Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

pipimiska
23. nov 2009

cakam navstevu,aj moja segra ma taky rezim,my sme to zdedili po mamke 😀

pipimiska
23. nov 2009

samej mi je tu najlepsie 😀

dejna3
23. nov 2009

pipi, to je dobre, len tak uč malé ďalej.. aj ja som si tak malú už v brušku vychovala a ostalo jej to 😀 😀 dúfam, že aj druhé bude na tom rovnako 😉

moni
23. nov 2009

mne prsia narastli uz v prvom trimestri, sice len 5cm na obvode ale hned je to iny kosik 😵

pipi, tak ty si naozaj nocna sova, aspon ze sa mozes vyspat na druhy den 🙂
moje babo ma teda vlastny rezim, neviem kedy spi lebo furt ma stucha. tak neviem ci sa mu paci ked sedim/lezim, alebo ci protestuje a chce aby som ho vlacila hore dole 😀

pipimiska
23. nov 2009

dejna,hej?funguje to?super 😀
na aky rezim si si vychovala babo??

vejula
23. nov 2009

Nom pekne kočky takto začínate žiť po polnoci. Mna už kláti, asi pôjdem hajati. Tak brúúú noooooc.

pipimiska
23. nov 2009

moni,noo tak stucha aj mna furt ked som v klude 🙂 ale vecer este viac,vcera az zabolelo troska,neviem rozpoznat,kedy moze kopnut napriklad do mocaku,ale vcera to tak vyzeralo 🙂

pipimiska
23. nov 2009

vejula,no co na to povedat,tak asi len dobruuu noc 😀

dejna3
23. nov 2009

pipi - malinká hneď po pôrode zaspávala dosť neskoro, aj po polnoci 😝 ale v noci som k nej vstávala len raz a pekne ťahala do pol ôsmej... od 6-tich týždňov prespala celú noc, cca 7 - 8 hodín v kuse... teraz ide spinkať okolo 21,00 a o 6,30 má ranné mliečko a potom ťahá ešte do cca 10,00 😵 😵
je to zlatíčko, my sme pri nej fakt nepoznali prebdené noci 🙂

dejna3
23. nov 2009

veju, dobrúúúú...
môj už zaľahol 😔

moni
23. nov 2009

mna to tiez obcas zaboli ked sa velmi mele, ale neviem rozoznat cim to kope a co trafi 🙂

dejna, tak to je ukazkove dietatko, nech si aj to druhe berie priklad!

pipimiska
23. nov 2009

dejna,supiss,to je skvelee,aj ja kcem ..tak podla toho co robim,by malo hajat jak tvoje a k tomu bude asi aj lenivee ako ja,to je moj tehu priznak,aaa hyperaktivne asi bude,lebo dnes v spravach hovorili,ze z wifi su deti hyperaktivne a ja doma wifi mam 😅

dejna3
23. nov 2009

no veru, malinká nás v tomto "rozmaznala" a nejak sa mi nechce veriť a dúfať, že by v tom aj druhé pokračovalo.. ale hlavné nech su drobčekovia zdravučkí 😵
pokiaľ ťa nechá mimi v noci spinkať, tak cez deň môže byť aj hyperaktívne, keď je mamina vyspatá, všetko zvládne jednoduchšie 😉

pipimiska
23. nov 2009

tak tak 🙂
no ta treba robit to iste ako pri prvom tehotenstve..a tvoja sofijka je ake znamenie,v ktorom mesiaci rodena?

dejna3
23. nov 2009

sofi je 18.10. - váhy...
v podstate robím to isté, ponocujem 😀 ibaže cez deň si teraz veľmi neoddýchnem 😝
ja som chodila spať okolo polnoci aj keď som ešte pracovala... potom som bola celý čas na rizikovom a nejak sa mi posunul celú rytmus dňa 😝 a neviem sa doteraz "znormalizovať" ... som myslela, že ako tehu budem "padať na hubu" už o deviatej večer... ale ja tuším vtedy chytím druhý dych 😅

klongova
24. nov 2009

dobré ránko no toto vám musím napísať,

to čo sa dnes ráno u mňa v brušku robilo to bola sila - malé buď malo čkavku alebo riadne vetry brucho mi skákalo až ma to zobudilo - trvalo to asi 1 minútu no niečo strašné a krásne zároveň.
pekný deň vám prajem

klongova
24. nov 2009

olinka - to pobolievanie v podbrušku mám aj ja no nie je to pravidelné. Mala som to aj včera a je to dosť nepríjemné - ako keď som čakala menštruáciu. No dúfam že je to v pohode.

vejula - podobný problém so zacviknutým nervom som lala pri malom. Chodila som ako kačka strašne ma to bolelo a ťažko sa mi chodilo. Doki ma poslal na ortopédiu a tam mi ukázali nejaké cviky no a do 3-4 dní bolo po bolesti a problémoch. Predtým som sa trápila asi 2 týždne. Stále som si myslela že to samo prestane no iba sa to stupňovalo a bolo to len horšie.

.... a čo sa týka toho naťahovania bradaviek to počujem prvý krát a to som už raz rodila. Nič mi nik nepovedal, keď sa narodil malý tak mi ho dali na prsia a hneď bez problémov sa prisal. Síce som mala problém s jednou bradavkou no to bol dlhodobí problém od 12 rokov keď mi ju museli prepichovať - krvácala som. Inak žiadny problém nebol.

dejna3 - to ti teda závidím také bábo ja som vstávala k malému aj 4-5 x za noc a ráno o 7.00 už bol hore takže som sa nevyspala ani v noci ani cez deň. Inak hovorí sa že keď je jedno kľudné tak druhé bude aktívne takže to aktívne už mám doma tak teraz očakávam to kľudné - bože daj nech je kľudné a hlavne zdravé.

tarinka333
24. nov 2009

Dobre ranko kocky 🙂
Pozeram, ze tu mame aj nocne sovy, takto do rana klabosit 🙂
Moni a vsetkym k tym pricviknutym nervom. ja mam skoliozu... viac ako pol zivota s nou bojujem, raz ma sekne pri krku, inokedy ma sekne v krizovej oblasti - ide o to, ze ta kriva chrbtica pricvakne nerv. Vacsina ludi by najradsej prelezala cely tyzden, lebo kazdy pohyb sposobuje bolest. Ale moj recept (a to hovorim nie z jednej, ale mozno takmer z 50 skusenosti) je, hybat sa. Nemusite cvicit, ale hybat sa, hybat a hybat... chodit, sediet, skusit sa niekedy vytocit aj do strany, kde to boli... pohybom mozete uvolnit ten nerv... Nemusia to byt cviky od lekara.. staci VAs kazdodenny pohyb 🙂 Mne to vacsinou do 2-3 dni prejde...
A chcem sa opytat, mavate ete vytoky? Ja jj 😒 fuh, furt musim mat nejaku slipku, bez nej ani na krok, vytok sa meni, raz je taky, hm, hlienovity, raz je priesvitny
Civi, ty si pisala, ze ciry vytok z vaginy nie je dobry. To si mala asi na mysli odchod plodovej vody, ze? Hm, to akoze ako rozpoznam, kedy ide o vytok a kedy ide o odtok vody??? Lebo mam momentalne vytok kombinacia hlienu s cirou tekutinou... obcas nestihnem vymenit slipku (povedzme si rovno, ze dajako niet kedy - nechce sa mi smatrat v kabelke v praci) a mam mokre nohavicky 😒
A ete jedna vec, vcera sme oslavovali moje zajtrajsie meniny a som dostala od kamosky tehugatky... Som sa rehotala ako kon, lebo pred piatimi rokmi sme si kupovali sexy tangace a tie tehu vyzeraju ako bombardaky starej mamky 🙂 Obrovske mi pridu 🙂

fruchtbar
24. nov 2009

Dobre ranko damy,vidim,ze ste mali vcera pyzamovu party!!! 😀

Vejulka,ja som mala take bolesti chrbta,vlastne krizov,pechadzajuce do praveho bedroveho klbu,sklbalo mi nim a obcas som sa nemohla ani pohnut,ostra neprijemna bolest a vies,co mi pomohlo? Pijem magnezium,rozpustne tabletky vo vode,pomohlo to takmer okamzite a to som si myslela,ze uz pojdem k lekarke nech ma vypise....ono sa to zda a mnohi tomu neveria ,ale magnezium je zazracny mineral,ktoreho nema nikto nadostac!
Je dobry na pokozku,na nervy,na latkovu vymenu,proti krcom (v lytkach),omladzuje a opeknuje,pomaha bunecnej obnove....jednoducho ho potrebujeme a telo si ho samo vypyta!
Vela bananov.... 😀

martina05
24. nov 2009

Ahojte, všetkým pekný deň, my máme o chvíľu poradu 😝 😝 😝 😝 😝 😝

fruchtbar
24. nov 2009

JA vytok uz nemavam, v prvom trimestri to zo mna vytekalo ako pri mrche a teraz mam nastastie pokoj.....
Brusko aj mna svrbi,ale ja sa mastim od sameho zaciatku a modlim modlim proti striam.....a kozenky ma tiez riadne svrbia,mne narastli uz o desat cm.obvod mam uz 95 cm.....wooow,mm sa tesi a to este porastu,tak sa tesim aj ja,lebo to si mozem uzit len par mesiacov,ved sa s nimi aj stale hrame!!!! 😀 😀 😀

fruchtbar
24. nov 2009

Matka,a naozaj nechcete vediet pohlavie?
Ja by som to urcite nevydrzala,zvedava som ako stara baba!!! 😝

martina05
24. nov 2009

Včera na cvičení pre tehotné, nám pôrodná asistentka, ktorá to vedie rozprávala príhody o oteckoch pri pôrode a iné praktické rady. Minulý týždeň vraj mala jedného, čo na ňu nahučal, že ako to že sa usmieva, keď jeho žena trpí. Bola z toho nešťastná, že ona sa len snažila byť milá a podporiť maminu .... Hovorila, že je veľmi dobre, ke_ď oteckovia absolvujú prípravu, vedia do čoho idú, sú na to lepšie pripravení, viac pomôžu a spolupracujú. Inak povedala, že ak otec nie je pripravený vidieť partnerku trpieť, radšej by tam ísť nemal, lebo potom sa cíti bezmocne a znervózňuje aj rodičku ...
Inak bolo fajn ....
Pýtala som sa aj na tie pohyby - nepohyby a povedala mi že je to v pohode, vraj je bábo ešte maličké a nemá takú silu aby "prekoplo" placentu...

martina05
24. nov 2009

No ja som cez psia tiež "pribrala"...zrovna včera som sa merala...95 cm ... tak to som teda nikdy nemala ...

Frucht, ja som tiež zvedavá ale hovorím si, že to hlavné prekvapko si necháme na apríl.... Inak aj tak si myslím, že či chcem alebo nie na 4D sone to uvidím .... No teda pokiaľ sa bábo vhodne otočí .... No a na 4D sono chcem ísť aby som vedela aké veľké bude asi bábo. Obaja s bratom sme mali cez 4 kg tak nech sa na to viem pripraviť ... 🙂 🙂
A čo sa týka nákupov mne sa na novorodeniatkach najviac páčia neutrálne farby, biela, béžová, maslová, žltá...takže s tým nejaký veľký problém nemám ... a farbu kočíka vyberieme univerzálnu, nech ho môžeme využiť aj pri druhom dieťati ...

martina05
24. nov 2009

Frucht, ty budeš rodiť v Rakúsku ???

klongova
24. nov 2009

ja by som tiež chcela chodiť cvičiť no neviem či mi to môj doki dovolí pri mojich problémoch ak áno chcela by som chodiť od nového roku.

baby čo ste na rizikovom máte aj nejaké vychádzky pretože si neviem predstaviť byť celé dni doma a predsa treba ísť niekedy aj von. Je to normálne hocikedy alebo máte určené hodiny kedy môžete byť mimo a kedy musíte byť doma. Dúfam že to nie je nejaký problém. Mám takú malú brigádu a nechcem ju stratiť bude to moj jediný príjem ak neberiem PN ďakujem

fruchtbar
24. nov 2009

hej mas pravdu Martina,ja kupujem tiez univerzalne veci,aj ked vieme,ze to bude chlapca,ale ja mam rada zelenu a oranzovu,take sytejsie farby!
Ja na 3D a ani 4D neidem,u nas to stoji 60 euricok,a na to som asi prilakoma,rasdsej kupim nieco pekne malemu.
A rodim budem v Rakusku,ja tu mam uz trvaly pobyt,takze by som si to na Sk musela asi aj zaplatit a potom,ja som uz bola pri viac ako 30 porodoch v trencanskej,ale tu na skok mame nemocku,kde mozem rodit vo vodemco aj chcem.....uvidim aspon aky je rozdiel medzi rakuskou a slovenskou starostlivostou pred a po porode....a ten rozdiel je uz teraz badatenlny uz len ked si obzeram nemoc.izby a zariadenie!!!!
A tu je aj viac alternativnych metod dovolenych,co mne vyhovuje,lebo ako zdr.sestra som mala dovolene nahliadnut za ten klamlivy plast humanity slovenskych nemocnic. Tu sa orientuju viac na prirodu a vyuzitie vlastnych sil a zdrojov namiesto antibiotik,masticiek a injekcii.

fruchtbar
24. nov 2009

sorry,trosku som sa rozpisala 😉

fruchtbar
24. nov 2009

ja som pocula,ze je taky nepisany zakon,ze tehotnym nechodia konroly....

martina05
24. nov 2009

Klongova ja nepoznám presne tvoj zdravotný stav a nie som lekár, s nami ale chodia cvičiť aj maminy, ktoré majú "šetriaci režim" a oni potom niektoré cviky cvičia inak alebo ich vynechávajú. POdstatné je aby cvičenia viedli dostatočne erudované a zodpovedné osoby, ale aj tak v hraničných prípadoch postup konzultujú s lekárom. Musela som ukázať tehu knižku a ak by bol nejaký problém volajú lekárovi ...

No tak ja letím na poradu, poobede sa Vám ozvem..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre