Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fraufrt
26. júl 2011

https://www.modrykonik.sk/profil/aaadinka/ https://www.modrykonik.sk/profil/lenushka/
https://www.modrykonik.sk/profil/luka03/ tak to ste ma celkom ukludnili s tym pitim i jedenim, Rebeca vazi 10 kg "aj s topankami" 😀 snazim sa to neriesit, ale aj tak mi to neda. Ked potrebujem niekam ist a malu strazi moja mama alebo svokra, tak je vsetko OK, mala sa bude smiat, vystrajat, aj si pospinka, nezaplace, ale lyzicku a pohar neukazuj. Takze, ked pridem, dohaname co sa da, a to nechce ani mne. Ja len pocitam, ci jedla 5x denne a kolko vypila. Uz nekojim, a ked som doky povedala, ze mala vypije 500-600 ml denne a to prevazne mlieka, tak bola zhrozena 😖 ale kedze inak prospieva, tak to neriesila.
Dnes som bola na gyn., dostala som tehot. knizku, som v 12+4tt a citim sa prima, takze doporucujem. 😀

cicimon
26. júl 2011

@fraufrt tebe sa zda 10kg malo? moja nema hadam ani 9, je chuda, mala ale inac jej nic nie je, cele dni beha ako besna, je stale nieco ale po troche,,, no proste ju neprinutim viac jest ani priberat... kedze kojim neviem kolko vypije MM, ale vody vypije cca 3dcl... deti nie su dospeli ze im prikazeme pit kolko "sa ma"... to len dr si myslia, ze tabulky su vsetko
takto to neries 🙂 a gratulky k tehu. 😲

fraufrt
26. júl 2011

@cicimon ked na nu kuknem, tak sa mi to malo nezda, ale predsa... Ked vidim ako niektore deti idu s nadsenim jest, pytaju si pit a nikto ich nemusi zabavat, tak nemo zavidim. Pride mi, ze cely den pozeram na hodinky, kedy sme naposledy nieco zjedli, vypili, a hlavne kolko vypili. Ja viem je to chore, ale bojim sa aby som nieco nezanedbala, ohladom pestrosti v stave a tak, ked malo co da do ust. Na to pitie sme uz vyskusali naozaj vsetky mozne pohare a flasky. Nutit ju nenutim, ale musim ju neustale zabavat.

fraufrt
26. júl 2011

@cicimon dakujem

cicimon
27. júl 2011

@fraufrt no nas keby niekto videl jest... moja zje, ale doslova ju musim nutit... casto jej musim proste chytit hlavu a lyzicku jej dat nasilu do ust... iny sposob ako ju prinutit jest nie je... a potom je... takze ak by som cakala kym sama zacne... a mozem snivat ze zje tolko ako ine deti.. ze 250 a pod..

fraufrt
27. júl 2011

@cicimon tak to mate naozaj tazke. Moje vcerajsie stazovanie padlo na urodnu podu: mala bola dnes na strazeni u babiny a zjedla cely jogurt... to boli ovacie a fanfary 😀

cicimon
27. júl 2011

@fraufrt noo... s ovocim, jogurtom a vyzivami nie su problemy, skor s obedmi a kasami... ved som zvedava kolko to dieta vazi 🙂

fraufrt
27. júl 2011

@cicimon sme na tom podobne, varene kase nechce, iba instantne, na obed obycajne hustu polievku. Ovocie ma rada -ako kedy,jeden den OK na druhy den ani vidiet. Ale smeje sa od rana do vecera, dokonca niekedy aj zo sna, jedlo ju netrapi, to trapi mna ... uplne zbytocne? 😉

cicimon
27. júl 2011

@fraufrt no ja nedavam kabicove kase, davam instantne ale nie krabicove... ona to zje, ale niekedy ju treba nasilu nutit... ona by jedla len syr, cestoviny a ovocie, jogurty... ale normalne veci...
a asi zbytocne, hlavne ze sa smeju 🙂)

aaadinka
28. júl 2011

@karmelka77 jaaaaj tak som cakala na ten tvoj prispevok o dovolenke a konecne je tu 😀No my sme chceli ist buduci tyzden od utorka,ale no z tvojho prispevku som celkom v strese.Teda nasa mala je tiez hyperaktivne dieta a tiez sme chceli ist len na Istriu,tak to teda vyzera,ze by sme to miesto mali zvazit....Asi teda ostaneme len na SVK,ale niekde vypadnut musime,lebo sa zblaznim.....Diky za postrehy,idem to prebrat s mm 🙂))

aaadinka
28. júl 2011

@cicimon
@fraufrt No baby tak fajn,tak to ta nasa ma ozaj krasnu vahu tych 10,8.....s kasami problem nemame,kupujem jej tu kukuricnu krupicku a zarabam ju s materskym mliekom,takze tym, ze je to jej znama chut, tak ju lubi....S ovocnymi vyzivavi je to tazsie.Doobeda do nej napcham len malu hippku a poobede zase ten ovocny jogurt od Hipp - to je jediny , ktory zhltne a obedna zelenina- tak to je uz ine kafe.To bojujeme uplne katastrofalne....A to som uz ustupila,ze jej stale mixujem....A malokedy sa mi stane , ze mi to zje s chutou.....Vodu sem tam pije,ale to som si vsimla,ze tu pije, len ked jej dam z velkeho pohara,inak ju to nebavi a ja tie tekutiny dobehnem kojenim....Skuste dat detickam z pohara,pocula som u viacerych mamin, ze to pomohlo.....A diky , ze ste ma ukludnili,lebo z toho jedenia som bola v strese,ja som zacala malej davat taky prirodny sirup s vitaminmi,aby jej teraz nechybali,ked tu zeleninu,tak odmieta....

luka03
28. júl 2011

@karmelka77 ja som sa tiez celkom dobre pobavila (na tvoj ucet 😉 ) na tvojom prispevku o dovolenke 😀 Uplne zivo som si predstavovala akoby sme tam boli my... 😀 Takze vravis, ze potrebujes par dni aby si sa pozviechala z dovolenky? 😀 No ono to asi tak bude najblizsich par rokov, ze to bude dovolenka hlavne pre deti a nie pre nas. No ved ale co by sme pre ne neurobili... 😉

juliap
28. júl 2011

ahojte dievky, tak, my dnes posledna poradna, nase miery su 89 cm a 13200g ... dostali sme vcielku do nohy, Jarko bol statocny, zaplackal len troska ...

karmelka77
28. júl 2011

@aaadinka ako Istria nie je zle miesto len my sme boli asi v blbom stredisku, ked sme to tam vsetko pobehali tak sa mi pacilo napr. v Poreci, tam bol aj velmi pekny park s ihriskom, alebo Umag bol este o.k. No a napr. pieskova plaz bola v Meduline tam bolo strasne vela deti aj dlho bola plytka voda do mora...takze Istria je dobra volba co sa tyka dlzky cesty. A ked cestu prezil moj krpec prezijete aj vy...🙂)) a nelutujem ze sme boli aj ja som uz potrebovala vypadnut, len to bolo narocne...este su maly na taketo dovolenky...vies oni ani nevnimaju ze su na dovolenke ich iba sokujeme novymi miestami a vecami a potom nevedia odkial kam🙂) ale jednu vyhodu to malo urcite -dnes sme boli za mojimi rodicmi na chate cesta trvala 1,45 h. a poviem ti mame doma maleho cestovatela...🙂) uz nevrieska v aute a cestu spat bol dokonca celu hore a hral sa🙂))

karmelka77
28. júl 2011

@luka03 spamatavam sa dost rychlo, doma je to v podstate oddych🙂)) odrazu nema problem sediet v trojkolke a uz ani nepada vsade🙂)) len sa nam zas zhorsili hnacky:(( Ale aj toto bola skusenost, budeme vediet ked pojdeme najblizsie na dovolenku na co si dat pozor🙂))

p69majka
1. aug 2011

@karmelka77 malej sa zase more páčilo, voda bola teplučká, ale za chvíľu musela von, lebo sa aj tak triasla a mala fialkové pery 😀 . no po pláži sa naprechádzala, po piesku, zbierala mušličky a všetkým sa prihovárala. akože žiadna jazyková bariéra 😀 . V IT je veľa ihrísk a zábavné parky. boli sme v lunaparku a v zábavnom parku Guliverlandia, tam už sme to poznali, takže sme sa super zabavili, malá tam lietala ako splašená a skackala na skákacom hrade. potom tam spinkala hodku a pol v kočíku a pekne sa aj napapala pri pohľade na šou s tuleňom. takže bola úplne skvelá, Filipčke vodu miluje, takže s ním problém žiaden nebol a je krásne opálený. len to cestovanie bolo na draka, tak to je už tak s takým malým. no budúci rok to už určite bude lepšie. Trošku sme mali ešte problém ísť so Sárkou nakupovať do mesta v kočíku, nechcela tam byť a stále by len lietala ako vetroplach a zhadzovala stánky s oblečením a inými hlupotami. taktiež akčná a rýchla ako tvoj malý. no čo s nimi narobíme, také malé besnoty sú to. 😀 😀 určite sme si to užili, ale o oddychu sa nedá ani hovoriť. inak my sme boli so sestrou a jej rodinou, takže oni my s malou veľmi pomáhali. no Sárinka je hrozne na mňa naviazaná a stále som ju mala v pätách. 🙂

karmelka77
1. aug 2011

@p69majka no ved sme povedali ze ked pojdeme buduci rok niekde tak do talianska, uz len koli tomu piesku🙂) no mame to za sebou a mozme sa chystat na zimu, som zistila ze nemam pre Filipka teple veci, to zas bude vsetko nakupit...🙂) lebo uz aj zo vsetkeho vyrastol🙂)

fraufrt
1. aug 2011

Dnes sme boli v poradni: 79cm, 10,3kg, ze vraj OK. Hned sme dostali pichanec (ockovanie), Rebeca vyronila 1 slzicku a mohli sme ist domou, este aj pa-pa sestricke ukazala. Ani som necakala, ze to bude tak dobre znasat. Dufam, ze najblizsie pojdeme k lekarke az o 1/2 roka, uz aj s bracekom alebo sestrickou. 🙂

aaadinka
2. aug 2011

Baby neviete dokedy musia byt deti zaockovane tymto ockovanim co sa ma davat v 15 mesiacoch?Je tam nejaky hranica do ktoreho mesiaca musi byt toto ockovanie ukoncene?Lebo nam to vyzera, ze to stihneme az v 16 tom.....

cicimon
2. aug 2011

@aaadinka do 18. mes... my ideme tiez az ked bude mat 16mes a 1t

aaadinka
2. aug 2011

@cicimon dakujem mockrat 🙂)))tak to stihame a mozme ist rezko dovolenkovat 🙂))))

cicimon
2. aug 2011

@aaadinka a kedy idete na dovcu?

luka03
3. aug 2011

Ahojte!
My ideme na ockovanie dnes ☹ Drzte palce, uz nech je to za nami. Inak ako pise @cicimon tak by sa malo zaockovat medzi 15 a 18 mesiacom a vraj cim neskor tym lepsie ale to je uz asi jedno.
Nam uz vyrasili vsetky 4 stvorky, jedna je uz komplet vonku a uz aj dvojky spodne konecne 😉 Tak uz len trojky a patky sme komplet ozubeni ale to vidim tak v troch rokoch ak budeme mat stastie... 😀
Pekny den vsetkym, pocasie sa konecne umudrilo ale vraj to nema dlho trvat tak si ho uzime ky sa da.

lenocka84
3. aug 2011

baby kto uz mate to mmr za sebou?? vsimli ste si nejake zmeny??
nas caka az v septembri

juliap
3. aug 2011

my sme boli na ockovanie minuly tyzden, uplne v pohodke, klop, klop, klop, ale Jarko nemal problem pri ziadnom ockovani ...

karmelka77
3. aug 2011

@lenocka84 Leni kamoska bola s malym rovnako starym ako nasi a lekarka jej povedala ze pri tomto ockovani nebyvaju prejavy ziadne, dokonca ze ak stupne teplota tak az na nejaky 6 ty - 7 den od ockovanie, ale inak ze nic...viem co sa vsade pise, tiez som sa toho bala, ale potom co mi aj ona hovorila tak myslim ze to je o.k. no my pojdeme az nam vsetko prejde🙂)) co uz vyzera ze preslo, ale necham ho este sa zregenerovat trosku🙂))

lenocka84
3. aug 2011

@karmelka77 my ho mame mat az v septembri, sme sa tak dohodli s dr.
tak snad to bude tiez ok, aj kamoskin maly na 10. den dostal horucku, ale inak nic
tak pevne verim ze to co sa popisalo je len jedno velke bububu

luka03
3. aug 2011

@lenocka84 no my sme sa prave vratili 😉
tiez nam vraveli, ze reakcie (ako horucka) nebyvaju ziadne ale ze po par dnoch sa mozu objavit priznaky akoby slabej choroby (osypky tusim vravela dr ze maju inkubacnu dobu 5-10 dni; mums 3 tyzdne a rubeolu si nepamatam) tak uvidime.
Ja som si tiez veru vselico precitala o tomto ockovani a zato som z toho aj taka vyplasena ale zase citala a pocula som aj kopu opacnych nazorov, tak neviem.
Ja mam strach aj z toho, ze ci to ockovanie ma vobec vyznam ked ani sama dr mi nevie zarucit na 100% ze tie choroby potom nedostane (aj ked vravela, ze u nas nie su lebo sa celoplosne ockuje, ale ze to sem kludne moze priniest nejaky "ukrajinec"...) lebo nemaju ako zistit ci a kolko protilatok sa vytvori a co ak ked bude velka a bude tehotna tak nieco z toho dostane aj napriek ockovaniu? Tak si myslim, ze asi by bolo lepsie keby tie choroby normalne prekonala normalne bez ockovania, ved su to bezne detske choroby ktore asi vacsina z nas este zazila. Lenze kde budem zhanat niekoho s mumsom a rubeolou a osypkami aby som ju "nakazila"? 😀 Hlavne ked ako vravi dr sa u nas uz vobec nevyskytuju... Tak som ju radsej dala zaockovat, nech ma aspon nejake protilatky a budem dufat, ze ich vyrobi dost 😉
tak o par dni podam hlasenie ale dufam, ze bude vsetko ok a vsetko su to len poplasne spravy... ☹

lenocka84
3. aug 2011

@luka03 ono ja si myslim ze ockovanie len pomaha ulahcit priebeh choroby, nikdy nezaruci ze neochories. to je moj nazor. ale nemam chut sa natahovat s uradmi preco som si dieta nedala zaockovat. su rozne nazory preco ano a preco nie, ale hlavne vzdy opisu 1 pripad z miliona, ale tie zvysne bez nasledkov nikto nespomina

luka03
3. aug 2011

@lenocka84 ved presne zato som sa vyslovene pytala, ci je to tak, ze ked ju zaockuju/preockuju tak potom to uz v dospelosti nedostane (ako ked prekonas kiahne) alebo to dostat moze a len to zmierni priebeh a vyzera to tak, ze to dostat moze... podla mna ale keby tie choroby normalne prekonala tak ich uz nedostane, ci? lenze ked sa k nim neda "dopracovat", tak radsej zaockovat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre