Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

p69majka
27. dec 2010

@annika11 fenistil je antihistaminikum. je všeobecne na alergické reakcie. 🙂

annika11
27. dec 2010

https://www.starostlivostodieta.sk/krmenie-a-od...
http://klinikbox.sk/dite.php?page=clanky&ad=46&...
tu som napríklad čítala, že rybky môžu ....je veľa potravín, pri ktorých sa názory rozchádzajú
pokiaľ nemala nejakú alergickú reakciu, tak to neriešim

annika11
27. dec 2010

@p69majka 🙂 ja viem, som si preštudovala poctivo leták, len sa mi to tu nechcelo rozpisovať dikes, že si to spomenula namiesto mňa

karmelka77
28. dec 2010

@annika11 ked som bola nedavno s malym v poradni som s pytala co moze maly, povedala ze vsetko okrem ryb, mlieka, cokolady a orieskov...a ze ked rybu tak od roka a aj to iba Pangasiusa, co ako sa to pise, lebo ten nema kosti...tak neviem a to moja lekarka je stara skola a myslim ze v tom co mozu a co nie velmi benevolentna...ja tiez inak ked som kupovala v Rakusku vyzivy, tak vo vyzivach od 6 mesiacov bol cokolada, tak to som radsej nebrala...no neviem, tak snad je to o.k. aj ked sa to da skor...🙂)) no s tymi liekmi je to des, ako im to dat...nas Filipko je v tomto zaujimavy ukaz, lebo akekolvek lieky odmieta, ale ked mu davame vecer Vigantol, mame na to take kvapatko, tak ked ho zbada sam pekne otvori usta ostatne lieky, ked dostaval ked bol chory, to boli boje🙂) a to som do caju nemohla davat lebo mi ho nepije, iba niekedy...🙂))

karmelka77
28. dec 2010

@p69majka ved to ze n alergiu, preto som myslela ze im to dala na kasel...lebo na soplik som este nepocula ze sa dava fenistil...pri kasli sme dostali sirup s antihistaminikom, to chapem, aby ich to nedrazdilo na kasel...ale ved jasne ze neviem, j beriem ine silne veci na sopel a kasel ked mam, tak v tomto sa nevyznam🙂))

annika11
28. dec 2010

@karmelka77 nám aj v lete, ked mala soplíky predpísala dr. fenistil...zatiaľ sme nič iné ani nebrali, akurát teraz sme kúpili sinupret na ten kašel, rozpúšťa hlieny, ale má fakt otrasnú chuť brrrr 🙄 našťastie pije čajík tak doňho som jej to dala a zatiaľ ma neodhalila 😉

maya30
28. dec 2010

ahojte 🙂 tiez pocujem prvykrat ze fenistil niekto dava na sopliky 😕 no ale kto bude spochybnovat doktorku, hadam vie co robi 😅
u nas bol s liekmi neskutocny problem, maly mal 2 sirupy na kasel a na rozpustanie hlienov, bral to rano a vecer a vzdy sa povracal, tak som mu davala najskor len trosku, vyvracal sa a potom chudacik musel spapat zvysok....toto by som uz nechcela zazit, bolo to hrozne ...

@karmelka77 vigantol sa ma davat do mlieka - vam kazali len tak nakvapkat do ust ?

p69majka
28. dec 2010

@maya30 ahoj, ja dávam väčšinou do mlieka, ale do toho ktoré viem, že vypije celé. inak na lyžičku dám trošku mliečka a do toho dám dve kvapky Vigantolu a šup do ústočiek 🙂 .

p69majka
28. dec 2010

🙂 už tu malá vyťahuje zase noviny spod stolíka, musím ísť. 😀 asi máme málo hračiek!

karmelka77
28. dec 2010

@maya30 nikto mi nehovoril ze do mlieka, jedine to mi povedali ze keby to nechcel ze mu to mam dat do mlieka, ved pri tych dvoch kvapkach by sa donho dostalo minimum keby som mu to dala do mlieka, lebo vacsinou mi nevypije vsetko...🙂)) tak kvapkame a potom papa, takze to aj zaje...🙂)

annika11
28. dec 2010

@karmelka77 my dávame vigantol do mliečka, ale dám na lyžičku, kvapnem do toho a spapá, noa potom zapije zvyšným mliekom

karmelka77
28. dec 2010

@annika11 a co by sa mohlo stat ked sa to nedava do mliecka?

annika11
28. dec 2010

@karmelka77 no to ti ja neviem, ja som v príbalovom letáku čítala, že je vitamín lepšie rozpustný v mlieku ako v čaji, ale nemyslím, že to nejako veľmi ovplyvňuje jeho účinok, inak by na to upozorňovali viac, toť môj názor 🙂

cicimon
28. dec 2010

@karmelka77 vit. D sa rozpusta v tukoch/olejoch, preto sa to ma podavat s mliekom, pre lepsie vstrebanie.... caj tuk ani mlieko neobsahuje

evitamarko
28. dec 2010

ahojte dievcata..
Fenistil predpisuju niektori doktori, aby detickam odpuchla sliznica v nosteku a aby sa im lepsie dychalo pri nadche...
chcela som sa Vas spytat, aku zeleninku davate detickam (ja stale dokola kombinujem hlavne mrkvu, petrzlen, kalerab, broko, zemiak, tekvica, cukyna ) Moj maly je narodeny 1.aprila, cize o chvilu bude mat 9 mesiacov, a zatial som mu nedavala ziadne strukoviny (fazulka, sosovica, hrasok...atd) niekto tvrdi ze az od roka...co vy na to?
Co sa tyka ryb, poculasom ze sladkovodne ryby sa mozu papat od 10 mesiaca..ja som zatial nedavala, ale asi uz tiez zacnem...
dakujem za odpovede 🙂

karmelka77
28. dec 2010

@annika11
@cicimon len n vysvetlenie, ja to robim tak ze ked ho okupem, a obleciem do pizamka, dam mu kvapky rovno do ust a hned na to pije mliecko...takze by to malo byt o.k. nie? nedavam mu to ze cez den hocikedy, vzdy to robim takto...

cicimon
28. dec 2010

@karmelka77 neviem... ja jej ich davam tak, ze pred vecernym spanim jej na lyzicku dam trosku mlieka + 2kvapky a ked to vypije tak jej dam riadne cucat MM

annika11
28. dec 2010

@karmelka77 podľa mňa je to dobre 🙂

karmelka77
28. dec 2010

@cicimon tak mu to zacnem robit inak a ked pojdeme najblizsie k lekarke spytam sa na to...aj ked nevidim v tom rozdiel, jedine zeby sa ten vigantol rozpustal v tom mlieku, to by som chapala...ale iba v momente ked sa poda...ale diky za rady, ani neviem ako sme sa k tomuto dostali🙂))

cicimon
28. dec 2010

@karmelka77 ved zisti a daj vediet... mne vyslovene nakazala ze podat spolu s mliekom

karmelka77
28. dec 2010

@evitamarko s tou zeleninou je to o.k. mne sa tiez zdalo ze stale tocim to iste a lekarka mi povedala a aj som to niekde uz citala ze pre nich je to v pohode, ze oni to maju pestre...len to treba kombinovat pestrejsie a nie tie iste kombinacie stale...co sa tyka ryb neviem, ja sama ich neznasam, tak si neviem predstavit ako to budem jemu pripravovat, lebo mi to straaasne smrdi, ani do ruky to nechytim🙂)) a strukoviny by som este pocakala...ja teraz nedavam ani kalerab ani nic co nafukuje, lebo mame problem s kakanim🙂) ale tiez si myslim ze az od roka.

annika11
28. dec 2010

@evitamarko ahoj 🙂
ja som malej dala zo strukovín už hrášok, skúšala som čo z toho bude, či ju nebude nadúvať a tak, ale bolo to v poriadku. Ale z tých ostatných strukovín nejedla ešte žiadne, ešte počkáme, aj ked som niekde čítala, že červenú šošovicu môžu papať. Čo sa týky tej sladkovodnej rybičky, ja som malej urobila na štedrý deň ako sviatočné menu...dočítaš sa všeličo, čítala som, aj po roku, aj od 8. mesiacov, na fľaštičke, čo sme kúpili v maďarsku bolo od 7. mesiacov. Ak je rybka z overeného zdroja, podľa mňa môžeš dať trocha ochutnať a uvidíš. Naša nemala žiadnu reakciu.
Ja už malej dávam aj chlebík s rastlinou nátierkou, ale nie čerstvý chlieb. Skôr ho však len ochutnáva po troške, lebo ešte nemáme zúbky. Vaječný žltok, ryžu, cestovinky, proso, detskú krupicu, krúpy...toto všetko už môžu. A mliečne výrobky, myslím, že okrem tvarohu už môžu skoro všetko.
Všetku zeleninku čo dávaš dávam aj ja a nedávno som jej pridala ten hrášok a špenátik.

annika11
28. dec 2010

@karmelka77 ja nevidím žiaden rozdiel v tom, či dostane kvapku dopredu alebo na lyžičke 😉 myslím, že to až tak nezaváži, aj tak to zapije nakoniec mliekom a skončí to tam kde má 🙂

karmelka77
28. dec 2010

@annika11 zacnem davat na lyzicke, teraz som citala navod, a uvidim co povie lekarka, ale k nej ideme az vo februari, pokial nic mimoriadne nebude🙂)) ale je to zaujimave🙂)

evitamarko
28. dec 2010

@karmelka77 My sme mali tiez problemy s nafukovanim bruska..tak som opatrna so zeleninkou ktora naduva...Co sa tyka toho vigantolu...tiez ho davam na lyzicke s mlieckom, aj ked si myslim ze je jedno ci sa mu to zmiesa na lyzicke alebo v brusku - podstatne je, ze sa ma uzivat spolu s mlieckom...

evitamarko
28. dec 2010

@annika11 Jou, je to pravda ze vsade pisu nieco ine, a dokonca aj nase pediatricky maju na kopec veci ine nazory..co sa mi nepaci, ale co uz...nic sa s tym neda robit, treba si asi len intuitivne vybrat zlatu strednu cestu 🙂

annika11
29. dec 2010

@evitamarko ano, to je pravda, už aj tu sme v diskusii veľa krát prišli na to, že čo lekár, to názor a málokedy sa veru zhodnú...no čo iné nám ostáva, ako počúvať svoj vlastný inštinkt 😀 a rady vlastnej mamky občas 😀

maya30
29. dec 2010

ahojte baby, vy co ste z vacsich miest, kedy vypuknu vypredaje ? Mam na mysli HM, ale viem ze aj tesco mava velke vypredaje na detske oblecenie

miska246
29. dec 2010

@maya30 Myslim, ze v Tescu uz vypredaje na oblecko spustili, akurat dnes sa tam chystame na prechadzku 😉

z.valovic
29. dec 2010

@maya30 V tecsu už vypredaje sú,len sa tam treba prehrabávať....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre