Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

michalag
4. sep 2009

Ahojte 🙂 ,
civavava, silno na teba budem mysliet 🙂 😉

ada april, ja mam za sebou jeden a jeden ma urcite este caka, ale u teba sa asi obavali aby nebolo dalsie, tak ta pre istotu racsej pozeraju castejsie ... inak na zaciatku tehu sa robi len vaginalne sono, lebo je to presnejsie 😉 a klasicke sa robi az okolo 20tt teda aspon mne pri prvom robili tak

kiwinka, silno drzim palce aby vam svadba dopadla krasne, aby to bol vas najkrajsi a nezabudnutelny dnik a aby ste sa mali velmi radi az do konca zivot 😵

tantama, gratulujem ku knizke 😵

Inak vitam nove tehulky 🙂

Ja som maleho odniesla rano do skolky a ked som prisla domov tak som bola strasne ospala, tak som okolo 9:00 zaspala a ked som sa zobudila bolo 11:00 hodin 😅 😀 .... mne zatial nebyva zle, co ma tesi 🙂

kiwinka
4. sep 2009

stanulka dakujem za povzbudenie!! pomohla si mi! 🙂

tantama
4. sep 2009

miška to je super že si si mohla pospať.. ja som ráno letela do školy potom busom dokymu a potom letecky do práce 😀 Tu u nás je strašne zamračené a tak by som spala ako šteňa.. ale musím makať

ikushik
4. sep 2009

kiwinka neboooj, dopadne to vsetko super! a gratulujem. 😀 uuuuu kolke sme tu už 😀 tesim sa.
zuzi kde siiiii?

mizulienka
4. sep 2009

kika ano robila mi ultrazvuk, vnutorny, bolo pekne vidno srdiceko a male sa aj hybalo 🙂 si tam plavalo, mala zubrienka 🙂

kiwinka
4. sep 2009

ikushik dakujem! 😀 ja stale nemozem z tich tvojich dvojiciek, to je take uzasnee moja!!! drzim vam moooc palceky aby ste boli zdravy a vsetko bolo tak ako ma! budes to mat uzasnee dvojicky juuuj! ja by som velm ichcela,,ale mam jeden plodík so srdieckom, za ktory som moc vdacna!!! 😉

roxi
4. sep 2009

ahojte,

kiwi - na to fotenie ma napadla ešte botanická, ale ja som tam v živote nebola, takže neviem, či je tam možnosť urobiť pekné fotky aj bez nejakých stien a pod.,

a čo sa týka častých ultrazvukov, vraj to pre bábo nie je bohviečo, ale zas uškodiť by nemali, mne ich pri prvom tehu robili strašne veľa a v pohode, ale kvôli tomu, som už radšej nešla na 3D, aby som to zbytočne nepraháňala,

iveta72
4. sep 2009

Ladies, tak ja som sa prave objednala na druhy ultrazvuk do nemocnice. Boze, ja to tak neznasam. Stale vystvetlujem preco si vyzadujem uz DRUHY ULTRAZVUK!!!!!
akoze sorry, ale po 3 potratoch si myslim, ze mam PRAVO na trochu lepsiu pozornost z ich strany. ved ja si ani nedovolim byt stastna a tesit sa....lebo sa bojim, ze co ked......

No nevadi, tak ma zarezervovali nielen na ultrazvuk (to je asi taky 8 tt mi to vychadza) ale aj na KONTROLU!!! u porodnej baby u nich v nemocnici. gynekologa nepotrebujem....
Toto je tu strasne v NL, asi si zbehnem na SK ku doktorovi, ked tam budem na sluzobke o 2 tyzdne......

Ja sa inac tych vnutornych ultrazvukov nebojim, ja si nemyslim, ze by to sposobovalo problemy.

kiwinka
4. sep 2009

diky roxi,,len v botanickej je to pod holym nebom,maju tam skleniky ale tam je voda ked naprsi zevraj =( a my hladame interier nejaky ,,,na exterier ked bude pekne budeme v prezidentskej sa fotit.. HM..ja sa asi pomodlim aby neprskalo 😀

roxi
4. sep 2009

iveta - na západe je síce zdravotníctvo na lepšej úrovni, ale podľa toho čo počúvam aj od známych niektoré vyšetrenia dosť zanedbávajú, alebo tam pacientov pošlú až keď je naozaj zle, držím palce nech je bábo v poriadku a ak máš obavy tak naozaj pre pokoj duše skoč k lekárovi aj u nás, tu s ultrazvukmi také problémy nerobia, aspoň teda môj gyn. ich urobí radšej viac, len nech je istota, že je všetko ok.

ada_april
4. sep 2009

Baby dakujem za vsetky info. Tiez dufam, ze tie ultrazvuky neskodia.. Ale suhlasim, ze vsetko by malo byt s mierou.

klongova
4. sep 2009

Ahojte ja som jedna z tých nových "závidím" všetkým ktorý nemajú raňajšie problémy. Ja som mala problémy aj keď som čakala syna takže viem o čom to je. Najhoršie je ráno potom je to už v poho no nie vždy dakedy sa to ťahá aj celý deň

tantama
4. sep 2009

mne dal dnes doktor nejaký prospekt o odobratí pupočníkovej krvi... tak som sa na to pozerala a aj ma to celkom zaujalo ale ta suma za to celé je nehorázna... aspoň mne sa to zdá dosť....850€ čo vy na to???

iveta72
4. sep 2009

Tantama, to je co vysetrenie pupocnikovej krvi?

tantama
4. sep 2009

ivatka nie vyšetrenie ale po pôrode odobratie... je to pre prípad že tvoje dieťa ochorie zákernou rakovinou a bude potrebovať transplantovať kostnú dreň napr tak vtedy sa dáva jeho vlastná pupočníková krv...

iveta72
4. sep 2009

ooooh, ok, teraz tomu rozumiem.
dik
a urobis to? To sa aj mne zda dost vela penazi.....

klongova
4. sep 2009

tantama je to pravda moja švagriná si to dala no ešte tam je + ročný poplatok za skladovanie. Ona to zaplatila z peňazí čo dostala pôrodné. Táto krv je odložená špeciále pre člena rodiny. Môže pomôcť aj súrodencovi, nie len tomu dieťaťu čo bola odobraná.
Najlepšie na tom je že si môžete dať odobrať pupočníkovú krv oni ju uskladnia no bude nie len pre vás ale pre toho kto ju bude potrebovať a bude mu sedieť. Môže to byť aj pre vás no je malá šanca že ju použijú. Za toto sa nič neplatí. Aspoň tak mi to bolo povedané. Švagriná platí polatok ročne má 2 deti tak 2x je to dosť.

tantama
4. sep 2009

neviem musíme to prebrať s drahým... je to dosť.. a keď si predstavíš že to možno potrebovať nebudeš tak sú to vlastne peniaze von oknom ale keď si predstavím tu horšiu variantu.......no neviem neviem....len mi nejde do hlavy ked tvrdia že ako velmi to môže pomôcť a aké je to super prečo je to také drahé...

stanulav
4. sep 2009

no je to strašne drahé...každý si to dovoliť nemôže.

maxii
4. sep 2009

caute baby prave som sa vratilsa od lekarky mame srdiecko 😵 😵 😵 a meriame 1,8cm co zodpoveda 8tt+2, cize o tyzden menej ako som podla poslednej MS ale lekarka vravi ze to je OK 🙂

v stredu idem na odbery a az potom dostanem knizku,ale mam fotku tak je mi to jedno 😉 😉

tantama
4. sep 2009

gratulujem Maxii k srdiečku 😀

stanulav
4. sep 2009

a čo vidno na tej fotke?

tantama
4. sep 2009

stanulav ano je to tak ale je smutné že ked to tak zoberieš tak potom nemá každé dieťa nárok na to isté... tento štát je divný.. peniaze= zdravie....

maxii
4. sep 2009

tantama dakujem 😅

klongova
4. sep 2009

Maxxi gratulujem a ako to že máš už fotku ja som videla nejakú škvrnu no doktor mi žiadnu fotku nedal asi nemá také prístroje na fotky 😢 .
My už máme tiež srdiečko a zatiaľ je všetko OK

klongova
4. sep 2009

mám jednu super stránku pozrite

http://www.starostlivostodieta.sk/kalendar-teho...

michalag
4. sep 2009

baby, aj u vasho Dr. sa plati ked chcete fotku fazulky?

michalag
4. sep 2009

maxii, gratulujeeeem k srdiecku 😵

klongova
4. sep 2009

A koľko sa to platí niekedy sa platilo ne nie v tomto štádiu 😠

maxii
4. sep 2009

baby dakujem a za fotky neplatim, davaju mi ich na kazdom sone.....ani si nemusim pytat, automaticky mi davaju vzdy obrazok...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre