Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

miska246
28. okt 2010

@karmelka77 moje chudatko, urcite ste museli byt poriadne vystraseny, vsak? A aj Ti drobec kasle? Lebo my mame chvala bohu iba sopliky, no trapime sa s vysavacom... ☹ ☹ ☹ Uz ked ho mala zbada, spusti plac... 😔 😔 😔

karmelka77
28. okt 2010

@miska246 uz aj kasle, lebo to ci odsavam alebo nie, steka dole...a tiez vysavacom odsavame, ale zistila som aj dnes, ze ten vysavac nie je az taky problem, kupila som Nasivin ale kvapky, nie sprej a je to lepsie uz tak nevyvadza, podla mne ten Pamycon bol problem ze mu asi trochu rozdrazdil sliznicu...ved volakedy sa uz ani nedoporucoval sanorin, a Pamycon ze v podstate zmiesanina so sanorinom.

annika11
28. okt 2010

@fiffinkaa nie, ked dávam žltok, tak nedávam mäsko. Žltok dávam tak, že ho bud zapustím do polievočky k zeleninke a nechám uvariť alebo uvarím vajce natvrdo a ho vydlubnem...a polievku podávam lyžičkou.

fruchtbar
28. okt 2010

@annika11 ja mu mäsko trham na sliziky a davam vidlickou,pozuje.....rene je ako posadnuty,chce vsetko robit ako dospely.....vam asi ani nem,usim rozpravat,co robi,ked pijeme pivo!? 😅
vAjicko sme este nedali,ale uz coskoro skusime,ale ja bielko od zltka oddelovAT NEbudem.....dame cele 😉

p69majka
28. okt 2010

@fruchtbar bielko je alergén a dáva sa od roka. Uvar vajko a žĺtko vyber malému a bielko spapaj ty 🙂 . Aj ja to tak robím. To máš dobré, že mäsko ti zje na slížiky,. Ja malej zatiaľ všetko dám do nádoby a ponorným mixérom vymixujem, je to rýchlejšie a lepšie sa jej to papá. No v pohodke spapá aj roztlačený banánik len s vidličkou, kde sú väčšie kúsky.

p69majka
28. okt 2010

@karmelka77 jej tom mi je ľúto, že ste mali takéto starosti, chudáčik malý. Nemyslím si, že to bolo z Pamyconu. Držte sa! Nám vždy tieto kvapky pomohli a nikdy sme nemali zelené soplíky, iba číre. Robili vám aj výtery? Lebo naša pediatrička vždy najprv robí výter a dokonca niekedy aj nám rodičom. 🙂

fruchtbar
28. okt 2010

@p69majka no ved este uvidime,to vies,nazory sa roznia.....ved ak mu to chutit nebude....deticky vedia najlepsie!
On uz aj slize a cestoviny pozuje,za gulasom sa ide potrhat.....ja uz roztlacam len vidlickou,aj jablcka uz poje s kuskami....ale lepsie mu chuti normalnou lyzicou alebo vidlickou ako tymi detskymi... 🙂

p69majka
28. okt 2010

@annika11 no to by ma fest nasralo, hlavne, keď vieš, že malé si vieš najlepšie utíšiť Ty!

karmelka77
28. okt 2010

@p69majka nerobila mu ziadne vytery nic...neviem naozaj z coho to mohlo byt, mozno nas len skusal, to uz nezistime...ale ten Pamycon sa mi zda najlogickejsi...lebo dnes uz bolo dobre, riesim to Nasivinom a dokonca sa mu uz sopliky zhustuju...to som zvedava ako ich dam teraz von, tie riedke isli lahko odsavackou ale toto sa uz zacina lepit...🙂)) inak dakujem🙂)

p69majka
28. okt 2010

@fiffinkaa ja skôr robím také hustejšie a všetko čo sa v hrnci uvarí, tak to spolu vymixujem, vrátane mäska a aj uvarené žĺtko. Ja teda mäsko 3krát do týždňa a 1krát žĺtok namiesto mäsa. Všetko papáme lyžičkou.

annika11
28. okt 2010

@p69majka 🙄 ani mi to nehovor...ved som aj bola nasratá po celý zvyšok večera. Normálne mi to pokazilo náladu... najlepší bol manžel, ten ju pekne krásne vypoklonkoval...že nech si urobí vlastné 😀 😀 😀

maya30
29. okt 2010

@annika11 tak to je hlavne ze mas v manzelovi oporu a vies ze je na tvojej strane...
Na nas sa v poslednom case lepi smola, namiesto zapalu priedusiek ma Igi uz zacinajuci zapal pluc, dostal silne lieky, snad nebude musiet do nemocnice...ma sa drzat co najdalej od alexa aby ho nenakazil, no ale da sa to v jednom dome drzat dve deti cely cas od seba ? 😔

annika11
29. okt 2010

@maya30 och joj, nezávidím ti...to musí byť ozaj ťažké ☹ sestra má podobné problémy, dcéra jej podonáša všeličo možné zo školky a malý je taký náchylný, že stále od nej chytí...ja neviem, ja som síce nekojila dlho, ale naša má oveľa silnejší imunitný systém, ako môj synovec, čo je plne kojený...ale samozrejme, to záleží aj od iných faktorov. My malú odmalička otužujeme, nebabušíme ju veľmi, aj ked vyzeráme potom jak krkavčí rodičia 🙂 🙂
Čo sa týka môjho manžela, ja som rada, že je aký je...on je čo sa týka malej stále na mojej strane...chválabohu z tých, čo si nenechajú skákať po hlave 😉

karmelka77
29. okt 2010

@maya30 no teda zapal pluc, chuda aj on z toho musi byt hotovy...ja vidim uz len tie sopliky co robia a nie to este zapal pluc...tak nech to zvladnete doma...🙂))

karmelka77
29. okt 2010

@annika11 s tym kojenim si myslim aj ja to co ty....ale ono je to naozaj rozne...vcera som niekde citala ze dieta ma byt do 5 rokov chore aby bolo dalsich 50 rokov zdrave🙂)) tak sa musime pripravit, ja tiez cakam kedy mi niekto chrstne do tvare ze maly je chory koli tomu ze nebol kojeny, no ale co uz...je to prvy krat a uvidime ako to bude dalej...preto s nim chodim aj plavat, predsa len kolektiv deti, pri plavani a saunovani si vybuduje imunitu...no ved cas ukaze...

norika30
29. okt 2010

ahojte 🙂 osobne si nemyslim, ze by to suviselo s kojenim, ci je dieta casto alebo menej casto chore , moja segra oboch synov kojila dobre ze nie do dvoch rokov a maju alergie na vsetko co sa len da a zvyknu byt aj chorí. a ja som s kojenim musela prestat, mala mi nezniesla moje mlieko ☹, nemali sme na vyber...

juliap
30. okt 2010

babky, to ci je mimco chore, vobec podla mna nezalezi od kojenia ... martinka bola kojena "len" 8 mesiacov a 1x bola chora az v skolke v 2.5 roku, potom zas dlho nic az v 3.5 roku dostala ovcie kiahne, potom mala parkrat nadchu, ktoru sme nejak neriesili ... emka bola kojena do 2 rokov a hned, ked sme skoncili, tak chytila rovno zapal pluc ... ale teraz sa napr obe drzia, klop, klop, klop, za posledne 2 roky boli len nachladene a emka mala chripku a inac nist ... no dufam, ze to nezakriknem, ale ja som taka maminka, co s kazdym zakychnutim hned nebezi k dr ...

juliap
30. okt 2010

a este som zabudla, vela si myslim, ze nam pomohlo, ze chodime von za kazdeho pocasia aspon na pol hodky, s dievcatami som tak bola od malicka, aj ked mali nadchu, tak sme v pohode isli na prechadku, cerstvy vzduch pomoze hockedy lepsie, ako 100 kvapiek a liekov ...

karmelka77
30. okt 2010

@juliap my tiez chodime stale von, aj ked prsi, aj ked fuka...cele dni sme vonku...a vidis...ale stava sa, viroza si nevybera 🙂)) jasne ze to nezalezi od kojenia, ale moja mama napriek tomu ze nas kojila len chvilku, chvilka je tak tri mesiace mi nevedela odpustit ze u mna to neslo a uz vtedy mi hovorila ze aby nebol koli tomu stale chory...no co uz, pri detoch to brala tak a pri vnucati tak...

karmelka77
31. okt 2010

Ahojte, tak ako ste zvladli casovy posun??? My super, maly sa zobudil podla stareho casu o 3.00 v noci asi si posunul hodinky a potom vstaval po starom o 7.00 ja som mala na mobile 6.00 tak som si vdzichla ze booze...a zrazu som zistila ze mobil sa mi prestavil sam, takze bolo uz 6.00 po novom🙂)) poobede mi spal 2,5 hodiny takze ukazkovo vsetko zvladol...inak chcela som Vam povedat ze ak by ste niekto chceli kupovat detsku autosedacku Concord Triamax do auta v Predeti maju super akciu - da sa kupit o polovicu lacnejsie teraz - normalne stoji 199 EUR a maju ju za 99 EUR🙂) styri farby, ale na nete nemaju tuto akciu uvedene, je to iba v obchode...🙂)

p69majka
31. okt 2010

@karmelka77 ahoj. my sme vstávali o deviatej, čiže o ôsmej. Malá išla spinkať včera večer neskôr , lebo sme boli u sestry tak okolo 9 a zobudila sa až o 3 teda 2, potom o 6 teda o 5 a spinkala teda do tej 8. Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, asi nie. no to je jedno. Prosto spinkala pekne. Cez deň spinkala ako zvyčajne tri krát a teraz akurát zaspinkáva, tak tu ťukám a odbehujem kukať. No už vyzerá ticho, tak asi zalomila. 🙂 už spinkáme, akurát som ju bola pozrieť. No super rýchlo zaspinkala, moje zlato malé. Ešte k tomu kojeniu, tak ja som sa tiež naplakala,keď to nešlo. No ja mám ploché bradavky a nezabijem sa, stále mi to len krvácalo a ja decku piť krv dávať teda nebudem. Mňa naopak v rodine všetci podporovali a videli ako sa trápim a ako malí /lebo problémy tie isté som mala aj pri staršom a aj teraz pri Sárke/. Ja obdivujem každú ženu, ktorá kojí, ale keď to nejde ,tak to nejde. Vešať sa kvôli tomu nepôjdem. Svojim deťom by som dala všetko na svete, no hold každý nemá to šťastie, že môže dojčiť hocikedy a hocikde ako dlho chce. Ja sa dosť teraz natrápim, aby som do nej mlieko z fľašky dostala a nikto iný ju nenakŕmi, iba ja. Ona proste potrebuje kľud a niečo do ruky a potom vypije. Tuhé je teda ukážkovo, tak som spokojná. Myslím si, že či kojené alebo nekojené, každá tá mamina si tie detské choroby prejde.

p69majka
31. okt 2010

@juliap ahoj. ja som s Filipko chodila von, aj keď mrzlo a pršalo. Pekne dáždnik a pláštenku a denne aj dva krát a aj tak bol stále chorý. Má reflux, astmu, alergiu. Myslím, že niektoré veci sa ovplyvniť nedajú. Všetko je v rukách božích. Teraz má 5 rokov a je oveľa menej chorý ako predtým. S malou Sárkou tiež chodím každý deň vonku, ale keď je moc škaredo, tak nie. Nepotrebuje chorú maminu. 🙂

karmelka77
31. okt 2010

@p69majka tento cas im bude asi vyhovat viac ako ten predtym, ved uvidime🙂)) ja mam tiez ploche az vpadnute bradavky, nejak som tomu nevenovala pozornost v tehotenstve ma ani nenapadlo zeby s tym mohol byt problem, myslela som ze maly sa narodi prisaje a ide to...boze ved moja velkost je 90 F!!! No a do toho sa pridali dalsie faktory, porod na zaciatku 37 TT, cisarsky neprrilozili mi maleho vobec, doniesli ho az po 6 hodinach a aj to som sa nemohla hybat a dali ho vedla mna, nikto sa nesnazil mi ho prilozit a ja som nemohla...mlieko sa mi akoze rozbehlo na 4 ty den, kedy maly uz pil skoro 60 ml. umeleho mlieka, moja psychika...no vela toho bolo...ale uz mi to je jedno, co sa zabijem ked to neslo?? Sranda, ale ja som iba tak poznamenala tu na MK ohladne tej chorobnosti a ako ste mi pekne vsetci napisali...dakujem🙂))

p69majka
31. okt 2010

@maya30 ahoj. je mi to ľúto. no nedá sa to. Sárka tiež chytila, keď mala 2,5 mes. od Filipka ovčie kiahne a čo sme sa mali odsťahovať? To mám rada také názory, no čo máš dva domy? Rodina má byť po kope nech sa deje čokoľvek. Ja by som teda nikdy decko nikde nedala, keby bolo choré. Veď aj ten 9-ročný ťa potrebuje tak ako to malé bábino. 😉 držkajte sa. 🙂

annika11
1. nov 2010

my sme zvládli posun času, super na 1*
Malú som večer dala spinkať o hodinu neskor a zobudila sa mi presne o hodku neskôr, takže podľa nového času tak ako inokedy ráno o 6.30, vypila mliečko a spinkala ešte do 9.00, včera večer som ju už uložila normálne o 20.00 a zobudila sa tak ako vždy 6.30 podľa nej by sa dali nastaviť hodiny 😀 😀, takže my sme to zmákli úplne v pohode.

fiffinkaa
1. nov 2010

@annika11 tak to je fajn, my sme to zase nejak extra neriešili a ani nepocítili, malý je velmi prisposoboví a tichej povahy...na ranné papanie ho musím budiť, keby som mu nedala ráno flašu spal by aj do desiatej 😀 , no len ten režím musí byť, tak my sme spokojný 😉
ohladom papania sme vás už tiež dobehli :
7:30 mlieko 270 ml
10:00 ovocný príkrm
12:30 zeleninový príkrm a masko, alebo žltko, 12:45 mlieko 15Oml
16:30 mliečna kaša
20:30 mlieko 300 ml
a inak hladám tie jogurty v tesku od nestle, čo tu niekto spomínal a nevieme ich náájsť...už by sme chceli vyskúšať 🙂

norika30
1. nov 2010

ahojte 🙂 no moja mala princezna vstava teraz okolo pol piatej ☹ , zvykla o pol siestej..., aj ked ju ulozim neskor, nepomohlo to... ☹

karmelka77
1. nov 2010

@fiffinkaa jeeezis kolko mliecka vypije🙂)) to ja som stresovala ked mi pil 220 ml...🙂) my vypijeme rano tak 150 ML. A VECER TIEZ +- 30 ML.🙂) a to preto ze on iba tolko vytiahne🙂) kolko vazite? Lebo moj ma 9.5 kg a zda sa mi to dost...ale ked vidim Vas jedalnicek, tak neviem aky by sme boli🙂))) ale hlavne ze chuti🙂)

fiffinkaa
1. nov 2010

@karmelka77 no predstav si, že malý mi pil na 3 den v porodnici 110ml, bol totálny papák, to v zošitku kde boli písané detičky pred nami čo vypili, tak takých 20 - max 30ml!!!...no on to ma takto už naučenéé, ostalo mu to 😝 ..bez 300 ml si nevie nečeru predstaviť 😀 😀 😀 , neviem kolko vážime, na poradnu nás dali až okolo 23.11 a hned aj na preočkovanie..., malý nie je nejak tučný, lebo bude vysoký, my sme obaja, ja mám 176 a moj 186, takže má byť po kom 🙂..neviem dúfam že mu to mlieko nemože nejak uškodiť, ked on tak lúbi 😵

fiffinkaa
1. nov 2010

@karmelka77 oblečko nosíme už na 9 - 12 mesiacov 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre