Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
31. jan 2011

@aaangella trpezlivost a ked ti zacne plakat naozaj nechaj to tak, iba davaj pozor aby nedostala zachvat revu...postupne si zvykne...

juliap
31. jan 2011

@annika11 dobre si sa rozhodla s tym malovanim ... tie nalepky totiz musia byt nalepovane na uplne hladky povrch a na nasich sterkach to je na figu ... ja so segrou sme tiez malovali s temperkami priamo na stenu radsej a teraz mam tiez uz namety a chystam, ze na jar nieco namalujem malemu nad postielku ...

hej a ideme sa pochvalit, dnes nam vykukol 1 zubcek, ani sme neteplotovali, len bol jarko vcera poobede trosku nervoznejsi a dnes, ked sme isli na prechadzku, ta hovorim, ze porazi, ten zub tam vidiet v dasne a furt neni vonku a dala som mu prst do pusy a zub uz vonku ... 😀

aaangella
31. jan 2011

@karmelka77 dnes sa nam to nepodarilo lebo sme boli vonku a tam si dala dvoj hodinoveho slofika ale dufam ze zajtra sa podari a kolko ju tak normalne mozem nechat plakat nemyslym ale histeriu normalny plac ????

p69majka
31. jan 2011

@aaangella ja nechám chvíľu plakať, potom prídem k nej, pomojkám, bozkám a dám ľahnúť. no malá sa mi stále stavia a trvá jej niekedy dlho kým zaspinká, ale nakoniec vždy zaspí. Ona nejak strašne nereve, skôr tak piští, ani slzy nemá. to už je také vydieranie, lebo vie, že prídem. dakedy musím zostať a kývať s postieľkou a zaspinká. 🙂

karmelka77
31. jan 2011

@aaangella no ja neviem, nas place max. 15 minut a potom zaspi🙂)) ved budes pocut podla intenzity, oni najprv placu, potom par sekund pauza, potom pomrnkaju🙂)) skus...

aaangella
1. feb 2011

@karmelka77
@p69majka nedari sa nam zaspat uz nemam nervy mala je hore 4 hodiny unavena je totalne a stale v tej postielke nechce zaspat ona sa mi tam chichoce potom place potom chichoce ja potrebujem aby uz isla spat takze ideme do kocika

karmelka77
1. feb 2011

@aaangella to chce len vydrzat, takto ju to nenaucis🙂)) ked sa nechal zlomit moj Filipko s ktorym som byvala 3 x denne vonku koli tomu tak by sa mala dat aj ona...ale ked strieda plac so smiechom tak ta iba skusa....oni maju uz teraz vlastnu hlavu uz si velmi dobre uvedomuju ako mozu s nami kyvat....

aaangella
1. feb 2011

@karmelka77 ja viem ze to skusala dala som ju do kocika a do 30 sekund zaspala no co uz zajtra skusim znova lebo keby bola este dlhsie hore to by nebolo dobre lebo vecer mi chodi spavat o 18-30 takto poobede potrebujem aby sa o tej pol 4 uz zobudila .Sranda vecer ju polozim a hned zaspinka do par minut mslela som ze ci jej nevadi ze je svetlo ze keby bola tma v dome mozno by isla spat no ja ti neviem mam vela kamosiek co zatahuju cez den zaluzie mozno je na tom daco pravdy

karmelka77
1. feb 2011

@aaangella aj ja zatahujem zaluzie cez den a este aj zavesy🙂)) inak mame rovnaky rezim asi, nas chodi spat medzi 18.45 - 19.00 a tiez potrebujem aby do 15.00 spal, ale napr. vcera mi spal poobede iba tristvrte hodinku do 13.45 a predstav si vydrzal ale ked papal zaspal pri jedeni a potom ho mm spiaceho iba preniesol do postielky, toto sa nam nestalo ani ked bol babatko🙂))

aaangella
1. feb 2011

@karmelka77 mne vstava okolo 6 pol 7 potom ide spat o 9 pol 10 to spi dve hodiny a poobede uz len taku hodinku mame to podobne a rano ti kedy vstava? mne sa dakedy stalo ked bola babo ze mi zaspala pri jedeni cez den a polozila som ju do postielky ale to mohla mat take 3 mozno 4 mesiace

karmelka77
1. feb 2011

@aaangella no my rano vstavame tak o pol 6 tej, niekedy o 5.00 malokedy sa stane ze po 6.00:))) potom ide spat o pol 10 tej a spinka niekedy aj dve hodky, a potom poobede okolo 13.30 - 14.00 tak hodku alebo hodku a pol...no a potom az na noc🙂))

aaangella
1. feb 2011

@karmelka77 aj my skoro to iste aj nam sa stane dakedy ze vstane o pol 6 ale v noci sa ti uz nebudi vsak ?

karmelka77
1. feb 2011

@aaangella nebudi sa uz davno asi od konca druheho mesiaca prespi celi noc, sem tam ma take ze zrazu plac ale ked ho nachvilu vyberiem a preberie sa je dobre a dam ho znovu spat do postielky...ale zistila som ze to robil ked mal problemy s kakanim, lebo ako teraz prestali tak sa uz malokedy stane ze sa zobudi...

lenushka
1. feb 2011

@aaangella Ahoj 🙂 My mame taky ritualik. Maly mi opät spinka len raz denne, takze o pol jednej ideme do izby, zatiahneme spolu zaluzie, niekedy sa este spolu popozerame predtym z okna a maly uz vie, ze ide spinkat, lebo si hned strci palcek do pusinky a obcas zacne mrncat. Dam ho do postielky, to uz je plac 😀, dostane flasku - plac prestane a odchadzam 🙂 Odkedy sa nam stavia, tak bojujeme asi aj polhodku, ale zaklad je nevyberat babo, ked uz je v postielke.. Drzim palce 🙂

aaangella
1. feb 2011

@lenushka dakujem za radu a kolko ti spinka ked haja iba raz denne ?

lenushka
1. feb 2011

@aaangella 🙂 Spinka mi obcas 2 hodinky, väcsinou 2a pol, ale vie aj 3 hodinky 🙂 Este som neprisla na to, od coho to zavisi, ale väcsinou 3 hodky potiahol, ked som si lahla aj ja 😀

p69majka
2. feb 2011

@aaangella ahoj. mne včera tak malá poobede zaspávala hodinu. už by som ju aj vylátala 😀 . no na nervy, to isté ako ty. zaspala o desať päť a to po 4 hodinách. spala tak 3/4 hodku. už nám trčí kúsok spodného zubčeka, tak je ešte aj urevaná. akosi aj kašľať začala. uvidíme, či nepôjdeme k lekárke. ☹

p69majka
2. feb 2011

ahojte dievčatá. máme kúsok spodného zúbka. malá je nervózna a akosi aj kašle. najhoršie, že máme na budúci týždeň očkovanie ☹ . dúfam, že to má len zo zúbkov. dávam jej sirupček a inhalujeme. snáď to zaberie. 😉

aaangella
2. feb 2011

@p69majka no ja som vcera stratila nervy a dala som ju do kociara dnes sa chystam na to znovu vyskusat to .Super a to mate prvy zubok ? jak to zvlada?

aaangella
2. feb 2011

@p69majka aky sirup davas ? nam dost pomahal Hedelix je robeny z brectanu 3 dni a bolo po kasli

p69majka
2. feb 2011

@aaangella ahoj. ja som už doma hedelix nemala, tak som jej dala 0,5 ml Calcium Chloratum. to mi lekárka poradila. hedelix mám radšej ,je chutnejší. to máme prvý zúbok, konečne. je uplakaná a bojím sa, aby z toho aj neochorela. ☹ hlavne kvôli tomu očkovaiu. teraz spinká od 11, ale už dva krát zamrnkala. no nešla som k nej a zaspinkala. mne spinká hore v spálni a ja mám dolu babyphone. nikdy nejdem hneď hore, lebo niekedy ešte zaspí a kedy ma zbadala už by bolo dospaté. 😀 musím ten hedelix dnes kúpiť. idem dnes konečne na masáž s chrbátom, tak sa tešííííííííííííím. 🙂

aaangella
2. feb 2011

@p69majka vauuu aj ja by som sla hned dnes u mna bola kamaratka s rocnym babom tak sa hrali hrozne boli zlate uzasne ja tu nemam nikoho s babom tak mi to az luto doslo lebo ked som ich videla aj chrumky si podavali no parada uz spinkame .Zajtra super den muz strazi malu cele doobedie juchuuu som zvedava ako to zmaknu ale radsej vsetko pripravim musim ist ku doktorom

karmelka77
2. feb 2011

@aaangella ja som tiez zistila ze nie je nad to ked maju deticky partakov🙂) uz som tak bola s Filipkom s viacerymi detmi v jeho "mesiacoch" a je to straaasne dobre fakt🙂) inak my dve to nemame daleko🙂) ak by si niekedy chcela...

aaangella
2. feb 2011

@karmelka77 rada by som dosla vsak mozme ist aj kocikovat ja s tym nemam problem sadnem do auta a idem tak buduci tyzdem ked by nebola taka hrozna zima by som sa ozvala to by bolo super

karmelka77
2. feb 2011

@aaangella kludne aj ja som pojazdna🙂)) ty si odkial presne? buduci tyzden moze byt, len ja nemozem pondelky a stredy vtedy plavame inak sa da🙂))

aaangella
2. feb 2011

@karmelka77 ja som z dunajskej luznej neni to daleko takych 10 km do Ba byvam hned pri jazere aj tu su krasne prechadzky a aj koniky su tu na zaciatku ulice malej ich vzdy ukazujem kludne dojdi aj ty

karmelka77
2. feb 2011

@aaangella pri ktorom jazere? Pri zmrzline na zaciatku alebo pri tom velkom Kosariska sa tusim tomu hovori...?? 🙂))

aaangella
2. feb 2011

@karmelka77 no mame tu try jazera velke kosariska to myslys asi potom male ksariska oni su hned vedla tam byvam je tu ta velka restavracia Mango na vode a potom bagrovisko takze ja som na malych jak je ta znama restika vies ?

p69majka
2. feb 2011

@aaangella ahoj. bola som a bolo super. o týždeň idem zase. som sa rozhodla, že teraz každý týždeň budem chodiť, aby som si s tým chrbátom urobila poriadky. malá akurát zaspinkáva. Ona chodí neskôr, lebo spinká dva krát denne a poobede niekedy aj do pol šiestej. no teraz je hore od 16:15 a nemôže akosi zaspať. už menej kašle, ale tečie jej trošku z nošteka. ďasienka asi bolia, sme natreli. jój to bude ešte zážitkov s tými zubami. 😒

karmelka77
3. feb 2011

Ahojte maminky...musim sa Vam postazovat, skoncili sme s plavanim...tak ako Filipko prve tri mesiace krasne plaval, no teda robil vsetko super, aj sa krasne potapal, tak mi posledne tri tyzdne zacal strajkovat tak ze dnes uz skoro nic nechcel robit...baba ktora to precvicuje tvrdi ze sa dostal do veku kedy zacal mozocek pracovat a ze nam dokazuje ze bude robit len to co on chce, no ale neviem...akoze tvrdohlavy je az moc...ale aj tak...tak som dnes zrusili februarove plavanie...dame si asi chvilku pauzu a zacneme chodit po vlastnej osi lebo jemu sa strasne paci vo vode...som bola z toho dnes uplne mimo, skoro som sa v tom bazene ja rozplakala...:(((
A este jedna novinka - kakame o dusu tak ako nikdy pred tym - sice 1 x denne ale tak ze prezliekame🙂) presli sme z Beby na Sunar, zacali sme konecne pit, 1 - 2 x do tyzdna donho dostanem aj ovocnu presnidavku a konecne to ide🙂)) teda dufam ze mu to aj vydrzi🙂) takze problem bol nakoniec v mlieku, by ma to ani nenapadlo teda ked na Bebe sme boli od druheho mesiaca...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre