Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejna3
23. jan 2010

ahojte,
ja som dnes taká o ničom 😝 cítim sa, akoby na mňa niečo liezlo ☹ ale mám opuchnuté ďasno, asi sa mi talčí von spodná osmička, bolí ma hrdlo, hlava - možno je to aj z toho 😕

ja mám upratovací deň zajtra, dnes akurát tak nakuchtím...

my máme takú podobnú špongiovú podložku... a veľmi sme ju v malej vaničke ani nevyužili, lebo jednak fakt nasáva veľa vody, a jednak, mne sa lepšie manipulovalo s malou, keď som si ju sama držala... všetko je len zvyk...
ale teraz tú podložku využívame každý deň, lebo malinkú kúpeme vo veľkej vani, tak že jej napustíme cca 10cm vody a posadíme ju na podložku, keď je treba, tak si tam aj ľahne 😉

blondy12
23. jan 2010

ja pojdem kupit vanicku do PL...vraj taka vacsia stoji 7eur alebo 8 a stojan asi iba 13...tak to je super cena...a hned tam kupim aj ine veci..dokonca pampers stoja 8eur..teda neviem kolko stoji u nas je to balenie po 48ks co MM pozeral ale ci pozeral dobre to tiez neviem 😀 ...aj nejake plienky chcem pozriet a mozno tie postolky..takze sa mi oplati tam ist ked uz tam pojdem....a co sa tyka farby tak asi aka farba mi padne do oka taku kupim vsak to jedno..ale uz som skoro viac menej rozhodnuta pre cerveno cierny kocik ako kombinacia tychto 2farieb aj keby to bol chalan nevadi...no ale mozno najdem este krajsiu tak vyberiem nakoniec iny. ...a to na zaciatku tehu som tvrdila ze jednoznacne iba zeleny a iny nie...no tie hormony...

cicimon
23. jan 2010

blondy - ja mam vyhliadnutu vanicku za 9e a vyzera velmi chutne. s takymi obrazkami http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/koupaci-podl... a 100cm by mohla dlho vydrzat

aj prebalovaciu podlozku http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/detsky-nabyt...

v obchodoch to stalo 2x viac..

a postolky som kupila v obycajnej drogerke za 1,7e....napis potom kolko to stoji v PL, ak pojdete

moni
23. jan 2010

dejni, mna pred nedavno tiez trapila osmicka. a tiez mi to chytilo hrdlo, uzliny na boku som mala opuchnute, no otras 🙄 zase mi podrastla o milimeter, o 4 dni bolo po srande. takto "rastie" uz niekolko rokov 🙄

mne sa najviac pacia take neformovane/netvarovane vanicky, ale tu sa zda ze je to svetovy problem. tak som zvedava s cim skoncime 🙂

dejna3
23. jan 2010

moni, veď aj mne takto na etapy, lebo kúsoček už bol vonku 😝 ibaže doteraz som pri tom nemala nejaké bolesti.. a horné mi vyšli, ani neviem ako a kedy

cicimon
23. jan 2010

moni - ja som mala presne taky problem s osmickou, nakoniec sa nejako vykyvala a pred vianocami sla prec 🙂 Vcera som tiez bola u zubarky, dala mi plombu na iny zub co ma svinsky bolel a som taka spokojna ze az 🙂

moni
23. jan 2010

no moja uzasna byvala zubarka povedala, ze mi v zivote osmicky nevylezu, lebo nemaju miesto. ked mi neskor spravila rontgen, tak bolo vidiet, ze su hlboko, ale co bolo horsie - uuuplne krivo. ako keby smerom k ostatnym zubom. jedna dolna mi zacala rast pred statnicami (asi ozaj z tolkej mudrosti 😀 ), ozyva sa asi 1-2x za rok, medzitym mi stihla poposuvat vsetky zuby, lenze von by mohla ist jedine ked vylezie viac. bo sekat celust si teda nedam 😖
standardny postup v amerike je taky, ze idu hned von, bez ohladu na to ci su zdrave alebo nie 😝

zuzkabar1983
23. jan 2010

Ahojte babenky.

Tak konecne som si nasla dve hodinky pre seba a pekne som docitala, co ste pisali. My sme v utorok konecne kupili byt, ale cely tyzden sme sa nezastavili, co sme behali po uradoch .... a poviem vam .... pristup ludi uplne hrozny, len zazeraju a tvaria sa, ze nevidia, ze som tehotna, len aby ma namuseli pustit sadnut 😠 😠

Dnes sme este vystahovavali tetu, co to vlastnila, tak som vstavala o siestej rano, aby som narobila chlebicky a tak ... ale nastastie je to uz prazdne a ja som sa konecne vyvalila do postele 😉

Spominali ste tu tehu kosele ... ja som si kupila jednu s tymi otvormi na prsiach, ale chcem tam nasit nejaky gombicek alebo tak, lebo mne to pride, ze sa to otvara az moc. Chcem si kupit este jednu, ale asi nie s tymi otvormi, ale na gombicky.

Blondy, inak gratulujem ku skuskam. Co sa tyka toho nakupu v Polsku? Kam chcete ist? My sme boli v Targu a tam som v detskom obchode kupila vanicku (velku) za 4 eura a k tomu stojan a ten stal 16 eur. Podla mna sa to tam oplati ovela viac.

blondy12
23. jan 2010

no mne moje osmicky vsetky vyliezli asi pred 3-4rokmi...a to som skoncila s teplotami a hnackami a bolestami ...ako male decko ...sivce obcas sa este ozvala nejaka ze chcela asi dorast..ale tak uz to nemalo taky priebeh lebo uz su vsetky von a chceli ist iba vyssie..

blondy12
23. jan 2010

zuzkabar my chceme ist do Krosna pre nas je to najblizsie..takze to co dam mozno trosku viac tam tak inac by som dala aj za benzin..ale idem len preto lebo chcem obzriet nejaky kocik a kupit viac veci inac by som iba kvli vanicke nesla...vraj tam stoja kociky okolo 180 eur co MM pozeral taky stvorkolesova...ale aj s autosedackou..len to ze to nie je nejaka znacka..ale ako som pisala minule hoci tak na rok,alebo na rok a pol..a potom by som si kupila chicco golfacik...

zuzkabar1983
23. jan 2010

my sme pozerali aj kociky a vazne sa tam da kupit za super ceny. Aj my sme tam sli povodne kupit kocik, ale potom sa nam naskytol jeden velmi dobry z druhej ruky. Inak my sme v POlsku kupili komplet vybavu ... aj postielku, matrac, prebalovaciu podlozku, zavinovacky ..... A cim viac kupujes, tym lepsiu cenu ti daju .... 😀

blondy12
23. jan 2010

no ja chcem pozriet praveze aj postielku...ale premyslan nad tou cestovnou, MM hovorila ze taka krajsia co tu stoji tak 100e tak tam kupis tak za 65eur...a je s prebalovacou podlozkou..zavinovacky mi netreba..to mam...

blondy12
23. jan 2010

teda MM hovoril 😀 😀 😀 😀

zuzkabar1983
23. jan 2010

no da sa tam super nakupit. vsak potom nafot, co vsetko kupite 😉

moni
23. jan 2010

blondy, to bude chciet velke auto na tie nakupy 😵

minius
23. jan 2010

dejna no nech sa ti to sikovno prelieci a nemas z tym uz problemy 😖
ja som nastastie s osmickami problem este nemala, vysli pekne vonku ani krivo ani neboleli. (klop klop) Ja som sa tak bala ja som pocula same horor prihody.

My sme kupili do vanicky toto
http://www.amazon.co.uk/Bettacare-Bath-easy-Del...

Mne sa tiez zdalo ze tie spongiove vyzeraju dobre ale ze to hned nasiakne vodou.

No ja som dnes stretla babnku a hovorila o zazitku z porodu tu v UK v tej istej nemocnici ako ja. 30 hodinovy porod a nakoniec jej robili cisarsky 😨
Ale ma prekrasneho chlapceka, troj mesacny ale tak krasne sam drzi hlavku uz aj sedka.
Babenky a viete ako to bude s tym sesto nedelim? Ona spominala ze iba prve 3 dni to bolo strasne ale potom zvysok bol v pohode, ze to nebolo vobec vela.

moni
23. jan 2010

minius, to 600nedelie je strasne individualne. poznam babu ktora krvacala vyse mesiaca, a hned po 600nedeli dostala normalny menzes 🙄 tak dufam ze je to len vynimka 😝

minius
23. jan 2010

moni a to fakt hned po tom? A ona kojila lebo ja som pocula ze kym zena koji tak menstruaciu nedostane 😅

moni
23. jan 2010

veru hned, a pravidelnu ako hodinky, napriek kojeniu 🙄
rozhodne sa teda netreba spoliehat na to, ze ked sa koji, nemozes otehotniet 🙂

blondy12
23. jan 2010

to je pravda...a ja preto po 600nedeli chcem brat antikoncepcne..ako preistotu...lebo asi by som este aj pri skole dalsie s pomaly ani nie rocnym odstupom nezvladla... 😅

minius
23. jan 2010

moni no to sa mame naco tesit 😀 To ma hned upozornila Tonyho mamina na to otehotnenie po porode 😀 A co keby aj hej aspon by sme mali skoro rovesnikov 😀 😀 😀

Blondy a kedy sa chystas na tie velke nakupy?

Zuzka no tak vam gratulujem k bytiku to musi byt super pocit vediet ze uz budete zabyvani vo svojom ked babo pride.
A kolko izbovy mate?

minius
23. jan 2010

blondy a mozes brat antikoncepciu ak kojis?

blondy12
23. jan 2010

minius chystame sa az ked tak druhy februarovy tyzden....teraz som v prahe tak nie potom 6.2 mam sobas a musim ist aj na tu glukozu 2.2. a 3.2. na poradnu ..tak este polsko by ma uplne vystavilo..no a potom az ked tak na dalsi tyzden ...

zuzkabar uprimne blhozelam k bytiku..jaj aj keby nam sa podarilo si vybavit nejako hypoteku tak snad do vianoc budeme uz byvat vo svojom ...

minius
23. jan 2010

blondy no tak to mas riadne nabite na ten februar. 🙂 A potom uz pojdes naspat na SK alebo rodit ides v Prahe?

blondy12
23. jan 2010

minius mas urcite antikoncepcie ktore mozes brat su trosku ine ako tie obyc..ale splnaju ucel...doktor ti predpise..

moni
23. jan 2010

no nam sa nedarilo dost dlho otehotniet, a kedze by sme chceli deticky s mensim vekovym rozdielom, o druhe sa zacneme snazit dost skoro. teda, to su plany 🙂 ak sa pritrafi cisarsky, alebo to nebudeme zvladat, tak to budeme musiet nejako vymysliet 🙂

je antikoncepcia aj pre kojace maminky, takze v poho 😵

jeej zuzi, aj ja gratulujem k bytu. to je velka vec! 😵

zuzkabar1983
23. jan 2010

Minius kupili sme 3 izbovy byt plus je k tam aj taka velka komora, ktora sa da prerobit na stvrtu izbu v pripade potrby. Sice je iba ciastocne prerobeny, ale to nevadi. Mamina a kamosky mi slubili, ze ho pojdu riadne vypucovat, aby som ja nemusela. Zatial na prerabku mat nebudeme, ale pravdu povediac mi to ani moc nevadi, lebo lepsie stare a svoje ako nove bez sukromia ...

Inak dobra otazka ... moze sa brat antikoncepcia pocas kojenia?

zuzkabar1983
23. jan 2010

Blondy aj tebe sa to uz blizi ... za chvilku uz nebudes slecna, ale pani 😉 Aj sa tesis?

blondy12
23. jan 2010

minius no ja uz budem doma konecne..tu v prahe ma ani neosetria..lebo neplatim zdravotne..teda ani dobrovolne nemozem so statusom studenta..a kedze uz nepracujem tak aj preto..no a sem do prahy pridem iba na otocku ked bude treba nejaku prezentaciu resp.preskusanie,alebo nejaky testik v priebehu semestra a naspat domov...a potom tu pridem zas na skusky..co este neviem ako budem riesit ale nejako to situacii prisposobim...

blondy12
23. jan 2010

jaj zuzkabar ja si to asi uvedomim az ked budem ta pani 😀 😝 ......teraz este ta skola..a ani malicku pomaly nevnimam... 😔 ..a ju zatazujem sa premaham a fakt sa divim ze odkial mam este enrgiu na to ucenie ked to je uz mesiac v kuse...a mam teraz take zabijacke predmety lebo som si ich dala sama kvoli tomu aby som to potom mala jednoduchsie aj ked uz bude mala na svete...vies boli narocne na dochadzku a tak..u nas je taky system ze ty si davas sam predmety ake chces povinnost je mat vsetky..mozes o rok dlshie studovat zadarmo a dekan vydal vyhlasku ze nemusis navstevovat ani prednasku ani cvika len si proste do konca semestra splnit povinnosti ktore sa od predmetu vyzaduju ..len to ze nemam preto individualnu formu studiu ani moznost prejst na externe...ale tak niekedy sa da dohodnut inokedy urobi sa kompromis a inokedy ak nie tak pridem...takze ja si asi uvedomim ze som pani ked ten prsten budem mat na ruke 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre