Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
20. apr 2010

zuzuj, no ale ja som na 2 cm uz dva tyzdne. a ostruzinu pijem, aj pupalku jem a nist. ked sa proste malej nechce, tak sa nechce 🙂
hlavicka moze mat primer 10 cm, ale ved tie kosticky nie su na pevno a pri prechode porodnymi cestami sa vedia posunut. a pri 99 chyba uz len milimeter, nie? ber to tak ze to merianie je nepresne...
kami, no nic ine ti neostava len dufat ze skriatok sa rozhodne sam skor!

moni
20. apr 2010

dievcata, nestresujme...nejako to islo dnu, nejako to pojde von 😀 😀 😀

kamilakd
20. apr 2010

moni ked to ti je dake tvrdohlave som povedala ze nebudem 2dni jest a ked bude hladovat a cez pupocnu snuru nic nedostane tak pojde kuknut von 😀

kamilakd
20. apr 2010

moni ale do vnutra to bolo fajin 😵 😀 von to bude troska tazsie 😀 😀 😀

moni
20. apr 2010

kami, hehe zaujimava taktika 😀

kamilakd
20. apr 2010

ktovie ci bude aj osvedcena 😀 😀 😀 lebo teraz dostava vsetko sladke slane kofolu no je v domceku dobre ta 😀 kze ked to nejde po dobrotky pojde to po zlotky 😀

zuzuj
20. apr 2010

moni: no fakt...1mm nie cm 😀 😀 a to z matiky 😀 😀
kami: dakujem za povzbudenie...asi by som uz mala prestat hystericit...a dufat, ze sa sekli....ale to ja vzdy som taka, ze musim aspon den predychavat blbe spravy...pozajtra to bude lepsie....
Moni: no ale mala sí aj tolko poslov, a vyzarujuce bolesti ako pises???
Inak aj vy to tak mate, ze citite potrebu na toalet velku a pridete a nic...ja uz takto posledny tyzden chodim...to su akoze tie tlaky na konecnik??? ale nic silne...

zuzuj
20. apr 2010

Inak baby fakt, ja si tento tyzden spravim nejaky paradny jedalnicek...kedze mozno a dufajuc max o tyzden uz sme na dietke... 😀
Len kto mi ho bude varit...

minius
20. apr 2010

jeej kde sa vyparili vsetky maminy? Iba kinderka tu kecaju 😉 😀 ?

Ako sa mate maminky cakatelky? Kamilka ty stale nic?

moni
20. apr 2010

zuzuj, no ti poslickovia su u mna take ako menzesove bolesti, v podbrusku, a po bokoch. bolia ma krize a tvrdne brusko riadne. to sa samozrejme slecne nepaci takze ona sa do toho mele a tlaci na krcok ze az hviezdicky vidim. mna to poplietlo lebo boli dost pravidelne, nepresli ani po sprche, ale po par hodinach nejako ustali. tak neviem, magor som z toho 😕

kami, no jasne ze u maminky je najlepsie 😵

minius, kinderka nemaju co robit na rozdiel od maminiek 🙂 ako sa ma maly oli?

minius
20. apr 2010

moni dakujeme za opytanie. Oliver je dnes zlatiiiiinko, kolika mu na dnes presla tak je stare svoje babetko, spinka celucky den 😵 co len bude robit v noci???? 😅
Skusala som ho odfotit na pas a celkom sa vydarila.

Babulky joooj uzivajte si tie brusinka kym mozte. Mne to moje normalne chyba. 🙂 Len tie nekonecne navstevy na WCko vam nezavidim. 😠

moni
20. apr 2010

minius, no krasny pampuch 😵
vas o chvilu caka cesta domov, pravda? maminu mas este stale pri sebe?

zuzuj
20. apr 2010

minius: sak co by sa mamicky s nami zapodievali...sme out.. 😀 nemame co k veci povedat...😀 😀
ja si inak brusko ani nahodou nezavidim...ja som chcela uz v septembri rodit...tak sa neviem krpane dockat...joooj a ako na brucho si lahnem....sa tesim ako blcha...

moni
20. apr 2010

zuzuj, no len aby sme nemali take prsia naliate ze to zas na bruchu nepojde 😒
ja sa tesim ze sa zohnem, alebo natiahnem si chrbat do vsetkych stran 😅

cicimon
20. apr 2010

no k tomu WC - ja co som zasita tak som sla xkrat ze na velku a nic..
ale pozitivna sprava - dnes som nasla prve odpadnute stehy - som zvedava, kolko ich este bude.....ale ja sa tam nepozrem 😲

a ked odpadnu, tesim sa, ze sa tam oholim.. 😀

zuzuj
20. apr 2010

moni: aj ja to tak mam, ale je stranda, ze dnes na monitore som mala kontrakcie nejake a nic som necitila, iba raz taky mini menzesovy zachvev...a minuly tyzden tiez mi nejake nepravidelne namerali a to som na tom monitore zaspala.. 😀
Ale doma alebo ked chodim citim take ako vravis...ja niekedy az zastat musim...take tahy dole citim..tak cvicia s nami tie malinke jedna radost...
Inak idem ja uz na ten poriadok...nech nemam zajtra hanbu....

moni
20. apr 2010

zuzuj, ja som akurat dokoncila kupelnu, malinik sa mi uz luhuje, a uz len idem oddychovat 😝
no to je prave na tych monitoroch, ze sice meraju kontrakcie ale nemeraju bolest.

uz som si pre istotu kupila slivkovy dzus, na tie wckove hororove poporodne vykony 😀

kamilakd
20. apr 2010

babulky vraj sa nemame co bat tie wc zalezitost sa daju zvladnut a pre istotu davaju a cipok...musime verit ze to pojde hladko 😅 ja som skusala aj susene slivky a poviem vam prefuky to boli riadne 😀 😀 😀

moni
20. apr 2010

kami, mne susene slivky vobec nezaberaju. tak som zvedava na ten dzus 😝

minius
20. apr 2010

moni mamina odletela minuly vikend a to si este predlzila pobyt o tyzden ked ma videla v slzach ako sa mliecko roztekalo 😅 .
Ale uz bojujeme sami a celkom nam to ide.
Odchod na SK sme odlozili na Jul (dufam ze sopka dochrli dovtedy) lebo v maji nas cakaju vysetrenia na klbiky a ockovania tak to nechcem s malickym este riskovat.

tehulky s tym WCkom si fakt nerobte starosti len tu prirodu nepotlacajte lebo to bude este horsie 🤐 a Moni ver mi ak planujes prirodzeny porod tak sa este po 3 tyzdnoch poriadne nezohnes. Mna este stale boli zadnica ("tail bone") od tlacenia 😀

minius
20. apr 2010

jeeej katz uz tiez ma babo! Gratulujem! 😵

kamilakd
20. apr 2010

minius a ako sa vam bacuje?vsetko ok? malinky je poslusny asi ze?ja som kinderko dala som horuci kupel ale ktovie ci sa to rozbehne...

moni a to sa da kupit bezne?ten slivkac?a co tak kompot to zabera?

moni
20. apr 2010

minius, no aspon ze sa mamine podarilo odist, lebo teda pekny chaos panuje v celej europe vdaka sopke 😖
ja uz nic neplanujem lebo aj tak to dopadne inak 😀

a kats sa to kedy podarilo, ved este vcera tu bola! ci predvcerom to bolo?
no super, gratulujeme...aj ked sa predbehla 😉

moni
20. apr 2010

kami, dievcata spominali ze aj doma sa da kupit. na niekoho funguje aj kompotik. mne ani len tie lanove semiacka bohvieako nepomohli.
ja som sa teda nahladala toho dzusu, a mozno to aj tak bude nanic lebo to je zo susenych sliviek.

minius
20. apr 2010

kami samozrejme ze malicky je poslusny ved je po mamine 😀 ale ked mal tu hnusnu koliku tak to bol cely tato... mrzuty a umrcany 😀 ale naozaj vam vsetkym kinderkam prajem take dobre babuliatko ako Ollie (ked nema bolesti bruska), spinka, papa, pomojkame sa a dobre sa prisaje!
😀
XXX

kamilakd
20. apr 2010

je mame dalsie babatko? a kedy mala termin?

minius
20. apr 2010

katz pridala nejake fotky babuliatka do albumu tak dufam ze nerozchyrujem nejake urychlene spravy 😲

minius
20. apr 2010

babeny idem si oci privriet a skontrolovat toho mojho chrusta no dnes bol hore asi 3 hodiny a zvysok prespal.... bojim bojim na zvysok noci. ☹

kamilakd
20. apr 2010

moni no treba to testovat pred porodom a tie lanove semacka no to bol teda zazrak 😀 mi hovor sak to ani dole krkom neslo....

minius tak to je anjelik 😉 a ako to mas s mlieckom?

moni
20. apr 2010

minius, tak to si vyfasovala ozaj poslusne babatko! 😵
kami, no veru asi skusim aby som vedela ci mam mm poslat kupit viac. lanove semiacka mi celkom chutia, jasi supnem kazde rano lyzicku a zujem aj polhodinu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre