Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

lenocka84
20. dec 2010

@annika11 tak my sme sami ale je to malicky bytik
ale lepsie ako byvat u rodicov, by ma porazilo
ked to uz bude dorobene bude to super

annika11
20. dec 2010

@lenocka84 potom už budete mať pohodičku 😀 😀 😀

lenocka84
20. dec 2010

@annika11 to ano a hlavne poriadok, lebo teraz su tu este same krabice 😠

karmelka77
20. dec 2010

@lenocka84
@annika11 baby ale krpci nemusia vobec stvornozkovat, kolko je takych deti ktore to preskocili a rovno chodili...moj maly sa mi taha tiez stale do stoja a ze na styri ani omylom🙂)) ja uz od toho padu nespustim z neho oci, strasne vymysla...len sa otocim inde a uz sa pretaca a natahuje...🙂)) a ked zacnu chodit no koniec... uz vobec nic nespravime...🙂)) my mame v dome 4 izby a stale sme aj tak v obyvacke, tu to uz vyzera ako v herni, tv zapnuta cely den a vsetko povytahovane, takze uplne staci jedna dve izby🙂) na ten bordel...

lenocka84
20. dec 2010

@karmelka77 ja som viacmenej pisala postup na aky "tlacia" lekari
a ze sed ide z toho stvornozkovania, ale kazde dietatko je ine
ani neter ani synovec nestvornozkovali, takze by som sa necudovala keby ani patko nie

karmelka77
20. dec 2010

@lenocka84 jasne oni maju predstavy ako to ma byt, ale ked nieco nie je tak uz kricia...🙂)) minule som videla v obchode taku podlozku na ucenie sa po styroch...sranda, ale naco, ked nechce nenauci sa to...som zvedava ako si dane, lebo ten moj len z brusakov zatial sada...

lenocka84
20. dec 2010

@karmelka77 aj patko sa snazi ist z chrbta na sedenie, oprie sa o ruku a snazi sa, mozno sapodari 🙂

annika11
20. dec 2010

@lenocka84 my sme mali s manžom, svadobné dary tri roky napchaté kade-tade, pod posteľou avšade, takže viem, o čom to je 😀 😀 😀

annika11
20. dec 2010

@karmelka77
@lenocka84 my sme moje krsniatko kedysi so sestrou učili štvornožkovať, ale preto lebo má DMO a nevedela poriadne chodiť veľmi ťažko jej to išlo a ani liezť dajako nechcela....tak sme zobrali osušku, dali jej pod brucho a trocha zdvihli 😀 😀 😀 a hned liezla jak malý ďábel 😀 😀 😀

lenocka84
20. dec 2010

@annika11 snad to poriesime aby dobre bolo
a pomohlo to s tou osuskou? to je super

annika11
20. dec 2010

@lenocka84 pomohlo, ale zároveň sa naučila aj chodiť, takže to bolo len také ,,doplnkové,, 😀 niektoré detičky majú ťažký bembel ( bruško) 😀 😀 😀

p69majka
20. dec 2010

@annika11 ahoj. my tiež dozadu štvornožkujeme. 😀 dopredu sa iba kníše a potom sa zvalí na brucho. Ale zo štyroch sa pekne dá do sedu. V postieľke sa dáva na kolienka a už aj zo dva dni na nohy. To zaspávanie je ako kedy. niekedy zaspinká pekne pri rádiu a niekedy reve ako najatá, div, že nevyskočí z postieľky a plače ako keby sme ju tam odložili naveky. 😉

annika11
20. dec 2010

@p69majka my našťastie zo zaspávaním problém nemáme 😎 ale ked už objavila, čo všetko sa dá robiť v postieľke, trocha sa to natiahlo 😀 😀 naša sa tiež tak knísala, ale ked ju lákam s hračkou, urobí asi dva posuny vpred, tak na tom usilovne pracujeme 😀 😀 😀

Čo myslíte baby, mohla by som malej napiecť muffinky? dala by som tam iba žltka, celozrnú múku, možno by som popučila banánik...podľa receptu mi tam ale idú 2dcl mlieka, tak neviem, či tam dať obyčajné krabicové alebo dojčenské...alebo ryžové mlieko,príp. ovsené by som tam mohla dať, lebo ked dám dojčenské, to by sme hned museli všetky zjesť nie? lebo píše na krabici, že spotrebovať do 2 hodín

karmelka77
20. dec 2010

@p69majka u nas je to zo zaspavanim divne, ked ho davam cez den spat vzdy strasne place...aj ked sa zobudi, budi sa s placom, ale ked vecer po kupani a papani ide spat, polozime ho do postielky, vypneme svetlo, odideme a on zaspi bez pipnutia...nechapem...🙂))
@annika11 ja by som dala normalnu hladku muku, to zevraj uz mozu...a s tym mliekom radsej zarob dojcenske...myslim ze ked bude zapecene tak to netreba spotrebovat tak rychlo...to sa len preto pise, lebo napr. Beba zachvilu zgrckavie ked sa hned nevypije...ved skus🙂) ja este stale nemam odvahu mu nejak robit jedlo akoby nam...mame povolene aj torchu solit a cukrit a ked si zoberiem zeby som mu mohla spravit kludne to co nam, napr. spenat, zemiaky a zltok k tomu, sa neviem nejak odhodlat🙂)) ale budem musiet zacat🙂)

aaangella
20. dec 2010

ahojte babule napiste mi prosim kolko za den vase deti vypiju caju alebo vody ??? mne iba nedavno zacala pit caj a kazdy den sa snazim ho do nej dostat a dostanem tak 70 ml zda sa mi ale ze je to malinko

karmelka77
20. dec 2010

@aaangella to mas super, neboj sa, moj nepije vobec uz skoro dva mesiace, len vcera sa mu nejakym zazrakom poadrilo vypit 200ml. a dnes iba 40ml. Odmietal pit uplne...lekarka to nejak neriesila, ze mame skusat aj lyzickou, ze to sa napravi...

aaangella
20. dec 2010

@karmelka77 no mne tiez vobec nepila a tak isto doktorka mi povedala ze si berie tekutiny z mlieka ale aj tak sa mi zda tych 70 malo ale aspon daco

karmelka77
20. dec 2010

@aaangella kde chodis k lekarke? Si minule pisala ze si bola na Daxnerovom, ci nemame tu istu🙂))

karmelka77
20. dec 2010

Baby davali ste uz niekto krpcom mliecko s kasou? Hami, alebo Nestle? My sme to skusali vcera a vyzera ze chutilo...teraz mu to idem dat na noc, Nestle ma take ze su sytejsie...skusam vsetko, aj ked maly prespi celu noc a dost dlho spi, vcera spal od 19.00 - 06.00 a nechce si to ani nahodou posunut...🙂))) myslim to ranne vstavanie...vecer nevydrzi dlhsie...

aaangella
20. dec 2010

no ja som tam totiz pracovala a mam oblubenu tu lekaren aj kocky co tam robia .Lekarku mam v Samorine .Inac ked som tam pracovala detske doktorky boli Smetanova a Raskova mas jednu z nich ?

aaangella
20. dec 2010
karmelka77
20. dec 2010

@aaangella nie Krupcovu mam🙂))

aaangella
20. dec 2010

@karmelka77 tak tu nepoznam a co ti ona hovorila na to ze nepije je to v poriadku ?

karmelka77
20. dec 2010

@aaangella ona prisla asi namiesto tej Smetanovej...no v poriadku to nie je, ale ze kym cika tak je dobre...ale mam sa snazit skusat akokolvek len aby pil...ze poharikom, lyzickou, mam odstavovat ovocie a aj pridat cukor keby to nechcel...my mame totiz este aj problem s kakanim a asi je to aj koli pitiu...

aaangella
20. dec 2010

@karmelka77 arandaebo aj moja ma problem s kakanim tak potom je to isto koli pitiu

aaangella
20. dec 2010

@karmelka77 boze to co mi tam naskakalo uz ani pisat neviem

karmelka77
20. dec 2010

@aaangella ale sranda, lebo teraz co pocuvam ze v tomto mesiaci nejak vela babatiek s tym ma problem...nie sme jedine...a vsetky maju rovnaky priebeh, nepiju, nekakaju a ani nejedia ovocie...tvoja papa ovocie?

aaangella
20. dec 2010

jasne ze nie iba banan a ten ju totalne zapeka ja jej davam vyzivy tie ma rada a potom tie vyzivy od Nestle broskynovu s cerealiami miluje a aj cucoriedkovu ale najviac jej chuti activia kysla tieto jedla striedam kazde doobedie tebe co papka?

karmelka77
20. dec 2010

@aaangella mne uz ani vyzivy nechce, tak davam jogurty..

aaangella
20. dec 2010

@karmelka77 no co uz narobime s tymi nasimi drobcami .Od zajtra jej budem nukat stale caj napisem ti zajtrajsie skore zatial

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre