Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
10. feb 2010

zuvinka, ten X-lander maju v kocikove predssa, takze dovaza sa an SVK... ci to nemyslis ten typ?? maju dve farby,,,oranz a modru. trojkombinacia 454eur. je moc pekny. aj na kocikovo.sk je zobrazeny

inak baby , BA- kde ste kupovali nocne kosele do porodky? v Brandone som nsla najlacnejsiu bielu obyčko sgombikmi na rozopnutie na hrudniku, 13,5 eur! dost, nie??? sak aspon 3-4 treba kupit..HM???

cicimon
10. feb 2010

ja som kupila na trhu za 5e.... ja doma ziadne nocne kosele nemam, a ani potom neplanujem nosit, takze toto beriem ako investiciu na tyzden max 2, tak skoda penazi...

a uz sa tesim na piatok, budem mat dovolenku, mala dojst mama, ale daco na nu lezie, tak pojdem na plavaren a do sauny a ak budem mat stastie, mozno aj masaz sa mi podari objednat,,,,,bude veget....a v sobotu pojdeme po postielku 🙂

moni
10. feb 2010

cicimon, to znie ako super oddychovy program 😵
civavka moze stiahnut fotku rovno z tvojho albumu, ak sa nedostanes k mailu...nejake yahoo to bolo, ach ta hlava derava 🙄

cicimon
10. feb 2010

ok, ked ju tu uvidim, tak jej napisem

jj...snad to vyjde 🙂 uz ma nasieraju v robote, tak som rada, ze bude volno. a mozno zoberiem aj dalsi piatok 🙂)

veve23
10. feb 2010

cici..moze sa saunovat? mne to moj dr.neodporucal ako aj verejne plavarne, tak neviem

cicimon
10. feb 2010

veve - no neviem, naposledy som bola len v infra - ta nie je nejako velmi horuca a v solnej, tam zo mna tieklo. ale na taku finsku alebo bylinkovu si netrufam, tie su az prilis. mozno idem na kratsie ako ked som nebola tehu, ale pokial sa citim ok....a ak mam dojem, ze mam dost alebo ze mi to stupa do hlavy, idem von. ale zas vraj to je dobre na odvodnovanie...A do bazena si davam ten tampon pre tehu.
a co sa tyka lekarov, mne tiez sestricka hovorila, ze radsej nie, ale zas oni sa asi radsej takto poistia...Tiez som si precitala vela clankov, pre aj proti...ale podla mna, pokial sa clovek citi ok...ale solna nie je zas taka horuca a sucha, to je v poho

ja som tiez rozmyslala, ci ist ci nie...ale ked tu vcera fruchtbar pisala, ze bola a ako bolo fajn, tak ma to povzbudilo 🙂

veve23
10. feb 2010

tak jasne, doktor je opatrny a radsej neodporuca nech ma aliby keby nieco. Tie tampony su dobre, to aj mne mama a dr. odporucili ked som isla na dovolenku aby som zo spodu nechytila niaku infekciu. Tak ja by som si na saunu netrufla, ja funim ked je len v byte trocha teplo, hned potrebujem cerstvy vzduch, ale ked sa na to citis tak je t asi v pohode.
Mne zas vcera kamoska vravela co je o par tyzdnou neskorej tehu jak ja ze by sa nemalo od 7 misca soferovat, no to ja jazdim jak blazon 🙂 , to sto ludi sto nazorov

moni
10. feb 2010

tak uz ani soferovat?
keby mal clovek dodrziavat vsetky tie odporucania tak asi ozaj je najlepsie nechat sa kdesi zakopat na 9 mes., a pockat kym pridu porodne bolesti 😀

kazdy musi urobit podla vlastneho uvazenia 🙂

dejna3
10. feb 2010

hehe - v tehu by niektorí "odborníci" najradšej asi všetko zakázali a potom vyhlasujú, že "tehotenstvo nie je choroba" 😒

dejna3
10. feb 2010

a môžeme my vlastne dýchať vzduch na ulici? 😨 veď obsahuje toľko škodlivín 🙄 😝 😅

veve23
10. feb 2010

presne Moni, keby sme mali vsetko dodrziavat, tak behame s ruskami a zijeme vo vzduchovej bubline....to ked pocuvam co sa moze a co nie, tak mam z toho hlavu jak melon, vsak sme dospele zeny a musime vediet co je spravne, pripadne sa poradime a uvazime ci je to ok atd.

kamilakd
10. feb 2010

ahojte dievcence tak som si troska porumazgala nad cukrovym filmikom,pozerala som Dom pri jazere,takze preventivne plakanie za mnou....

konecne mi troska klesol tlak hlasim 125/85 a tep 103 😉 to je uz lepsie ze?

a to zakazovanie co mozme a nemozme mi uz lezie na nervy som zas napr dnes pocula o zelenine kalerab zemiaky a huby napoje ako kofola atd....ale ked je to vsetko s mierou ja myslim ze to neubizi aj niektore morske plody sa vraj nesmu a ja by krevety rybka homare jedla furt ale krotim sa

fruchtbar
10. feb 2010

cicimon,to ma tesi,ze ides do sauny,sme tu asi jedine,ktore saunuju....mne to problemy nerobi,v pohode chodim do 100 stupnovej sauny a este vydrzim dlhsie ako ktorekolvek ine netehotne zeny....pred troma tyzdnami som bola dokonca az na tretom poschodi,lebo dole mi mikto neuvolnil miesto....bolo tam rovnych 100°C 😀 ,maly veselo kopkal,ale nikdy neprehanam,ked citim,ze mam dost,idem von a do ladovej vody....saunu opakujem tak 3-4 razy po 15_20 min....potom spim dva dni. A kupat sa chodim bez tampona....

Kazdy musi sam vediet,co mu robi dobre a co ublizuje....ja sa aj doma kupem,dokonca sa mi to ziada...nie je nad horuci kupel!

fruchtbar
10. feb 2010

ja som si dala aj plesnivy syr....jedine co respektujem je moje oblubene pivecko a trpezlivo cakam,na den D !

veve23
10. feb 2010

no Kami super ze ti klesol tlak, to asi z tej romantiky 😀 , inak prave pijem kofolku nech si grgnem, takze s mierou mozeme vsetko

dejna3
10. feb 2010

kami, asi by ti prospelo častejšie si porumázgať 😉 tlak je super 🙂
tak mne dr. napríklad kolu doporučila, na názky tlak, keďže v 1.trimestri som kávu ani vidieť nemohla... tak si vyberte 😀 😀 😀

kamilakd
10. feb 2010

VEVE ja som sa pytala ci mozem po tom tehu cviceni chodit plavat a doktor mrvil celom ze plavanie je sice fajin ale pre mna moc nie koli tym mocovym zapalom mne vobec nedoporucuje vo verejnom bazene,tak som sa pytala ze ci mozem jakuzu a povolil tak mm na chalupe uz aj napustal a dezinfikoval a uz sa vyhrieva tak zajtra idem kupkat sice si nezaplavam ale ked neprsi aspon kvapka 😀 nedoporucuje dlho a vytrepat sa bublinkami ale povolil tak sa tesim.

zuvinka102
10. feb 2010

ahojte idem si vas pomali precitat..

kiwinka viem, ze ho maju aj v kocikove, videli sme ho tam ale my sme chceli zeleny takze sme sa rozhodli, lepsie povedane mm, ze ked uz tak nech kupipe novy model 2010 a ten pride az tak za dva tyzdne a su tam pekne kombinacie takze nakoniec mozno ani nebude zeleny ale seda z oranzovou kombinovana.. mm ten uz chce len 2010 cize tak, ale dnes sme natrafili aj na zelenu 2009 x-landra a to je moc kriklave.. ale uvidime pri ako skoncime 😅 😅

veve23
10. feb 2010

dejna...no presne ja mam nizky tlak, teraz v tehu este nizsi, ak niak si ho musim zvysit, kava mi teraz vynimocne nechuti a to som bola silny kavickar, tak si dam colu nech nemam tocaky ....a sranda ked si dam kolu v podniku kazdy casnik sa pyta ci light, to ma ide roztrhnut.... 😀 😀 😀

kamilakd
10. feb 2010

veve daj aj mne kofolu to je moja droga 😅 ale polovicka vsetko zlikvidovala lebo ja som schopna vsetko vyluchat...

danka no asi asi ale skace mi to ako sibnute,,,no romantika ze by pomahala?? 😀

cicimon
10. feb 2010

frucht - jj, je to super. ja sice 100C nie, v tej finskej mam pocit, ze mi ide zhoriet nos a v bylinkovej neznasam tie eukalyptove a neviem ake aromy, ale solna a infra je super. Ja dam tak 3kolecka po cca 10min, predtym tak pol hodku v bazene a potom tiez 🙂 ja som tie tampony predtym nikdy nenosila, som si kupila teraz na tehu a potom zas nebudem

ty dokedy planujes saunovat?

fruchtbar
10. feb 2010

baby,ja sa lekarov radsej ani nepytam,ci smiem to ci ono....aj tak ma kazdy iny nazor.....boli sme dokonca aj na karnevale, a tancovala a skakala som az do polnoci,no keby ma nejaky lekar videl,ten by ma hnal....

A ked sa ma niekto pyta,tak vzdy odpoviem,ze ja nie som telesne postihnuta,ja som len tehotna a nech si malicky zvyka.... 😀

dejna3
10. feb 2010

baby, ja strašne ľúbim colu, mňam 🙂 a jak mi teraz chýba... ale tiež len klasickú, nie lightku 😝

kami, tak ešte večer s drahým treba romantikuš nachystať 😀

veve23
10. feb 2010

kami..presne, mne tiez ide o tie verejne plavarne...no to keby sme mali bazenik svoj, tak by som sa s balonom kupala ajajaaaj, vsak ked se boli na zaciatku zimy na dovolenke tak do oceaniku som vliezla, sice s tamponom nech ma sol nevystipe, ale je to veget , no a doma sa kupem ostosest, aj ked by som moc nemala koli ladvinm, ale co sa mam zabit ked milujem vanu s penou 😎

dejna3
10. feb 2010

aj ja sa rada kúpem, len teraz to stíham asi tak 1 -2 x týždenne, inak sprcha 😉

fruchtbar
10. feb 2010

ja nemienim prestat,vo finsku idu zeny aj den pred a den porodu,uvolnuje to svalstvo a prinasa celkovu pohodu,tak preco nie???!!!!
My tu mame tiez vselijake sauny,ale ja mam najradsej tie horuce..... parna,bio,bylinkova,v nich sa toci hlava,alebo tu mame este jedna,tu mam strasne rada,na plafone svietia mini lampicky a menia farbu,cvirikaju vtaky a tecie voda,je tam asi 50 C a vyborne sa tam spi.....teda pokial niekto nechrape.

Chodite aj vy u vas na holo,teda bez plaviek a bez nicoho ,len s uterakom?

kamilakd
10. feb 2010

danuska chi dnes nie dnes to bude na pol siestu lebo oslavuje s kamosmi na fuciku...ale zajtra mi uz neujde 😀

Veve no ja som sa bala letiet v tehu a bola moznost ist ale nechcela som to drazdit ved to ze tie verejne bazeny ja som odtial vzdy nieco doniesla ci na suske alebo mocove zapaly a bakterie..a pritom som vsetko dodrziavala ale hold no tak nebolo nam sudene mozno po porode sa nam to polepsi....ale riskovat nebudem to mi nestoji za to a uprimne zavidim ked sa kocky chodia kupkat

kamilakd
10. feb 2010

ja som este nepocula ze by niekto isiel do sauny v plavkach ved to je zakazane teda aspon u nas vyfasujeme plachty 🙂 ale videla som uz ze do sauny sa trepu v plavkach 😅

cicimon
10. feb 2010

no kde ja chodim je to tak rozne....kto ako

kamilakd
10. feb 2010

cicimon a co lekar pohoda ze v tehu do saunicky?ja lubim teplo aj som chodievala ale s tymto infarktovym tlakom mam smolu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre