Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
6. apr 2010

ano frucht dost nastrihli,,necitila som kedy,, ale sitie som trosku citila,,ale to je pohodaaaaaaaaaa

sasikas
6. apr 2010

ahojte....tak som dosla od dr. a zatial sa nic nedeje....ach jo.... 😒 takze v piatok zase na kontrolu a uvidime....
frucht, tari- tiez mi uz vsetci lezu na nervy sustavnymi telefonatmi ze ci uz....alebo ked sa objavim na FB tak hned desiati sa pytaju ci este nerodime....tak uz radsej ani nereagujem....hlavne takym co sa ozvu raz za pol roka a vyzvedaju...je to teda dobre na nervy...a to termin mam az zajtra tak neviem co vsetci chcu...sak keby neco tak asi dam vedet, no neee?...a mala vylezie aj tak ked ona bude chciet.... 😀

marika1902
6. apr 2010

frucht ja velmi dobre viem ake je to tazke prestat. Presla som si tym a som rada ze som to dokazala. moj mm stale fajci a nikdy by som ho nenutila aby prestal ked sam nechce. Podla mna to si musi kazdy sam usporiadat v hlave. Ziadne dohovaranie nepomoze. Mozno si poviete ze by som ho mala nutit ale ked sam nechce je to zbytocne iba sa tak pohadat dokazem.

fleury
6. apr 2010

frucht oki, beriem ta za slovo!! kvasnicove pifko ja rada! 😉

fruchtbar
6. apr 2010

nie Marika,mas recht,na co ho nutit,ked to sam nebude chciet,ani to nikdy neurobi......ved ja o tom este trosku pouvazujem !
Som zvedava,co k tomu povie Seuska,ta tusim pred otehotnenim tiez fajcila!

fleury
6. apr 2010

taak a dosla nam dalsia z poradne..vas si tam dnes nenechaju hadam ani jednu..teda az na ludku, ta by mala uz dnes rodit tusim

fleury
6. apr 2010

ja co mam naokolo baby co fajcili pred tehu tak po tehu nabehli hned zase na cigy skoro vsetky

lenka7984
6. apr 2010

Ahojte
Fruchtbar aj ja som fajčila pred tým než somzistila že som tehu a počas celeho tehu ma to ani trošku nelakalo ale teraz posledný mesiac dostanem chut na cigaretku ale odolávam a pokial budem kojiť tak sa k cigaretam nevrátim a dufam že ma to už ai potom nebude ťahať.
Môj manžel tiež fajči a tiež ho nenutim aby prestal

marika1902
6. apr 2010

no inak aj moje dve kamosky po porode zacali fajcit. Tak mne uz to nehrozi kedze nefajcim tri roky 😀 😀

lenka7984
6. apr 2010

no ja pevne verim že tiež už nezačnem fajčit aj ked nikdy nevieš 🙂

sasikas
6. apr 2010

fleury veru....a to sme sa tesili ze aky plodny den to bude dneska.... 😀 no ale do polnoci este casu dost....hadam niekto prekvapi....
inak co ste pisali o tom Hamiltone.....vraj to boli ako svina..... 😝

fleury
6. apr 2010

sasikas tak tak den este nekonci...a este sa nam neozvala seuska, uvidime ako dopadla..julia a moni..a dalej uz si nepamatam..

ja uz 4 roky nefajcim, a cigy mi teraz tak vadia, ze mam chut vrazdit ked niekto pri mne huli 😝

veve23
6. apr 2010

..no uz som tu spat...bola som este dokupit niake veci v drogerii, plienky, utierky, labelo a bla bla a v potravinach,,,,,,,,,mamina mi kazala fenikel, tak aj ten uz mam...dufam ze mam vsetko....pripadne este mam troska cas, ked ma nieco napadne.......
dnes sa citim super, teda zatial, mam energiu jak za dvoch, no a zas ma ludia prijemne prekvapili, v Orange ma pustali dopredu, v DM-ke mi balili nakup a chceli odniest, sranda 😀 , dokonca babka mi drzala dvere....no to musim byt strasna GULA ked aj babka sa nadomnou zlutovala 😀 😀 😀
.........Frucht...pripajam sa k fajciarkam pred tehu, tiez neviem ako bude ked dokojim, ale neriesim, .......raz za cas som mala chut na cigu, ale dalo sa prezit.....uvidime ci zacnem alebo nie

fleury
6. apr 2010

veve asi sa vsetci bali, ze im tam porodis 😀

fruchtbar
6. apr 2010

tak to potom ozaj radsej vypijem ten ricinovy kokteil ako skusit hmaty pana Hamiltona,to nic neboli ,len sa pekne vyser..s! 😵

fruchtbar
6. apr 2010

skoda,ze nemam na ziadnu cislo,ani vam nemozem dat z tohoto dalekeho sveta vediet,keby daco......ale nas tu dlho nedrzia,len 3-4 dni.....

tarinka333
6. apr 2010

frucht, hehe, ja nemam ani ricin doma, ani olej, ani nic...
Seuska ide tiez domov. Ved Vam porozprava sama, ked pride 🙂 Ja som doteraz nemala keksik, lebo na to nebola absolutne chut z mojej strany... Ale dnes bude! Mozno z tej dlhodobej abstinencie a narazoveho keksiku do zajtra porodime 🙂

zuzadula
6. apr 2010

ahoj maminky 🙂 tak som si tu trosku citala vo vasej diskusii, aby som vedela, ake problemy a otazky trapia maminky tesne pred porodom. So zacinajuca dula, tak sa v tom snazim trosku zorientovat, aby som vedela pri svojich maminkach reagovat
🙂. Ale zaroven s vami spominam, ako som cakala na porody ja 🙂. Musim povedat, ze je uzasne, ako sa navzajom podporujete a pomahate si !!! Odkedy vas sledujem, vam pribudlo zopar aprilovcatiek, z coho mam velku radost a maminkam srdecne gratulujem 🙂. Vam, buducim maminkam silno drzim prsty, nech vam to dobre dopadne🙂. a prajem vam hlavne pohodu pri cakani.. viem, ze je to stresujuce.. ale planovane a indukovane porody nie su prirodzene a mozu sa predsa len castejsie pri nich vyskytnut komplikacie. Skor doverujte babatku a svojmu telu... je to hormonalna zalezitost a stres ju len spomaluje.
Citam, ze sa bojite dojcenia... a uplne vas chapem.. mam pocit, ze media a vsetko to co je o dojceni popisane posobi velmi stresujucu a vyvija na vas tlak. Aj dojcenie je ale uplne prirodzena zalezitost, ale pre vas s babatkom to predsa len bude nieco uplne nove a preto sa mu treba sdpolocne ucit, ako kazdej novej situacii a cinnosti. Hlavne sa netreba vzdavat hned po prvych nezdaroch, ktorych bude mozno aj viac.. a s ktorymi som sa aj ja potrapila dost dobre!!! Na svete je vela technik a ludi-- poradkyn, ktore vam mozu pomoct.. aj informacii tu na nete.. tak to spolocne urcite zvladnete... drzim prsty.. 🙂

fruchtbar
6. apr 2010

Zuzandula,paci sa mi,ze sa nam tu sem-tam " vtres ",myslim,ze nam i ty dost pomahas,mas take upokojujuce materinske slovo.
Vlastne az teraz som si uvedomila,ze si tu naozaj vsetky dobre rozumieme a naozaj podporujeme jedna druhu !
Neviem,ale myslim,ze existuje urcita forma zavislosti na MK,v podstate sme si vsetky cudzie zeny a zdoverujeme sa jedna druhej s velmi chulostivymi zalezitostami!

veve23
6. apr 2010

jaaaj baby, este potrebujem jednu radu, vsetko mam asi nakupene okrem podprdy....normalne taku na mna nevyrabaju, zacinaju s cislom 75 C a to je velike ☹ , neviete mavaju aj mensie...som nasla take pekne s makkymi kosticami, ale nemali moje cislo.......tak asi podprda nebude, bola som asi v 5 obchodoch a vsetko velike 😠 , sice mi tvrdia tie tetule predavacky ze prsia sa naleju, ale mne sa zdaju straaaasne velke na tie moje didky.

fleury
6. apr 2010

zuzadula pekne napisane 🙂

frucht presne ako pises, sice sme si cudzie a nepozname sa, ale ked si clovek pise takto kazdy den uz ma pocit, ze sa aj pozname 🙂

fleury
6. apr 2010

veve a na nete si nehladala?
u nas v obchodoch mavaju rozne cisla

fruchtbar
6. apr 2010

tak ja uz iba umyvacku riadu vypracem,umyjem PC stolik (po celom dni je neuveritelne oleeefany ) a urobim salatik k vecery a na dnes mam vyriadene.....hadam este mm vyriadit,ako si sa mu teraz paci... 😀 ....furt neda pokoja...denne... 😝

fruchtbar
6. apr 2010

veve,ja nemam ziadnu,neporadim,spolieham sa na sportove tylecka,pripadaju mi najpohodlnejsie.....ja vlastne podprdu vobec nenosim....ani teraz ju na sebe nemam.....dokonca ani gatky 😀 😀 😀 ....to sa mm potesi!

tarinka333
6. apr 2010

toto je super 🙂 Trosku dlhe, dufam, ze mi to admin nezmaze 🙂
Na materskej druhým rokom

cítim sa byť už otrokom.

Každé ráno pripravená,

že ma čaká dáka zmena,

ale večer s hrôzou zistím,

že to bol deň zas ten istý:

Plienky, hračky, kačičky

a dve zlaté detičky.

Starší o pol šiestej vstáva,

pyžamko si dole dáva.

Do práce sa s tatom strojí,

ten sa toho právom bojí:

"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,

veľa roboty má tatko.

Mamička má času more,

pozri sa, už vstala hore!"

Ja strapatá, pomalá,

nočnú som zas ťahala,

lebo malý nechcel spať,

iba cicík cumľovať.

Manžel zdrhá: "Láska, idem.

Navar niečo, hladný prídem!"

Tak bez seba od radosti,

začnem plniť povinnosti.

V ruke nočník, v druhej plienka:

"Pozri, v knižočke je lienka!

Chvíľu si tu čítaj, seď,

malého prebalím hneď."

Tvár umytá, zúbky čisté,

musia niečo papať iste.

Smerujem ich do kuchyne,

cestou otvárajú skrine.

Šaty, šperky, knihy, spreje,

zrazu nič na mieste nie je.

Dve stoličky, podbradníky,

k tomu svorný krik veliký.

Jeden nechce kašu jesť,

pritom reve o 106,

druhému sa šunky máli

a čajík vraj strašne páli.

Po raňajkách hrôza čistá,

na vychádzku oboch chystám.

Obliekaciu vojnu zvediem

a keď ich už pred dom vediem

pri malom mi nos vykrúti,

nervovo sa takmer zrútim,

cítim to aj cez pančuchy,

posral sa až pod pazuchy!

Druhý pokus upotená,

zvládnem ako superžena,

do auta ich oboch pútam,

"Kam ich dneska zobrať?", hútam.

"Už viem, k rieke, na kačičky,

to je ten raj pre detičky!"

Ubieha nám rýchlo cesta,

na sedačkách divo vreštia.

O hračku sa naťahujú,

zvyšných dvesto ignorujú.

V parku je to čistý des,

holub, kačka, mačka, pes -

na všetkých sa s chuťou chystá

môj dvojročný terorista.

Nemôžem ho spustiť z očí,

do jazera by hneď skočil.

Z kočíka sa rev ozýva,

celý park sa na nás díva.

Malý mi chce zvestovať,

že ho musím pestovať.

Na rukách ho teda vláčim,

ťahám tašku, kočík tlačím.

Na staršieho pri tom vrieskam,

nech nespadne na preliezkach.

Keď lavičku voľnú zbadám,

od únavy na ňu padám.

A pre moje detičky

vyťahujem čajíčky,

mandarínky, keksíky,

veď hlad majú veliký.

Po desiatich minútach

dogebrení sú až strach.

Tak oznámim: "Moji milí,

výlet sa ku koncu chýli."

Cestou domov radosť veľká,

zaspia obe strašidielka.

Do postieľok ich vyklopím,

varešky sa s chuťou chopím.

A pre blaho rodiny,

varím zo dve hodiny.

Priebežne periem a suším,

upratať nestihnem, tuším.

A hľa - už sú krpci hore,

musím sa mať na pozore,

výtržnosti totiž množia,

snáď len požiar nezaložia.

Vo dverách sa manžel zjaví:

"Hotový som", smutne vraví.

"Daj mi niečo na večeru,

to bol zas deň, namôjveru!"

Kým papá, ja kŕmim deti,

umývam riad, zhŕňam smeti.

Posťažovať sa mu snažím,

že po chvíľke kľudu bažím.

Chápavo mi hlavou kýva,

do novín sa pritom díva.

Vytratí sa nenápadne,

na mňa ďalšia šichta padne.

Že mal prácu, musím chápať,

počujem ho z gauča chrápať.

Chalanov do vane súrim,

"Zas nestihnem seriál!", zúrim.

Mydla, šampónu sa stránia,

do postele sa ísť bránia.

V pyžamách (mám radosť veľkú)

chcú sa hrať a kukať telku.

O polnoci, chvalabohu

nevidno už ani nohu.

Hore je len mamička

a kamoška žehlička.

O pol druhej zbitá líham,

vlasy si zmyť zas nestíham.

Sníva sa mi krásny sen,

že mám zajtra voľný deň.

fleury
6. apr 2010

takze ani seus si nenechali v nemocnici, ta sa nacestuje tieto dni...

frucht uz relaxuj trochu, mam zo seba zly pocit ked ta citam 😀

sasikas
6. apr 2010

veve- tak ja tiez s tymi mojimi lentilkami velku dieru do sveta neurobim 😀 😀 ....ja som zohnala podprdu na kojenie 75B...tiez ma asi v 3 obchodoch presviedcali ze sa robia az od C, ale potom som zohnala....jedna je z Triumphu, ta bola draha jak svina, ale zas dobre sadla, a druha neaka slovenska znacka , ta bola za par supiek.....ale su bez kostic....tak este skus popozerat....urcite zozenies.... 😉

grekyna23
6. apr 2010

joj, tak ja som si tak jemne schrupla 😀 ale ze som popilila statocne 😀 😀 😀 , no co narobim....
fleu, asi je veru budem musiet zavolat ako s tymi liekmi dalej, ale ked mi davala ten macmiror tak vravela, ze aspon tak 8 aby som vybrala, a magnezko by som uz asi aj vysadila, vsak uz moze brusko tvrdnut, ked uz mozeme rodit, aby to tie skutocne kontrakcie nestlmovalo
fuchtbar, ked si tolko vydrzala, budem ti drzat palce aby si to vydrzala aj nadalej 😉 mie je moc oku lahodiace, ked mamicky fajcia 🤐, ale veru tazko prehovarat, to si musi kazdy sam zvazit 😉
inac dnes ked som bola na poradni , tak sestricka mala viacero telefonatov, co sa zeny preobjednavali na inokedy, tak sa smiala, ze dnes sa im nejako zle vstava a ja jej na to, ze asi nemaju soferov po vcerajsku 😅

fleury
6. apr 2010

inak ja tiez planujem sportovu podprdu viac pouzivat, kojenecku som si kupovala bez kostic

fleury
6. apr 2010

grekyna a stale polihujes? ci uz normalne fungujes?
ja som dnes tiez volala do nemocky ohladom konkretneho casu na poradnu v pondelok, tak sa uz zo mna smiala sestricka, ze este som cela 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre