by bolo zle, tak ešte počkáme, ale ona mi to baští jedna radosť, tak asi už ozaj vážne začneme s príkrmami 😀... ale tiež pravda, že ja už kojím 1-2x denne a väčšinou má malá um. Ked pijú detičky um, treba začať s príkrmami od 4.mesiaca, lebo potrebujú viac živín a vitamínov, ako im um poskytuje.

annika11
20. aug 2010

@zuzanka.j my sme ten týždeň začali mrkvou, to je klasika a teraz rozmýšlam, či k mrkve pridať jabĺčko alebo zemiačik...aj brokolica sa mi pozdáva, ale nie v kombinácii s mrkvou, to mi nejako nepasuje...budem musieť najprv ja ochutnať 😀 😀 😀

maya30
20. aug 2010

@annika11 presne aj mne luto tych krasnych veciciek, niektore mal na sebe ozaj iba 2-3x. Ty ich este vyuzijes pri druhom babatku, ale ja ich asi posuniem dalej, aj ked najradsej by som si ich nechala a sem tam sa nimi potesila 😢

karmelka77
20. aug 2010

baby moj maly nosi uz 80!!!🙂)) neviem ci je to tym umelym mliekom alebo preco tak rastie🙂)

annika11
20. aug 2010

@maya30 ja som si do spomienkovej krabice uložila oblečko, v ktorom sme ju doniesli z pôrodnice, aby som mala na pamiatku 😀 už tam poputoval aj jej prvý cumlík, lebo máme nový, náramok z pôrodnice...ešte tam chcem dať zopár vecičiek, takých najmilších, ktoré možno raz rebča oblečie svojmu dieťatku 😀

annika11
20. aug 2010

@karmelka77 fííííííííííííííííííííííííííííííííííííha 😀 to je ozaj valibuk

karmelka77
20. aug 2010

@annika11 len odkladaj, mne mama dala po mne dokonca plienky a detsku postielku, to je sranda kolko to ma rokov a stale sa to da pouzit🙂)

karmelka77
20. aug 2010

@annika11 mi hovor uz ho nevladzem nosit🙂) dufam ze coskoro bude aspon sediet🙂)

maya30
20. aug 2010

@annika11 ja som do tej krabice odlozila aj odpadnuty pupcek, dufam ze nebudeme sirit nejaku nakazu 😀

@karmelka77 to vazne 80 😕 ? A 74 ste kedy stihli vynosit ? 😅

karmelka77
20. aug 2010

@maya30 doteraz sme nosili 74 a uz nosime aj 80🙂) ale zas kazdy obchod ma aj ine cislovanie, ale je pravda ze minule som mu chcela kupit v tescu polodupacky a na 6-9 mesiacov sa mi to zdalo male prenho...ja neviem kam rastie tak ma to mat po kom, ale aj tak, niekedy sa az bojim ci je to zdrave, ale lekarka mi povedala ze nie tucny, iba pevny a ze ma tazke kosti...ze keby nemal faldiky vtedy mi nadava🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre