Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
27. jan 2010

no moj drobec bol dole hlavickou uz na 3D v 25tt a teraz sa stale tak prevaloval,ze som sa bala,ze sa otocil zase nejak inak,ale zostal tak ako ma byt 🙂 inak ja mam tiez brusko na jednej strane vypuklejsie-tam ma ritku a asi aj chrbatik 😀 a nozky ma hore pod prsiami,takze niekedy ked tak paradne kopne,tak sa mi az prso zatrase 😀
no veru baby-my studujuce-asi sa to tym nasim drobcom uz prestava pacit 😖 inak ja mam stale nizky tlak a napr.vcera doobed som bola v pohode a poobede a na vecer sa mi zase hlava motala ☹

blondy12
27. jan 2010

cheer aj ja mam nizky tlak...a aj vcera som najprv mala mdloby a potom mi prislo zle..ale dufam ze nebudem chora dnes to u mna vypada na zacinajucu nadchu..a to mam zajtra pisomku a pozajtra z toho ustnu 🙄 😔 .....tak snad ma to neskoli...a najlepsie je ze 6.2 mam sobas..uz to vidim s nadchou smrkajuca ako budem hovorit ANO 😀 ...

ale normalne som sa vcera zlakla..lebo dost silno ma bolelo to brucho...ako kamen a nafuknute bolo tak ze som myslela ze mala z neho coskoro vyjde...

no praveze mna moja mala kope stale dole 😒 ....maximalne v okoli pupka alebo pri vajecniku citim..tak neviem co robi......ci strajkuje..

tarinka333
27. jan 2010

Dobre ranko,
Kika29, my sme asi tiez ete dole nozickammi, lebo citim pohyby skor v podbrusku, ale obcas aj tak nad pupkom citim uder, tak neviem, ze cim to je a ako teraz lezka nase male... 🙂

Hadzem Vam tu jeden lin, ako spravne dychat pri porode 🙂
http://www.pvt.estranky.cz/stranka/porod---dych...

cheerlady
27. jan 2010

blondy no ja chcem,aby ma aj kvoli tomu nechal uz na materskej-v pondelok mam poradnu,tak sa ho skusim opytat.lebo v robote robim sama a ked to tam nahodou dojde a nedajboze by som odpadla,tak ani nikto nevie,ze sa nieco stalo 😔 fiiiha,tak ty uz budes za chvilu pani,parada 🙂 tesis sa??mm poslucha?

stanusa
27. jan 2010

ahojte,
moj maly je tiez dole hlavkou, teraz sa este toci lebo ma dost miesta tak dufam ze sa nepretoci opacne.
minule na sone 31tt mi nepovedala vahu, ale vraj ma mat okolo 1900 g 😕 buduci tyzden ideme k nasej doktorke, sa to dozvieme dufam.

baby, ktore davate ziadost na rocne zuctovanie preddavkov na dan zamestnavatelovi - dokedy to treba?
tlacivo mam stiahnute, len si uz nepamatam termin.
dik

blondy12
27. jan 2010

jaj cheer pri tych skuskach nestiham mysliet na nic ine...a ked mala kopne tak na nu si spmeniem ... 😔 sa priznam...no MM je momentalne doma tak poslucha lebo sa nezerieme 😀 ....

inac dievcata podla Vas si mozem dat paralen aj s odstupom 4hodiny..???ja mam totizto strach ze ide na mna teplota a u mna je priebeh choroby od rana a vecer som ako prikovana k posteli s 39teplotou..tak chcem tomu predist...len sa bojim ci mozem po 4hodinach dalsich vziat ten paralen a potom este vecer... - nejaka doktorka nam tu chyba 😀

tarinka333
27. jan 2010

blondy,
ak mas teplotu do 38, paralen neber. Telo potrebuje zvysenu teplotu, aby zvladlo chorobu. Ked uz vystupi teplota nad 38, az potom si daj paralen.
Vyckaj este, ak nemas viac, ako 38, neber dalsi paralen, nema to zmysel, branis telu bojovat s chorobou normalnym sposobom. to som sa naucila u svojho Dr. ked som pri zvysenej teplote vzala paralen, co som nemala... 😅

blondy12
27. jan 2010

tari ja viem ale ja mam zajtra pisomnku skusku a v piatok na to ustnu...tak ja potrebujem nejako prejst tie 3dni este...chapes.... ☹ .....lebo sa potrebujem zajtra postavit rano a ist na tu skusku..a uz sa poznam...ja potom teplotu nezbijem za 3dni..ja sa nedokazem potit a som tu v prahe sama..ze ani nema ma kto odviest ak by nieco bolo..tak preto ...

stanusa
27. jan 2010

inac robim to iste - akonahle zvysena teplota nasadzujem paralen, moze sa brat kazde 4 hodiny
blondy mala by si niekoho kontaktovat pre pripad, teda ak nemas spolubyvajucu a si tam upne sama 😔

tantama
27. jan 2010

dobré ráno.... blondy ak sa poznáš a vieš že ti paralen pomôže tak si ho daj ale pravda je aj to čo píše tarinka....a dúfam že t zvládneš a choroba zmizne.. budem držať palce na skúšku.... 😉

blondy12
27. jan 2010

no ako mam tu kamaratku.....sice trosku vedla ale je ...no snad k tomu nedoje..ja to s tym paralenom ked tak risknem..lebo potrebujem byt ako tak na nohach...

u mna je najhorsie to ze ja nemam len 38teplotu ja idem az na 40...to sa zo mna doktorka uz smeje lebo ja rovno co idem tak si pytam injekciu na znizenie ked uz mam take vysoke teploty...dobrovolne..lebo viem ze do 3dnich ma to prejde..a po 5ich som v pohode...

ach aspon do soboty to mohlo pockat...hnusna choroba.. 😠

martina05
27. jan 2010

Ahojte, tak som tu len na skok, lebo pracovné nasadenie mám už len zopár týždňov tak sa snažím stihnúť čo sa dá ...
Jankako ...Vitaj doma... 🙂 🙂 🙂 🙂

Seus .... Gratulujem k dievčatku a uži si nákupy, ja som sa na tých dievčenských vecičkách vybláznila až po veľkosť 80 🙂 🙂 🙂 Inak presne včera som ti chcela napísať, že tvar bruška je niekedy absolútne irelevantný, napr. mne každý tvrdil, že to bude chalan podľa bruška a tak a pritom na 3Dčku sme videli babu ako lusk a už nám to potvrdili 3x...

Vejul, sedenie na lopte by nemalo vadiť ani pri skrátenom krčku a dokonca ani v prvej dobe pôrodnej, keď bábätko zostupuje a na tvrdej podložke alebo posteli by si už sedieť nemala, kvôli možnému stlačeniu hlavičky... Aspoň tak nám to tvrdili na predpôrodnej príprave .... Neviem či ste sa bavili presne o tomto, len čo som si útržkovite všimla ...

martina05
27. jan 2010

Blondy, a nepomohli by ti na zrazenie teploty nejaké zábaly alebo vlažná sprcha?? Možno je to blbosť ale viem že sa to odporúča malým deťom a kamoška to v tehu robila ... Inak mám známu lekárku tak ak by si niečo konkrétne potrebovala vedieť, napíš a cinknem jej ... Drž sa !!!

civavava
autor
27. jan 2010

ahoj babule,

tak tabulky som upravila, tu je s bruskami:

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

juuj uz len necele 2 mesiace mi ostavaju 🙂)))

inak, neviem ako na SK, ale mne tu lekar povedal uz pred 3tt , ze maly lezi priecne a ze sa uz neotoci a aj vcera bol priecne, takze asi to tak bude...je to jedno, ked idem na sekciu, ale aj tak...

blondy, skus zabaly, tie sa snad mozu aj v tehu, ako pise martinka, ked sa mozu malym detom, tak asi aj tehulkam .... a aj panadol sa moze...drzim palce!

tantama
27. jan 2010

no konečne som vás dočítala od včerajška....
seuska moc moc gratulujem k dievčatku tak predsa sa ti želanie splnilo......

jankako super že už si domka...

civi, seuska a aj ostatné strašne gratulujem k takým valibukom ja budem rada ked to naša žížalka 3.2. dotiahne aspoň na 1000g......inak už vážne začnem jesť kvasnice nech trosku nakysne 😀

tarinka333
27. jan 2010

jaj kocky, my sme sa dnes v brusku nejako rozkopkali 😀 😀 😀
Blondy, budem drzat prsty na skusku. Ja napr. dnes neskusam, lebo sa mi nikto neprihlasil... sak ked budu zobrat o dalsie terminy, tak ich niekam poslem potom tych studentov. ja sa trepem kvoli nim tehu do skoly, ze co ak dakto dojde... Aj ked nemam rada, ak pride nenahlaseny na skusku, alebo nedojde a je nahlaseny a berie niekomu miesto. Ako tehulka som to nejako odpustala tento semester, ale ked sa vratim, tak neospravedlnena neucast na skuske sa rovna FX, lebo ma to uz fakt nebavi. Aby som nezabudla, dnesna skuska je pre externistov, potrebuje tu skusku ete viac ako polovica z nich, a terminy su len tri, z toho dnes 0 prihlasenych. chapete? Som sa rozcertila normalne teraz. Prepacte.

tarinka333
27. jan 2010

Som ete chcela, ze februarovky uz zacinaju rodit 🙂 Ete marcovky a ideme my 🙂
Februarovky dosli na stranu 1000, co myslite, dojdeme tam do porodu aj my? 😎

martina05
27. jan 2010

Tari jasné, že áno, veď ako zostaneme viaceré na MD, bude to tu ešte živšie ... 😀 😀

civavava
autor
27. jan 2010

tantami, neboj, este moze narast Gretka 😵

juuj tarinka uz aby to bolo 🙂), ja idem 26.3. 😵 😵

a podla mna tiez dosiahneme 1000ku, ked ostaneme doma, tak konik bude ficat jedna radost 😀 😝

civavava
autor
27. jan 2010

jeeej blondy ved ty uz od buducej soboty budes vydataaa 😵 😵 to je super, tesim na fotecky zo svadby 🙂

tarinka333
27. jan 2010

Aj ja tesim na fotecky. Rada pozeram fotky a DVD zo svadieb 😀

silvia7
27. jan 2010

Bré ránko 🙂

nebolia Vás - poniektorú počas spania panvové kosti?? - normálne boky - resp. bok na ktorom spíte.. som sa stále len prevracala ako kura na grile ako ma to bolelo...

1000ka je doosť reálna pri vás 🙂) ale to už koník bude úplne zamrznutý, keď budeme všetky na materskej a online 😝

tarinka333
27. jan 2010

🙂 Silvi, mna boli cela panva, hlavne, ked chodim, alebo sedim a postavim sa... och... vtedy mam pocit, ze mi cele brusko spadne...
a ako kura na grile sa tocim aj ja, niekedy od bolesti krizov, inokedy od bolesti panvy a niekedy kvoli nepohodliu jednoducho...

tantama
27. jan 2010

no ja sa ako kuriatko na grile netočím.... bohužiaľ pri mojej váhe ja to skôr ako prasa na ražni 😀 ale presne viem o som Silvia píšeš... bolí ma každučká panvová kostička ked ležím viac ako 5min na jednej strane už aj sa vrtím 😒

tarinka333
27. jan 2010

tantamka, si ma taaak rozosmiala, ze prasiatko na razni... no popravde, tiez sa necitim ako nejake kuriatko, ale ako fajne vypasene prasiatko 🙂 🙂 🙂

silvia7
27. jan 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
tantamka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nooo ja som to tak "pekne" chcela opísať 😀 😀 😀 😀

domika9
27. jan 2010

ahojte dlho som tu nepísala ale poctivo čitam 😀
silvia presne ako píšeš rano ked vstanem ma hrozne boli panva kedže na chrbte vela toho nenaspím tak spim na jednom alebo na druhom boku a potom ma to strašne boli ale ked trošku pochodím tak to po chvíli prejde

civavava
autor
27. jan 2010

tantami 😀 😀 😀 😀

aj ja sa pridavam k raznici 🙂) mna boli chrbat a dlho nepolezim na jednom boku 😢

babule myslite ze na chrbte sa vobec nesmie lezat? ja si obcas lahnem na nejakych 20 min....

alicc
27. jan 2010

ahojte a pekný deň,

konečne som vás dočítala, veru s tým spaním je to bieda, už aby sme do mali za sebou. máte krásne vecičky nakúpené, ja som len tak málo kupovala vela mi zostalo po dcére s sesternica má malú, tak mi posunula, ale tie vecičky sú také nádherné v obchodoch. 🙂 len dúfam, že sa doktorka nepomýlila a fakt to bude baba, lebo som kupovala aj ružové veci nie len biele neutrálne a jasné že cedulky som už dala dole a je to všetko nachystané na pranie.

ja si tiež nejako obzvlášť atraktívne nepripadám, skor ako taká velryba lebo už aj postavenie z postele mi robí značné problémy 😝

blondy: držím palce na skúške, ja vás baby čo ešte študujete obdivujem, ja som mala tiež pred každou súškou stres.

tantama
27. jan 2010

civi a prečo že s nemôže ležať na chrbte??? ja ležím bežne a nič sa nedeje 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre